Setari Cookie-uri

himenul

Fetelor,scuze ca initiez asa un subiect...dar sunt putin confuza.Nu cred ca am himen...mai exact cred ca e rupt.Sunt virgina si mi-e frica sa nu creada prietenul meu ca l-am mintit cand am spus asta...Puteti sa imi explicati va rog cum sta treaba? Multumesc :*
meeboo
Postat pe 7 Iunie 2009 21:03
da de unde ai dedus tu asta?
coffeeta
Postat pe 7 Iunie 2009 21:05
De la: meeboo, la data 2009-06-07 21:03:02Fetelor,scuze ca initiez asa un subiect...dar sunt putin confuza.Nu cred ca am himen...mai exact cred ca e rupt.Sunt virgina si mi-e frica sa nu creada prietenul meu ca l-am mintit cand am spus asta...Puteti sa imi explicati va rog cum sta treaba? Multumesc :*

Dar ce ai facut de crezi ca s-a rupt??
nicoleta4856
Postat pe 7 Iunie 2009 21:06
virginaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

o adresa,un nr telefon
scorpyoW
Postat pe 7 Iunie 2009 21:06
Nu te alarma.Himenul se poate rupe la sport sau cand faci miscare..sau chiar cand erai mica ai cazut,te-ai lovit,cine stie.Iar prietenul tau daca are incredere in tine o sa te creada ca esti virgina;)
kudikaa2426
Postat pe 7 Iunie 2009 21:07
De la: scorpyoW, la data 2009-06-07 21:06:51virginaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

o adresa,un nr telefon
nicoleta4856
Postat pe 7 Iunie 2009 21:07
Sunt mai multe feluri de himen;

http://www.ipigood.com/N_img/clinic/hymen_img01.gif

http://www.soc.ucsb.edu/sexinfo/images/hymen003.jpg

http://www.mhhe.com/socscience/sex/common/ibank/ibank/0010.jpg

si o poza ,,pe bune" de pe un site deocheat:

http://www.act-defloration.com/hymen/hymen4sm.jpg


Banuiesc ca al tau este anular. Nu te ingrijora, niciun barbat nu ar trebui sa te aprecieza pentru himen.
Kathara
Postat pe 7 Iunie 2009 21:08
Eu totusi sunt curioasa ce a facut daca zice ca poate s-a rupt...
nicoleta4856
Postat pe 7 Iunie 2009 21:09
De la: kudikaa2426, la data 2009-06-07 21:07:32Nu te alarma.Himenul se poate rupe la sport sau cand faci miscare..sau chiar cand erai mica ai cazut,te-ai lovit,cine stie.Iar prietenul tau daca are incredere in tine o sa te creada ca esti virgina;)


io nu asi credeo,daca a facut prosti
scorpyoW
Postat pe 7 Iunie 2009 21:10
nu conteaza himenul daca se rupe sau nu cand vrea el sau u. conteaza daca va iubiti si sa o faceti din placere nu din oblogatie sau ceva de genu
kudika017543
Postat pe 7 Iunie 2009 21:10
Multumesc pentru raspunsuri,fetelor :) De ce cred ca e rupt?Pentru ca acum cativa ani am cazut urat si am avut ceva sangerari... Si...daca tot mi-am facut curaj...himenul se rupe si ramane acolo,sau se largeste(ma refer acum in cadrul unui act sexual)Scuze ca va tot bat la cap...dar vreau sa stiu bine.
:* va pup
meeboo
Postat pe 7 Iunie 2009 23:31
De la: meeboo, la data 2009-06-07 23:31:13Multumesc pentru raspunsuri,fetelor :) De ce cred ca e rupt?Pentru ca acum cativa ani am cazut urat si am avut ceva sangerari... Si...daca tot mi-am facut curaj...himenul se rupe si ramane acolo,sau se largeste(ma refer acum in cadrul unui act sexual)Scuze ca va tot bat la cap...dar vreau sa stiu bine.
:* va pup

pai daca ai cazut si ai sangerat de ce nu ai mers la medic?? nush ce sa zic...
nicoleta4856
Postat pe 7 Iunie 2009 23:34
De la: kudika017543, la data 2009-06-07 21:10:37nu conteaza himenul daca se rupe sau nu cand vrea el sau u. conteaza daca va iubiti si sa o faceti din placere nu din oblogatie sau ceva de genu

