Setari Cookie-uri

Preferati baruri , cafenele si cluburi de fitze?

pfff... faza cu lenjeria la vedere ma scoate din minti.. sa nu mai spun de chilotei la vedere!!
ei.. dar asta nu vrea sa insemne ca fata nu are ce sa manance acasa.. dupa cum spuneam, e doar lipsa de educatie si evident, lipsa acuta de bun gust!!!
sunt multe care au o situatie materiala ok si cu toate astea se imbraca ca ultimele paparude..

Postat pe 28 Septembrie 2008 23:28
faza cu chiloteii pe afara a fost la un moment dat la moda ca mi s-a parut penibila asta e alta treaba dar am obs ca multe chestii care se numessc d-re au adoptat aceasta moda asa ca...

La partea cu masa ....m-ai cam pierdut sincer asta deoarece si mie mi s-a intamplat destul de des sa intreb daca cei cu care ieseam in oras au mese sau nu ....in ideea ca totusi ,fata fiind mergi cu ceva dupa tine iar ca sa dansezi cu poseta pe umar e destul de incomod.

Diferenta este ca eu ieseam in haita (a se intelege grup de prieteni )
iris_4_ever
Postat pe 29 Septembrie 2008 00:01
eu una prefer cafenelele si pub-urile.nu am nimic cu cluburile de fitze,e treaba lor cum se imbraca sau cum se comporta , doar ca pe mine nu ma atrage nici muzica nici oamenii care se duc in ele.
witcher
Postat pe 29 Septembrie 2008 10:25
hmm , heya :P me likes irish pubs , e asa o atmosfera de big family , si cat de cluburi , cele din ro m-am saturat , amnesia , si pacha , si nu in ultimul rand the gate , new york :) aaa si sa nu uit legenda londrei club fabric =>we love electro (we love uk )
blue07scorpion
Postat pe 30 Septembrie 2008 00:52
hmmm kestia cu underware la vedere mi se pare disperare , se pare ca tipele au inteles temrneul de distractie , , a se distra inseamna a te simti bine in ceea ce esti imbracat , dar pana la ati etala underware-ul mai e mullt , si se da in disperare, fitele vin odata cu disprarea si ingamfarea si se uita de distractie , fara suparare asa zisi dj de la noi sunt doar niste maimutoi de pus muzica pt a se bataii niste tipe care nu stiu cat fac 3+2 citez 'ai draga ma iei cu functii 'si care fac orice sa nu moara de foame a se vedea cum e in ibiza minimal , fuai hop si la noi , si culmea ca le merge pana la un moment dat dar , in fine asa sa inteles distractia la noi ....a se reduce totul distractie +muzica intr-o mocirla a ala rromanika :|, have a goos night :)
blue07scorpion
Postat pe 30 Septembrie 2008 00:59
Nu este o fitza sa iesi in locuri/localuri luxos amenajate asta depinde de bunul gust al fiecarei persoane. Tot ceea ce conteaza este sa te simti bine in acel loc. Nu conteaza de cati bani esti imbracat daca ai un look super. Nu cred ca trebuie sa judecam sau sa stam sa calculam tinuta unei domnisoare si sa tragem concluzii precum ca ar fii muritoare de foame.In primul rand a iesi sau nu intr-un club de fitze e optiunea fiecarei persoane,iar asta nu da dreptul nimanui sa judece.Fiti intelepti si mai putin critici la adresa celor din jur care de fapt nu v-auderanjat cu nimic,daca simpla lor prezenta este o ofensa adusa la adresa voastra schimbati-va locul de relaxare/distractie. Imi place sa bat bucurestiul in 14 si imi place sa petrec in cele mai de fitze cluburi,sa ma relaxez in cele mai de fitze cafenele,sa mananc in cele mai bune restaurante. Acum ce o sa faceti o sa ma judecati pentru ca fac ce imi place? spor la treaba...nu-mi pasa...
suta_carmen
Postat pe 30 Septembrie 2008 12:54
De la: suta_carmen, la data 2008-09-30 12:54:13Nu este o fitza sa iesi in locuri/localuri luxos amenajate asta depinde de bunul gust al fiecarei persoane. Tot ceea ce conteaza este sa te simti bine in acel loc. Nu conteaza de cati bani esti imbracat daca ai un look super. Nu cred ca trebuie sa judecam sau sa stam sa calculam tinuta unei domnisoare si sa tragem concluzii precum ca ar fii muritoare de foame.In primul rand a iesi sau nu intr-un club de fitze e optiunea fiecarei persoane,iar asta nu da dreptul nimanui sa judece.Fiti intelepti si mai putin critici la adresa celor din jur care de fapt nu v-auderanjat cu nimic,daca simpla lor prezenta este o ofensa adusa la adresa voastra schimbati-va locul de relaxare/distractie. Imi place sa bat bucurestiul in 14 si imi place sa petrec in cele mai de fitze cluburi,sa ma relaxez in cele mai de fitze cafenele,sa mananc in cele mai bune restaurante. Acum ce o sa faceti o sa ma judecati pentru ca fac ce imi place? spor la treaba...nu-mi pasa...


