Setari Cookie-uri

CEL MAI TARE ZODIAC-SCORPION

De la: kudika004428, la data 2009-03-26 14:42:09 :sml-ha cea mai tare zodie
sunt scorpion si asa este 04 11 1965


si eu! da in alt an...
missalexandra
Postat pe 17 Aprilie 2009 16:16
De la: Mr__Pantof, la data 2008-12-18 01:19:24Sa te fereasca dr*q sa enervezi un scorpion, ca te sugruma cand nici nu te astepti !!!

Hania2
Postat pe 17 Aprilie 2009 19:26
Hania2
Postat pe 17 Aprilie 2009 19:29
De la: Hania2, la data 2009-04-17 19:26:30
De la: Mr__Pantof, la data 2008-12-18 01:19:24Sa te fereasca dr*q sa enervezi un scorpion, ca te sugruma cand nici nu te astepti !!!



Ai fffffoarte mare dreptate.....


Femeia scorpion

… cu bune si cu rele, aplicat la propria persoana, adicatelea ce se potriveste si ce nu din ce zic toate horoscoapele. M-a rugat Hubba Bubba sa scriu si, pentru ca e scorpiutza de-a mea, mai avem si acelasi ascendent si mi-e foarte draga (sora mea ar fi avut varsta ei)… am promis ca scriu, deci iaca! Se zice despre scorpii ca-s in fel si chip, poate unii exagereaza, poate unii vorbesc din experienta, poate ca se potrivesc generalitatile, caracteristicile difera dar se aplica… fiecare cum a trait. Voi trata subiectul din punct de vedere personal, si cum ma simt eu perceputa de cei din jur, avantaje si dezavantaje, viata de zi cu zi a unei scorpii, framantari, fobii, tabieturi si alte nebunii.

De cand ma stiu, cand am fost intrebata de zodie, reactia imediata era “aoleuuuuuuuuuu”! Frate, pai stai asa un pic, da’ di shie, bre?! Adicatelea daca zic despre moa ca sunt scorpie, nu inseamna ca si sunt, nu asocia asta cu imaginea gospodinei grase, cu basmaua-n cap, cu polonicul intr-o mana si cu matura intr-alta, care iti face creierii tandari de cate ori are ocazia, ca asa-s nevestele, scorpii. NU sunt asa si nici n-am de gand sa ajung asa vreodata!

Asa, acum ca am lamurit chestia asta, sa trecem mai departe. Da, femeia scorpion e o femeie puternica, independenta, stie ce vrea, viseaza cu ochii deschisi, e romantica, dar nu-si arata latura sensibila oricui, e suspicioasa, place o persoana din prima sau deloc, are un al saselea simt, pe care daca il foloseste corect, o va ajuta enorm si o va scapa de lucuri neplacute. De mica stiam ce vreau sa ma fac atunci cand voi fi mare, raspunsul meu nu varia niciodata. Am tras mult in sensul asta, dar n-a fost sa fie, sunt resemnata si nu prea, inima mea mereu va ramane sa vibreze in ritmul muzicii, esenta zilelor mele. Visam cu ochii deschisi cai verzi pe pereti, citeam povesti siropoase (da, Sandra Brown, intr-a 6-a) si ma imaginam acolo, imi imaginam ca voi trai o iubire intensa, pentru care-mi voi da si ultima suflare, impreuna ii vom infrunta pe cei ce ne stau importiva, etc… m-am lecuit intre timp. Nu exista asa ceva si nu exista barbatul ideal. Simtul meu… ala al saselea… de multe ori a simtit pericolul, dar eu, in naivitatea mea, l-am ignorat, spunand ca e imposibil sa fie asa. Ei bine, daca-l ascultam, ma alegeam cu mult mai putine dureri de cap decat am avut.

Usor baietoasa si agresiva, femeia scorpion este agreata de grupurile de baieti mai mult decat cele de fete, le considera pe fete mult prea fandosite, prefacute si rele pentru stilul ei direct. Am multi prieteni baieti, cu care ma inteleg mai bine decat cu orice prietena de-a mea si, chiar daca multi spun ca nu poate exista prietenie intre un barbat si o femeie pentru ca va interveni atractia sexuala, am cativa prieteni fosti. Cica e de bine daca un fost iubit te cauta si ramaneti prieteni, e o carte de vizita buna. Deci da, dracul nu-i asa de negru si scorpia asa de rea! :P Pe de alta parte mi s-a cam luat sa fiu prietena cu baieti care-mi pot fi potentiali iubiti… asta-i sabia cu doua taisuri, avantaje si dezavantaje… mi le asum.

