Setari Cookie-uri

Experiente neplacute... de la shopping

imi place cuv asta :))) mimoza

iris, nu intrii in categoria mentionata de mine mai sus

Postat pe 12 Octombrie 2008 13:09
De la: Georgia99, la data 2008-10-12 13:09:25imi place cuv asta :))) mimoza

iris, nu intrii in categoria mentionata de mine mai sus


pai avand in vedere ca am doua mii si ceva de mesaje nici nu mi-a trecut prin cap sa ma simt bagata in categoria asta.
Si mie imi place cum suna mimoze:)

,,Cu o mimoza as incerca
Sa experimentez ceva
Sa nu mai fie asa timida
Cand o ating sa se deschida''
iris_4_ever
Postat pe 12 Octombrie 2008 13:21
pai noi ne am certa pe privat dar mia bela tine neaparat sa ne certam pe topicuri! asa e ea ce sa i faci!

Postat pe 12 Octombrie 2008 15:08
vroiam sa scriu si eu despre experientele neplacute la shopping,dar la ce am vazut aici mai bine o las balta....

Postat pe 12 Octombrie 2008 15:16
De la: Larisa82, la data 2008-10-12 15:16:13vroiam sa scriu si eu despre experientele neplacute la shopping,dar la ce am vazut aici mai bine o las balta....


Pai spune Larisa sper ca in sfarsit sa revenim la subiect!

Postat pe 12 Octombrie 2008 15:23
De la: motanik, la data 2008-10-12 15:23:33
De la: Larisa82, la data 2008-10-12 15:16:13vroiam sa scriu si eu despre experientele neplacute la shopping,dar la ce am vazut aici mai bine o las balta....


Pai spune Larisa sper ca in sfarsit sa revenim la subiect!



Dar ai grija sa nu te lauzi ca se i a lumea de tine! asa i pe aici!

Postat pe 12 Octombrie 2008 15:24
lasa-ma motanik ,se ma ia naibii si de mine cineva pe aici si chiar nu am chef de tiganii

Postat pe 12 Octombrie 2008 15:25
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-12 00:58:15
De la: motanik, la data 2008-10-12 00:51:53petardo du te si su...gei p...la sponsorului tau si lasa ne pe noi ca lumea i plina de c..ur..ve ca tine ce tipa de foame! cat de mare trebuie sa fie foamea pe tine ca urli in halul asta ? ai kilometri de pu..la la bord si vii s ma faci pe mine proasta? nu ti e rusine? acum m am dezbracat de caracter ca sa te f..u..t mai bine ! am pe cineva cu p..la de un metru! ti l recoman cu caldura!


imi permiti sa subscriu te rog frumos?? nu de alta dar sunt de acord....


permite-mi si mie
fluturas_
Postat pe 12 Octombrie 2008 15:32
sunt si eu neutra,dar ma enerveaza cand lumea se ia la cearta, se jigneste pe topicuri...si deviem de la subiect...
o experienta super aiurea la shoping a fost cand am intrat in supermarket, mi-am umplut cosul cu de toate si la casa mi-am dat seama ca nu am nici un ban la mine...schimbasem geanta si uitasem portofelul acasa

Postat pe 12 Octombrie 2008 16:42
De la: luli_c, la data 2008-10-12 16:42:35sunt si eu neutra,dar ma enerveaza cand lumea se ia la cearta, se jigneste pe topicuri...si deviem de la subiect...
o experienta super aiurea la shoping a fost cand am intrat in supermarket, mi-am umplut cosul cu de toate si la casa mi-am dat seama ca nu am nici un ban la mine...schimbasem geanta si uitasem portofelul acasa


da..da... eu mi-am umblut cosul..de fapt iubitul.."hai sa luam si daia,uite si dasta" si cand am ajuns la casa..sarisem peste bani
eu nu stiam cati bani aveam ca erau la el
fluturas_
Postat pe 12 Octombrie 2008 18:53
fluturas, eu nu aveam deloc! si mai frumos! asa ca am returnat totul, era asa penibil sa merg cu un cos plin pe la rafturi si sa le tot pun inapoi...

Postat pe 13 Octombrie 2008 10:26
o alta experienta neplacuta tareeee a fost alta...eram intr-un supermarket, ajunsesem la casierie, doamna tocmai imi incasa banii eu incercam de zor sa pun tot ce cumparasem inapoi in carucior si din graba am agatat o punga cu lapte intr-un cui de la carucior...am facut numai lapte pe jos! toata lumea se uita compatimitor la mine si era exact in preajma sarbatorilor cand sunt super pline magazinele...cred ca eram visinie la fata de rusine si jena...

