Setari Cookie-uri

Cum e de preferat....sa mergi in vacanta in Grecia sau sa ramai sa locuiesti acolo?

Salutare....cine a fost in Grecia?spuneti-va si voi parerile si impresiile voastre...e un loc minunat doar pt vacanta sau si pt a te stabili acolo?oamenii de acolo cum sunt?
onuta81
Postat pe 22 Septembrie 2008 21:55
eu iubesc grecia si tot ce tine de aceasta tara! maine m-as muta acolo!!

Postat pe 22 Septembrie 2008 23:02
Larisa ai avut ocazia sa stai acolo ceva timp?Daca da....descrie (in cateva randuri) cum sunt oamenii de acolo....cum e viata acolo( zi de zi)...mai grea decat a noastra?...ce ti-a placut cel mai mult....
onuta81
Postat pe 24 Septembrie 2008 10:57
Si eu am fost in Grecia si mi-a placut foarte mult...a fost foarte placut si m-am simtit foarte bine...oamenii sunt foarte placuti si chiar amabili...cu siguranta m-as muta acolo...eu am stat 10 zile si am cunoscut multe persoane acolo nu stiu daca viata lor e ca in Romania insa e chiar foarte placut

Postat pe 26 Septembrie 2008 09:32
Nu prea va inghesuiti voi sa ne spuneti despre impresiile din Grecia....eu mai astept sa mai ne impartasiti parerile voastre...pupici
onuta81
Postat pe 1 Octombrie 2008 20:05
Spun eu.Am vizitat insula Thassos,la 8km de Grecia.Merita vazuta,daca iubesti soarele .Este o insula muntoasa.Asa ca ai si munte si mare.Sunt multe biserici de vizitat este renumita entru vin si olive ulei.Grecii sunt onesti,ospitalieri.si aici sunt multe festivaluri.Cazare poti gasi chiar le cei ce locuiesc acolo,si au un gratar de peste deosebit. Noi am stat in Limenas,e un fel de capitala.SI port.Merita vacanta acolo si preturi mici.Noi am gasit oferta cautand o alta oferta pentru Grecia.

Postat pe 8 Octombrie 2008 17:44
De la: enta_el_ghaly, la data 2008-10-08 17:44:57Spun eu.Am vizitat insula Thassos,la 8km de Grecia.Merita vazuta,daca iubesti soarele .Este o insula muntoasa.Asa ca ai si munte si mare.Sunt multe biserici de vizitat este renumita entru vin si olive ulei.Grecii sunt onesti,ospitalieri.si aici sunt multe festivaluri.Cazare poti gasi chiar le cei ce locuiesc acolo,si au un gratar de peste deosebit. Noi am stat in Limenas,e un fel de capitala.SI port.Merita vacanta acolo si preturi mici.Noi am gasit oferta cautand o alta oferta pentru Grecia.


Oare ar fi o tara ideala unde sa locuiesti?Sa vrei sa nu te mai intorci in tara ta...?
onuta81
Postat pe 8 Octombrie 2008 19:58
M-am intors din Atena acum 2 saptamani si m-as muta acolo repejor. Daca te poti stabili in Grecia, go for it. Si barbatii sunt niste bombonei!
Kathara
Postat pe 10 Octombrie 2008 15:29
SHAVE YOUR BACK YOU FUCKEN VAMPIRE ASSHOLE OF A BITCH

Postat pe 11 Octombrie 2008 08:40
iar sugativa asta...

Postat pe 11 Octombrie 2008 11:48
Ar trebui pur si simplu sa-i interzica IP-ul. Ma bate gandul sa=l rog pe un prieten priceput sa il rezolve.
Kathara
Postat pe 11 Octombrie 2008 11:50
Iti dai seama ce labag.u infect este daca isi tot face conturi pt a scrie aberatii ? :)))))

Postat pe 11 Octombrie 2008 11:54
astia nu mai posteaza mesajele in care scrii unele cuvinte :D a trebuit sa modific un cuv ca sa apara

Postat pe 11 Octombrie 2008 11:54
De la: TIBISOR, la data 2008-10-11 08:40:56SHAVE YOUR BACK YOU FUCKEN VAMPIRE ASSHOLE OF A BITCH


haeeeeey tiby's bitch...
ce mai faci baiatule iar nu ti-o trasa ca lumea si bantui kudika???


