Setari Cookie-uri

femeia taur si barbatul scorpion

ce parere aveti despre relatia dintr-o femeie taur si un barbat scorpion?
greculeasa
Postat pe 1 Octombrie 2008 21:49
o relatie durabila ajungandu-se la casatorie:>eu sunt taur si in toate articolele pe care le-am citit cam asta zicea la compatibilitate
lady_gaga_01
Postat pe 2 Octombrie 2008 20:56
eu sunt taur si prietenul meu e scorpion...suntem de 2 ani si ceva imprteuna..si ne iubim mult..suntem ca si facuti unul pt celalalt. mereu ne completam...e o singura problema..amandoi suntem extrem de incapatanati...si mereu trebuie sa cedeze unul cand ne certam..si de obicei sunt eu aceea...dar oricum daca te iubeste....cedati amandoi pana la urma..:D
marianatinel
Postat pe 14 Octombrie 2008 18:12
De la: greculeasa, la data 2008-10-01 21:49:52ce parere aveti despre relatia dintr-o femeie taur si un barbat scorpion?



perfect.

Postat pe 15 Octombrie 2008 19:11
eu taur el scorpion, da a durat cam 10 ani si poate mai continua si astazi daca amandoi am fi avut mintea de acum.
adistefi1970
Postat pe 17 Octombrie 2008 09:54
merge superb! atata timp cat nu l inseli pe scorpion, cred ca este una dinre cele mai spectaculoase combinatii. dar daca faci ceva gresit fata de un scorpion , te ierta dar nu te uita!
eladella
Postat pe 25 Octombrie 2008 11:34
ce parere avetzi de femeia taur si barbatul fecioara?
sau in general barbatii fecioara cum sunt, cum vi se par?
e_l_l_y
Postat pe 27 Octombrie 2008 12:39
O combinatie perfecta.Foarte echilibrata din ambele parti!:) Eu sunt taur el scorpion si suntem foarte fericiti ca ne-am gasit si ne dorim o viata impreuna cu copii si tot ceea ce implica asta...:X:X:X:X:X:X
wienablackdiamond
Postat pe 19 Noiembrie 2008 17:48
interesant... si eu sunt curioasa... noi avem 3 ani...
dannygabyt
Postat pe 19 Noiembrie 2008 17:52
sunt 2 zodii care se completeaza reciproc bv voua .. va doresc numai bn:P
PisY90
Postat pe 19 Noiembrie 2008 17:55
cat timp am fost impreuna a fost o relatie foarte pasionala si cu sentimente puternice...desi ne certam f des.La inceput el a stat 6 luni dupa mine k sa fim impreuna si a acceptat multe figuri din partea mea...1 an am fost impreuna si ne-am iubit mult...ceea ce nu imi placea la el era k nu imi zicea te iubesc..dar in schimb facea chestii dragute(de ex intr-o noapte a venit la mine la geam si ne sarutam printre gratii k stau la parter si nu putea sa vina la mine deoarece stateam in gazda la o baba) Cand ne-am despartit prima data s-a rupt firu...ba ne impacam ba ne certam cam 1 an a mai durat asta...timp in care am avut perioade in care el facea figuri si sufeream f mult..acum putin timp am hotarat sa terminam de tot...acum eu inca mai sufar dupa el dar nu il mai caut..el nu mai vrea sa se implice in alte relatii se intalneste cu mai multe..cel mai dureros lucru e k este fratele prietenei mele si se intalneste cu o prietena a prietenei mele...o situatie incurcata si aiurea.Tind sa cred k intre taur si scorpion exista o atractie f mare.Succes tuturor!

Postat pe 21 Noiembrie 2008 21:36
da,asa cum spunea cineva mai sus,mai dura si-n ziua de azi,daca aveam mintea de acum...a mers vreo 17 ani si ne-am impotmolit intr-o criza existentiala care nu s-a putut depasi,atunci
m_m_m
Postat pe 22 Noiembrie 2008 01:13
De la: eladella, la data 2008-10-25 11:34:07merge superb! atata timp cat nu l inseli pe scorpion, cred ca este una dinre cele mai spectaculoase combinatii. dar daca faci ceva gresit fata de un scorpion , te ierta dar nu te uita!


