Setari Cookie-uri

nu simt placere in timpul penetrarii desi nu sunt frigida

Buna, am 20 ani mi-am inceput viata sexuala de doi ani insa niciodata in acesti 2 ani n-am simtit placere in vagin si nu sunt frigida ptr ca am orgasm clitoridian si am pofta de sex.Am acelasi partener de 2 ani, ne iubim f mult si este experimentat, am parte de preludiu, ma excit insa cand ma penetreaza nu simt nimic. Sunt relaxata insa nu pot simti nimic si ma frustreaza lucrul asta. Marimea penisului lui este potrivita, deci nu e o problema asta.Stiu ca se zice ca maturitatea sexuala a unei femei e undeva in jurul varstei de 30 ani, insa eu nu cer orgasm, mi-as dori macar putina placere in timpul penetrarii. A mai trecut cineva printr-o situatie asemanatoare? Oare vaginul meu e prea "nesimtit" ? As vrea daca se poate raspunsuri serioase, multumesc.
milivanili
Postat pe 28 Septembrie 2009 12:35
Buna.
Posibil ca nimeni sa nu aiba un raspuns clar, iar daca cineva este care are un raspuns clar, sigur va fi o fata, si iti va spune, ca i s-a intamplat si ei la fel, si ca in timp, lucrurile s-au schimbat.

Asta iti voi spune si eu ca baiat, fii optimista, asteapta, si pana atunci enjoy!
De_Nereprosat
Postat pe 28 Septembrie 2009 12:41
ori ai tu o problema medicala ,ori ale el penisul prea subtire,iar at cand esti balta la pasarica nu mai simntiti nimic.Ia un dildo dala de silnicon mai molae asa,dar sa fie cam cu 1-2 cm mai gros decat penisul lui,joca-te cu el si vezi daca simnti ceva.Daca nu,fugi la doc.Daca ti-e bine cu dildo baga un post aiai si-ti zic ce tresa faca el.
mofo
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:16
auzi mofo-pofo ia abtine-te de la dat sfaturi ....ca esti varza
esti obsedat de dildouri sau ce puii mei???
andreea1976
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:38
greierash_is_back
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:39
back to topic. am vazut o emisiune unde o tipa si-a facut o injectie in "nuca" tocmai pt ca nu prea avea senzatii. posibil ca si la tine sa fie aceeasi probl, punctul g nu prea pronuntat si atunci cred ca asta ar fi sg solutie. ar mai fi o varianta si cand imi fac o tzara de curaj iti scriu!
greierash_is_back
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:41
naspa...cred ca nu prea se potrivesc daca nu simte nimik....
cristiana_cris
Postat pe 1 Octombrie 2009 16:34
De la: milivanili, la data 2009-09-28 12:35:17Buna, am 20 ani mi-am inceput viata sexuala de doi ani insa niciodata in acesti 2 ani n-am simtit placere in vagin si nu sunt frigida ptr ca am orgasm clitoridian si am pofta de sex.Am acelasi partener de 2 ani, ne iubim f mult si este experimentat, am parte de preludiu, ma excit insa cand ma penetreaza nu simt nimic. Sunt relaxata insa nu pot simti nimic si ma frustreaza lucrul asta. Marimea penisului lui este potrivita, deci nu e o problema asta.Stiu ca se zice ca maturitatea sexuala a unei femei e undeva in jurul varstei de 30 ani, insa eu nu cer orgasm, mi-as dori macar putina placere in timpul penetrarii. A mai trecut cineva printr-o situatie asemanatoare? Oare vaginul meu e prea "nesimtit" ? As vrea daca se poate raspunsuri serioase, multumesc.

O prietena de-a mea avea aceiasi problema
a fost la ginecolog si a primit un tratament..nu tin minte exact in ce consta, iar dupa 2 luni s-au vazut rezultate Sfatul meu e sa mergi la un medic pentru un consult..poate asa rezolvi problema
simonycik
Postat pe 1 Octombrie 2009 18:36
mai fetitzo,eu m-am referit strict la grosime,iar daca tu nu crezi ca asta poate fi o cauza,sa fi sanatoasa si nu mai fa pe desteapa ca nu esti
mofo
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:43
hopa....se anunta un razboi!!!!
greierash_is_back
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:46
De la: greierash, la data 2009-10-02 13:46:55hopa....se anunta un razboi!!!!