O scorpie indragostita e un amestec de trairi intense, mister, devotament, gelozie, posesivitate, nu stii ce te-a lovit… e fascinant s-o vezi cum se comporta cu barbatul ei. Dar sa dea ala cu cornite sa i se para ceva suspect, jar ai mancat! Pe langa faptul ca te prinde cu minciuna rapid, are grija sa plateasca cu aceeasi moneda, sa te doara la fel cum a durut-o pe ea. Ii plac jocurile periculoase, intra in ele cu o naturalete fantastica si le continua pana cand te intrebi pana unde a fost joc si de unde incepe sa vorbeasca serios. Daca iubeste intens, nu uita acea persoana niciodata. Daca e implicata si respectivul o face sa sufere, indura, se agita, sufera de scenarita, ba chiar face pe detectivul, vrea sa vada adevarul cu ochii ei, deja cand s-a activat instinctul de “vreau sa stiu, no matter what” nimic n-o mai poate opri, nici macar perspectiva unui soc si a lacrimilor ulterioare. Da, e si un pic masochista! :D N-o sa-i placa cei care-i cad la picioare, vrea sa simta gustul victoriei dupa lupta! Si daca-l prinde in flagrant, si-l iubeste tare, ii zice cu niste cuvinte… dupa care ar fi dispusa sa-l ierte (ca deh, e barbat!)… daca el isi cere iertare, va primi o sansa, dar va fi UNICA!

Cand sufera o dezamagire in dragoste, cateva zile e tragedia de pe lume, nimic mai rau nu i se putea intampla, de ce ei, cu ce-a gresit, de ce s-a intamplat asa? etc… Trebuie lasata in pace sa-si consume of-ul, va ajunge singurica rapid la concluzia ca nu merita, ca sunt lucruri mult mai importante pe lumea asta decat un amor ghebos, merge pe principiul ca o iubire vine si pleaca, familia si prietenii adevarati sunt cei care vor ramane langa tine. Are o capacitate de regenerare uimitoare, isi gaseste mereu resurse sa fie un sprijin pentru cei din jur, chiar si atunci cand ii e greu, isi cauta motive de a zambi zilnic, si le gaseste mereu, chiar si in cele mai banale lucruri. Este de o energie debordanta sau de o lene irecuperabila, trece dintr-o extrema intr-alta, extremele o caracterizeaza in tot ceea ce face, pentru ea nu exista culoarea gri. La fel, cand e nervoasa, e ca un vulcan, trebuie lasata in pace alea 5 minute critice, si-i trece, in schimb daca o provoci, te vei alege cu un dusman!

Energia si daruirea si le foloseste in cele mai ciudate directii, in special pentru cei care-i sunt dragi, uneori uita de propria persoana, dar rar se plange. Chiar si asa, pentru ea conteaza foaret mult momentele de singuratate, tabieturile, beauty-session-ul, pentru ca stie exact pe ce atu-uri se poate baza si pe care nu, oglinda ei de acasa este una obiectiva si n-o minte! De aceea isi permite sa se uite foarte mult la celelalte Eve si sa comenteze/critice. Este atenta la detalii, mai rau decat o soacra, tine minte lucuri marunte, nu uita niciodata cand i s-a gresit. E destul de calculata, crede in destin, karma, ocultism si alte laturi intunecate si misterioase ale naturii umane, tocmai de-asta nu se razbuna, din convingerea ca i se vor intoarce impotriva. Dar asta nu inseamna ca nu se simte multumita cand roata se intoarce de la sine si o va “razbuna”, ea va fi acolo sa se bucure de aceasta mica victorie.

Acum sa ne intoarcem un pic in timp, sa povestim despre manifestarile precoce ce tradeaza o scorpie. Tendinta de apartenenta la un grup de baieti se manifesta de atunci, nu-mi placeau rochitele cu care ma imbraca mama, bunica mea e croitoreasa, deci aveam cele mai frumoase fustite si rochite, ghici, rosii! Iar mie nu mi-a placut culoarea asta decat undeva prin facultate, de atunci am inceput cu chestii mai colorate. Dar de mica iubesc si-am sa iubesc in continuare albastrul! Si-mi doream mereu pantaloni… mi s-o trage dintr-o viata anterioara. Reprizele de rebeliune din adolescenta au fost memorabile, doar jurnalul meu de atunci stie…!

