Setari Cookie-uri

VIITORUL SE POATE AFLA?

Fetelor ce spuneti credeti in ghicitoare,carti de tarot si tot ce tine de ghicit?
Poate cineva sa stie cu adevarat ce o sa fie?S-au ne lasam mintite frumos ca o sa fie bine,o sa traim fericite cu fat-frumos pana la adanci batraneti,bogate...si tot asa.Astept pareri.
camelia_27
Postat pe 6 Octombrie 2008 18:00
categoric nu se poate afla.
bine se potrive ceea ce t-i "se minte"numai dk faci gresala sa crezi.
shery
Postat pe 11 Noiembrie 2008 15:16
hapynes pe vremuri era un artist TOMAZIAN sa dus la o ghicitoare sa-i ghiceasca prezentul,trecutulsi viitorul ,aceasta i-a zis pune banii jos pe masa .a luat palma sa uitat la ea si a spus:-trecutul l-ai vazut,-prezentul il vezi,-viitorul ai sa-l vezi ,dar banii nu-i mai vezi.

Postat pe 11 Noiembrie 2008 16:20
poti sa citesti in urina de dimineata si aflii viitorul, trecutul, tot ce vrei

Postat pe 11 Noiembrie 2008 16:21
De la: hapyness, la data 2008-10-06 18:00:35Fetelor ce spuneti credeti in ghicitoare,carti de tarot si tot ce tine de ghicit?
Poate cineva sa stie cu adevarat ce o sa fie?S-au ne lasam mintite frumos ca o sa fie bine,o sa traim fericite cu fat-frumos pana la adanci batraneti,bogate...si tot asa.Astept pareri.



tu acum te-ai prins ca alea sunt minciuni ?

Postat pe 11 Noiembrie 2008 16:21
Nimeni nu poate sti viitorul. Ghicitoarele sunt de fapt niste persoane care castiga multi bani pe naivitatea oamenilor. De obicei spun lucruri generale , ca de ex. daca esti tanara ca o sa te casatoresti si o sa ai 1 sau 2 copii ...
criss003
Postat pe 12 Noiembrie 2008 13:10
multumesc pt pareri,nu stiu ce sa cred eu am fost la asemenea persoane si se cam intampla ce ghicesc,dar nu am incredere totala in ele.Cred ca viitorul ti-l mai faci si singur cu mana ta.va pup pe toti .tks
camelia_27
Postat pe 13 Noiembrie 2008 09:04
sa stii k e super ceea ce ai zis....ai dreptate.
paaaa
shery
Postat pe 13 Noiembrie 2008 10:36
Buna, am o amica care merge la o "ghicitoare". Nu e tiganca...e o femeie normala, are copii...etc.
Tot ce i s-a ghicit, i s-a si adeverit. Deci, cu toate ca poate exista mai multe pareri contra....eu nu sunt impotriva, dar nici de acord. Poate te pot ajuta la un moment dat si cartile acelea, daca sunt intoarse de cine trebuie. Acea femeie este din Brasov.
anamariastreanga
Postat pe 16 Ianuarie 2009 17:08
Intreab-o pe Cheisii sa vezi cum te lamureste



Parerea mea.......nu cred in prostiile astea
andreea1976
Postat pe 16 Ianuarie 2009 17:15
d poate cum zici,io una cred in destin.stii vb aia...''''''''c tie scris in frunte tie pus''''''doar k uneori destinul il mai influentam si noi........kt despre carti,tarrot...kestii.........nici gand.....!!!DUMNEZEU si atat
nirvana_cukramel
Postat pe 17 Ianuarie 2009 00:20
da dar cineva care are har de la dumnezeu si iti spune in mare parte anumite lucruri de care sa previi in caz de rau ...............ca de aia exista dumnezeu spune roagate si ti se va da

Postat pe 19 Aprilie 2009 17:49
si eu cred asa ceva..... dar cine spune adevarul in carti sau cafea.. crede si in dumnezeu cu siguranta

Postat pe 19 Aprilie 2009 17:51
De la: kudika013737, la data 2009-04-19 17:51:50si eu cred asa ceva..... dar cine spune adevarul in carti sau cafea.. crede si in dumnezeu cu siguranta

Postat pe 19 Aprilie 2009 17:54
bestiutza_relouded
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:45
Asta e pe principiul "Minte-ma frumos".

