Setari Cookie-uri

sex tacut sau zgomotos?

De la: anderson, la data 2008-10-01 11:37:16eu cred ca sexul zgomotos ....in cazul meu tipa sa faca galagie creste orgoliu.


WHO'S THE MAN.....SUPERFLY

Anderson ai dreptate. Nu-i asa ca e super si sa-ti spuna ca te doreste si ca ai place la nebunie dotarea ta? Daca-ti mai spune si ce si cum sa faci, gen incet, repede, sa pui mana etc..... "orgoliul" nu-si mai incape in piele :)
zuzulica35
Postat pe 1 Octombrie 2008 11:48
da ,parerile sunt impartite tinand cont ca noi femeile suntem caractere si firi diferite ne manifestam diferit.
iubitul meu crede ca ceva nu este in regula sau ceva nu a fost cum trebuie daca nu ma exteriorizez asa cum o fac de obicei (adica f...zgomotos)
adistefi1970
Postat pe 1 Octombrie 2008 12:32
ai dreptate aditza70, genul asta de femeie sunt si eu...au fost doar cateva momente in care nu stiam cum sa-mi potolesc iesirile pt ca fie era
cineva in camera alaturata, fie eram in curte, noaptea si ne auzeau vecini
allexxys
Postat pe 1 Octombrie 2008 13:04
ma pronunt pt "zgomotos". nu ma pot abtine sa nu gem. si nu de prune.

ma intereseaza in schimb altceva: de ce majoritatea barbatilor sunt relativ silentiosi?

am intalnit 2 situatii cel putin hilare: o data am crezut ca domnul patise ceva, pt ca scotea ceva gen mormait spre scancet si alta data mi s-a spus ca tacerea vine din prea mult control, altfel cine stie ce enormitati ar scoate.....
deci, domnilor, va plac zgomotele, dar voi? cum va manifestati?

Postat pe 1 Octombrie 2008 13:29
Ah si eu am o problema cu barbatii dar invers. Linistea mi se pare ok. Mi s-a intamplat sa dau de un tip care facea in toate felurile in pat. Traia omul momentul la maxim, tipa, gemea, scancea. M-am abtinut, m-am abtinut si pana la urma n-am mai putut. M-a umflat un ras din ala grav, radeam in hohote. Saracu om va dati seama cum s-o fi simtit. Si incerca sa ma abordeze la modul foarte serios sa vada care era problema si mai grav era ca eu nu puteam sa ma opresc. El probabil a crezut ca radeam de prestatia lui pt ca spectacolul sonor i se parea absolut normal. Oricum am reusit cu succes sa ruinez total momentul. De atunci mi-e si groaza cand am un partener nou sa nu se intample ca atunci. Sunt sigura ca as reactiona la fel pt ca rad numai cand imi aduc aminte.
In concluzie la un barbat mi se pare usor penibil sa faca ca toate animalele. Parca ii piere orice urma de masculinitate din el.

Parerea mea...La femei se permite orice, la barbati doar gemetele scurte din cand in cand si in punctul culminant sau dity talk-ul. Ala nu ma deranjeaza, chiar ma excita...si asta daca are o voce destul de grava sa nu sune pitigaiat cand oboseste:)
irinaandreia
Postat pe 1 Octombrie 2008 14:19
Esti sigura ca a fost barbat si nu era o ciocârlie?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 1 Octombrie 2008 14:25
Barbatul are nevoie de mai multa concentrare in pat, decat femeia pt un act sexual de calitate.Deci el trebuie sa asculte gemetele partenerei sau cuvintele de ,,imbarbatare" dupa caz.Usoarele gemete pe care le scoate un barbat sunt doar ca urmare a efortului depus.Restul e ....CANCAN.
aprov
Postat pe 1 Octombrie 2008 14:31
Foarte sigura. Si era chiar f misto tipul. Chiar avea o imagine de macho, barbat adevarat sau cum vrei sa-l numesti. Mai intelegeam daca era mai efeminat, mai copil...nu stiu. Cert e ca intre lookul si atitudinea lui normala si spectacolul din pat era o diferenta de la cer la pamant. Cred ca de la asta mi s-a tras si partida de ras isteric:))