cristiana_cris
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:48
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-02 13:48:46
De la: greierash, la data 2009-10-02 13:46:55hopa....se anunta un razboi!!!!



what?
greierash_is_back
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:50
De la: greierash, la data 2009-10-02 13:50:39
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-02 13:48:46
De la: greierash, la data 2009-10-02 13:46:55hopa....se anunta un razboi!!!!



what?

ce razboi?
cristiana_cris
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:54
intre mofo si andreea. poate am vorbit prea devreme, dar daca imi spunea mie "fetito" la 33 de ani, ii faceam oole in sange la cuptor!
greierash_is_back
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:56
De la: greierash, la data 2009-10-02 13:56:42intre mofo si andreea. poate am vorbit prea devreme, dar daca imi spunea mie "fetito" la 33 de ani, ii faceam oole in sange la cuptor!

dam...sunt multi pe kudika care doar judeca pe unul ..pe altul....nici nu mai ma agit
cristiana_cris
Postat pe 2 Octombrie 2009 14:06
ma...si io judec, in special prostia. si nu ma supar daca-mi arata cineva ca sunt proasta. dar tre' sa fie si adevarat!
greierash_is_back
Postat pe 2 Octombrie 2009 14:08
De la: greierash, la data 2009-10-02 14:08:16ma...si io judec, in special prostia. si nu ma supar daca-mi arata cineva ca sunt proasta. dar tre' sa fie si adevarat!

da...insa se ajunge la injuraturi..jigniri grosnice....este f urit
cristiana_cris
Postat pe 2 Octombrie 2009 14:09
De la: mofo, la data 2009-10-02 13:43:42mai fetitzo,eu m-am referit strict la grosime,iar daca tu nu crezi ca asta poate fi o cauza,sa fi sanatoasa si nu mai fa pe desteapa ca nu esti


mai "fetitzo".....tu ai complexul grosimii.....sau al dildoului.....in fine....
ti-am scris sa te abtii a da sfaturi....habar nu ai cum functioneaza corpul unei femei,habar nu ai de psihologie......cand o sa te nasti femeie....sau daca vei fi medic.....atunci poti da un sfat competent....pana atunci.....fa o plimbare pe site-urile de barbati si da sfaturi acolo
.....si nu-mi spune tu mie daca sa fac sau nu pe desteapta.....sau cum sunt eu si ce sa fac...
e un site public....scriu ce vreau si cand vreau eu...
aaa.......si nu fac pe desteapta.......sunt desteapta
andreea1976
Postat pe 2 Octombrie 2009 14:10
De la: andreea1976, la data 2009-10-02 14:10:00
De la: mofo, la data 2009-10-02 13:43:42mai fetitzo,eu m-am referit strict la grosime,iar daca tu nu crezi ca asta poate fi o cauza,sa fi sanatoasa si nu mai fa pe desteapa ca nu esti


mai "fetitzo".....tu ai complexul grosimii.....sau al dildoului.....in fine....
ti-am scris sa te abtii a da sfaturi....habar nu ai cum functioneaza corpul unei femei,habar nu ai de psihologie......cand o sa te nasti femeie....sau daca vei fi medic.....atunci poti da un sfat competent....pana atunci.....fa o plimbare pe site-urile de barbati si da sfaturi acolo
.....si nu-mi spune tu mie daca sa fac sau nu pe desteapta.....sau cum sunt eu si ce sa fac...
e un site public....scriu ce vreau si cand vreau eu...
aaa.......si nu fac pe desteapta.......sunt desteapta

andre vino linga mine sa iti zic ceva la ureche
cristiana_cris
Postat pe 2 Octombrie 2009 14:11
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-02 14:11:25
De la: andreea1976, la data 2009-10-02 14:10:00
De la: mofo, la data 2009-10-02 13:43:42mai fetitzo,eu m-am referit strict la grosime,iar daca tu nu crezi ca asta poate fi o cauza,sa fi sanatoasa si nu mai fa pe desteapa ca nu esti