Este adevarat,barbatul scorpion este foarte gelos daca ii dai cel mai mic motiv din lume.Altfel,este stabil si credincios.O combinatie buna,dar trebuie sa fii atenta la felul in care te comporti cu el
Stilll_MeG
Postat pe 24 Noiembrie 2008 15:36
http://www.catelulmeu.com/Max-115.html
bruneta20
Postat pe 1 Decembrie 2008 22:41
Intr-adevar o relatie potrivita. Citeam undeva ca zodiile aflate fata in fata se uita unele la altele, spre deosebire de cele alatuate, care privesc inainte si nu au cum sa se vada(cazul meu taur-gemeni).In plus taurul e zodie de pamant iar scorpionul de apa, ori apa se va infiltra in pamant ducand la o uniune perfecta!
chisaura
Postat pe 17 Decembrie 2008 12:28
e super tare!!!!!iti dau cateva sfaturi!sa ai grija ca barbatul taur e foarte bland si cumintel la suprafata si juri ca nu te-ar trada si atunci cand nu te astepti si ai mai mare incredere in el te dezamageste.
e cam fricos la fapte dar la vorbe stie multe!!
si te rog nu-i arata toata dragostea ta pt ca o sa-si ia lumea-n cap !asa sunt scorpionii!!
tu tine la el dar nuiarata in totalitate!si inca ceva poti sa-l ti sub papuc f usor doar trebuie sa fii desteapta si atenta!multa bafta!


din propria experienta!
alis
Postat pe 20 Decembrie 2008 14:05
Intre Taur si Scorpion exista o relatie de complementaritate, fiecare gaseste in celalalt ceea ce ii lipseste lui. Este o relatie cu grad mare de compatibilitate. Depinde de astrograma natala a fiecaruia. Oricum, intre doua persoane, rar se inatmpla sa existe compatibilitate sau incompatibilitate 100%.
milica_albulescu
Postat pe 21 Februarie 2009 21:02
sirena22
Postat pe 21 Februarie 2009 21:03
Taur - Scorpion

Taur si Scorpion, iata o combinatie care poate fi fericita.

Amândoi aveti o vointa de fier, hotarâre si entuziasm. Nici unul nu este indiferent la ce se petrece în jur. Când ti-ai întâlnit Scorpionul, ai simtit probabil o unda de fascinatie ce te înconjura, învaluindu-te. Ai observat calitati pe care ai vrea sa le poti avea si tu. Scorpionul este atât de fermecator, încât te si înteleg!

Sunt câteva similaritati superbe între voi, dar si câteva diferente care va fac sa fiti aproape opusi unul celuilalt.

Nativul acesta de Apa este misterios, emotiv, sentimental, dar în acelasi timp introvertit : cu greu vei patrunde în sufletul sau. Pentru el, a se dezvalui în fata cuiva este ca si cum s-ar darui. Iar înainte de a face aceasta trebuie sa fie siguri ca merita. Chiar si daca-ti cunosti Scorpionul de ani de zile, tot ai sa descoperi ca sunt parti ale sufletului sau care ramân ca o corola de minuni, imposibil de înteles. El guverneaza lucrurile ascunse sub oglinzi de ape linistite si poate coborî în profunzimi nebanuite, când e vorba de sentimente. Sub aparenta lui calma si aproape rezervata, se afla o cascada clocotitoare de sentimente ce se vor descoperite, întelese, apreciate : iar la asta chiar ca te pricepi!

Scorpionul este în buna masura semnul obsesiilor : la el, iubirea e iubire pâna la moarte, dar si ura e la fel! Nimic caldut, nimic pe calea de mijloc. Este gelos, dar asta nu-l deranjeaza pe Taur, fiindca si pentru tine gelozia si posesivitatea fac parte din iubire. Adesea nu-si poate controla sentimentele, de aceea nici nu se deschide atât de usor. Sub aparenta lui putere se afla o fragilitate nebanuita, pe care, daca o vei descoperi, o vei iubi, fiindca este frumoasa, iar taurul este atras de tot ce tine de estetic. Abordarile tale realiste, calme, or sa fie foarte binevenite pentru un Scorpion, fiindca mai trebuie si el sa învete cum e sa iubesti calm, constant si sa mergi pe calea de mijloc.
_dulcik_
Postat pe 13 Martie 2009 16:10
De la: sirena22, la data 2009-02-21 21:03:16