Aprov, tocmai ai devenit barbatul ideal pt mine din punct de vedere al poluarii fonice sexuale masculine:)))
irinaandreia
Postat pe 1 Octombrie 2008 14:39
in timpul actului sunt vorbaret (a se intelegi dirty talk) cand am orgasm fac ceva galagie, in functie de intensitatea orgasmului
anderson
Postat pe 1 Octombrie 2008 14:58
Cred ca cel mai important este sa te comporti cat mai natural indiferent daca urli ca lupul sau taci malc ca pestele , important este sa faci ceea ce simti nu sa joci un rol !
kenyaa
Postat pe 1 Octombrie 2008 15:10
IRINAANDREIA, dar ce facem ca eu nu sunt deloc macho, mai am si un inceput de burtica asa cum ai dedus din foto, iar tu nu ne-ai spus decat cum s-au compotat fonic barbatii cu tine in pat, ai omis sa ne spui cum prestezi tu (fonic).
aprov
Postat pe 1 Octombrie 2008 15:50
vorbeam odata cu o amica, si noi "ca-ntre fete" si imi povestea despre un personaj pe care amandoua il stiam si care ii devenise amant. pana aici nimic deosebit. tipul super ok, un domn desavarsit, chiar cu vreo 30 si ceva de ani mai in varsta decat ea, f. "ofertant" insa, si imi tranteste o replica de genu': da' face ca naiba cand termina!!!

am ramas usor consternata pe moment, fara sa intru in detalii.

revenind la replicile voastre, ce sa zic: cred ca mai degraba e acceptabila la o femeie o "rabufnire" fonica, decat la un barbat. probabil ca m-ar bloca pe moment dupa care mai stii, poate as da chiar in ras.

ce stiu sigur e ca odata am fost super surprinsa sa ma "atate", la propriu, un suspin f artistic venit de la apartamentul de alaturi, unde am vecini la fel de tineri ca si noi.

nu ma asteptam sa ma incite un zgomot scos de o femeie......

Postat pe 1 Octombrie 2008 17:20
Eh eu sunt si ptr zgomotos si ptr mai tacut...dar ce stiu cu siguranta e ca im place sa-i spun ce vreau sa-mi faca.Asta ma excita la maxim si dupa cum reactioneaza el tind sa cred ca fac bine :P....Sexul salbatic,fara limite,fara prejudecati implica zic eu si tipaturi,gemete,uralturi,muscaturi :))),orgasme peste orgasme!
Am citit prea multe carti:)))?
frenia
Postat pe 1 Octombrie 2008 18:25
Ascultati si parerea unei femei mai mature? Eu am fost si sotie si mama,am dormit mereu cu unul din copii(trei la numar)in camera.De aceea,actul sexual se consuma in tacere-sa nu se trezeasca copilul,sa nu se intrebe si sa ne intrebe ce se petrece.Acum,sunt divortata de ceva timp;am renuntat la sot,dar nu si la sex-sexul practicat ocazional,pina ce voi gasi Iubirea.Am citit aici parerile unanime ale d-nilor care spun ca sexul zgomotos le gidila orgoliul de masculi feroce.Dar asta se poate simula...Un barbat isi poate da seama ca partenera lui se simte bine si dupa felul in care se misca,venind spre el,fiind ea cea care intra...dupa felul in care se agata de el,dupa cum se curbeaza,urmarind conturul trupului lui..dar,mai ales,dupa palpitatiile ei interioare,care confirma orgasmul.Si,chiar daca am fost obisnuita sa fac sex in liniste,am incercat-fara a forta nota-sa ma exprim si vocal.Nu tipind,soptind...la o adica,sexul este ceva intim,nu trebuie sa stie vecinii cind o fac.
rozzy47
Postat pe 1 Octombrie 2008 19:37
P.S Sexul zgomotos? Uneori,poate fi "mult zgomot pentru nimic"...
rozzy47
Postat pe 1 Octombrie 2008 19:40
daca toate femeile care se lauda pe topicul asta ca urla, tipa, gem si marmelada ar avea orgasm ar fi o treaba.

me se pare de prost gust sa am astfel de gesturi pe tot parcursul actului sexual. placerea maxima e atunci cand ai orgasm si parca atunci iti vine sa faci ce toate alea.
bangla_soul
Postat pe 1 Octombrie 2008 20:31
De la: bangla_soul, la data 2008-10-01 20:31:13daca toate femeile care se lauda pe topicul asta ca urla, tipa, gem si marmelada ar avea orgasm ar fi o treaba.

me se pare de prost gust sa am astfel de gesturi pe tot parcursul actului sexual. placerea maxima e atunci cand ai orgasm si parca atunci iti vine sa faci ce toate alea.



orgasm pe muteste.
pai nici tu nu-ti dai seama cand iti vine!

