Setari Cookie-uri

ea "capricorn" - el "scorpion"

Ce fel de relatie ar putea rezulta? As vrea raspunsuri doar din partea celor care au fost exact in astfel de ipostaza. Va multumesc anticipat!
arina_rbk
Postat pe 29 Septembrie 2008 04:31
si eu am avut un prieten scorpion (eu fiind capricorn).Cea mai tare relatie pe care am avut-o (din toate punctele de vedere).Ei sunt cam dificili,o perioada dau totul, alta perioada sunt f inchisi in ei.Parerea mea: nu arata ca esti innebunita dupa el, cand va fi foarte sigur pe tine se va schimba ( in rau).Plus ca sunt f afemeiati, dar nu trebuie sa arati ca esti geloasa.Le place sa se joace... te testeaza tot timpul.Oricum este o relatie cu multa pasiune.Eu regret ca l-am pierdut. Voi de cand sunteti impreuna?[/quote]
marisandy
Postat pe 30 Septembrie 2008 12:41
si eu sunt in aceeasi situatie.si tare as vrea sa aflu.am inteles ca sunt gelosi,razbunatori,mereu vor sa fie in centrul atentiei,dar depinde si de persoana,nu credeti?
roscatika23
Postat pe 4 Octombrie 2008 00:56
Sunt niste barbati foarte dificili , lanaga ei trebuie sa fii puternica atat psihic cat si fizic , trebuie sa fii foarte toleranta si intr-un final nu cred ca merita atat de multe pentru ca nu prea au ce oferi , iar in eventualitatea in care au ce oferi nu vor , pentru ca sunt foarte egoisti!
cenusareasa29
Postat pe 4 Octombrie 2008 20:20
De la: marisandy, la data 2008-09-30 12:41:54si eu am avut un prieten scorpion (eu fiind capricorn).Cea mai tare relatie pe care am avut-o (din toate punctele de vedere).Ei sunt cam dificili,o perioada dau totul, alta perioada sunt f inchisi in ei.Parerea mea: nu arata ca esti innebunita dupa el, cand va fi foarte sigur pe tine se va schimba ( in rau).Plus ca sunt f afemeiati, dar nu trebuie sa arati ca esti geloasa.Le place sa se joace... te testeaza tot timpul.Oricum este o relatie cu multa pasiune.Eu regret ca l-am pierdut. Voi de cand sunteti impreuna?
[/quote]

impreuna suntem din octombrie 2006, dar au urmat despartiri, concilieri.. acum nu ne-am mai certat din martie
arina_rbk
Postat pe 10 Octombrie 2008 22:37
De la: cenusareasa29, la data 2008-10-04 20:20:44Sunt niste barbati foarte dificili , lanaga ei trebuie sa fii puternica atat psihic cat si fizic , trebuie sa fii foarte toleranta si intr-un final nu cred ca merita atat de multe pentru ca nu prea au ce oferi , iar in eventualitatea in care au ce oferi nu vor , pentru ca sunt foarte egoisti!


mmm.. nu stiu ce sa zic.. eu am mai avut o relatie de doi ani jumate' cu un alt scorpion, dar actualul meu iubit e total diferit de celalalt, de-asta sunt putin confuza.. momentan e totul ok, dar mi-e teama sa nu se ajunga la acelasi final ca al relatiei precedente
arina_rbk
Postat pe 10 Octombrie 2008 22:40
ma eu st scorpion si am o relatie cu un capricorn...atata timp cand il respecti te respecta cand e mai rece cu tine incearca sa vb cu el dar sa nu ii reprosezi imediat o chestie ce te supara intreabal ce il supa p el ma rog... io stiu k asa imi place mie sa rezolv toate.oricum pana la urma nu prea conteaza zodia cand vine vb de iubire poop dulcik :* ai grija de tne

Postat pe 13 Octombrie 2008 19:42
De la: bebe4puisor, la data 2008-10-13 19:42:39ma eu st scorpion si am o relatie cu un capricorn...atata timp cand il respecti te respecta cand e mai rece cu tine incearca sa vb cu el dar sa nu ii reprosezi imediat o chestie ce te supara intreabal ce il supa p el ma rog... io stiu k asa imi place mie sa rezolv toate.oricum pana la urma nu prea conteaza zodia cand vine vb de iubire poop dulcik :* ai grija de tne


pana acum nu pot spune ca nu m-am inteles bine cu el.. dimpotriva.. pe masura ce relatia devine tot mai serioasa.. ma panichez..poate k am avut unele discutii dar acestea au fost din cauza ca nu-l intelegeam si eram poate prea imatura(asta la inceputul relatiei).. acum totul e ok.. dar parca e prea ok.. .. stii.. intotdeauna ne sperie cand totul merge bine pt k ne-am obisnuit cu problemele..
arina_rbk
Postat pe 13 Octombrie 2008 22:10
asta asa e
te pup

Postat pe 14 Octombrie 2008 17:36
De la: draguta_belea, la data 2008-10-04 00:56:21si eu sunt in aceeasi situatie.si tare as vrea sa aflu.am inteles ca sunt gelosi,razbunatori,mereu vor sa fie in centrul atentiei,dar depinde si de persoana,nu credeti?

