Setari Cookie-uri

astept parerile voastre

Buna tuturor!
Lansez aici un subiect pt ca imi vor fi de folos parerile voastre. Detin un carnet de instructor sportiv si am lucrat ca antrenoare de aerobic pt adulti si profesoara de dans si gimnastica pentru copii(de gradinita). Pentru ca sunt studenta si timpul nu imi permite sa lucrez la "program" m am gandit sa mi deschid propria mini-sala in apartamentul meu de 4 camere din Titan. De un an am inceput sa mi iau aparate speciale si am si lucrat acasa cu cateva cunostiinte. Mi a mers foarte bine si imi doresc sa ma extind(adica sa lucrez si cu persoana care nu sunt neaparat din sfera mea de cunoscuti). Cu fetele care vin la mine lucrez 8/10/12 sedinte pe luna in functie de cum prefera. Sedintele sunt personalizate, adica lucrez fie tae bo, fie stretching, fie tonifiere, fie anumite parti ale corpului. pretul abonamentului lunar este de 60 lei acum. Vroiam sa stiu cum vi se pare genul asta de lucru cu publicul(in grupe mai mici, cu antrenamente personalizate si cu un program facut in funtie de dorintele clientelor)? Ar trebui sa ma ocup sa amenajez o astfel de sala la mine in apartament(unde sa mi aranjez toate aparatele)? Cum ati vedea voi ca posibili clienti o astfel de sala?
eladella
Postat pe 4 Octombrie 2008 16:28
este o idee buna,fa-ti ceva reclama,pune preturi bune si ai sa vezi ca vei avea rezultate.
succes
anca18v
Postat pe 6 Octombrie 2008 16:22
De la: eladella, la data 2008-10-04 16:28:39Buna tuturor!
Lansez aici un subiect pt ca imi vor fi de folos parerile voastre. Detin un carnet de instructor sportiv si am lucrat ca antrenoare de aerobic pt adulti si profesoara de dans si gimnastica pentru copii(de gradinita). Pentru ca sunt studenta si timpul nu imi permite sa lucrez la "program" m am gandit sa mi deschid propria mini-sala in apartamentul meu de 4 camere din Titan. De un an am inceput sa mi iau aparate speciale si am si lucrat acasa cu cateva cunostiinte. Mi a mers foarte bine si imi doresc sa ma extind(adica sa lucrez si cu persoana care nu sunt neaparat din sfera mea de cunoscuti). Cu fetele care vin la mine lucrez 8/10/12 sedinte pe luna in functie de cum prefera. Sedintele sunt personalizate, adica lucrez fie tae bo, fie stretching, fie tonifiere, fie anumite parti ale corpului. pretul abonamentului lunar este de 60 lei acum. Vroiam sa stiu cum vi se pare genul asta de lucru cu publicul(in grupe mai mici, cu antrenamente personalizate si cu un program facut in funtie de dorintele clientelor)? Ar trebui sa ma ocup sa amenajez o astfel de sala la mine in apartament(unde sa mi aranjez toate aparatele)? Cum ati vedea voi ca posibili clienti o astfel de sala?

normal ca trebuie sa amenajezi o sala!la ce etaj stai?
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 19 Octombrie 2008 21:58
eu ,ca posibil client la o astfel de sala...nu m-as vedea...
sunt cam chiaora din fire....
dandanaua_reloaded
Postat pe 15 Noiembrie 2008 00:36
un apartament mi se pare neincapator pentu asa ceva,daca vin mai multe fete mai au loc unele de altele? plus ca trebuie sa ai un vestiar,dusuri etc.
daca ai face tu cu vreo 2-3 prietene ar fi ok,dar sa investesti bani in asa ceva nu prea cred ca renteaza,pentru ca nu cred ca o sa ai cliente,sper sa nu te supere ce am zis,ia-o ca pe un sfat.

Postat pe 15 Noiembrie 2008 02:48
Baga mare si dezvolta afacerea cand esti sigura. Nu te arunca la chestii mari de la inceput daca nu ai sustinere financiara puternica 9eu am incercat chestii mai maricele cu bani mai putini si am cam avut de tras...). Acum e o criza ce poate dura 6 luni-5 ani, cine stie?

Postat pe 20 Noiembrie 2008 05:26
Intradevar e putin cam inghesuit, dar dupa cum spui tu nu ai nevoi e de cine stie ce..Amenajeaza-ti o camera de aerobic, una de aparate, sala de schimb...cam atata
nu vor incapea multi clienti dar daca ai 5 pe ora e perfect..
In ziua de azi e dificil si asa sa iti gasesti un servici stabil, ve fii patroana ta si vei avea orarul care vrei tu..
Bafta!!!
andreea_luiza
Postat pe 17 Martie 2009 14:25

bestiutza_relouded
Postat pe 4 Iunie 2009 01:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Step dance aerobic 6 De la: Karamazov 23 Decembrie 2010 00:00
Cursuri de aerobic in sectorul 6 2 De la: kudika161313 3 Aprilie 2010 08:53
astept parerile voastre 8 De la: bestiutza_relouded 4 Iunie 2009 01:55
sali,cursuri,dvd-uri pilates, aerobic, tae bo,step aerobic,stretching,gimnastica medicala / recuperare, gimnastica mamici,fitness & culturism,dieta,masaj,atestat fitness& aerobic, antrenor personal aerobic & fitness,aqua gym, aqua fitness,belly dance 3 De la: kudika161313 3 Aprilie 2010 08:56
DREAM FITNESS - IASI SOS. BUCIUM NR. 25 2 De la: kudika198399 30 Iunie 2010 14:11