Postat pe 1 Octombrie 2008 21:23
pot sa urlu atat de tare incat ajung dupa sex cu dureri de gat, si cu vocea ragusita.. cel mai bine folosesc niste clanxoane d'alea ca de bicicleta cu pompita de fac un zgomot incredibil..sau cum se folosesc si alea pe stadioane... hahaha

i was joking of course

acum serios, cel mai bine sa faci EXACT ceea ce simti in pat, nu mai gandesti in momentul ala daca e bine sau daca pe el o sa il surprinda faptul ca tu
1) tipi de placere,
2) urlii,
3) gemi pt a-l excita pe el si mai mult cand e deasupra ta,
4) iti arcuiesti spatele si te prinzi cu mainile de fundul sau picioarele lui,
5) il palmuiesti,
6) ii vorbesti urat, etc etc

intr-un fel, actiunea asta seamana cu arta de a calari un cal intr-un camp pustiu, cu fundul gol pe sa, cu sanii zvapaindu-se in larg, cu parul fluturand, tipand la cal si lovindu-l cu palmele sa mearga mai repede mai repede... *si nu e zoofilie... :| *cel putin nu la asta ma gandeam EU, ci la excitarea prin creearea fanteziilor...

hai ca am aberat mult
o seara faina
Greenie
Postat pe 1 Octombrie 2008 23:06
De la: greenie, la data 2008-10-01 23:06:40

intr-un fel, actiunea asta seamana cu arta de a calari un cal intr-un camp pustiu, cu fundul gol pe sa, cu sanii zvapaindu-se in larg, cu parul fluturand, tipand la cal si lovindu-l cu palmele sa mearga mai repede mai repede... *si nu e zoofilie... :| *cel putin nu la asta ma gandeam EU, ci la excitarea prin creearea fanteziilor...

stiam eu ca trb sa iau lectii de echitatie!!! dar nu ma imaginam goala pe cal !! ok, i ll do that!
morticia_adams
Postat pe 1 Octombrie 2008 23:36

me se pare de prost gust sa am astfel de gesturi pe tot parcursul actului sexual. placerea maxima e atunci cand ai orgasm si parca atunci iti vine sa faci ce toate alea. [/quote]

Asta e nu toate femeile au orgasm in fiecare act sexual, dar asta nu inseamna ca nu-ti place ceva si de ce sa nu te exprimi. Ce sa fac sa-mi musc buzele si limba? Arati si gestual dar nu te poti abtine sa mai scoti un sunet..
dafffne
Postat pe 2 Octombrie 2008 00:57
De la: geo32, la data 2008-10-01 21:23:18
De la: bangla_soul, la data 2008-10-01 20:31:13daca toate femeile care se lauda pe topicul asta ca urla, tipa, gem si marmelada ar avea orgasm ar fi o treaba.

me se pare de prost gust sa am astfel de gesturi pe tot parcursul actului sexual. placerea maxima e atunci cand ai orgasm si parca atunci iti vine sa faci ce toate alea.



orgasm pe muteste.
pai nici tu nu-ti dai seama cand iti vine!


Si daca ai face dragoste cu o surdomuta Geo? Asta ar insemna ca ea nu isi da seama cand vine?
cristinarudi
Postat pe 2 Octombrie 2008 08:47
De la: aprov, la data 2008-10-01 15:50:17IRINAANDREIA, dar ce facem ca eu nu sunt deloc macho, mai am si un inceput de burtica asa cum ai dedus din foto, iar tu nu ne-ai spus decat cum s-au compotat fonic barbatii cu tine in pat, ai omis sa ne spui cum prestezi tu (fonic).



ma faci sa rad singura prin casa si tu si irinaandreea,aveti niste comentarii beton,il si vad pe ala facand ca toate cele.
de mine v-am zis ma comport zgomotos dar nu atat de zgomotos ca vecinii mei,scoate tipa niste tipete ceva gen jungla pe ea o aud cat despre el nimic se aud doar injuraturile de dupa act.
apropo nu ne stim avem perete comun la dormitor dar locuim pe scari separate,faza este ca isi incep actiunile pe la 2 ,3 noaptea si in linistea aia cred ca aude tot blocul ce fac ei inclusiv alintarile de dupa ceva gen (dut-n p...mea sau idiotule etc ,etc)
adistefi1970
Postat pe 2 Octombrie 2008 09:27
De la: bangla_soul, la data 2008-10-01 20:31:13daca toate femeile care se lauda pe topicul asta ca urla, tipa, gem si marmelada ar avea orgasm ar fi o treaba.