Daca scorpiile stau bine cu intuitia, pe care, din pacate o aplica mai mult pe altii, nemaifunctionand la ele (legea compensatiei), cu norocul stau cam prost. De la jocurile ghiceste in care mana e piatra, la subiectele extrase la BAC, plus ghiceala la grile la examene… bineinteles ca niciodata nu nimeream. Deci nici vorba de castiguri din noroc, n-am castigat in viata mea un capat de ata fara sa muncesc pentru el. Probabil de noroc tine si faptul ca pana se linistesc sufleteste, dau numai peste nebuni cu care-si bat capul, cu unii sa le inlature perceptiile gresite, cu altii se straduiesc sa se faca intelese, altora le frang inima pentru ca nu reusesc sa le faca fata… se mai intampla…

Stilul scorpioancei de a vedea lucrurile este unul complicat, cu implicatii profunde, sinapsele fac conexiuni ciudate, al doilea inteles al cuvintelor este cel care le vine primul in minte (deh, minte murdara, cica zodie perversa). Stiu sa glumeasca, sunt sociabile, dar stiu sa trateze cu seriozitate un subiect. Nu trebuie sa faci misto de pasiunile lor, o vor lua ca pe o desconsiderare a persoanei lor. Adicatelea, ori iei pachetul cu tot ce implica el, ori du-te naibii! Tocmai de-asta spun ca mi se potriveste ce a spus Caragiale “simt enorm si vad monstruos”. Exact asa…

Cand o scorpie intra intr-un local, va intoarce multe capete. Are un magnetism ce e doar al ei. Asta ii va aduce aprecieri, dar si invidii. Emana putere, senzualitate, iz de femeie dracoasa, femeie firava ce are nevoie de protectie, toate intr-un mix bine proportionat. Va fi admirata de barbati si invidiata de femei. Barbatii ce o vor peria, isi vor lua un mare ignore, nimeni nu stie mai bine ca ea sa adopte privirea “nu te uita, te apropia, nu-mi vorbi!”. Femeile vor simti pericolul unei rivale in ea si vor avea o atitudine defensiva. De obicei tot ea destinde atmosfera, pentru ca de cele mai multe ori aparentele inseala si sub imaginea femeii de gheata, se ascunde o fiinta calda, placuta si o prietena excelenta.

Stilul direct se vede si din relatiile cu persoanele din jur, ea punand toate cartile pe fata. De multe ori asta n-a ajutat-o, ba dimpotriva, a fost vulnerabila, de multe ori ca o carte deschisa… Acorda credit maxim pana la proba contrarie. Apoi, totul s-a incheiat, greu mai intorci din drum o scorpie. Spune ce are de spus, acasa, la job, intre prieteni, indiferent daca asta ii va aduce aprecieri sau huiduieli. Nu suporta oamenii ipocriti, ea nu poate fi asa si e multumita maxim cand are dreptate.

Se spunde despre scorpioni ca-s perversi, viciosi si obsedati de sex. Da, din pacate am intalnit si persoane perverse ca si caracter, de nu mi-am imaginat ca pot exista asa fel de oameni, din fericire, nu ma numar printre ei. Ma consider suficient de tare de caracter sa pot face fata tuturor problemelor, fara sa fie nevoie sa apelez la perversitate. Faza cu sexul e o poveste de adormit copii, pot spune ca nu sunt dependenta de nimic, nici macar de sex! In ciuda faptului ca se spune ca suma viciilor trebuie sa ramana constanta… mie imi place sa cant… cred ca la karaoke imi risipesc toata energia extra existenta. :)

Am scris mult, ar fi multe de zis despre noi, scorpiile, dar cred ca Hubba Bubba e multumita, probabil se va regasi in cuvintele mele. Draga mea, nu stiu daca e exact ce te asteptai tu, dar am scris cum am simtit si cum mi-au venit cuvintele in varful degetelor! Totdata nu consider ca e o povara semnul sub care ne-am nascut, ba dimpotriva, e o binecuvantare, ma bucur ca sunt altfel, ma bucur ca sunt eu si consider scorpionul cea mai tare zodie! ;)
kryna_85
Postat pe 3 Noiembrie 2009 16:25
De la: nufar_alb, la data 2008-11-18 23:28:57PT:KARAS CRISTINA BRAVOOOOOOOOOOOO!!!!!Ma regasesc total in tot ce scrie aici.PERFECT!Am ramas blocata.Tocmai acum aveam nevoia sa citesc aceste lucruri.Acum inteleg de ce sunt asa.Zodia e de vina.Incepusem sa ma cred ori nebuna ori data al drac....Nu stiam de unde vine atata razbunare;acum deja ma simt mai bine,felicitari:mi-ai ridicat moralul.E adevarat ca a trebuit sa transfer ceea ce ai scris pe WORD ca apoi sa maresc literele,incepusem deja sa ma pierd printre rinduri.Dar s-a meritat.Uau!Ai avut o mare idee sa scrii pe forum treaba asta.MULTUMESC si numai bine iti doresc


O femeie scorpion inselata ...este un dusman periculos.....