Nu te judec ! Dar te apreciez ca ai fost singura persoana ce ai recunoscut sus si tare ceea ce iti place. Eu te apreciez.
dafffne
Postat pe 30 Septembrie 2008 22:04
Nu eu le-am facut moarte de foame ci ele singure se fac prin comportament.Sunt disperate sa agate ceva.. Iar aceasta expresie exista ... Si o folosesc baietii cu precadere...
Eu nu am incercat sa ma cert cu nimeni...mi-am exprimat parerea si eram f curioasa de ceea ce scrieti voi.
De ce incercam sa ascumdem faptul ca toata lumea barfeste? De ce ne ferim sa spunem pe nume ca anumite lucruri ne plac? De ce incercam sa parem perfecti? Perfectiunea exita doar in teorii. Nu oare micile noastre imperfectiuni ne fac distinsi intre noi si unici?
Eu sunt considerata fitoasa de anumite cunostinte deoarece ies si prin acele baruri, cafenele si cluburi ce sunt considerate de fite... Lucrul acesta ma deranjeaza pentru simplul fapt ca mi se reproseaza faptul ca ma duc prin acele locuri.
Cu mare sinceritate tre sa va recunosc ca nu frecventez doar acele locuri... Ma duc unde am chef si unde ma simnt bine. Conditia mea ca sa ma duc intr-un loc este ca tualeta sa fie curata , sa nu miroasa si sa fie sapun ( exista posibilitatea sa-mi uit servetelele umede in masina, si ce sa fac sa merg unsuroasa pe maini).
Iar faza ca nu imi plac oamenii ce miros la asta ma refeream. Si nici eu nu vreau sa intru in acea categorie.
Iar gluma cu reducerea consumului de apa...e doar gluma ptr ca faptic toata intretinea ptr o singura persoana pe timpul veri e in jur de 60 lei. EEEE ca sa vedeti...stiu si astfel de lucruri.
Iar ptr. comentarile referitoare la silicoane : de ce credeti ca o fata ce are sanii mari si are mijlocel are neaparat silicoane. Faptul ca aruncati aceasta afirmatie nu va face sa ganditi : " si eu barfesc !"

dafffne
Postat pe 30 Septembrie 2008 22:25
De la: suta_carmen, la data 2008-09-30 12:54:13Nu este o fitza sa iesi in locuri/localuri luxos amenajate asta depinde de bunul gust al fiecarei persoane. Tot ceea ce conteaza este sa te simti bine in acel loc. Nu conteaza de cati bani esti imbracat daca ai un look super. Nu cred ca trebuie sa judecam sau sa stam sa calculam tinuta unei domnisoare si sa tragem concluzii precum ca ar fii muritoare de foame.In primul rand a iesi sau nu intr-un club de fitze e optiunea fiecarei persoane,iar asta nu da dreptul nimanui sa judece.Fiti intelepti si mai putin critici la adresa celor din jur care de fapt nu v-auderanjat cu nimic,daca simpla lor prezenta este o ofensa adusa la adresa voastra schimbati-va locul de relaxare/distractie. Imi place sa bat bucurestiul in 14 si imi place sa petrec in cele mai de fitze cluburi,sa ma relaxez in cele mai de fitze cafenele,sa mananc in cele mai bune restaurante. Acum ce o sa faceti o sa ma judecati pentru ca fac ce imi place? spor la treaba...nu-mi pasa...


