Setari Cookie-uri

daca ai fi un tip...

De la: , la data 2008-09-30 17:31:22Hello ppl. Am si eu o curiozitate.Pe scurt, daca ai fi un tip neimplicat intr-o relatie, mergi pe strada, in mall sau stai la o terasa de exemplu si vezi o fata care-ti place, ce-ai face: te-ai duce sa vorbesti cu ea sau nu? Ai doar 2-3 secunde in care poti sa te decizi ce faci dupa care fereastra oportunitatii se inchide. Tu ce hotarare ai lua si pe ce s-ar baza hotararea ta (de ce ai tine cont si de ce nu) ? :)


PS. Stiu ca poate nu am postat exact in threadul care trebuie, insa cum barbatii se gandesc de obicei la sex :D sper ca n-am gresit prea tare si sper sa am parte de circumstante atenuante :))


Hm, un lucru e sigur: Daca iti place, poti incerca sa o abordezi, da.
Depinzand de starea ei si capacitatea ta de empatie (adica de a "citit" ceea ce i-ar placea fetei sa auda ca prima fraza, ca sa o faca sa o asculte si pe a doua...)
Eu, de exemplu, daca aud un barbat salutandu-ma cu "Salut" (varianta "Hai, salut!" ), ca pe amicii lui de bere, deja am incetat sa mai ascult cuvantul imediat urmator...
Dor_a
Postat pe 14 Aprilie 2009 11:33

Dora..... .......si cam cum ai vrea tu sa ma iau eu de tine?
_fantoma_
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:33
daca esti tip( BARBAT) ..esti fraier daca nu incerci ...baietzi sa ma scuzati, cei de pe forum care mi-s dragi, restul ...sa se simta ...ce rea sunt azi ...!
Simplu fapt ca esti barbat iti impune sa incerci...pentru o femeie e mai greu ... poate akum incearca numa' traseistele...dar nici alea nu prea pentru ca nu mai stau pe strazi ..isi fac 'treaba'' la apartament, conditii, lux, etc, pe sistemul ''ne-am dat dracu' dom' doctor''!!!

deci da, daca tipa iti place, ii zici 2 vorbe 3 minciuni iar daca si ea te gaseste ok ....casa de piatra, ''copchii'' de caramida !!!

__LL__
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:41
Mi se pare normal sa o abordeze,sa o invite undeva,altfel cum s-ar mai cunoaste oamenii?
Cunoasterea pe internet e total aiurea.

Postat pe 10 Iunie 2009 09:59
De la: AlexandraBadPitzy, la data 2008-10-27 11:37:52mi-as scrie nr de tel pe o hartie si i l-as baga fetei sub nas dacas e interesata ma va cauta, daca nu...cred ca sunt destule altele....

Asta da abordare!
Ca si promoterii de pe strada- care-ti baga "sub nas" cate un flyer!
Sunteti interesata de o promotie? baiatu` cu tot ce are el ( la purtator) pentru numai un sarut ( si eventual ....unu` doua contacte...)
Mai spuneti- ca ma amuza...
Asa se "agatza acum?
Ca euuuu- pe vremea meaaaa ( hai ca m-am bosorogit de tot- ma gandesc la "vremi" de mult apuse
deci- asa:
O vezi: ai 2 secunde ( parca atat era baremul) si iei hotararea:
Ea...te vede? Nu stiu- da` nu-i nimic: ACTION!
Te duci - scoti biletul, il scrii ( sau il aveai deja scris? In eventualitatea caaa.... Oups- da` daca n-ai pix? cu ce-l scrii? Nu- mai bine- ii ceri nr de telefon sa-i trimisi un sms? Sau ...hmmm...pai ce- am bani ce cheltuit pe SMS-uri? N-ai auzit ca-i criza? ) si i-l infigi in mana.
Ea....se uita la tine o clipa ( pentru ca deja a expirat timpul nu ai mai putut sa zici nimic- si nici ea sa te vada prea bine... Asta poate fi in avatanjut tau! Mai ales daca nu esti chiar Brad Pitt... )
Si apoi.....treci mai departe; Ea...trece mai departe;
Astepti sa sune telefonul...oups! da` daca a expirat cartela? Ei- lasa ca poate nu da bip- ci chiar ma suna ea ( o fi avand si ea de un telefon acolo...doar urmeaza sa-mi vorbesca MIE !