Ranile raman doar daca vrei tu sa ramana acolo si sa suferi in continuare. Scuza-ma, dar ce-i cu atitudinea asta de autocompatimire? Trebuie sa retinem din experientele noastre doar ceea ce ne este de ajutor. Odata lectia invatata, mergem mai departe si ne bucuram de viata.
milica_albulescu
Postat pe 13 Martie 2009 18:14
am si eu o intrebare,sau poate mai multe
si eu sunt tot taur...si as vrea sa stiu mai multe despre personalitatea barbatului scorpion(pt cele care aveti/avut prieten scorpion)...stiu k sunt perfectionisti......si mai am o curiozitate,cum se cuceresc ...poate imi impartasiti din experienta voastra cu ei
mersi
sweety007
Postat pe 15 Martie 2009 13:03
De la: sweety007, la data 2009-03-15 13:03:47am si eu o intrebare,sau poate mai multe
si eu sunt tot taur...si as vrea sa stiu mai multe despre personalitatea barbatului scorpion(pt cele care aveti/avut prieten scorpion)...stiu k sunt perfectionisti......si mai am o curiozitate,cum se cuceresc ...poate imi impartasiti din experienta voastra cu ei
mersi


dupa opinia mea barbatul scorpion e cel mai incapatanat, posesiv si gelos


1). Despre barbatul Scorpion:

Barbatul Scorpion poate fi recunoscut dupa privirea sa fixa, patrunzatoare, misterioasa si fascinanta, o privire care ar putea hipnotiza si serpii. El adopta stilul enigmatic atunci când nu este perfect stapân pe situatie, când înca tatoneaza terenul.

Barbatul Scorpion are o inteligenta penetranta, care merge dincolo de aparente, si o exceptionala intuitie, care îl face sa ghiceasca intentiile ascunse ale interlocutorului. Este extrem de tenace, iar daca si-a pus ceva în minte, va uza de orice mijloace pentru a-si atinge telul. Privind atent, vei descoperi însa ca straduintele sale de a reusi nu vizeaza puterea sau banii, ci sunt nascute, de fapt, dintr-un fel de întrecere cu sine însusi, din dorinta lui de autodepasire.

Barbatul Scorpion poarta aproape întotdeauna în suflet o rana de un fel sau altul, o problema emotionala sau sexuala, un conflict sau o frustrare greu de rezolvat. Dispune de o profunda sensibilitate si de un "feeling" iesit din comun, iar curentii emotionali dinauntrul ori din jurul sau îl afecteaza cu usurinta. Este lesne de ranit, susceptibil în ceea ce priveste sentimentele celorlalti, adesea singuratic si motivat de o nevoie aproape vorace de a avea o viata relationala. Barbatul Scorpion cauta însa o uniune profunda, indestructibila. Din acest motiv, este foarte atent cui îi permite sa patrunda în câmpul sau psihic.

Mânat de sexualitatea sa puternica, de libidoul sau de exceptie, barbatul Scorpion va avea probabil multe experiente amoroase. Vai, însa, de femeia care nu reuseste sa se ridice la standardele exigentelor sale, care nu-i poate câstiga respectul, pentru ca el va avea tendinta de a o tortura psihic, de a o chinui prin accese de ura si pasiune, crize de gelozie sau jocuri subtile "de-a victima si calaul". Barbatul Scorpion cauta femeia initiatoare, sublima, care sa-l ajute sa atinga divinitatea, ca în practicile tantrice de cea mai pura sorginte.

Doar femeia alcatuita din acelasi aluat ca si el, sau cea care îi va fi inteles perfect mecanismele interioare, va fi suficient de bine înarmata pentru a rezista alaturi de el.
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 19:57
2). Cum seduci barbatul Scorpion:

Daca vrei sa-l cuceresti pe barbatul Scorpion, va trebui mai întâi sa-i stârnesti instinctele primare. Într-un moment când te vei simti extrem de atragatoare, priveste-l drept în ochi si zâmbeste-i enigmatic. Invita-l sa iesiti împreuna, dar paraseste-l elegant si pe neasteptate dupa o ora. Asigura-te ca urmatoarea întâlnire va fi o cina târzie, la tine sau la el. De data asta, la lumina lumânarilor, înlantuie-l, înrobeste-l sexual si emotional.