heeei administratie cum de mai exista avortonul asta din l a b a stramba????
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Octombrie 2008 11:56
Ori kudika nu e in stare sa blocheze ip-ul si se limiteaza la a bloca doar userul ori labatrista tasteaza de la un i-caffe
iris_4_ever
Postat pe 11 Octombrie 2008 12:48
ehe, eu sunt traducator de greaca, am facut ceva studii pe acolo, deci am stat destul de mult...
oamenii in general sunt OK, mai ales daca le spui cat de mult admiri Grecia/istoria/cultura lor, deja sunt topiti...devin insa mai... "ariciosi" dupa ce le spui ca vrei sa te stabilesti acolo (ca se le iei joburile bune, nu? chit ca sunt locuri de munca la care grecii nici nu s/ar uita, in constructii mai ales, sau ca menajera, sau altele de genul asta)...
Acum sa nu-ti inchipui ca daca te muti acolo va fi ..la vie en rose.... forever vacantza... :D
mai ales, daca nu ai nervii destul de tari sa te lupti cu birocratia de acolo (te plimbi pe la o suta de institutii si ghisee pentru cel mai neinsemnat act), mai bine ramai acasa
klio
Postat pe 20 Octombrie 2008 13:22
si eu am fost la greci in vacanta.am fost si la Atena.da drept sa va zic, in afara de Acropole nu prea ai ce vedea in orasul ala....Am fost si la mare la greci si mi-a placut, e f frumoasa marea la ei e o apa limpede transparenta si ff curata, iar plaja e curata.m-am simtit bine acolo cu bani mai putini decat as fi dat pe litoralul romanesc.oamenii sunt amabili si mai toti stiu engleza, asa ca nu a fost nici o problema.pe litoral am intalnit foarte multi romani si erau si multi romani care lucrau prin baruri si terase, f multi tineri, studenti in marea lor majoritate.cand te duci in vacanta e placut.daca te duci sa muncesti acolo, eu zic ca nu va mai fi la fel de placut, sunt probleme si la ei cu somajul si cu alte chestii de genul asta. cand am fost la Atena erau niste grevisti pe strazi, iar studentii faceau si ei greva.deci nu e totul chiar asa placut cum pare la prima vedere.sunt foarte multi imigranti la ei.
mkdisk
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:42
eu sincer as mai merge la greci in vacanta.dar sa ma stabilesc acolo....nu cred.
mkdisk
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:43
eu am fost in grecia 2 ani la rand uin concediu si e super
daca e sa ai pt ce ramae acolo e ok
oameni sunt destul de sociabil si crede-ma ca ai ce sa vezi
eu va doresc sa mergeti si voi sa va convingeti
viorela_ro_2005
Postat pe 31 Octombrie 2008 18:02
De la: viorela_ro_2005, la data 2008-10-31 18:02:12eu am fost in grecia 2 ani la rand uin concediu si e super
daca e sa ai pt ce ramae acolo e ok
oameni sunt destul de sociabil si crede-ma ca ai ce sa vezi
eu va doresc sa mergeti si voi sa va convingeti
eu am fost in paralia katerini
viorela_ro_2005
Postat pe 31 Octombrie 2008 18:04
Intru de ceva vreme pe un site de turism si de acolo imi iau cele mai multe informatii despre locurile in care vreau sa merg. Este o fata acolo care are o pasiune pentru Grecia si scrie frumos despre acest loc. Si eu am fost in Grecia, dar doar o data. Imi doresc sa revin pentru ca e o tara foarte frumoasa, cu oameni minunati. Cred ca m-as muta acolo. :)
hai sa va dau link-ul tipei de care va povesteam. Pup.

http://bloguriturism.ro/dinora/blog/post/761/0/0/grecia-paradis-antic.html

Maya81
Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:44
De la: viorela_ro_2005, la data 2008-10-31 18:04:00
De la: viorela_ro_2005, la data 2008-10-31 18:02:12eu am fost in grecia 2 ani la rand uin concediu si e super
daca e sa ai pt ce ramae acolo e ok
oameni sunt destul de sociabil si crede-ma ca ai ce sa vezi
eu va doresc sa mergeti si voi sa va convingeti
eu am fost in paralia katerini

si eu am fost tot acolo...cand ai fost in paralia?
mkdisk
Postat pe 4 Noiembrie 2008 19:42
Sa te duci in vacanta, dar pe banii altora ...ca aici: http://www.sejur-circuit.ro/brand-turistic-national/
ionella_b
Postat pe 5 Aprilie 2009 15:21
De la: Kathara, la data 2008-10-10 15:29:26M-am intors din Atena acum 2 saptamani si m-as muta acolo repejor. Daca te poti stabili in Grecia, go for it. Si barbatii sunt niste bombonei!