Postat pe 13 Octombrie 2008 10:32
De la: motanik, la data 2008-10-12 15:24:17
De la: motanik, la data 2008-10-12 15:23:33
De la: Larisa82, la data 2008-10-12 15:16:13vroiam sa scriu si eu despre experientele neplacute la shopping,dar la ce am vazut aici mai bine o las balta....


Pai spune Larisa sper ca in sfarsit sa revenim la subiect!



Dar ai grija sa nu te lauzi ca se i a lumea de tine! asa i pe aici!

Intrasem si eu aici sa citesc cum reactionati voi la unele faze...ca eu uneori raman BLOCATA in cate un magazin de cate o atitudine anticumparator dar zau ca m-au deranjat teribil cuvintele urate aruncate...mai ales ca si pe alte doua topicuri, deschise intamplator(ca imi atrasese atentia subiectul)pana la urma tot la asta se ajunsese si tot de la aceleasi persoane...de fapt aceeasi!
Aveti ceva de impartit??? PRIVATE PLEASE!!!
euLaura
Postat pe 13 Octombrie 2008 17:11
Mie mi s-a intamplat sa intru intr-un magazin "mai lucios" si sa salut frumos - domnisoara imi raspunde. Ma uit la dreapta, ma uit la stange, eventual mai probez ceva, nu-mi place nimic, dau sa plec, iar salut - domnisoara devenise mutulica. Si s-a intamplat asta de mai mutle ori, e foarte iritant!
Kathara
Postat pe 15 Octombrie 2008 11:33
Fetelor, imi pare rau daca acest topic v-a determinat sa va jigniti unele pe altele. E pacat ca se intampla astfel de lucruri. Eu as sugera moderatorului sa stearga posturile off-topic.
Cat despre experientele pe care le-ati impartasit... sincer, ma simt mai bine ca nu sunt singura care intampina astfel de probleme. Acum doua zile si eu m-am trezit fara portofel in fata casei... Si asta dupa ce o rugasem pe vanzatoare sa scoata si preturile produselor pentru ca vroiam sa le ofer cadou... A trebuit sa ma intorc cu portofelul in dinti. Si trebuie sa recunosc ca vanzatoarea a fost extrem de amabila.
Ajung la vorba romaneasca ce spune ca nu exista padure fara uscaciuni. Sunt fel de fel de vanzatoare in magazinele de pe la noi. Dar tot cred ca mai e drum lung pana la a le putea numi consilieri de magazin.
megabriellero
Postat pe 15 Octombrie 2008 23:52
De la: Kathara, la data 2008-10-15 11:33:04Mie mi s-a intamplat sa intru intr-un magazin "mai lucios" si sa salut frumos - domnisoara imi raspunde. Ma uit la dreapta, ma uit la stange, eventual mai probez ceva, nu-mi place nimic, dau sa plec, iar salut - domnisoara devenise mutulica. Si s-a intamplat asta de mai mutle ori, e foarte iritant!


la fel de iritant e cand salut pe cineva care intra in magazin,se uita la mine de parca vreau sa ii fur din buzunare nu zice nimic se holbeaza ca bou' in teava la vitrine si daca vin alt client si chiar are treaba si vrea ceva...se baga precum musca in posterior si vrea si el cate ceva.
de multe ori am fost nevoita sa ii pun la punct pe unii clienti destul de recalcitranti .... care sar peste rand si fac schite si figuri si isi dau ochii peste cap.
de multe ori e de ajuns o privire dreapta si ferma ,nu furioasa, si le spun :imediat va servesc si pe dumneavoastra.

mai nasol e cand intra vreun "smenar" care vrea sa vb cu "sefu'" si da cu ochii de mine...

aaa si o alta faza nasoala ... glumele pe care unii clienti au impresia ca si le pot permite... dar mimica fetei cred ca spune totul ,la mine, cand ceva nu imi convine.

mai este o alta chesti care ma frapeaza.... cand salut omul care intra se uita traznit la mine si ii raspund : doar v-am salutat ca intrati intr-o incinta nu in pestera!!!
daca aveti nevoi de ceva ma strigati dumneavoastra va rog frumos?
mai zambind mai mirati.... saluta si ei si ma aproba....

am incercat sa va descriu cateva din "viziunea" de partea cealalta a tejghelei....


dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Octombrie 2008 00:04
dandanica putulica,tu mergi la shopping??pai tu ai bani de asa ceva?sau nici nu stii macar ce inseamna cuvantul asta??/mai bine du-te in grajd si mulge vaca!lasa oamenii inteligenti sa vb de shopping,tu faci shopping doar in ziua de salar cand mergi la piata,ala e shopping-ul tau!!