Ea ar putea scrie o carte despree cum trebuie sa se poarte sau sa se miste, sa vorbeasca sau sa arate o femeie atunci cand vrea sa cucereasca un barbat. In ea innoata dorinta dupa placere si doar un barbat lipsit de libido poate sa i se impotriveasca. Daca intalneste un barbat atractiv, stie cum sa-l scoata din turma, sa-l inebuneasca intr-atat incat el sa nu mai doreasca alta femeie. Nu ar fi bine sa i sa impotriveasca. Chiar daca nu este frumoasa, in ochii ei exista ceva irezistibil, hipnotic. Barbatul afla cum se simte un iepure in momentul in care este hipnotizat de o cobra. Nu accepta un partener zgarcit, vrea sa mearga intotdeauna cu clasa intai. El nu trebuie sa-i arate ca nu-i place felul ei de a risipi banii. Astfel va pierde rapid, va fi uitat impreuna cu banii lui cu tot. Are putere de actiune pentru mai multe femei. Lucreaza si joaca tare. Este fescinanta, excesiva - poate fi si obositoarea, dar nu te poti plictisi niciodata de ea. Eventual sa ai o viata pasnica. Dragostea est ceva serios pentru eea. Este patimasa. Va depinde de barbat nu numai in sex, si asta o va face irezistibila. Putini pot ajunge la adevarata ei adancime erotica. Este pretentioasa in pat si putini barbati ar reusi sa o satisfaca. Nu are rabdare pentru oamenii care nu corespund si care sunt inselatori. Iar oamenii importanti psihic traies minuni in preajma ei. Nu face asta din altruism ci spre propria ei satisfactie. Are un cap perfect, o intuitie minunata. Foarte critica isi analizeaza partenerul si prietenii pana cand ei ajung sa joace un rol important in viata ei, vede, analizeaza, in timp ce ea ramane de nepatruns... Adevarata ei fata este greu de descifrat si poate ramane un vesnic secret. E incapatanata, isi calculeaza bine telul si nu se lasa pana nu l-a atins. Trebuie multa putere si darzenie sa i te opui. Stie ce vrea si reuseste cu o putere de nestavilit. Nu se asa oprita d la o treaba si nu se poate acomoda usor. Daca i se frustreaza viata sentimentala devine razbunatoare si destructiva. O femeie scorpion inselata este un dusman periculos. Nici o alta femeie nu este mai furioasa decat ea. Daca vrea sa se razbune nu are scrupule. Nu vrea decat razbunare si degradarea adversarului. Gelozia este greseala ei cea mai mare. Asteapta de la un amant admiratie toatala. Gaseste rivale si intrigi acolo unde nu sunt. Daca partenerul ei discuta intr-o societate cateva clipe cu o femeie se crede deja tradata si reactioneaza ca atare. Nu este tipul de femeie care se face ca nu vede, ea devine de o furie razbunatoare. Dispretuieste slabiciunea si pe cei care cedeeaza din slabiciune, pentru ei are doar mila. Cine vrea sa stea langa ea trebuie sa inghita multe. Cand este bine dispusa isi trateaza prietenii domestic. Cand te desparti in cearta de ea nu incerca sa-i dai telefon a doua zi, de parca nimic nu s-a intamplat. Ai avea impresia ca esti gresit cuplat. Intr-un punct poti fi sigur - ii este credinciasa barbatului pe care il iubeste, si acestuia ii aduce sacrificii. Daca un barbat o ajuta si o intampina la jumatatea drumului, ea ii va apartine pe veci. Este o amanta devotata care isi apara partenerul. Lupta pentru el si nu se intereseaza de gura lumii. El, insa, nu are voie sa fie instabil caci nu-l va ierta niciodata. Casatoria cu ea - daca-ti poti imagina iadul si raiul impreuna. Alta cale de mijloc nu exista. Este zodia cea mai extremista. Este o femeie de stil mare, cei slabi mai bine sa o ocoleasca
kryna_85
Postat pe 6 Noiembrie 2009 03:12
De la: PisY90, la data 2008-11-19 16:23:54Ma regasesc in aproape tot c scrie in articol:))
ex: Unul dintre cele mai ciudate lucruri din astrologie este faptul cã, în anul dinaintea sau de dupã naºterea unui Scorpion, în familia respectivã moare cineva. Iar cînd moare un Scorpion, în familia lui va avea loc o naºtere în anul dinainte sau în cel de dupã. Asta se întîmplã în cel puþin 95 la sutã din cazuri. Simbolul lui Pluto e pasãrea Phoenix, care se înalþã triumfãtoare din propria cenuºã, iar Scorpionul simbolizeazã reînvierea....mda e adevarat...cand aveam 10 luni a murit tatal mamei mele…..si culmea din ce imi povestea mama..am acelasi character ca si el..
...... dar are un singur regret ascuns: cã nu s-a nãscut bãrbat.:|:|.. chiar regret si eu lucrul acesta:)))
………Cunosc un exemplar care se preface extraordinar de bine cã e o pisicuþã fragilã, pufoasã. Toarce cu atîta mulþumire, încît majoritatea bãrbaþilor cred cã au de-a face cu o ultra-femininã nativã din Peºti =))) :)) mda..zilnic fac asta
……… Multe dintre aceste femei sînt bãieþoase ºi nici mãcar nu au gene foarte lungi…))..h3h3h3 …imi place sa ma joc fotbal si cstrike cu prietenii