hahaha...super , de acord cu tine! Cum naiba sa iesi intr`un club pt imagine?! Come on..niciodata nu m`a interesat de spune lumea pt ca nu traiesc cu ea ..logic.Vad ca initiatorul topicului este de la mare...Bamboo Mamaia nu mi`a facut o impresie grozava inca de la inceput , la deschiderea din 1 mai cand pur si simplu nu am avut loc sa ma duc nici pana la baie de atata lume in jurul meu , plus ca venind lume de peste tot , mai vedei fel de fel de ciudati si ciudate totusi..ramane cel mai misto club de pe litoral.
Si nu pricep ce inseamna cluburi de fite...cluburi care costa?! O sa dau cateva motive pt care frecventez Club Bamboo Bucuresti ...este singurul club care se ridica la nivel de Occident cu adevarat , este curat , foarte spatios , frumos amenajat , bodyguarzi la tot pasul astfel ca nu mi s`a intamplat sa se lege cineva vreodata de mine , nu am plecat mai devreme niciodata de 5 dim pt ca au o muzica faina si un program artistic mereu , e o atmosfera familiala pt mine caci in proportie de 70% vin aceeasi oameni in fiecare sambata...............si ca sa adaug , mie imi plac femeile frumoase si ingrijite , si in niciun club nu am vazut femei mai aranjate ca acolo , nicidecum de prost gust .....so...mai bine intr`un club care se respecta decat intr`unul unde te poti trezi cu sticla`n cap :sml-
happy0009: Merg cu iubitul si cu prietenii , nu ma duc sa agat ci sa ne simtim bine la masa noastra si mereu reusim! Iar de 8 martie intotdeauna rezerv masa pt mine si prietenele mele in acest club...e o traditie a noastra , intre fete...iar ei in fiecare an ofera o super distractie pt femei cu Flamingo Boys si prezentare de lenjerie intima masculina C. Botezatu. La fel ofera entertainment adecvat cu ocazia multor alte sarbatori..ceea ce este super din punctul meu de vedere...

Sunt si alte cluburi dragute in Bucuresti , care nu costa atat de mult , dar in care te simti bine...si unul care imi place mult este Oldies...in care merg uneori pt muzica veche pe care o ador.

Fiecare e liber sa aleaga sa se distreze cum doreste ...si etichetele astea dupa cluburile pe care le frecventezi mi se par aberante...dar ma rog ...who cares ..
Kittynelle
Postat pe 30 Septembrie 2008 23:41
aaa...si in plus...si cafenele sunt mai de 'fite' cum zic unii...si mai 'modeste'...si restaurantele la fel...si tot asa...fiecare alege ce ii place , este simplu. Merg mai des in cafenele si restaurante , normal...pt ca la mine weekendul este pt cluburi , daca nu plec eventual din oras. Imi plac si cafenele si cluburile in egala masura...iar in cluburi sunt convinsa ca o sa merg si la 40 d ani cu copilul meu , mama de gasca hahaha...pt ca sunt o fire energica , imi place muzica si dansul...iar distractia nu are varsta pt cine se simte tanar in interior...
Kittynelle
Postat pe 30 Septembrie 2008 23:59
In general prefer cafenelele, cluburi la prefer pe cele in care am loc sa dansez, iar fumul de tigara e ceva mai subtirel.
In viziunea mea cluburi de fite sunt cele in care ies Poponetii :D sa-si etaleze masina, ceasul (probabil imitatie) Rolex samd. Si cu cat e mai scump acolo, cu atat mai mare sansa sa intalnesti asemenea personaje. Nu suport astfel de figuri, mi se face fizic greata.
Cafeneaua o aleg dupa ambianta si dupa calitatea cafelei (evident!) si, in general, in cafenele, macar vezi oameni de afaceri, nu parveniti de doi lei.