Are dreptate Kudika017543....
nicoleta4856
Postat pe 7 Iunie 2009 23:36
gasesti ceva util si aici:

http://www.banutul.com/addyg-14548.html
dyana_ifrim
Postat pe 22 Iunie 2009 11:52
Eu zic sa ai o discutie...asa despre subiect...de la distanta...adika fara sa aduci vorba de tine...
Cine spune ca nu conteaza...e cam...ihmmm
n sfarsit.

Mai este o cale...sa-i spui dupa...dar nu stiu daca e bine.
E bine sa lamuresti f bine lucrurile cu ceva vreme inainte...si chiar sa lasi ceva timp sa treaca dupa ce a aflat acest lucru.
Chiar un timp sa nu te culci cu el pe motiv ca nu conteaza...ca daca te iubeste te iubeste oricum...Eu zik ca nu-i asa si o spun din foarte buna cunoastere a situatiei.
Nu te lasa prada cuvintelor de genul...lasa chiar e mai bine...sau chiar mai usor,iar daca zice ca nu conteaza...iti zic eu nu-i nimik de capul lui.
Oricum tu esti ivirgina, chiar daca nu pari sau pt altii nu conteaza..nu te arunca prada, ca apoi sa fi injosita poate.Vezi daca e la fel si dupa ce afla- verifica un timp!
Succes!
liliana04
Postat pe 23 Iunie 2009 13:23
Dragutzo, virgina esti cand n-ai facut sex. Da-l naibii de himen. Nu aia conteaza. Eu zic ca nu e cazul sa faci nici o chestie din asta... In general barbatii cred ca tre' sa sangerezi ca un porc daca esti virgina. Nu e asa. Cele mai multe NU sangereaza sau au 3 picaturi de sange.
Eu zic ca nici nu e cazul sa aduci discutia. Un barbat care are cat de cat experienta o sa-si dea seama de lipsa ta de experienta. Daca te intreaba totusi, ii spui ce s-a intamplat si gata. Pe de o parte.
Pe de alta, parte, asa cum zice si Kathara, daca un barbat te apreciaza doar pentru pielitza aia, atunci, scuza-ma dar trebuie f**ut in gura si gata! (scuzata-mi fie franceza )
Dor_a
Postat pe 23 Iunie 2009 14:00
sincer eu cred k tu ai facut-o si acuma ai regrete...si te-ar interesa ce sa-i spui viitorului partener......sper sa ma insel.....

in legatura cu intrebarea ta....si dak nu iti curge sange tot se simte ca esti virgina(asta in cazul in care mai esti)

sper ca nu am fost nesimtita:D:D
kkt
Postat pe 23 Iunie 2009 14:01
POATE DOAR ASA CREZI TU...CA SA RUPT...MAI BINE FA UN CONTROL GINECOLOGIC..SI ATUNCI TE LAMURESTI
pamela_1
Postat pe 23 Iunie 2009 14:04
De la: Dor_a, la data 2009-06-23 14:00:52Dragutzo, virgina esti cand n-ai facut sex. Da-l naibii de himen. Nu aia conteaza. Eu zic ca nu e cazul sa faci nici o chestie din asta... In general barbatii cred ca tre' sa sangerezi ca un porc daca esti virgina. Nu e asa. Cele mai multe NU sangereaza sau au 3 picaturi de sange.
Eu zic ca nici nu e cazul sa aduci discutia. Un barbat care are cat de cat experienta o sa-si dea seama de lipsa ta de experienta. Daca te intreaba totusi, ii spui ce s-a intamplat si gata. Pe de o parte.
Pe de alta, parte, asa cum zice si Kathara, daca un barbat te apreciaza doar pentru pielitza aia, atunci, scuza-ma dar trebuie f**ut in gura si gata! (scuzata-mi fie franceza )