Salut! Este fffoarte adevarat.....si mie imi place sa joc fotbal, bambilici, 21,.....jocuri de baieti....Si eu regret k nu m-am nascut baiat.
Fratele meu mereu ma pune sa-i compun msg de dragoste pt prietenele lui , zice k eu stiu sa le vrajesc . Stau si ma gandesc cum ar fi fost dak eram intradevar baiat
kryna_85
Postat pe 6 Noiembrie 2009 03:21
bai oameni buni ..zodia asta ori e un blestem ori e o calitate care nu o are orcine .. eu is scorpion cum e mai rau ..pe data de 31 ..am tot incercat sa ii inteleg pe toti .. si cand intelegi o persoana si ai cat de cat incredere ..atunci te calca pe coada . ... si nu mai suport dorinta aia de razbunare .. si nu ma pot abtine .. e grele cu noi pe bune .. nici mie nu imi vine sa cred ca chiar putem fi asha de `` loiali .. implicati ..dedicati ... si se termina tot in razbunari daalea grele .. si ambiti prostesti ..plm zici ca suntem batuti in cap .. ne place tot ce e interzis :( asta ma dispera ,, si mai mult ma dispera ca se mai joaca si alti care nu au nimic din caracteru nostru .. Ei aici ginionu lor .. :)) plm ma cam sperie faptu ca 95 la suta is exact la fel .. is si obsesiv .. pe lucruri ,obiecte . imagini .. apoi de posesivitate nu mai zic .. cine da un sfat cuba_libre66 id mes
BlackScorpion
Postat pe 10 Mai 2010 03:19
ca o concluzie asa...pt barbati exista o singura zodie.... .infideli, egoisti, insensibili, nu stiu s arate ce simt, asta pana iubesc si atunci se arunca si in foc, muta munti sau fac hara kiri pt pers iubita....foarte razbunatori dak le sunt inselate asteptarile.s te feresti de razbunarea lor... asa k o sugestie ar fi s fugi in TIbet km asta e concluzia pe care am tras'o eu din sfintele si nelipsitele horoscoape
dark_eye
Postat pe 13 Mai 2010 00:47
oare cum s'o numi? fulloftestosterone?
dark_eye
Postat pe 15 Mai 2010 19:26
buna si eu sunt tot pe 10 noiembrie .. shi mnah... e la fel... :D totul .. super zodia scorpion
maryia
Postat pe 18 Mai 2010 23:55
si eu cred k e 90%
dar de compatibilitate in el nu spune
trebuia sal faca mai detaliat
alyn27
Postat pe 17 Iunie 2010 09:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Stii sa iti pastrezi barbatul langa tine? 20 De la: kudika056203 4 Septembrie 2009 13:02
Parfumuri pentru zodii! 2 De la: reality65 22 Ianuarie 2011 12:30
Ce parere aveti despre femeia din zodia taur? 52 De la: charlene20 23 Decembrie 2015 22:46
Eu balanta el Feciora 16 De la: kristinaristea 16 August 2009 23:34
Compatibilitatea zodiacalã = mare dezinformare 4 De la: yumalai 22 August 2009 09:37