Tocmai am fost la ziua nationala a Greciei acum o saptamana (sarbatorita de ambasada Greciei aici, deci nu in Grecia)... Cred ca barbatii aia bombonei au ramas in Grecia, ca aia de peste horate nu-s cine stie ce... Da' ce peetrecere! Super!
Si eu m-as muta in Grecia, daca as avea ocazia!
Dor_a
Postat pe 5 Aprilie 2009 15:28
De la: Dor_a, la data 2009-04-05 15:28:08
De la: Kathara, la data 2008-10-10 15:29:26M-am intors din Atena acum 2 saptamani si m-as muta acolo repejor. Daca te poti stabili in Grecia, go for it. Si barbatii sunt niste bombonei!


Tocmai am fost la ziua nationala a Greciei acum cateva zile... Cred ca barbatii aia bombonei au ramas in Grecia, ca aia de peste horate nu-s cine stie ce... Da' ce peetrecere! Super!
Si eu m-as muta in Grecia, daca as avea ocazia!



cate topicele cu vacante chestii gata va pregatiti de vacanta??deja?? buna dora
SweetHappyButterfly
Postat pe 5 Aprilie 2009 15:29
Buna Fluturica.... chiar! ar cam trebui sa incep sa ma uit si eu ce preturi sunt la biletele de avion... Ca viu sa va vaz prin iunie-iulie...
Dor_a
Postat pe 5 Aprilie 2009 15:31
De la: Dor_a, la data 2009-04-05 15:31:55Buna Fluturica.... chiar! ar cam trebui sa incep sa ma uit si eu ce preturi sunt la biletele de avion... Ca viu sa va vaz prin iunie-iulie...



cum adika vii sa ne vezi?? nu esti in tara??
SweetHappyButterfly
Postat pe 5 Aprilie 2009 15:33
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-05 15:33:12
De la: Dor_a, la data 2009-04-05 15:31:55Buna Fluturica.... chiar! ar cam trebui sa incep sa ma uit si eu ce preturi sunt la biletele de avion... Ca viu sa va vaz prin iunie-iulie...



cum adika vii sa ne vezi?? nu esti in tara??


Pai nu, mai pui!
Ce, tu nu stiai?
Dor_a
Postat pe 5 Aprilie 2009 16:33
De la: Dor_a, la data 2009-04-05 15:28:08
De la: Kathara, la data 2008-10-10 15:29:26M-am intors din Atena acum 2 saptamani si m-as muta acolo repejor. Daca te poti stabili in Grecia, go for it. Si barbatii sunt niste bombonei!


Tocmai am fost la ziua nationala a Greciei acum o saptamana (sarbatorita de ambasada Greciei aici, deci nu in Grecia)... Cred ca barbatii aia bombonei au ramas in Grecia, ca aia de peste horate nu-s cine stie ce... Da' ce peetrecere! Super!
Si eu m-as muta in Grecia, daca as avea ocazia!

da, din punctul asta de vedere, da...grecii stiu sa se distreze si au niste petreceri super.
mkdisk
Postat pe 8 Aprilie 2009 13:26
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 18:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pareri...si pareri, despre litoralul Marii Negre 25 De la: Cassey 13 Mai 2009 18:20
Cum e de preferat....sa mergi in vacanta in Grecia sau sa ramai sa locuiesti acolo? 37 De la: no_more 14 Iunie 2009 20:48
AMSTERDAM 18 De la: MaraDonna 1 Octombrie 2009 23:38
Tupeul la romani ( loc de barfa si de injuraturi) 44 De la: morticia_adams 18 Iunie 2009 20:10
vreti vacante??? 7 De la: mika_i 15 Iunie 2009 12:41