me se pare de prost gust sa am astfel de gesturi pe tot parcursul actului sexual. placerea maxima e atunci cand ai orgasm si parca atunci iti vine sa faci ce toate alea.


bine inteles ca te exteriorizezi spre sfarsitul actului cand simti ca faci ,,poc" nu ?
cum ar fi sa incepi sa faci ca toate alea vreo juma de ora?
adistefi1970
Postat pe 2 Octombrie 2008 09:33
De la: aditza70, la data 2008-10-02 09:27:07
De la: aprov, la data 2008-10-01 15:50:17IRINAANDREIA, dar ce facem ca eu nu sunt deloc macho, mai am si un inceput de burtica asa cum ai dedus din foto, iar tu nu ne-ai spus decat cum s-au compotat fonic barbatii cu tine in pat, ai omis sa ne spui cum prestezi tu (fonic).



ma faci sa rad singura prin casa si tu si irinaandreea,aveti niste comentarii beton,il si vad pe ala facand ca toate cele.
de mine v-am zis ma comport zgomotos dar nu atat de zgomotos ca vecinii mei,scoate tipa niste tipete ceva gen jungla pe ea o aud cat despre el nimic se aud doar injuraturile de dupa act.
apropo nu ne stim avem perete comun la dormitor dar locuim pe scari separate,faza este ca isi incep actiunile pe la 2 ,3 noaptea si in linistea aia cred ca aude tot blocul ce fac ei inclusiv alintarile de dupa ceva gen (dut-n p...mea sau idiotule etc ,etc)


cum vine asta dupa ce fac sex incep sa-si zica de "dulce" ? ciudat mod de a-ti arata iubirea sau satisfactia
anderson
Postat pe 2 Octombrie 2008 12:03
urla tata daca iti vine.
nu te abtine ca te doare caputu`.
cristinacleo
Postat pe 2 Octombrie 2008 12:21
nu cred ca trebuie decat sa fii tu insuti....ca esti barbat sau femei. Daca unei femei ii sade bine sa chitaie....unui barbat poate i s ar potrivi un geamat cu o tonalitate joasa de bass.
In sfarsit....important este sa va simtiti bine. Nici nu pot sa mi dau seama, nu mi imaginez cum ar fi ca iubitul meu sa schelacaie in asa fel incat sa mi vina sa rad.Zau....O sa incerc sa mi imaginez....
aisuca
Postat pe 2 Octombrie 2008 12:39
buuuuuuun. adevarul e ca nici eu nu pot sa imi imaginez sotul facand in tot felul... ar fi penibil si mai mult ca sigur ar strica tot farmecul actului sexual. ca si femeie e cu totul altceva, e normat sa gemi e normal sa te exteriorizezi, desi cred ca ar trebui cu limita, intimitatea sa ramana intimitate, nu sa afle tot poporul cand, cum si unde eu personal fac putina galagie, doar putina el se limiteaza la o respiratie mai adanca ...
PiuPiu
Postat pe 2 Octombrie 2008 16:30
De la: PiuPiu, la data 2008-10-02 16:30:53 , nu sa afle tot poporul cand, cum si unde


draga mea eu zic k traim intr-o societate moderna cu o gandire destul de libera si a vorbi despre sex e ceva la ordinea zilei prefer sa cred k noi tinerii suntem open mind asa k let's talk about sex .
Sex is a game
love is a name
let's forget the name
and play the game.
s26
Postat pe 2 Octombrie 2008 17:04
Teleleu_Cristina
Postat pe 2 Octombrie 2008 17:11
de ce pt noi e normal ...sa ne exteriorizam ...gemand sau tipand ...si pt ei nu .....ah ...chiar mi-as dori un barbat care sa geama ..cred ca e al naibii de excitant
ninushk
Postat pe 2 Octombrie 2008 17:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex dupa 6 luni 28 De la: miss_darine 20 Decembrie 2010 16:08
helppp me help my brain decide 45 De la: mandache 5 Decembrie 2010 16:23
cam dupa cat timp trebuie sa trecem la fapte? 12 De la: Cristinell_Snickers_1 30 Iulie 2014 19:00
ce trebuie sa faci ca sa arati ca esti disponibila 23 De la: anda1979 6 August 2009 21:33
pastila de a doua zi 4 De la: flowereat 3 Octombrie 2013 09:26