Postat pe 1 Octombrie 2008 01:11
crista_galli , te inseli , oamenii de afaceri merg in cluburi , si in acelea luxoase , sunt multe mese intr`u astfel de club de fitze , si nu sunt toate ocupate de parveniti...ci foarte multe de oameni care au stiut sa se descurce in viata cu propria minte , si care daca au bani e normal sa prefere un club in care se bucura de tot confortul. Mai terminati cu pusul etichetelor...unii vad pe la tv niste cluburi si isi permit sa bage toate lumea in aceeasi oala...
Kittynelle
Postat pe 1 Octombrie 2008 15:14
N-am zis ca oamenii de afaceri nu merg in cluburi, ci ca parvenitii nu prea se gasesc intr-o cafenea, mai ales inainte de ora 2. Iar eu doar am explicat ce inseamna un club de fite in viziunea mea. Ca se intreba cineva mai devreme ce inseamna pentru noi un club de fite. Si, avand in vedere ca am spus ca prefer cluburi in care nu se prea fumeaza, inseamna ca prefer cluburi din afara tarii ( ca la noi tai fumul cu cutitul oriunde te duci). Asa ca, crede-ma cand iti zic, ca am vazut destule si nu pun etichete aiurea.

Postat pe 1 Octombrie 2008 17:44
Sunt si baruri in care au locuri speciale pentru nefumatori care respecta pe cat se poate regula fiind chiar camere separate.Dar am vazut nefumatori ce nu vor sa stea acolo deoarece par sa fie intr-un acvariu prin care se uita restul oamenilor pe geamul despartitor .
dafffne
Postat pe 2 Octombrie 2008 01:02
De 1 mai in f care an toate cluburile din Mamaia sunt f aglomerate.
Eu am deschis acest topic tocmai datorita faptului ca nu imi place cum se exprima unele persoane la adresa ta atunci cand u preferi sa mergi in niste cluburi/cafenele/baruri ce sunt mai cochete. Trebuie neaparat sa fi fitoasa. Eu pur si simplu consider doar ca ma respect si am grija de mine. Nu tot timpul de duci insotita de baieti, poti sa mergi insotita doar de fete. Sa iesi si u cu fetele. Nu trebuie sa-ti fie teama ca la masa alaturata s-au imbatat anumite persoane si se iau la harta pentru ca sunt oameni platiti sa aiba grija de acest aspect.
Iar cu locurile de parcare mai e si acesta un aspect. daca este un loc circulat nu tre sa te feresti de tot felul de boschetari si sa-ti folosesti poseta drept arma alba.
dafffne
Postat pe 2 Octombrie 2008 01:13
ffff corect, nu trb sa generalizam. nu toti se duc sa se etaleze.
oricum, oriunde ai merge sunt si astfel de persoane.
ideea e sa iesi cu pers cu care te simti bine si sa nu te uiti in stanga si-n dreapta.
pitzi si coca sunt peste tot..
morticia_adams
Postat pe 2 Octombrie 2008 10:30
Trebuie sa mergem in locurile in care ne simtim tare bine,importa ca in localul unde mergem sa fie o atmosfera care ne-ar avantaja...figuri,fite ce conteaza ele au fost si v-or exista ..deoarece sunt persoane care doresc prin asta sa iasa in evidenta daca cu altceva numai au cu ce din pacate...eu prefer cluburile deoarece imi place viata de noapte,sa askult multa muzica buna,sa dantuiesc pina in zori...aglomeratia,atmosfera aia incendiara e pe gustu meu....sunt zbintuita de fel...cafenelele,barurile le prefer asa ca sa-mi beau cafeluta sau sa imi i-au vreo gustarica...tre sa mergem in locurile care ne ofera calitate!!!!!
Ada_Ice_Girl_
Postat pe 2 Octombrie 2008 11:48
Azi se deschide bamboo din nou:) Vreau si eu pareri de la cei care se duc. Din pacate eu trebuie sa particip la o aniversare la turabo, dar avand in vedere ca vine Yves la roque(nu stiu daca am scris bine) probabil va fi fun si acolo. Contrar multor pareri de pe aici mie, acum dupa o vara prin diverse alte locuri, mi-e foarte dor de bamboo. Cred ca e cel mai frumos club din Bucuresti si pe langa alte localuri cu standarde mai ridicate (vezi fratelli, gaia) are avantajul unui spatiu generos si al unei aerisiri f bune. Abia astept sa vad si eu ce e pe acolo wk viitor. Desigur ca inevitabil voi vedea si ce corsete noi de lenjerie intima si-au mai achizitionat fetitele vesele in loc de bluze si ce masini au mai scos ferrari, porsche si mercedes vara asta etc. Dar nu ma deranjeaza prea tare. Din moment ce eu ma simt bine acolo cu prietenii mei, muzica e ok, locul arata frumos, iar cei din jurul meu nu considera victoria secrets o firma cu haine de clubbing, nu-mi prea pasa ca unii se dau de ceasul mortii sa dea bine intr-o poza pe care nu le-o face nimeni.