Mi s-a ghicit o singura data in carti de catre o tiganca - aveam 17 ani parca - si era o gagica umblatoare (adica venise cu caravana). Sa vedem .. mi-a zis ca o sa ma marit cu cineva de peste mari si tari ( o fi America?).

O singura chestie mai interesanta. Mi-a ghicit ca mi-a facut curte un blond cu putina vreme in urma si eu l-am refuzat, chestie pe care eu am negat-o cu inversunare. Insa, la ceva timp dupa ce a plecat mi-am adus aminte ca intr-adevat inainte de sfarsitul scolii facuse un blond o pasiune pentru mine (cu biletele de amor and co). Mi-am intrebat prietenele si ele au zis ca ele nu i-au zis nimic asa ca ... poate ca e coincidenta ... buhuhuuuu
Kathara
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:03
Buna fetelor,
Ma conving pe zi ce trece ca "ce ti-e scris in frunte ti-e pus",poti sa te duci la ghicitoare,la preoti care deschid cartea si tot asa...,dc iti este sa ti se intample ti se intampla cu siguranta.Dupa ce facem niste greseli,chiar grave in cazul meu,ne gandim dc stiam dinainte nu faceam asa,dar toate experientele ne intaresc,ne maturizeaza si ne pregatesc pentru ce va urma.Va pup si multa intelepciune tuturor.
camelia_27
Postat pe 21 Aprilie 2009 16:26
Mai exista o lege, a hazardului, indiferent cat te feresti tot te loveste. Important e ce inveti. Pupici.
valita76
Postat pe 30 Aprilie 2009 10:18
http://alicedamian.blogspot.com/
kudika013988
Postat pe 30 Aprilie 2009 20:53
viitorul nu se poate afla.
kudika037298
Postat pe 20 Iunie 2009 16:17
VIITORUL SUNA BINE(era o reclama odata).sincer nu vreau sa aflu ce mi-se va intampla,sau ce se va intampla cu lumea...vreau sa am surprize si sa-l descopar pe parcursul vieti.nu vreau sa aflu ce mi-se va intampla maine de ex.ce rost ar avea sa stiu tot dinainte?
R_F
Postat pe 20 Iunie 2009 16:26
De la: hapyness, la data 2008-10-06 18:00:35Fetelor ce spuneti credeti in ghicitoare,carti de tarot si tot ce tine de ghicit?
Poate cineva sa stie cu adevarat ce o sa fie?S-au ne lasam mintite frumos ca o sa fie bine,o sa traim fericite cu fat-frumos pana la adanci batraneti,bogate...si tot asa.Astept pareri.


www.mihneafiran.ro
e un site interesant legat de ceea ce spui tu....o sa-ti placa...lectura placuta!
kudika037284
Postat pe 20 Iunie 2009 18:57
Mama mea are previziuni....nu...nu ghiceste..nu are o meserie de fraierit oameni..pur si simplu i se intampla ei ..si cu toate astea neaga.
Acum 17 ani tatal meu a decedat...ea a incercat sa nu`l lase sa plece de acsa atunci...iar seara la ora la care s`a intamplat a visat scena A mai avut multe vise apoi in care tata venea si ii vorbea(asta se intampla des....in astfel de cazuri)..ce e ciudat e ca intr`un vis...i`a spus "acum stai linistita eu plec, el va avea grija de tine"...si i l`a aratat pe actualul meu tata.
A mai fost o faza cand trebuia sa mergem la pescuit si a visat foarte urat(apa agitata,namol..lacrimi) ea a spus sa nu mergem...noi nu am vrut sa ne razgandim..si era sa ma innec cu inca doua fetite in dunare.
A mai visat ca trecea pe langa o nunta, iar o matusa era foarte apropiata de mireasa...cand a 2-a zii matusa a sunat`o sa ii spuna ca i`a murit mama
...si multe alte chestii dubioase....nu vrea sa creada in el..merge tot pe premiza "ce ti`e scris in frunte ti`e pus" dar totusi previziunile astea de unde vin??? E o femeie normala, sa nu va ganditi ca are vreo boala..sau ca a citit cine stie ce...sau ca e exagerat de credincioasa....nu..pur si simplu.

