Setari Cookie-uri

Preferati baruri , cafenele si cluburi de fitze?

De la: Chokoladka, la data 2008-10-02 11:48:34Trebuie sa mergem in locurile in care ne simtim tare bine,importa ca in localul unde mergem sa fie o atmosfera care ne-ar avantaja...figuri,fite ce conteaza ele au fost si v-or exista ..deoarece sunt persoane care doresc prin asta sa iasa in evidenta daca cu altceva numai au cu ce din pacate...eu prefer cluburile deoarece imi place viata de noapte,sa askult multa muzica buna,sa dantuiesc pina in zori...aglomeratia,atmosfera aia incendiara e pe gustu meu....sunt zbintuita de fel...cafenelele,barurile le prefer asa ca sa-mi beau cafeluta sau sa imi i-au vreo gustarica...tre sa mergem in locurile care ne ofera calitate!!!!!

v-or--------- corect e vor, pt k e verb care formeaza viitorul
si i-au---------------- corect e iau, verbul A LUA? fii mai atenta, chokoladka
vorbesti de baruri de fitze, dar nu stii sa scrii...
Pinna
Postat pe 9 Octombrie 2008 12:17
De la: Pinna, la data 2008-10-09 12:05:09
De la: Georgia99, la data 2008-09-27 20:52:01
De la: dafffne, la data 2008-09-27 20:40:18Mie imi plac barurile, cafenelele si cluburi de fite.Nu ca as avea asa ceva...Dar imi plac locurile frumos amenajate, nu imi place sa vad in jurul meu oameni nespalati ( sa-i miros ). Ma amuza f tare cand vad in cluburile de fite fete ce-si fac poze in tualete ca sa le puna pe Hi5... Ma prapadesc de ras cand vad fete ce au intreaga tinuta de maxim 100 lei si au atatea aiere ca stau la masa si in club nu s-ar duce de nu au masa....


nu merg numai in locuri de fite si totusi ma spal, chiar ma spal, si eu si prietenii mei

Ce tare-ai fost, Georgia!!!!!
Acelasi lucru pot sa zic si de mine


Dar cumva ai citit tot ce am scris eu pe aici? Am spus ca sunt unele localuri in care nu prea gasesti sapun, in WC-uri este uratel din punc de vedere al igienei , iar eu nu pot acum sa ma obisnuiesc cu un acel standard.
Si nu inteleg de ce oamenii tre sa te catalogheze drept fitos ca te respecti si nu frecventezi niste localuri neigienice?
dafffne
Postat pe 10 Octombrie 2008 10:14
pinna, nu te apuca acu sa dai ore de gramatica caci nu are rost! daca pana acum nu stie minimul de ortografie, degeaba! cred ca fata asta a chiulit de la toate orele de romana!

Postat pe 10 Octombrie 2008 10:14
De la: luli_c, la data 2008-10-10 10:14:18pinna, nu te apuca acu sa dai ore de gramatica caci nu are rost! daca pana acum nu stie minimul de ortografie, degeaba! cred ca fata asta a chiulit de la toate orele de romana!

n-am nimic impotriva celor care frecventeaza baruri de fitze, doar am zis k si eu m spal... si prietenii mei la fel ;)
Pinna
Postat pe 10 Octombrie 2008 17:58
luli. nu era pt tine...ci pt fata care a postat inainte... scuze..
Pinna
Postat pe 10 Octombrie 2008 18:46

catre pina

n-am nimic impotriva celor care frecventeaza baruri de fitze, doar am zis k si eu m spal... si prietenii mei la fel ;)[/quote]

Iar eu am exemplificat ce inseamna oameni nespalati . Si inca odata mai spun: aceia ce nu se deranjeaza cand vad localuri ce au o igiena indoielnica inseamna ca sunt obisnuiti cu ASTA; ASADAR SUNT NISTE NESPALATI!
Si iar revin cu intrebarea mea : de ce tre sa catalogam persoanele care prefera sa mearga intr-un local ingrijit si curat drept fitoase sau mai rau pizipoance si cocalari?