nu conteaza himenul cat conteaza sa te inteleagi cu el
2nablonda
Postat pe 23 Iunie 2009 14:06
Intai fa un controlla ginecolog, sa te lamuresti tu cu treaba asta . Apoi daca chiar vine vorba despre sex ii spui cum sta treaba numai daca intreaba ...si atunci vei sti macar ce e cu el...deci simplu cat mai simplu ..nu face caz din atata...mai ales fata de el
liliana04
Postat pe 24 Iunie 2009 10:01
http://www.seximus.ro/intrebari_sex/virgin_5.php
asta te va ajuta sa intelegi mai bine tot...
pamela_1
Postat pe 24 Iunie 2009 14:08
tu ai avut in mod sigur o experienta mai neclara in trecut si ti-e frica sa nu-si dea seama actualul...decat sa pui intrebari tampite a caror raspunsuri nu te ajuta mai mult mai bine ai spune pe sleau ce anume te intereseaza...in principiu daca ai avut doar o tentativa de a te culca cu cineva, daca actul in sine nu s-a consumat himenul nu s-a rupt...in alta ordine de idei e din ce in ce mai des int himenul elastic...adica se rupe numai la prima nastere...pana la nastere,fiziologic vb ai fi virgina....eu cred ca ar trebui sa fi mai atenta la ce faci si cu cine faci in intimitate si nu sa fi stresata sa spui fiecaruia ca el e primul si gasesti minciunele si explicatii de ce nu-ti curge...crede-ma eu m-am culcat cu iubitul meu la 21 de ani...eram virgina insa nu discutasem f mult pe acest subiect...eram satula sa dau mereu explicatii de ce nu ma culcasem pana la varsta aia...deci el nu stia nici ca sunt nici ca nu...nu mi-a curs nicio picatura de sange prima data insa el si-a dat seama ca era primul contact sexual din viata mea...asa ca...textele astea cu sange sunt pt baietei sau barbati crescuti cu dogme..
ania18
Postat pe 24 Iunie 2009 14:15
Fiecare femeie e unica...nu trebuie sa sangerezi neaparat ca sa vada ca ai fost virgina...eu una nu am sangerat si nu am simtit o durere asa de mare...nu a fost nici placut intr-adevar...Deci draga mea nu totul consta intr-o bucatica de pielita(doar daca ai de gand sa"joci cearsaful" )eu cred ca daca te iubeste cu adevarat o sa te creada si o sa-ti fie alaturi mult timp...nu-ti mai fa atatea griji degeaba...
camelusha83
Postat pe 24 Iunie 2009 14:38
...si se mai poate rupe cand te masturbezi
ulyse
Postat pe 24 Iunie 2009 15:57
si eu am patit la fel ca, camelusha83 numai ca la mine prietenul a zis ca eu nu eram virgina dar cand a vb cu fosta lui prietena pe care a iubit-o enorm.... i-a sp k am fost si cand l-am intrebat d c i-a sp asta ca mie imi sp k nu am fost si asa mai departe tacea din gura nu zicea nimic....asa k stai linistita
marinutza63
Postat pe 24 Iunie 2009 16:35
Si eu sunt virgina!
Nu-ti face griji,himenul nu se rupe totdeauna din prima.Am multe prietene care au patit asa,uneia i s-a rupt dupa un an .Nu-ti fa griji,se rupe el;),cat despre prietenul tau,nu trebuie sa creada nimic,ca se cunoaste o fata virgina,ca "are piedici .Stai calma
DaNutzZa_DaNutzZyka
Postat pe 24 Iunie 2009 23:31
De la: nicoleta4856, la data 2009-06-07 21:09:40Eu totusi sunt curioasa ce a facut daca zice ca poate s-a rupt...


