Setari Cookie-uri

Problema

Am o problema si as dori sa aflu de la voi cateva pareri inainte sa consult un ginecolog. eu am ciclul regulat 29 de zile dar s-a mai inatamplat de foarte putine ori sa vina cu 2-3 zile mai tarziu. in ultima luna am avut acea candida pe care am tratat-o cu clotrimazol ovule(nu am avut contact sexual pe perioada tratamentului si nici dupa terminarea lui) dupa care au inceput dureri usoare de burta pana intr-o dimineata(cu o zi inainte de data cand trebuia sa vina mentruatia) cand au inceput sa fie mai mari, am avut ameteli si tremuraturi....am luat ketonal apoi am ajuns la urgenta unde mi-au facut o injectie cu piafen si analize la sange si urina care au iesit bune. Mi-au dat ibuprofen si no-spa -tratament- si am plecat acasa. Eu am o problema cu uterul este putin stamb si apasa pe vezica si de fiecare data cand sunt la mentruatie am dureri si stari de cald sau frig si ameteti. Am crezut ca am avut durerile pentru ca trebuia sa-mi vina dar am ajuns la o intarziere de 3-4 zile si inca nu mi-a venit. Am sanii tari si sensibili asa cum ar trebui inainte de mentruatie si am mereu senzatia ca imi curge ceva dar cand ma uit nu e nimic. Poate fi de la pastile intarzierea sau sunt insarcinata? daca sunt insarcinata nu trebuia sa se vada la analizele de sange sau de urina asta?
ratzusca
Postat pe 5 Martie 2010 12:35
daca tot ai ajuns la spital nu ti-au facut aia si ecografie?
intarzierea poate sa aibe si alte cauze..nu neaparat sarcina!
si in analizele de sange si urina nu se vede daca esti insarcinata sau nu!sau poate ti-a facut la sange betahCG!
one_size
Postat pe 5 Martie 2010 12:42
nu mi-au facut ecografie pentru ca analizele au iesit bune....insa inainte de a-mi face analizele imi tot spuneau ca e posibil sa fiu insarcinata dar dupa ce le-au facut nu au mai zis nimic....
ratzusca
Postat pe 5 Martie 2010 12:56
da ti-au facut vreun test de sarcina?din sange sau din urina?
apropo cam idioti medicii la care ai fost..trebuiau musai sa iti faca eco!poate ai vreun chist ceva!
one_size
Postat pe 5 Martie 2010 13:01
daca imi faceau probabil ca imi ziceau ...dar asa. O sa merg la ginecolog si sper sa imi vina si sa nu fie vorba despre o sarcina...
ratzusca
Postat pe 5 Martie 2010 13:06
asa zic si eu!
plus ca testele nu-s decontate adica te puneau sa le platesti!
anul trecut cand am ramas insarcinata mi-am facut analize la sange si la urina si nu se vedea nicaieri ca-s insarcinata!
singurul hormon al sarcinii este betahCG care se face din sange la spital/policlinica sau la testul de sarcina normal din urina!
one_size
Postat pe 5 Martie 2010 13:14
ne intrebi pe noi daca esti insarcinata?! ia-ti un test, e atat de simplu!!
dragdana
Postat pe 5 Martie 2010 14:27
eu cred ca ai gemeni....
freakbabe
Postat pe 5 Martie 2010 14:35
Spune mi din ce orashh esti, eu am la mine in orash un medic ginecolog la care merg, e doctorita, foarte priceputa, cabinetul e privat si sunt f multumita, scrie mi si ti o recomand
oana84onutza
Postat pe 14 Martie 2010 01:00
6 lei testul si afli rapid .
anissya
Postat pe 14 Martie 2010 12:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am mare nevoie de sfaturi .. 38 De la: andreea1976 18 Octombrie 2009 15:21
maternitate 7 De la: kudika075030 16 Octombrie 2009 14:31
e normal? 8 De la: Shhh 29 Iunie 2010 21:58
iar despre sarcina.. 3 De la: Franzi 13 Noiembrie 2009 12:18
salut dragelor 5 De la: kudika064883 11 Septembrie 2009 20:23