Inca ceva exista o vorba :" fitele se platesc". Eu nu am o problema cu acele persoane ce-si etaleaza bani respectiv etichetele daca :
1. nu ii jignesc pe cei ce nu au acelas statut financiar si-i considera inferiori
2. daca nu sunt ostentativi cu marcile de pe ei ( sa se vada de la 200 de km )

Nu am nicio problema nici cu persoanele ce nu se imbraca scump cu 2 conditii :
1. sa nu fie imitatii si sa aiba figuri de dive ca au lucruri scumpe
2. sa fie ingrijite
dafffne
Postat pe 10 Octombrie 2008 20:22
deci sa inteleg ca numai cei ce merg in cluburi si baruri de fitze se spala?nu poti cataloga astfel oamenii.am vazut gramada de persoane care merg in baruri de fitze si sunt nespalati si vice versa. da oricum am ras bine.
witcher
Postat pe 10 Octombrie 2008 21:09
De la: witcher, la data 2008-10-10 21:09:35 deci sa inteleg ca numai cei ce merg in cluburi si baruri de fitze se spala?nu poti cataloga astfel oamenii.am vazut gramada de persoane care merg in baruri de fitze si sunt nespalati si vice versa. da oricum am ras bine.


Chiar e hilar de as mai explica a nustiu cata oara vorbele mele!!!!!!!!!! Chiar nu s-a citit ce am scris......
Si inca ceva ce cluburi de fite exista in Romania! Dupa parea mea nu exista ! Un club sau un local de fite e acela ce e exclusivist, ce nu te lasa sa intri decat de ai anumite referinte si esti pe o lista.Dar am spus in titlul topicului ( si il folosesc in continuare )localuri de fite doar pentru simplul fapt ca am observat ca lume imediat ce vede ca frecventezi anumite localuri ce sunt ingrijite te catalogheaza ca fiind fizos!!!!!!! Aceasta e adevarata mea problema!!!!!!!!!!!! Superficialitatea dupa care esti catalogat!!!!!!! Ca sa nu mai adaug si tampenii de genu' : " de te duci in cluburi nu esti o fata cuminte " ; "de te duci in barurile catalogate fitoase esti cu siguranta fitoasa "!!!!!! EU IMI PLATESC TOATE POFTELE , de nu am prietenul cu mine...Si da' nu dau doi bani pe cele ce stau la mana intinsa ptr un suc. Si o spun cu mandrie!

Dragelor.......... ne dam perfecte si ca nu barfim si nu catalogam oamenii .......... dar sa fim realiste exista si niste bodeci ce nu iti confera siguranta tie ca fata, ce nu sunt igienice!!!!!!

ps : recunos ma duc si la " impinge tava " la politie si la fel acolo e f curat peste tot! Mancare buna si oameni de toate categoriile. EU VORBESC DE LOCALURI CE SUNT INGRIJITE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dafffne
Postat pe 10 Octombrie 2008 21:35
la fel m-am referit si eu la acele baruri sau cluburi.eu nu am zis ca oamenii care merg in localuri ingrijite sunt fitosi am spus ca sunt si in asemenea localuri si oameni nespalati, la fel cum si mie imi plac anumite baruri sau puburi care chiar daca nu au sa zic baia luna si bec ascult muzica care imi place si sunt inconjurata de oameni cu care ma simt bine , dar asta nu inseamna ca cei care frecventam altfel de localuri suntem nespalati. asta incercam sa iti explic.
witcher
Postat pe 10 Octombrie 2008 21:51
am totusi un loc favorit.... unde se canta muzica live din anii 70-80 su au fetele alea si baietii din trupa niste voci deeee iti vine sa stai acolo non stop....

in brasov.... dean's

dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Octombrie 2008 22:02
imi place sa merg in localuri linistite unde se bea ceai. nu mai suport discotecile si totusi nu-s chiar asa batrana...dar nu-mi mai place muzica la maxim si inghesuiala...cluburi...nu prea...cafenele sau case de ceai...care au ceai bun!

Postat pe 11 Octombrie 2008 23:25
dar in Bucuresti ? ce cafenele, puburi, nsh...locuri care merita vizitate, ce spuneti ? eu nu pot sa zic ca stiu atat de multe :D

Postat pe 11 Octombrie 2008 23:27
De la: witcher, la data 2008-10-10 21:51:27la fel m-am referit si eu la acele baruri sau cluburi.eu nu am zis ca oamenii care merg in localuri ingrijite sunt fitosi am spus ca sunt si in asemenea localuri si oameni nespalati, la fel cum si mie imi plac anumite baruri sau puburi care chiar daca nu au sa zic baia luna si bec ascult muzica care imi place si sunt inconjurata de oameni cu care ma simt bine , dar asta nu inseamna ca cei care frecventam altfel de localuri suntem nespalati. asta incercam sa iti explic.