Oricum nu ma pot abtine sa afirm ca majoritatea parerilor care blameaza genul asta de distractie ceva mai scumpa sau mai "fitoasa" vin de la oameni care nici macar nu au fost pe acolo. Nu ma refer la cele de aici, ci in general. Daca stau sa ma gandesc mai bine chiar prefer ca imaginea sa-mi fie asociata cu un loc dragut decat cu vreo tentativa de club boschetaresc doar ca sa aiba o parere mai buna despre mine unii care daca ar castiga maine la loto si-ar turna in cap sampanii la mesele vip si nu s-ar mai suporta. E aceeasi discutie ca cea cu mersul pe litoralul romanesc. Daca mergi la mamaia esti figurant. Daca mergi la vama veche esti ok. Sincer imi place sa am un sezlong cu o salteluta cand fac plaja, sa nu vomite un vreun rocker imbibat de bere si vodka ieftina la 3 metri mai incolo si sa existe 2,3 locuri decente de iesit seara. Nu cred ca cer prea mult. E vorba de confort, iar eu il gasesc in locuri cu oameni care arata sau macar se chinuie sa arate curat si dragut si in care n-am senzatia ca trebuie sa stau cu geanta stransa la piept daca mai vreau sa am portofel si telefon a doua zi.
irinaandreia
Postat pe 3 Octombrie 2008 12:47
irina andreea :):))sincer ma faci sa rad , daca u ai banutzi pt bamboo :))ok , du-te unde vrei , dar ai luat contact cu respectiv cultura de club de afara ? ahm ? :)) daca nu , ar fi mai bine sa nu categorisesti cluburile din capitala sau din tara ca fiind unul de boscheti sau fitze , caci sincer , nici un club din RRomanika , nu a ajuns pe lista celor bune 100 cluburi din lume , pardon ma reformulez , doar , Kristall , dar scuza-ma , asta e tara asa sunt cluburile si oamenii . Afara nu se face diferenta intre cum ai spus u , boschetari si fite , so .....SHHHHHHSSSS , ok ? fiecare se duce unde vrea , poate voi care va duceti acolo va credeti vreo elita , sau ceva :)) , app nici nu ai scris bine Yves la roque , ci e Yves Larock , si pt cultura ta , de club cika :)) e fffffff slabutz in electronica , daca ar veni Marc Knight sau Digweed excuse meeeee , so dar de fapt ce sa mai vb de industria electronica , labeluri , si artisti ca sincer imi racesc gura degeaba , petrecere placuta in continuare oriunde te vei duce .
blue07scorpion
Postat pe 5 Octombrie 2008 08:48
aaaa si apppp daca voi care va duceti , in cluburi cika luxoase sau pub si toate cele , proslaviti grandomania impusa de un anumit caracter sau de bani , no comment sunteti niste oameni fara minte , cum a mai spus cineva :)) ca acolo sunt oameni care sau descurcat cu propria lor minte :))ok , e si asta , dar totusi :))sa te etalezi ca ai bani sau nu , asta e , o gandire de 2 banutzi , , pune-ti accent pe suflet nu pe bani , caci , undeva acolo sus , cineva nu doarme :)) have a nice day , i hope :P
blue07scorpion
Postat pe 5 Octombrie 2008 08:55
Blue Scorpion...ma uimesti , unde dai si unde crapa :))Asta ai inteles tu? ca oamenii care merg intr`un club mai scump nu au suflet =)) si mai faci referire la minte...:)) Daca tot esti cu muzica house , vezi ca si Kristal si Mania sunt considerate cluburi de fite , iar de 1 mai cand a venit John Digweed la Mania ...si masa de acolo a fost cam 'scumpica' ..sa ma exprim asa. Deci unde te duci tu in Buc sa asculti astia ,smecherii de mixeaza fain in viziunea ta? Pe la Kristal la fitze , excuse meeee? =))imi place Kristal , desi nu arata asa bine ca Bamboo...e un club dragut , si au facut anul asta niste seri cu muzica greceasca si artisti greci , suuper So...te duci unde iti place locul , muzica , atmosfera...e asa greu de inteles? ca nu esti nici mai frumos , nici mai interesant sau destept daca te duci intr`un club...e vorba doar de petrecerea timpului liber, nu te schimba ca om
Kittynelle
Postat pe 5 Octombrie 2008 17:55

ideea e sa iesi cu pers cu care te simti bine si sa nu te uiti in stanga si-n dreapta.