mai "fetitzo".....tu ai complexul grosimii.....sau al dildoului.....in fine....
ti-am scris sa te abtii a da sfaturi....habar nu ai cum functioneaza corpul unei femei,habar nu ai de psihologie......cand o sa te nasti femeie....sau daca vei fi medic.....atunci poti da un sfat competent....pana atunci.....fa o plimbare pe site-urile de barbati si da sfaturi acolo
.....si nu-mi spune tu mie daca sa fac sau nu pe desteapta.....sau cum sunt eu si ce sa fac...
e un site public....scriu ce vreau si cand vreau eu...
aaa.......si nu fac pe desteapta.......sunt desteapta

andre vino linga mine sa iti zic ceva la ureche


bineeee...stiu.......cel mai destept cedeaza...nu? gata am pus punct
andreea1976
Postat pe 2 Octombrie 2009 14:15
De la: greierash, la data 2009-10-02 13:56:42intre mofo si andreea. poate am vorbit prea devreme, dar daca imi spunea mie "fetito" la 33 de ani, ii faceam oole in sange la cuptor!


azi nu...ca sunt in toane bune
andreea1976
Postat pe 2 Octombrie 2009 14:16
De la: andreea1976, la data 2009-10-02 14:15:10
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-02 14:11:25
De la: andreea1976, la data 2009-10-02 14:10:00
De la: mofo, la data 2009-10-02 13:43:42mai fetitzo,eu m-am referit strict la grosime,iar daca tu nu crezi ca asta poate fi o cauza,sa fi sanatoasa si nu mai fa pe desteapa ca nu esti


mai "fetitzo".....tu ai complexul grosimii.....sau al dildoului.....in fine....
ti-am scris sa te abtii a da sfaturi....habar nu ai cum functioneaza corpul unei femei,habar nu ai de psihologie......cand o sa te nasti femeie....sau daca vei fi medic.....atunci poti da un sfat competent....pana atunci.....fa o plimbare pe site-urile de barbati si da sfaturi acolo
.....si nu-mi spune tu mie daca sa fac sau nu pe desteapta.....sau cum sunt eu si ce sa fac...
e un site public....scriu ce vreau si cand vreau eu...
aaa.......si nu fac pe desteapta.......sunt desteapta

andre vino linga mine sa iti zic ceva la ureche


bineeee...stiu.......cel mai destept cedeaza...nu? gata am pus punct


si supliment si o invitatie la
cristiana_cris
Postat pe 2 Octombrie 2009 14:19
De la: andreea1976, la data 2009-10-02 14:16:14
De la: greierash, la data 2009-10-02 13:56:42intre mofo si andreea. poate am vorbit prea devreme, dar daca imi spunea mie "fetito" la 33 de ani, ii faceam oole in sange la cuptor!


azi nu...ca sunt in toane bune


greierash_is_back
Postat pe 2 Octombrie 2009 14:20
De la: De_Nereprosat, la data 2009-09-28 12:41:56Buna.
Posibil ca nimeni sa nu aiba un raspuns clar, iar daca cineva este care are un raspuns clar, sigur va fi o fata, si iti va spune, ca i s-a intamplat si ei la fel, si ca in timp, lucrurile s-au schimbat.

Asta iti voi spune si eu ca baiat, fii optimista, asteapta, si pana

atunci enjoy!






Draga mea
incearca sa te ungi cu o alifie , inainte de a incepe penetrarea.
Va luneca mai usor si te vei simti mai bine
Conteaza mult si preludiu pentru a fi relaxata.Daca treceti direct la penetrare -tu te poti uita pe pereti si sa te gindesti la altceva.
Incearca sa discuti cu prietenul tau traba asta.
Fii atenta ca conteaza mult si pozitia pe care o adoptati in timpul actului sexual.
Fa dragoste, nu sex.Nu va grabiti ,mai ales prietenul tau.
Sa sti ca barbatii sunt egoisti si in general nu-i intereseaza partenara.
kudika005082
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:30
Unele sfaturi de aici le-am pus in aplicare de multe ori si n-au dat rezultat, insa am vb cu o verisoara mai mare (are 30 ani) de-a mea despre genul asta de probleme si mi-a spus ca si ea si-a inceput viata sexuala cam la aceeasi varsta si ca timp de cativa ani n-a simtit nimic si la ea era si mai rau, nici macar nu se lubrefia, chiar credea ca e frigida si ofta cand urma sa faca sex, pt ca nu avea chef, dar a zis ca pe la 22-23 de ani a inceput sa simta placere si ca nu la mult timp a aparut si orgasmul. Lucrul asta m-a facut sa am incredere, pt ca la mine nu se pune problema lubrefierii si poate, sper eu, o sa se rezolve mai repede la mine problema. Timpul le rezolva pe toate.... uneori :P
milivanili
Postat pe 8 Octombrie 2009 08:13
De la: milivanili, la data 2009-10-08 08:13:28Unele sfaturi de aici le-am pus in aplicare de multe ori si n-au dat rezultat, insa am vb cu o verisoara mai mare (are 30 ani) de-a mea despre genul asta de probleme si mi-a spus ca si ea si-a inceput viata sexuala cam la aceeasi varsta si ca timp de cativa ani n-a simtit nimic si la ea era si mai rau, nici macar nu se lubrefia, chiar credea ca e frigida si ofta cand urma sa faca sex, pt ca nu avea chef, dar a zis ca pe la 22-23 de ani a inceput sa simta placere si ca nu la mult timp a aparut si orgasmul. Lucrul asta m-a facut sa am incredere, pt ca la mine nu se pune problema lubrefierii si poate, sper eu, o sa se rezolve mai repede la mine problema. Timpul le rezolva pe toate.... uneori :P