Postat pe 16 Octombrie 2008 00:09
De la: mia_bela, la data 2008-10-16 00:09:17dandanica putulica,tu mergi la shopping??pai tu ai bani de asa ceva?sau nici nu stii macar ce inseamna cuvantul asta??/mai bine du-te in grajd si mulge vaca!lasa oamenii inteligenti sa vb de shopping,tu faci shopping doar in ziua de salar cand mergi la piata,ala e shopping-ul tau!!


hai mah bela ce naiba , nici macar atata lucru nu ai reusit sa pricepi ?

coman baby , ce spunei de spiritul belei de observatie ? si detaliile alea ?

vino si spune-i fetei ce inseamna ,,spatele tejghelei'' ca incepe neuronul sa se sufoce si pierdem creatura prea repede
iris_4_ever
Postat pe 16 Octombrie 2008 00:12
Mie nu-mi place cand intru intr un magazin sa tabere vanzatoarele pe mine; nici n-am intrat bine, nici n-am apucat sa ma uit ca sunt pe mine gata " spune-ti va pot ajuta cu ceva?" dar foarte iritant si agasant e stilul asta! lasa ma frate sa ma uit si ti cer eu ajutorul in caz ca am nevoie! asta ma enerveaza la culme!
puffulete
Postat pe 16 Octombrie 2008 19:43
De la: megabriellero, la data 2008-10-15 23:52:35Fetelor, imi pare rau daca acest topic v-a determinat sa va jigniti unele pe altele. E pacat ca se intampla astfel de lucruri. Eu as sugera moderatorului sa stearga posturile off-topic.
Cat despre experientele pe care le-ati impartasit... sincer, ma simt mai bine ca nu sunt singura care intampina astfel de probleme. Acum doua zile si eu m-am trezit fara portofel in fata casei... Si asta dupa ce o rugasem pe vanzatoare sa scoata si preturile produselor pentru ca vroiam sa le ofer cadou... A trebuit sa ma intorc cu portofelul in dinti. Si trebuie sa recunosc ca vanzatoarea a fost extrem de amabila.
Ajung la vorba romaneasca ce spune ca nu exista padure fara uscaciuni. Sunt fel de fel de vanzatoare in magazinele de pe la noi. Dar tot cred ca mai e drum lung pana la a le putea numi consilieri de magazin.


Care MODERATOR????

Postat pe 17 Octombrie 2008 11:25
Puffulete, mie asa mi se pare normal. Eu am venit de curand din strainatate si asta e ceva foarte normal acolo. Daca vrei sa fii lasata in pace poti sa zici foarte frumos, ca doar te uiti si ca daca ai nevoie de ajutor o sa apelezi la ea.
Iar in legatura cu ce a zis dandanaua: in strainatate vanzatoarele nici nu te servesc pana n-ai dat buna ziua. Te ignora total!!! Mi se pare cea mai tare chestie Bine, isi si permit (asta era in Bermuda).

Postat pe 17 Octombrie 2008 11:33
De la: mia_bela, la data 2008-10-16 00:09:17dandanica putulica,tu mergi la shopping??pai tu ai bani de asa ceva?sau nici nu stii macar ce inseamna cuvantul asta??/mai bine du-te in grajd si mulge vaca!lasa oamenii inteligenti sa vb de shopping,tu faci shopping doar in ziua de salar cand mergi la piata,ala e shopping-ul tau!!


Nu cred ca este frumos sa apreciezi o persoana dupa situatia finaciara.
Oricum ea nu a precizat ce fel de vanzatoare este poate sa fie de masini sau de case ... sti iubita ce inseamna asta ca ar avea un salariu baban! Te rog frumos pe viitor la o persoana sa nu apreciezi doar banii, de ai cap poti sa faci u bani. Tre sa incepi de undeva si cel mai bine e sa incepi de jos ca sa valorifici banul muncit si oamenii!