Eu cred ca exista momente cand putem sa ne alegem caile prin care se ne urmam destinul care e deja trasat...depinde doar de noi, de situatie, de impuls, si poate sunt persoane cu har ...eu una nu prea cred in ele.....si cine are har nu cred ca il foloseste ca pe o meserie(daca exista intradevar).

A ..si chiar dk ar fi sa fie..n`as vrea sa`mi stiu viitorul...ar fi ca si cum mi`as stii cadoul pentru craciun inainte sa il deschid..deci ..deloc interesant chiar daca poate util



Cherry_bob
Postat pe 20 Iunie 2009 20:33
neh
aDik ii o aberatzie sa crezi ka cnv itzi citeshte viitorul in nishte cartzi..
dary_07
Postat pe 20 Iunie 2009 20:35
De la: dary_07, la data 2009-06-20 20:35:32neh
aDik ii o aberatzie sa crezi ka cnv itzi citeshte viitorul in nishte cartzi..


no coment
scorpyoW
Postat pe 20 Iunie 2009 20:38
De la: hapyness, la data 2008-10-06 18:00:35Fetelor ce spuneti credeti in ghicitoare,carti de tarot si tot ce tine de ghicit?
Poate cineva sa stie cu adevarat ce o sa fie?S-au ne lasam mintite frumos ca o sa fie bine,o sa traim fericite cu fat-frumos pana la adanci batraneti,bogate...si tot asa.Astept pareri.

e mai bine sa nu stii ce iti rezerva viitorul.daca am sti ce ne asteapta, ne-am plictisi de moarte in viata asta. de ce tot incearca oamenii sa afle ce ii asteapta?ce ti-e scris, in frunte ti-e pus, oricat te-ai pazi.
mkdisk
Postat pe 25 Iunie 2009 14:59
plus ca multi dintre ghicitorii astia sunt simpli sarlatani, au inceput sa ma enerveze. nu trece zi fara sa vedem fel de fel de reclame:la TV, in ziare, peste tot, ca astia stiu pe toti si toate.
mkdisk
Postat pe 25 Iunie 2009 15:02
nu.nu.nu.nu.nu!
greierash_is_back
Postat pe 25 Iunie 2009 15:07
in nici un caz !
kudika037298
Postat pe 26 Iunie 2009 16:19
De la: hapyness, la data 2008-10-06 18:00:35Fetelor ce spuneti credeti in ghicitoare,carti de tarot si tot ce tine de ghicit?
Poate cineva sa stie cu adevarat ce o sa fie?S-au ne lasam mintite frumos ca o sa fie bine,o sa traim fericite cu fat-frumos pana la adanci batraneti,bogate...si tot asa.Astept pareri.

te sfatuiesc sa nu te bagi in asemenea chestii.... roaga-te si o sa iti fie bine...
Diannnnnnna
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ANTICONCEPTINALELE JEANINE-HELP! 13 De la: Cassey 19 Mai 2009 10:38
lipsa menstruatie? 1 De la: boki 10 Iunie 2010 00:52
Vreau sa imi creasca paru mai repede! 1 De la: cozy 2 August 2011 08:40
Am racit jos... 16 De la: PRALEA_ 27 Iulie 2011 17:22
buna 2 De la: Lucia38 9 August 2009 16:53