De ce sa nu te uiti in stanga si in dreapta? Ce suntem o specie de cai ? Nu tre sa stim ce se intampla in jurul nostru? Ce nu suntem capabili sa deosebim cum se spune in popor " binele de rau"?
dafffne
Postat pe 6 Octombrie 2008 12:21
Blue Scorpion, cati ani ai? 18,19? Cand bateam Kristalul weekend de weekend cred ca tu invatai pt teza sau capacitate. Asa ca nu mai incerca sa-mi inchizi mie gura. E normal pt varsta ta sa-ti placa genul asta de club. Si mie imi placea acum cativa ani. Si acum mai am seri in care merg pentru vreun DJ care imi place. Dar parca am depasit atmosfera aia de copii cu berea sau apa plata in mana, in functie de ce pastila au luat. Am fost de ex asta vara la Creamfields si m-am distrat extraordinar chiar daca e un fel de boschetareala si n-am avut un loc decent de plaja wk ala la Saturn. Un eveniment house trebuie luat ca atare, conteaza doar muzica si nimeni nu da doi bani pe cum arata locul. Dar n-are nici o legatura cu ce vorbeam eu mai sus. Discutam de preferintele mele in general si nu cred ca am facut vreo referire la cluburile house din Bucuresti. Iar Kristalul e si el considerat de fite dar pt alta varsta. Sunt viitorii bambooisti:)) Cat priveste cluburile din strainatate, stai linistita ca alea putin mai exclusiviste nu sunt in nici un top. In topuri sunt cluburile mai turistice...gen Ibiza. La cele cu adevarat spectaculoase nu prea ajungi fara un localnic sau cunoscator. Nu am vb despre cluburile de afara pt ca era vb de preferintele noastre de aici din Romania...cred. Daca se deschide vreun topic "Hai sa ne laudam pe unde am fost si cum ne-am distrat in vacanta" poate o sa scriu si de ele. Pana una alta n-am de ce:) Asa ca Scorpiuto, mai vorbim peste 4-5 ani cand ti se mai diversifica gusturile si n-o sa-ti mai placa cu geanta atarnata de gat la discoteca. Momentan veninul tau nu ma atinge:)