Iar ce a spus ea ca se intampla in spatele tejghelei mi se pare f interesant pentru acest topic!


dafffne
Postat pe 17 Octombrie 2008 12:23
nu am precizat ca de fapt sunt sef de unitate la acel magazin dar uite ca precizez acum ....
ca sa fie foarte clara treaba, bani am cat sa fac sedinte saptamanle de shoping daca timpul mi-ar permite. evident ca unii dintre noi isi permit sa isi cumpere o garsoniera nu sa stea ca mimoza cu un cocalar care s-o intretina.

in plus de asta mie personal chiar imi place ceea ce fac si ma pricep la asta, cand o sa am chef sa imi schimb domeniul de activitate probabil ca o sa o fac .... tocmai pt ca scoala vietii si cele 2 facultati probabil ca imi vor permite sa ma adaptez si intr-un alt mediu de lucru.
important e sa muncesti si sa produci ceva nu sa freci menta aiurea....

cat despre alte experiente nasoale de la shoping... am sa va povestesc una haioasa rau de tot....
o mimoza de genul miei ,intra intr-o bijuterie , zapaceste de cap vanzatoarea cu mii de cereri de inele si lantisoare si alte alea, le probeaza, mai trage de timp vreo 5 minute timp in care asteptam cumintica sa imi vina randul....
mimoza face spume schite si figuri ca nu gaseste ce vrea.
ma intreaba vanzatoare intr-un final ,agasata de insistentele respectivei, daca doresc ceva. ii arat un set destul de piperat la pret pe care mi-l doream din suflet si pe care mimoza nu-l probase.
ma uit sa nu aiba pietrele vreun defect, si ii spun vanzatoarei sa mi-l impacheteze, ii intind cardul platesc si ies. nu va povestesc ca mimoza ma striga din urma ca vrea ea sa achizitioneze acel set ca ii placuse ei si ca sunt o ne..simtita ca i l-am luat de sub nas.
am ramas traznita, m-am inrosit ca focul , si masurand-o din cap pana in picioare ca pe un "r a h a t" i-am intors replica spunandu-i in dulcele grai moldovinesc (ca sa fac misto)... :

cocoana, cu mini vorghesti????

va mai spun ca au inceput toti clientii din magazin sa rada si ca a iesit din magazin cu codita intre picioare???
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Octombrie 2008 13:27
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-17 13:27:02nu am precizat ca de fapt sunt sef de unitate la acel magazin dar uite ca precizez acum ....
ca sa fie foarte clara treaba, bani am cat sa fac sedinte saptamanle de shoping daca timpul mi-ar permite. evident ca unii dintre noi isi permit sa isi cumpere o garsoniera nu sa stea ca mimoza cu un cocalar care s-o intretina.

in plus de asta mie personal chiar imi place ceea ce fac si ma pricep la asta, cand o sa am chef sa imi schimb domeniul de activitate probabil ca o sa o fac .... tocmai pt ca scoala vietii si cele 2 facultati probabil ca imi vor permite sa ma adaptez si intr-un alt mediu de lucru.
important e sa muncesti si sa produci ceva nu sa freci menta aiurea....

cat despre alte experiente nasoale de la shoping... am sa va povestesc una haioasa rau de tot....
o mimoza de genul miei ,intra intr-o bijuterie , zapaceste de cap vanzatoarea cu mii de cereri de inele si lantisoare si alte alea, le probeaza, mai trage de timp vreo 5 minute timp in care asteptam cumintica sa imi vina randul....
mimoza face spume schite si figuri ca nu gaseste ce vrea.
ma intreaba vanzatoare intr-un final ,agasata de insistentele respectivei, daca doresc ceva. ii arat un set destul de piperat la pret pe care mi-l doream din suflet si pe care mimoza nu-l probase.
ma uit sa nu aiba pietrele vreun defect, si ii spun vanzatoarei sa mi-l impacheteze, ii intind cardul platesc si ies. nu va povestesc ca mimoza ma striga din urma ca vrea ea sa achizitioneze acel set ca ii placuse ei si ca sunt o ne..simtita ca i l-am luat de sub nas.
am ramas traznita, m-am inrosit ca focul , si masurand-o din cap pana in picioare ca pe un "r a h a t" i-am intors replica spunandu-i in dulcele grai moldovinesc (ca sa fac misto)... :

cocoana, cu mini vorghesti????

va mai spun ca au inceput toti clientii din magazin sa rada si ca a iesit din magazin cu codita intre picioare???