Daca vrei sa-l pastrezi, ia-l întotdeauna în serios, complimenteaza-l si lauda-l, dar cu masura, atât cât sa-l faci sa se simta în siguranta. Cere-i sfatul si admira-i competenta. Lasa la o parte modestia si timiditatea, îmbraca-te cu haine strâmte si parfumeaza-te cu parfumuri scumpe.

Nu flirta cu alti barbati, barbatul Scorpion este extrem de posesiv, iar gelozia sa este renumita. Înlatura orice element care i-ar putea stârni suspiciunea, pentru ca barbatul Scorpion nu se va sfii sa-ti caute în poseta când nu esti de fata. Asigura-l de dragostea si fidelitatea ta, dar nu-l lasa sa te domine. Lupta cu calm si cu fermitate ca sa-i cuceresti respectul si sa beneficiezi de un statut egal cu al lui în cuplu.

Daca vei reusi, vei avea parte de o relatie de exceptie: profunda, fascinanta si durabila.
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 19:57
eu sunt taur iar sotul meu este scorpion suntem impreuna de 20 ani si nu regret nici o secunda ca m-am maritat cu el
RODICA_PEIOVICI
Postat pe 23 Iulie 2009 12:15
De la: greculeasa, la data 2008-10-01 21:49:52ce parere aveti despre relatia dintr-o femeie taur si un barbat scorpion?

impusca-te acum,e putin spus....cu adevarat graiesc,ar putea sa se iubeasca la nebunie,ar putea sa fie totul chiar perfect,daca:EL...NU ar fi asa de secretos,asa de incapatanat,atat de orgolios..fara motiv,atat de orb cand are ochii sa vada,atat de tepos cand,crede,ca are dreptate,atat de nociv cand vrea sa iti arate,atat de mut cand poate sa iti scrie totusi atat de multe,atat de intens si jalnic in acelasi timp....(ASTA PT CEI CARE SUNT LA INCEPUT DE RELATIE CU UN SCORPION...NU VB DESPRE RELATILE DEJA LUNGI...),APOI atat de hotarat cand defapt...tu crezi ca hotararea e pt tine...si teapa..era pt cea din spatele tau(sau fata,lateralele...in fine,oricine nu te asteptai...dar nu tu,cand defapt..tot pe tine te vrea...),asta asa ca sa iti arate el...masculinitatea,cayt despre femeia taur....mmm,si aici sunt de argumentat foarte multe,pt ca si ea are hibele ei..Ea: din prea multa dragoste e obsedata de control,(dar sa ne intelegem,ea sa controleze,si tot ea sa aiba libertatea),apoi..nu e geloasa daca nu o faci,dar cand iubeste...devine un mic dictator..si iubeste sa se danseze dupa cum canta ea...lucru care pe barbatul scorpion.il isterizeaza(el face la fel...avand atat de multe asemanari....se cam ciocnesc..),si taurii sunt foarte secretosii..si de temut ca si scorpionii,sunt ascunsii si sunt f fidelii...deci.....daca il vrei langa tine,tu trebuie sa lasi dupa el.....altfel,nu prea merge...si sunt multe de spus....de scorpioni...
secretlove
Postat pe 24 Iunie 2011 20:10
eu sunt scorpion si cu o fata taur de 3 luni dar ne cunoastem de 2 anii
eu 29 ea22
in ceei 29 de ani e singura pers care mia placut tot, dar e o capoasa incapatanata etc
vreau sa zic k relatia merge mereu bine dar cand ne certam e un iad ,trebuie sa avem pe cineva intre noi sa ne impece
eu las mereu de la mine .................pt k tin la ea foarte mult
chear daca suntem de 3 luni zic k merita incercarea
alyn27
Postat pe 16 Octombrie 2011 21:05
De la: alyn27, la data 2011-10-16 21:05:58
in ceei 29 de ani e singura pers care mia placut tot

numaratoarea a inceput de la zero?
miss_darine
Postat pe 16 Octombrie 2011 21:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
amandoi fecioare 9 De la: odyody 10 Februarie 2011 02:03
dieta volumetrica 5 De la: eka 22 Iulie 2009 16:38
Viversum 55 De la: lala_monita 14 Aprilie 2011 15:12
eu vreau sa stiu cum recuceresti o fecioara....? 57 De la: Deeyux 13 Septembrie 2011 22:20
de ce azi horoscopul zodiei scorpion nu exista? 5 De la: nocturnalia 22 Iunie 2009 13:39