Draga mea, mai pune si tu mana pe o carte si citeste. De ex. "Sfaturi pentru tineri si casatoriti". Informeaza-te ca doar e vorba de corpul tau. Sau, mai usor intra pe google : http://www.sexpert.ro/articole/adolescenta/cunoaste-ti_corpul/tipuri_de_himen.html si vezi ca e posibil ca o fata sa nu aiba himen. E posibil sa aiba himen elastic.
Si, nu mai rade de ea ca e virgina. Nu e nici o rusine sa fii virgina.
Sunt curioasa in ce imprejurari ti-ai pierdut tu virginitatea de ai tupeul sa razi de virgine. Nu cumva ai facut-o tocmai de-a nu rade si de tine o alta? Doar de dragul de-a fi "inceputa"? Vai de viata sexuala a celor care procedeaza asa!
De sentimente de dragoste, de tandrete, rabdare si iubire ai auzit?
E normal sa te darui celui care te iubeste, care simte ca se termina lumea cand nu esti alaturi de el.
Invatati sa faceti diferenta intre a face sex si a face dragoste.
A face sex - e un act mecanic ce nu implica sentimente.
Regina_noptii
Postat pe 26 Iunie 2009 09:49
De la: meeboo, la data 2009-06-07 21:03:02Fetelor,scuze ca initiez asa un subiect...dar sunt putin confuza.Nu cred ca am himen...mai exact cred ca e rupt.Sunt virgina si mi-e frica sa nu creada prietenul meu ca l-am mintit cand am spus asta...Puteti sa imi explicati va rog cum sta treaba? Multumesc :*



Nu fii speriata. Intra impreuna cu prietenul tau pe: http://www.sexpert.ro/articole/adolescenta/cunoaste-ti_corpul/tipuri_de_himen.html Aici gasesti raspunsul.
Nu-i lua in seama pe cei ce rad de o fata virgina. Daruieste-te doar atunci cand simti ca esti iubita cu-adevarat.
Regina_noptii
Postat pe 26 Iunie 2009 09:53
De la: marinutza63, la data 2009-06-24 16:35:56si eu am patit la fel ca, camelusha83 numai ca la mine prietenul a zis ca eu nu eram virgina dar cand a vb cu fosta lui prietena pe care a iubit-o enorm.... i-a sp k am fost si cand l-am intrebat d c i-a sp asta ca mie imi sp k nu am fost si asa mai departe tacea din gura nu zicea nimic....asa k stai linistita

Prietenul tau nu stie sa aprecieze....virginitatea nu consta doar in himen...esti virgina pana in momentul in care te joci prima data cu o p....Am auzit multe fete care fac sex oral,anal dar nu fac in vagin ca cica se "pastreaza" Eu nu cred ca trebuie sa te chinui sa-i explici prea mult...fii tu sincera cu tine insuti si nu-ti mai fa atatea griji...si sa stii ca e foarte urat din partea lui ca a vb cu fosta despre relatiile voastre intime.
camelusha83
Postat pe 26 Iunie 2009 13:24
ai un id de mess cv? :sml-happy0044 ca te ajut eu cu virginitatea fara frica
kudika054490
Postat pe 24 Iulie 2009 14:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
scurgeri:(( 15 De la: Lucia38 14 Octombrie 2009 16:14
help 7 De la: one_size 27 Aprilie 2010 13:02
Cu ce vã îngriiți tenul? 4 De la: Nadejda_Croitoru_1 20 Iunie 2016 22:32
CE SA FAC? 80 De la: rain75 21 Decembrie 2009 12:58
femeia 9 De la: danyella_c 6 Decembrie 2009 21:39