Pai uite mimozele astea de care vorbesti tu, au un tupeu fantastic dupa cum se si vede! scuzati mi limbajul dar daca as fi barbat le as da numai m..e sa le rup gura!
puffulete
Postat pe 17 Octombrie 2008 17:45
odata imi cautam pantofii de ocazie...am tot cautat, dar nu-mi prea placeau, ori erau prea inalti, ori erau incomozi...intr-un final am gasit niste papucei foarte frumos...o rog pe vanzatoare sa-mi aduca nr. 37 si 38 caci la mine variaza...avea doar 37 si spre ghinionul meu ma strangeau, dar ea ca tampita tot insista sa-i iau ca ei se mai lasa, ca asa e prima data cand ii incal ca te strang olecuta...ii spun, doamna, chia ma strang! nici nu mai spun ca a inceput sa ma injure ca sunt si eu ca altele care vin doar si probeaza si merg la un alt magazin crezand ca vor gasi mai ieftin! ma uitam la ea perplex!
Lulli
Postat pe 18 Octombrie 2008 12:26
Mie mi se pare ca atunci cand vine vorba de pantofi, niciodata nu suntem consiliate corespunzator. Un articol interesant il gasiti aici http://mirandaspune.wordpress.com/2008/10/07/toc-inalt-si-mintea-la-calapod/
Enjoy!
megabriellero
Postat pe 24 Octombrie 2008 12:29
help me!!! http://www.solutiimagice.ro/necunoscuta multumesc!
necunoscuta
Postat pe 24 Octombrie 2008 14:14
mie imi spuneti?doamne cate am patit:)))...odata eram intr-un magazin mai mare adik cu standuri..si intram cu fetele in fiecare stand si la un momnet dat voiam sa iesim dintr-un stand dar era o persoana la iesire si eu ii zic "pardon!"iar ea imi zice:"da ce faci domnisoara ma dai afara din propriul stand?"iar eu ii zic da pe unde sa ies .,de unde sa stiu cine esti tu ca sunt multi oameni in magazin!:))..sunt multe faze de astea...si conteaza destul si atitudinea vanzatorului cand cumperi ceva..ptr ca daca nu stie sa sa poarte poti fi descurajat sa mai intri in magazinul respectiv si o sa ami aiba clienti la anu!probbail ca daca i-ar plati pe toti dupa vanzare,,adik sa le dea ceva la suta din vanzare atuncea toti s-ar purta dintr-odata mai frumos...
cmz
Postat pe 24 Octombrie 2008 17:51
nu e chiar asa....
vanzarea nu are nimic a face cu buna crestere... si ma refer la respectul pt omul pe care il servesti dar si la respectul pt cel care te serveste,indiferent ca iti vinde salam sau o pereche de cercei.

lucrez de foarte mult timp in vanzari de diverse feluri...cu toata scoala mea e ceea ce imi place mie personal sa fac...si la ce ma pricep eu cel mai bine...pusa insa in postura de client am intalnit nu de putine ori.... vanzatoare sictirite si care nu aveau nici cel mai elementar bun simt sau respect pt client. probabil ca daca ar fii dat si ele peste vreun specimen de felul lor si-ar fii schimbat atitudinea.

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Octombrie 2008 18:37
da ai mare dreptate conteaza mult buna crestere dar ideea era ca totusi ar fi mult mai ok daca ei[vanzatorii]ar primi un bonus...pt ca hai sa recunoastem in ziua de azi oamneii sunt tot mai egoisti..si macar asta o sa-i motiveze...si de obicei in orice domeniu predomina persoanele nu foarte amabile..iti spun din experienta...si da ai drepatate si in privinta faptului ca si vanzatorii trebuie respectati asta mi se pare f corect ptr odata ce si cumparatorul este amabil atuncea si vanzatorul va fi dispus sa colaboreze mai armonios..te-am pupat..de fapt v-am pupat pe toti:)
cmz
Postat pe 25 Octombrie 2008 14:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Patuturi si carucioare 3 De la: kudika379564 28 Aprilie 2011 19:17
SHOPPING: Joico, Lòreal professionnel, tigi bed head, mac cosmetics, bobbi brown cosmetics, urban decay cosmetics, nars cosmetics, smashbox cosmetics, too faced cometics! 3 De la: yo_paintedgirl 12 Aprilie 2010 11:23
POSETE,GENTI SI INCALTAMINTE SUPER CALITATE SI SUPER IEFTIN 1 De la: kudika088607 2 Decembrie 2009 00:26
Locul unde bunul gust devine accesoriu 1 De la: carla10 1 Martie 2010 12:17
un nou blog cu de toate :) 3 De la: jules09 22 Februarie 2010 23:24