E posibil sa fie adevarat si pe mine sa ma fi luat gura pe dinainte...
Sunt om si sunt supus greselii!!!!!
dafffne
Postat pe 13 Octombrie 2008 09:42
e importanta atmosfera, oamenii, muzica. bine, eu sunt si un pic pe genul rock, oldies sau in general muzica pe care o inteleg. nici un tip de house nu se incadreaza aici. sincer nu s-a luat nimeni niciodata de mine, n-am simtit mirosuri ciudate, lumea e relaxata si prietenoasa, chiar mi-am facut amici in serile de dans. n-am fost niciodata in bamboo si nici nu ma tenteaza in vreun fel, am fost odata in kristal, n-a fost grozav. banuiesc ca deinde de ce cauti de la o iesire.
kiya
Postat pe 18 Octombrie 2008 20:04
DEPINDE CE DISPOZITIE AM.dACA AM DISPOZITIE BUNA ATUNCI ALEG DISCO SAU BAR-UN CLUB. dACA AM MAI PUTINA DISPOZITIE ATUNCI ALEG O CAFENEA UNDE SERVESC O CAFEA SI PLEC ACASA!!!!!!
duduniu
Postat pe 26 Decembrie 2008 14:57
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:18
dafffne,
Daca esti "vedeta" poate...si reclama negativa e tot reclama...

Daca iesi in oras pentru tine si nu pentru altii, atunci alegi un loc in care te simti bine...pana la urma poate fi ultima "bomba " daca esti alaturi de persoane cu care ai ce vorbi si pe care le apreciezi...sau poti merge in cel mai "tare" club si sa ajungi intr-un anturaj in care nu te simti bine (ca sa nu zic anturaj de tot kktul)..
Nu facem destule pentru ca, vorba vine "trebuie" acum si iesitul in oras, chestie care ar trebui sa te recreeze, a devenit ceva ce " trebuie" neaparat undeva?

Cand ies ziua, adica pana la ora 19, de obicei merg la ceai, in cafenele nu de fite, pt. ca, cu toate fitele lor au muzica proasta... ci selecte...
Cand ies seara, adica dupa ora 20, ies in carciumi....si ma simt bine

ocs
Postat pe 11 Februarie 2009 19:21
Ma simt bine oriunde as fi daca am o companie placuta si sunt inconjurata de prieteni... nu conteaza locul atata timp cat ma distrez si ma simt bine... asta nu are nici o importanta
_dulcik_
Postat pe 12 Februarie 2009 12:41
De la: ocgiogi, la data 2009-02-11 19:21:38dafffne,
Daca esti "vedeta" poate...si reclama negativa e tot reclama...

Daca iesi in oras pentru tine si nu pentru altii, atunci alegi un loc in care te simti bine...pana la urma poate fi ultima "bomba " daca esti alaturi de persoane cu care ai ce vorbi si pe care le apreciezi...sau poti merge in cel mai "tare" club si sa ajungi intr-un anturaj in care nu te simti bine (ca sa nu zic anturaj de tot kktul)..
Nu facem destule pentru ca, vorba vine "trebuie" acum si iesitul in oras, chestie care ar trebui sa te recreeze, a devenit ceva ce " trebuie" neaparat undeva?

Cand ies ziua, adica pana la ora 19, de obicei merg la ceai, in cafenele nu de fite, pt. ca, cu toate fitele lor au muzica proasta... ci selecte...
Cand ies seara, adica dupa ora 20, ies in carciumi....si ma simt bine



Nu stiu unde am sustinut io ca-s vedeta, Oricum io sunt de parere ca este k sa fie persoane ce nu te considera "perfectiunea intruchipata" si "buna ca painea calda". O imagine controversata este benefica deoarece iti da posibilitatea sa te comporti cum doresti si simti... Parerile distincte la adresa ta vor crea o aura de mister...