La Yves Larock trebuia sa ma duc la ziua cuiva. Nu mi se pare nici mie extraordinar mai ales ca ala cu peruca de jamaican care canta facea play back...deci destul de jenant evenimentul. Daca m-as fi dus pe banii mei mi-ar fi parut rau dupa ei. Oricum una peste alta, gasca mare, bautura, glume...a fost fun. Dar abia astept sa merg la Bamboo:)
A fost cineva acum in weekend? Ce s-a schimbat?
irinaandreia
Postat pe 7 Octombrie 2008 12:35
sa mori tu? ca am 18 sau 19 , bai , pisi , cum dracu te keama , inm prmiul rand , tu nu ai studii de muzica , ca mine , ok ? 2 nu ma faci u p mine cu tralalalal si cu pastil e marsh .......... sa nu t injur , poate ca ai tu tu creier de neuroni , ar fi mai bine sa taci dracu din gura , ok ? sincer daca nu stii din punct de vedere ca romanika pute la capitoul muica electronika inclusiv cluburi, imi racesc gura degeaba , si numai t umfla atata in pene ca te desumfli , got that ? e , de aia ...urasc acest popor , liliii fata....... ce de oameni fara creier , ofo fofofofoff , ce tie si cu ingamfarea asta :)):)) ffff tare , kiar mai vbim peste 3 ani cand vei creste si u , dohhhhhhhh :)) ehe , ramai in prostia ta , si noi sa fim sanatosi , get the f..... out
blue07scorpion
Postat pe 7 Octombrie 2008 23:03
Vai imi cer scuze, ai 20 de ani nu 19 cum am zis eu. N-am stat sa verific. Oricum din pacate, mintea ta draguto incape pe un bilet de tramvai. Nu vad de ce trebuie sa vorbesti asa urat pt ca eu nu te-am jignit in nici un fel. Am zis doar ca am depasit faza in care esti tu...ma rog, eu stiam sa scriu si pe atunci. Nu cred ca studiile tale de muzica te ajuta sa-l apreciezi pe Digweed. Si n-a zis nimeni ca Romania sta bine pe muzica electronica. Nici nu cred ca intereseaza pe cineva in mod deosebit subiectul asta. Doar tu tipi pe aici despre asta in caz ca n-ai observat. Faptul ca ai ajuns la concluzia ca urasti poporul asta de "oameni fara creier" doar pentru ca nu agreeaza neaparat muzica ta favorita sau genul tau de club nu reflecta decat lipsa de cultura(inclusiv muzicala) si capacitatea ta intelectuala scazuta. Nici nu vreau sa ma gandesc ce ar fi la gura ta daca ar scrie vreunul din greseala pe aici ca-i plac opera sau concertele de jazz.
irinaandreia
Postat pe 8 Octombrie 2008 14:38
cand ies, indiferent unde ies... prfer o companie placuta, o "haita" cum spune iris cu care sa ma simt bine, si de preferinta fara perechi daca e prefer de mii de ori sa iesim numai fete sau numai cu baietii....
asa ca pt mine nu are vreo important ande ies atata timp cat ma simt bine in compania celor cu care ies.

dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Octombrie 2008 15:02
Personal...am lucrat intr-un local de fitze.Cei care sunteti din Cluj sigur ati auzit de Obsesion...Mie nu imi plac locurile astea.Prefer localurile care ma inspira,fie ele si jegoase si pline de oameni neintelesi,de genul Insomnia sau Pub,dar preferatul meu ramane un local central Q-caffe.De ce?Pt ca are o atmosfera boema,pt ca are oglinzi si tablouri cu semnificatii,pt ca sunt chelneritele dragute(cel putin asa erau in cele 2 luni in care aproape m-am mutat acolo) pt ca are canapele comode si lumina neobositoare,pt ca muzica e buna si cafeaua e buna si la baie miroase a guma turbo
In rest,ador sa dansez,asa ca imi plac si cluburile-le prefer pe cele mai mici,dar unde se baga muzica de toate felurile gen After 8...si pana la urma depinde mult cu cine ies,ca am cunostinte si prieteni de toate felurile...(Exemple din Bucuresti nu prea stiu sa dau ca nu am prea fost,iar cand am fost am mers in Laptarie si in ceva pub micu sin Kogaliceanu.In rest am stat muuult cu rollerii din Herastrau si cu ei nu prea ieseam nicaieri...decat in parc...off ce vremuri
sweetpink
Postat pe 8 Octombrie 2008 15:27
ce faza ?cu pastile ? nu am injurat , e gravvvv daca generalizezi , mai fatuca , tu ai studiile mele ? nu si atunci , hai pardon fitoaso , cum poti sa mi spui mie cu kestii si pastile ? se vede ca mananci altceva , decat muzica , deci te rog frumos sa ma scutesti , poate mintea ta , incape pe un , bilet de loto :)) in fine numai ma cert , ca bla bla , du teeeeeee cu dumnezeu inainte si sper sa ramai aici , :))daaaaa ?deci studiile mele in materie de muzica , nu ma ajuta sa l apreciez pe digweed ? dar :))? tu vezi ce prostii debitezi ? tu stii cum se compune o piesa , de la simpla nota in gama do , major , +efecte si sintetizari repetate +masterizare , + muult mai multe ? :)) aaaaaaahahahahaha , nup , :))ce mai facut sa rad :)) wow , sincer imi place opera , sau jazzul , inclusiv muzica traditionala :)) nup , lipsa de cultura ai tu :)) am ceva cu minimalizati care consuma pastile , aviz tie :)) cu manelisti , si fitosii din cluburile , (pardon extra praf )din capitala de ex bamboo :))care se cred superiori , celorlalti , si se plimba in bmw , si nu mai stiu eu ce :)) fumeaza tigari de foi , si se imbraca de la prada , got that ? poate cand vei iesi si u afara , vei vedea ce misto e a te priveasca cineva aiurea ca scrie pe cartea de identitate Romania , si cam atat , got that ? sincer , se incheie aici discutia , si mai vbim cand vei mai creste :)) aici iti e locul :)):)) nu ma la misot , ca ai de pierdut , param :)) aaaaa si app nus ceea ce crezi ca sunt , ai inteles ? daca ai chef sa te certi du-te in cartierele marginase , ok ? param , hai ca deja ti am dat prea multa importanta ...cum spunea cineva , see yaaaaa
blue07scorpion
Postat pe 9 Octombrie 2008 11:25
De la: Georgia99, la data 2008-09-27 20:52:01
De la: dafffne, la data 2008-09-27 20:40:18Mie imi plac barurile, cafenelele si cluburi de fite.Nu ca as avea asa ceva...Dar imi plac locurile frumos amenajate, nu imi place sa vad in jurul meu oameni nespalati ( sa-i miros ). Ma amuza f tare cand vad in cluburile de fite fete ce-si fac poze in tualete ca sa le puna pe Hi5... Ma prapadesc de ras cand vad fete ce au intreaga tinuta de maxim 100 lei si au atatea aiere ca stau la masa si in club nu s-ar duce de nu au masa....