Iti raspunde o scorpioanca, da sunt pasionali sunt directi si totodata tirani taIE IN Carne vie cand este vb de a se apara sau asi atinge scopurile
laviniatrifan
Postat pe 17 Octombrie 2008 10:18
intr-adevar scorpionii sunt destul de dificili, eu sunt cu un scorpion, trebuie sa ai un psihic foarte tare ca sa ii poti suporta, insa sunt senzationali ca oameni, in afara de faptul ca nu uita niciodata cand le faci ceva nasol, si reproseaaza asta in fiecare zi, sunt foarte destepti, extrem de prietenosi si ff loiali.
eu per total am o parere buna despre scorpioni.

o zi buna

Postat pe 17 Octombrie 2008 10:49
Depinde in mare parte de persoana.
Ce sa mai, ne place sau nu, vrem sa fim invingatorii!!!!!!!!!!!!
Am omis ceva ca suntem si luptatori si meticulosi, vrem tot mai mult si mai mult de la viata asta scurta......sincer ccred ca vrem ceea ce uneori nu se poate realiza IMPOSIBILUL!!!!!!
laviniatrifan
Postat pe 17 Octombrie 2008 19:56
O mica intrebare...un barbat Scorpion, casatorit cu o femeie Capricorn..poate uita/ierta vreodata ca ea a avut pe altul...si de asemenea ea poate uita/ierta ca si el a avut alte relatii?
Blackmoonrider
Postat pe 5 Noiembrie 2008 12:06
De la: arina_rbk, la data 2008-10-13 22:10:28
De la: bebe4puisor, la data 2008-10-13 19:42:39ma eu st scorpion si am o relatie cu un capricorn...atata timp cand il respecti te respecta cand e mai rece cu tine incearca sa vb cu el dar sa nu ii reprosezi imediat o chestie ce te supara intreabal ce il supa p el ma rog... io stiu k asa imi place mie sa rezolv toate.oricum pana la urma nu prea conteaza zodia cand vine vb de iubire poop dulcik :* ai grija de tne


pana acum nu pot spune ca nu m-am inteles bine cu el.. dimpotriva.. pe masura ce relatia devine tot mai serioasa.. ma panichez..poate k am avut unele discutii dar acestea au fost din cauza ca nu-l intelegeam si eram poate prea imatura(asta la inceputul relatiei).. acum totul e ok.. dar parca e prea ok.. .. stii.. intotdeauna ne sperie cand totul merge bine pt k ne-am obisnuit cu problemele..
asicran79
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:25
De la: Blackmoonrider, la data 2008-11-05 12:06:23O mica intrebare...un barbat Scorpion, casatorit cu o femeie Capricorn..poate uita/ierta vreodata ca ea a avut pe altul...si de asemenea ea poate uita/ierta ca si el a avut alte relatii?

stii vorba aia.. iert dar nu uit.. in cazul capricornilor e aplicabila.. nu stiu cum sta treaba la scorpioni..
arina_rbk
Postat pe 16 Noiembrie 2008 01:25
e adevarat despre capricorn,iert da nu uit,ce pot spune despre scorpion este ca o sa ierte daca iubeste cu adevarat insa mai devreme sau mai tarziu va exista o razbunare,nu vei avea liniste pana nu te va chinui la maxim,asa sunt ei,nu supoarta sa piarda .
elisa_23
Postat pe 29 Noiembrie 2008 17:00
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 10:54
De la: arina_rbk, la data 2008-09-29 04:31:23Ce fel de relatie ar putea rezulta? As vrea raspunsuri doar din partea celor care au fost exact in astfel de ipostaza. Va multumesc anticipat!

am si eu o intrebare dar daca eu st scorpion si el capricorm merge????
adelina_ababei20
Postat pe 28 Mai 2009 00:15
De la: arina_rbk, la data 2008-09-29 04:31:23Ce fel de relatie ar putea rezulta? As vrea raspunsuri doar din partea celor care au fost exact in astfel de ipostaza. Va multumesc anticipat!


Nici un fel de relatie
Diavolyta_
Postat pe 28 Mai 2009 00:36
De la: adelina_ababei20, la data 2009-05-28 00:15:30am si eu o intrebare dar daca eu st scorpion si el capricorm merge????


Esec totallllllllllllll
Diavolyta_
Postat pe 28 Mai 2009 00:37
dupa ce iti bagi tu o tzatza si el un sfarc in blender...s-ar putea sa explodeze o super relatie!!!!!
l_diana_c
Postat pe 28 Mai 2009 15:51
eu una sunt scorpioanaca,o adevarata scorpie cand vine vorba :))....ce-ti pot spune,sunt fideli,incapatanati,enervanti si totodata pasionalii,dragastosi,dedicati muncii lor gelosi.... te asigur ca va fii o relatie lunga si dificila dar plina de lucruri frumoase:X
carina123
Postat pe 9 Octombrie 2010 23:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DEVA LAPUGIU DE SUS NR DE FIX PLZZZ???? 3 De la: irina27 16 Iunie 2009 08:18
Femeia taur-barbatul scorpion 11 De la: kudika082099 10 Noiembrie 2009 09:32
femeia sagetator si barbatul leu 13 De la: Andrheya 4 Iunie 2012 17:51
ce parere aveti de barbatul leu? 25 De la: bianca_bb82 15 Februarie 2016 08:21
ce puteti spune despre femeia leu? 89 De la: ioana_cristina 2 Iunie 2014 07:20