Inca un caz rezolvat de kudika sau nu...
simonycik
Postat pe 8 Octombrie 2009 18:32
De la: simonycik, la data 2009-10-01 18:36:09
De la: milivanili, la data 2009-09-28 12:35:17Buna, am 20 ani mi-am inceput viata sexuala de doi ani insa niciodata in acesti 2 ani n-am simtit placere in vagin si nu sunt frigida ptr ca am orgasm clitoridian si am pofta de sex.Am acelasi partener de 2 ani, ne iubim f mult si este experimentat, am parte de preludiu, ma excit insa cand ma penetreaza nu simt nimic. Sunt relaxata insa nu pot simti nimic si ma frustreaza lucrul asta. Marimea penisului lui este potrivita, deci nu e o problema asta.Stiu ca se zice ca maturitatea sexuala a unei femei e undeva in jurul varstei de 30 ani, insa eu nu cer orgasm, mi-as dori macar putina placere in timpul penetrarii. A mai trecut cineva printr-o situatie asemanatoare? Oare vaginul meu e prea "nesimtit" ? As vrea daca se poate raspunsuri serioase, multumesc.

O prietena de-a mea avea aceiasi problema
a fost la ginecolog si a primit un tratament..nu tin minte exact in ce consta, iar dupa 2 luni s-au vazut rezultate Sfatul meu e sa mergi la un medic pentru un consult..poate asa rezolvi problema

crezi ca ai putea sa imi oferi si mie mai multe detalii? adica a fost la ginecolog sau la alt medic?pls! ms mult!
anca0704
Postat pe 8 Octombrie 2009 18:40
[/quote]
crezi ca ai putea sa imi oferi si mie mai multe detalii? adica a fost la ginecolog sau la alt medic?pls! ms mult![/quote]

Da la ginecolog a fost...la Sincai daca esti din bucuresti, la un barbat..nu stiu cum il cheama. Mi-ar placea sa-ti dau mai multe detalii dar nu cunosc.
simonycik
Postat pe 8 Octombrie 2009 18:46
ms simoycik pt detalii.nu sunt din bucuresti, dar ma gandeam ca poate stii de la prietena ta cam care au fost cauzele acestei probleme si cam ce tratament a urmat....
adica daca au fost ceva pb mai grave sau nimic pt care ar putea cineva sa isi faca griji!
multumesc pt raspns!
anca0704
Postat pe 8 Octombrie 2009 20:27
simonycik*
scuze ca ti-am gresit numele!
anca0704
Postat pe 8 Octombrie 2009 20:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Problema... neobisnuita 50 De la: kudika296019 27 Iulie 2010 14:49
Care este cea mai mare diferenta de varsta dintre un partener cu care ati facut dragoste si dumneavoastra ? 76 De la: Baiat_virgin 4 Noiembrie 2013 10:38
contact sexual in timpul pauzei de anticonceptionale 39 De la: aly_butterfly 29 Iulie 2010 10:22
Sfaturi pentru a atinge cat mai usor orgasmul vaginal? 4 De la: kudika_22303 3 Decembrie 2012 10:43
sex in 3 (m + 2f) : posibil si fara bani ? 32 De la: Barbie30_ 17 Februarie 2011 09:58