nu merg numai in locuri de fite si totusi ma spal, chiar ma spal, si eu si prietenii mei

Ce tare-ai fost, Georgia!!!!!
Acelasi lucru pot sa zic si de mine
Pinna
Postat pe 9 Octombrie 2008 12:05
N-am zis ca iei tu pastile. Vorbeam de o imagine generala a cluburilor gen kristal si ziceam ca am depasit faza de pustoaica housista teribilista. Nu-mi zice mie ca toti aia de topaie nonstop o noapte intreaga cu apa plata in mana nu iau nimic. Asa ca te-ai ofuscat degeaba. E adevarat ca eu am studii in alte domenii, nu in muzica. Dar nu cred ca iti trebuie vreo diploma in domeniu ca sa mergi la discoteca. AM RETINUT ca ai fost la cluburi in strainatate. Ai mai zis de 10 ori. Nu trebuie sa repeti acelasi lucru la nesfarsit. Am fost si eu si nu s-a uitat nimeni urat la pasaportul meu pt ca scria Romania. Nici macar nu mi l-a cerut nimeni decat la aeroport sau la granita. Probabil judecata oamenilor depinde si de cum arati, cum esti imbracat sau cum te comporti. Eu n-am avut nici o problema de discriminare si ma indoiesc ca voi avea vreodata. Din fericire fata mea nu inspira infractionalitate. Imi e greu sa-ti inteleg frustrarile si sincer imi pare rau ca la varsta la care ar trebui sa te bucuri cel mai mult de viata esti asa o acritura. Eu n-am incercat decat sa-ti zic ca in cativa ani probabil ti vor mai diversifica preferintele si vei realiza ca distractia nu inseamna numai muzica electronica. N-a zis nimeni ca o sa devii vreo manelista, dar o sa vrei sa ai si tu unde sa porti niste tocuri sau o rochita mai draguta. In plus pe la 25 de ani o sa mergi la kristal sau la vreun eveniment house si te vei simti cam batrana pe langa majoritatea consumatorilor de gen. Singura iti dai seama ca locul tau parca nu mai acolo nonstop. Normal ca nu o sa te inchizi in casa din cauza asta. Doar o sa incepi sa frecventezi locuri mai potrivite varstei tale. E o senzatie dezamagitoare dar, din pacate, n-ai cum s-o ocolesti.
irinaandreia
Postat pe 9 Octombrie 2008 12:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zebra Caffe sãrbãtorește ziua bãrbatului 1 De la: Veenman 8 Martie 2011 15:37
Fri Kultur 1 De la: kudika049038 6 Iulie 2009 19:35
UNA NOCHE DE TANGO! seara de tango argentinian la Iasi 2 De la: TangoFeliz 24 Februarie 2010 00:04
ajutorrrrrrrrrrrr 11 De la: anielle32 31 August 2013 12:15
Mai mult decat o cafenea!! 3 De la: maria_popescu2011 28 Decembrie 2014 12:59