Setari Cookie-uri

vreau un sfat de la fete

De la: coco, la data 2008-10-03 23:55:39:))) nu am 32 de ani, am 17..am selectat un an din greseala:D:D..scuzati k nu am raspuns..m-am epilat la plaja, dar nu de tot..

Eeeeeeeee, asa mai vii de-acasa fata mea! Acuma sincer, eu nu prea ma pricep la sfaturi in sensul asta. Eu as zice sa te uiti si tu prin reviste de specialitate, filme si alte surse de documentare de acest gen... Dar cred ca trebuie sa tii cont si de parerea celui cu care vrei sa-ti incepi viata sexuala. Oricum, iti doresc sa fie o experienta minunata!
Lucia1971
Postat pe 4 Octombrie 2008 00:31
fetelor spunetimi si mie ce sa fac cu iubita mea e o fire f rece la patsi orce as face f rar ajungela punctul final stiti voi care eu tot am rabdare cu ea si sper sa se schimbe dar din pacate nu se intimpla asa avem 15 ani de casnicie si cam asa a fost ea tot timpul sincer mam cam saturat de situata asta as vrea si eu o relatie normala cu ea la pat nu stiu ce sa ma mai fac cu ea o iubesc enorm avem 2 copii dar e f frigida datimi un sfat multumesc anticipat
danuntu_06
Postat pe 24 Octombrie 2008 09:43
ai indurat chestia asta 15 ani, dar acum ce te-a facut sa te saturi? dupa atata timp te obisnuiesti...

Postat pe 24 Octombrie 2008 10:24
epileaza-te total... si...nu are legatura cu viata sexuala neaparat...dar eu de exemplu ma intrebam cum ar trebui sa arate knd ma vede el...pana sa imi incep viata sexuala imi lasa cosmeticiana o fashie mica...stiti voi...dupa aia am renuntzat de tot.

Postat pe 24 Octombrie 2008 11:20
De la: danuntu_06, la data 2008-10-24 09:43:42fetelor spunetimi si mie ce sa fac cu iubita mea e o fire f rece la patsi orce as face f rar ajungela punctul final stiti voi care eu tot am rabdare cu ea si sper sa se schimbe dar din pacate nu se intimpla asa avem 15 ani de casnicie si cam asa a fost ea tot timpul sincer mam cam saturat de situata asta as vrea si eu o relatie normala cu ea la pat nu stiu ce sa ma mai fac cu ea o iubesc enorm avem 2 copii dar e f frigida datimi un sfat multumesc anticipat

si dc totusi ai indurat pana acum de ce nu o faci si de acum incolo??ai zsi ca ai 2 copii si o iubesti mult,deci ai putea sa induri si s ao suporti pana la moarte,nu?sau gresesc?
dar vb si cu ea,explica-i ceea ce simti ,ceea ce vrei si afla si ceea ce vrea ea,afla de ce se retine.
bafta in continuare.


iar,d-soara cu epilatul.pana la urma te-ai epilat'ai ales un model??
sunt ff multe,se poate cu crema epilatoare,cu big-ul ,cu ceara etc.
modele nu prea am sa iti dau,dar ai putea sa treci pe la un salon si te pto sfatui doamnele de acolo.
soryanca
Postat pe 24 Octombrie 2008 12:22
De la: danuntu_06, la data 2008-10-24 09:43:42fetelor spunetimi si mie ce sa fac cu iubita mea e o fire f rece la patsi orce as face f rar ajungela punctul final stiti voi care eu tot am rabdare cu ea si sper sa se schimbe dar din pacate nu se intimpla asa avem 15 ani de casnicie si cam asa a fost ea tot timpul sincer mam cam saturat de situata asta as vrea si eu o relatie normala cu ea la pat nu stiu ce sa ma mai fac cu ea o iubesc enorm avem 2 copii dar e f frigida datimi un sfat multumesc anticipat

incearca un sexolog. sunt sigura ca va poate ajuta dar mai important decat asta discuta deschis despre asta. fara nervi si cearta, calm si inca ceva: uita-te pe euforia sambata dupa miezul noptii, e o emisiune,facut de 2 sexologi britanici, care dezbate in general probleme de genul celei cu care te confrunti tu acum. crede-ma ca poti afla multe lucruri interesante. em
betterrr
Postat pe 24 Octombrie 2008 14:59
Coco. te sfatuiesc sa te epilezi total si sa o faci cu ceara (ca sa nu zgirii scula omului dupa vreo 2 zile de la ras).Lasa durerea ca trece dupa durerea de la dezvirginare....
Crichton
Postat pe 8 Noiembrie 2008 05:51
draga mea,
ai primit cateva raspusuri rautacioase si nu este corect..
Deci:
Este bine sa incepi sa te epilezi inghinal , poate cu timpul vei dori sa te epilezi si total, sau aproape total. Te epilezi mai intai pentru tine insati, sa te simti bine, mai feminina, mai...fina. eu te sfatuiesc sa nu te razi., se va indesi in timp.Mergi la un cabinet de cosmetica pentru prima data, va fi dureros la inceput dar vei vedea ca merita. Apoi in timp vei putea cumpara un aparat electric pe care-l vei folosi la o saptamana odata, sa smulgi firele care cresc . Asta daca ti-e greu sa-ti programezi ovizita la cosmeticiana.
Bineinteles, este o legatura intre epilare si sex...dar nu trebuie sa te epilezi doar ca sa poti face sex.... O apropiere intima cere si o igiena deosebita, parul care ramane , daca nu-l poti smulge tot, trebuie sa fie scurtat. Te epilezi orium, e mai feminin. Succes.
moryko
Postat pe 17 Noiembrie 2008 08:39
In primul rand cand te epilezi o faci pentru tine si ar fi de preferat sa utilizezi un "Ladyshave"(electric sau pe baterii) e mult mai sanatos decat lamele,ceara,crema depilatoare sau oricare alte metode de epilat!Succes!
mihaoana
Postat pe 11 Decembrie 2008 00:43
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:10
Va urez un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 30 Decembrie 2008 23:17
recomand epilarea cu ceara dar total. te simti f bine nu tine doar de viata sexuala ,e pur si simplu mult mai igienic ;nu ai de ce sa-ti aduni toti microbii in parul de jos doare putin dar merita; o luna ai scapat si firele devin mai rare ,bicul le imbogateste
Lady_Gaga9
Postat pe 3 Ianuarie 2009 14:15
draga coco lucrurile astea trebuie sa ti le decizi tu...nu sa postezi aici...pt ca mai sunt si oameni rautaciosi si mai fac si misto de tine....ce naiba....sunt lucruri personale...trebe doar noi sa le stim...te pup..pa!(oricum..o igiena corecta trebe sa o avem...nu? sa nu ajungem la o parure amazoniana).
shery
Postat pe 6 Ianuarie 2009 08:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa-i spun ca am Candida? 45 De la: everything_for_you 2 Septembrie 2009 09:04
am ramas insarcinata ???? 99 De la: Kathara 19 Octombrie 2009 17:27
It's just sex not a spaceship launch 54 De la: cocco 11 Mai 2009 23:27
sex5 22 De la: mahy33 6 Mai 2010 13:48
Asscam 22 De la: denis_roxana 17 Februarie 2011 08:48