Si crede-ma in timpul liber nu ies cu persoane ce nu le inghit. Sunt silita la munca sa vb cu tot felul de persoane... E suficient.
dafffne
Postat pe 13 Februarie 2009 11:21
Si de ziua indragostitiilor ve-ti frecventa baruri si cluburi de fite pentru a va etala iubirea?
dafffne
Postat pe 13 Februarie 2009 11:25
Eu asa o sa prestez. Oricat m-as chinui tot la cluburile de fite e mai bine, ma simt bazat.
Alelalte nu fac sens, sunt improprii si gheboase. Nu basesti bunaciuni, dar refuzate la export cate vrei.
Unde te duci, poate te fac o strigare?

Postat pe 13 Februarie 2009 11:46
De la: Roco, la data 2009-02-13 11:46:22Eu asa o sa prestez. Oricat m-as chinui tot la cluburile de fite e mai bine, ma simt bazat.
Alelalte nu fac sens, sunt improprii si gheboase. Nu basesti bunaciuni, dar refuzate la export cate vrei.
Unde te duci, poate te fac o strigare?



pitziponcule

Postat pe 13 Februarie 2009 12:02
Daca nu-ti place despre mine, sa stii de la mine viceversa, adica vizavi.
La mine vin fete bazate cu potential enorm, ce ascultam VJuri cunoscuti nu orisice absconx.
Ne distram la maxim, ca avem cu ce!
Tu ce faci, pe cine mai astepti ? hai cu noi si iti arat viata adevarata in roz sitron. Te plimb si cu limuzina , uite ce am pe limuzina

Postat pe 13 Februarie 2009 12:24
De la: Roco, la data 2009-02-13 12:24:44Daca nu-ti place despre mine, sa stii de la mine viceversa, adica vizavi.
La mine vin fete bazate cu potential enorm, ce ascultam VJuri cunoscuti nu orisice absconx.
Ne distram la maxim, ca avem cu ce!
Tu ce faci, pe cine mai astepti ? hai cu noi si iti arat viata adevarata in roz sitron. Te plimb si cu limuzina , uite ce am pe limuzina



Eu una as fi venit, pacat ca am rau de limuzina, daca ma plimbai cu un porsche cayenne, mai mergea

Postat pe 13 Februarie 2009 12:29
Mizeria aia pomenita nu se mai poarta de 4 ani...tz...tz...x
Acum se poarta hamericane, asa sunt eu bazat la maxim, nu oricum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ai inteles ???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?
Te-am invitat la o plimbare mergi cu mine cu limuzina, te simti bine si evoluata, cand cotesc ma ocolesc si autobuzele, te vede cine trebuie !!!!! ehe???????????????????????
Astept raspuns pozitiv, te vad in clar.

Postat pe 13 Februarie 2009 12:37
Vai tu, hai ca mai ai putin si ma convingi. Cum de ai ghicit ca inca de mica visam sa fiu bazata, evoluata, intr-o limuzina alaturi de un pitziponc veritabil
Dar vezi sa ai grija sa ma duci in BANBU, nu accept orice bodega, o pitzi in devenire ca mine trebuie sa isi faca poze sexi in baia de la banbu. Evident nu o sa uit sa imi iau glossul roz bombom si rochitza animal print. RRRRrrrr

Postat pe 13 Februarie 2009 12:47
Te vad bazata in sus ! Ce-mi place despre tine !!!!! Uite te pup cu ragnete !!!! sa ne auda toti din vale ##############################################
(asta e ecooooouaaaaaa)
te pricepi si la locatie care e evidenta din prima. Cre' ca esti buna de tot, si in cloantza identic!!!

Postat pe 13 Februarie 2009 13:09
Tremur toata numai cand ma gandesc

Postat pe 13 Februarie 2009 13:16
Dar nu am inteles de se merge insotit/a ? va etalati iubirea?
dafffne
Postat pe 13 Februarie 2009 16:30



Da, este interzis cumva ?

Postat pe 13 Februarie 2009 16:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Distractie la 360 de grade 1 De la: branzaoana 2 Aprilie 2010 16:12
Cafelele DXN Ganoderma 1 De la: kudika376528 21 Martie 2011 21:07
UNA NOCHE DE TANGO! seara de tango argentinian la Iasi 2 De la: TangoFeliz 24 Februarie 2010 00:04
Castiga un expressor cu capsule Nescafé Dolce Gusto! 1 De la: kudika_10579 14 August 2012 17:09
Hristos a inviat!!!! 2 De la: SweetHappyButterfly 19 Aprilie 2009 11:09