Raspuns:
Care tip spune ca ar veni direct- in 2 secunde - sa-si prezinte "oferta" - ori minte- ori e infatuat si plin de el ( ceea ce nu o exclude pe prima) ori n-a mai vazut femeie pana la aceea ( ca-n Popey Marinarul " WAT`TA WOMMAN!!!!!")
In rest....asa cum spunea cineva mai sus: sa agati pe strada nu-i cel mai oportun moment;;
G_I_JOE
Postat pe 10 Iunie 2009 10:06
ca fata mi-e greu sa raspund...pentru k eu nu i-as arata niciodata unui tip k imi place de el.
poate si ca barbat, as studia terenul subtil sa vad dak am sanse; sa nu fiu refuzat prea urat
x_tina90
Postat pe 10 Iunie 2009 14:39
bineinteles ca m-as da la ea... si la prietena ei
kitty_krieger
Postat pe 10 Iunie 2009 15:10
De la: SweetDadyD, la data 2009-04-14 11:17:43
De la: mkdisk, la data 2009-04-14 10:10:20
De la: , la data 2008-09-30 17:31:22Hello ppl. Am si eu o curiozitate.Pe scurt, daca ai fi un tip neimplicat intr-o relatie, mergi pe strada, in mall sau stai la o terasa de exemplu si vezi o fata care-ti place, ce-ai face: te-ai duce sa vorbesti cu ea sau nu? Ai doar 2-3 secunde in care poti sa te decizi ce faci dupa care fereastra oportunitatii se inchide. Tu ce hotarare ai lua si pe ce s-ar baza hotararea ta (de ce ai tine cont si de ce nu) ? :)


PS. Stiu ca poate nu am postat exact in threadul care trebuie, insa cum barbatii se gandesc de obicei la sex :D sper ca n-am gresit prea tare si sper sa am parte de circumstante atenuante :))

desi sunt o tipa si nu un tip, nu as avea o parere prea buna despre unul care sa ma opreasca pe strada. posibil sa aiba intentii bune, dar.....nu prea e de bun-gust.


pe strada e cel mai greu si un pic neplacut , cel putin asa mi se pare mie , dar daca te vede intr-o cafenea sau pe strada si vrea sa te cunoasca si i intra in vorba cu tine , cum ti se pare mai de prost gust ?decat daca ar fi facut acelasi lucru intr-o cafenea, ca practic tot aia e , doar ca pe strada ar trebuie sa se miste repede si sa iti ceara niste informatii de contact , ca puteti continua discutia , ca fiecare are de mers undeva, si presupun ca nu are timp de pierdut ....

oriunde ar fi, pe strada sau la cafenea, nu-mi place sa ma deranjeze cineva necunoscut. e altceva daca ne cunoastem la o petrecere, prezentat de cineva cunoscut, etc.sincer, nu mi-ar placea. poate ma gandesc la ceva sau am niste probleme, sunt stresata, nervoasa sau pur si simplu vreau sa ma relaxez si atunci vine unul necunoscut si ma deranjeaza......dar asta e parerea mea personala, nu trebuie toata lumea sa faca la fel ca mine.
mkdisk
Postat pe 15 Iunie 2009 08:47
E neplacut ca acel cineva sa-si schimbe directia pentru tine si sa fii nevoit sa accepti insotitor pana la destinatie sau sa te trezesti cu el la masa ta (fara vre-un gand sa se intoarca la masa lui). Daca nu te intereseaza , atunci cu adevarat iti simti intimitatea "violata". Dar, daca sunt doar niste abordari jucause (lipsite de vulgaritate) si de scurta durata (sub 5 min.) sunt binevenite cateodata pentru ca iti amintesc de faptul ca inca mai reprezinti o provocare pentru cei de sexul opus, chiar daca esti de mult "luata" si ai semnul de "aproape maritata" pe frunte.:). Then again, that`s just my opinion;)!
pynky_naughty
Postat pe 19 Septembrie 2009 04:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex fara prejudecati 7 De la: ViSuRi_DuLcI 27 Iulie 2010 01:27
cine ar rezista fara placa de par ??? 19 De la: kudika_15574 9 Septembrie 2012 21:05
buna 37 De la: dyannamaryaa 20 Decembrie 2009 16:26
Suntem chiar asa ,,redusi,, cand vine vorba despre sex? 9 De la: alex4andra 20 Februarie 2016 12:59
rog profesionistele sa dea niste "tips-uri" 85 De la: andronescu_v_anamaria@yahoo.com 18 Ianuarie 2009 08:18