Setari Cookie-uri

cosuri

de cand am inceput sa folosesc anticonceptionale, mi-au aparut careva cosuri (mentionez ca in ultimul an nu am mai avut deloc, fara a folosi decat apa si uneori gomaj. produse speciale antiacneice nu folosesc, pentru ca mai mult rau decat bine imi fac). mi se dilateaza porii foarte repede, de aceea incerc sa evit problemele astea. fetele care au mai folosit pe la varsta de 17 18 ani, stiti cumva daca este din cauza anticonceptionalelor (stiu ca este mentionat pe prospect ca ar putea aparea in primele luni)?
Laurelin
Postat pe 7 Octombrie 2008 23:02
pfff mie mi-a dat dermatologul anticonceptionale cu scopul sa scap de cosuri (diane35) si sunt bune....imi mai ies pe fata si gat din cand in cand si folosesc zineryt si saptamanal imi fac masti cu pudra de argila (7-8 lei o cutie cu 10 pliculete), pudra o poti amesteca cu ce vrei (apa sau suc de citrice pt cosuri, lapte sau miere pt hidratare etc)
DYM
Postat pe 9 Octombrie 2008 23:08
Mergi si tu la munte! In bucuresti in perioada asta cam toata lumea are cosuri de la atata praf..
CastingReclame
Postat pe 11 Octombrie 2008 16:43
du-te mai bine la un centru special de testare a pielii pt a vedea ce ar function pt tine pt ca la fiecare persoana pilea reactioneaza diferit la tratamente. decat sa incerci toate chestiile si sa iti faci mai rau, mai bine mergi la sigur
Alexandra_Pitzy
Postat pe 25 Octombrie 2008 18:08
solutia mea este herbalife.m-a ajutat!am ten de bebelus...pentru problema ta iti recomand un tratament total(cleanser, toner, moisturizer)+masca de curatat in profunzime...plus ca ar trebuii sa vad ce probleme de nutritie ai, pentru ca suntem (ca si ten)rezultatul a ce mancam...daca vrei adauga-ma pe mess pentru a-ti putea face o consultatie gratuita in domeniul wellness
id-ul meu : dea_yow si scrie cu mentiua ptr wellness si atunci o sa tiu despre ce e vb.
prin acel wellness aflii sfaturi pentru tine de nutritie si sanatate, primesti sfaturi...deci eu cred ca nu ai nimic de pierdut.decizia iti apartine
biancorossi
Postat pe 27 Octombrie 2008 10:46
De la: danyuly, la data 2008-10-09 23:08:29pfff mie mi-a dat dermatologul anticonceptionale cu scopul sa scap de cosuri (diane35) si sunt bune....imi mai ies pe fata si gat din cand in cand si folosesc zineryt si saptamanal imi fac masti cu pudra de argila (7-8 lei o cutie cu 10 pliculete), pudra o poti amesteca cu ce vrei (apa sau suc de citrice pt cosuri, lapte sau miere pt hidratare etc)


daca doar pentru cosuri ti-a dat...sa stii ca pot aparea efecte secundare serioase.un corp intoxicat cu anticonceptionale s-ar putea sa-ti aduca neplaceri serioase mai tarziu.diane 35 sunt interzise dincolo pentru grad crescut de hormoni!!!asa ca eu zic sa aveti grija.puteti regla problemele hormonale si prin tratamente nehormonale...
biancorossi
Postat pe 27 Octombrie 2008 10:48
Iar prostii....
kudika226898
Postat pe 6 Septembrie 2010 21:48
De la: promovare_sanatate, la data 2010-09-07 17:01:45ma urmaresti?fa-ti treaba mai bine pe care o ai;) ca s-ar putea sa te depasesc incet dar sigur:D asa ca tinete bine


Pana scrii ceea ce nici tu nu intelegi, mai bine ia cartea de gramatica...se scrie "tine-te"...povestea cu depasirea o au, in minte doar, toti amarastenii intrati in MLM...au mai debitat-o destui pe aici... ...depasiti de situatie...
kudika226898
Postat pe 7 Septembrie 2010 18:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratament facial cu laser + marire buze doar 400 euro 1 De la: zabiela2002 23 Februarie 2011 11:05
Cine ma poate ajuta cu un sfat,o idee,o sugestie?:( 21 De la: kudika058558 30 Aprilie 2013 15:51
Nivea Natural Beauty 7 De la: kudika375817 15 Mai 2011 19:56
Crema antirid potrivita varstei tale 47 De la: lollitta 23 Noiembrie 2016 12:28
nu pot sa-l uit:(( 10 De la: rashela 12 Septembrie 2009 06:33