Setari Cookie-uri

si barbatii vor sa faca dragoste...nu doar sex

De la: Georgia99, la data 2008-10-11 00:01:15pai de ce? atat de rele suntem ?


M-am speriat putin. M-ati luat foarte tare. Mi-am dat si eu cu parerea si ....cand colo, era sa fiu paruit. Haideti sa fim prieteni, daca vreti si voi.
Miticutza
Postat pe 11 Octombrie 2008 00:06
suntem prieteni nu te speria, noi suntem asa...mai indraznete, mai nebunatici

Postat pe 11 Octombrie 2008 00:08
Este tarziu, iar dimineata ma duc la servici. Prezint scuze, dar nu pot sa mai stau. Noapte buna si pe curand!
Miticutza
Postat pe 11 Octombrie 2008 00:11
noapte buna :D

Postat pe 11 Octombrie 2008 00:15
De la: Miticutza, la data 2008-10-11 00:11:50Este tarziu, iar dimineata ma duc la servici. Prezint scuze, dar nu pot sa mai stau. Noapte buna si pe curand!


vise placute... si nu te speria... glumim ... dar si serios vorbim .... asa ca ramane sa continuam maine dezbaterea in parlamnetul forumului....

sunt stirile de la miezul noptii de acolo si exprimarea....

somnic pufos fetele si baietii ca ma bag si eu acu la somn daca nu mai e nimeni care sa se ia de papuasul mieu....

dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Octombrie 2008 00:16
chiar ca....eu de fapt ma bag la ultimul episod din prison break :D noapte buna

Postat pe 11 Octombrie 2008 00:17
noapte buna , somn usor!! :)
ma duc sa ma uit la un film

Postat pe 11 Octombrie 2008 00:25
De la: Miticutza, la data 2008-10-10 23:00:55Am citit pe multe forumuri si toate fetele au spus ca exista sex si dragoste. Dragoste , am inteles ca faci cu cineva ce iti este drag. Sex cu cine faci, cu un rapanos, un nespalat, un om al strazii nespalat de luni de zile (nu am nimic cu ei, ii compatimesc)? Eu cred ca, sex faci tot cu o persoana pt. care ai o afinitate.


Dragule , ia zi tu aici care-i diferenta dintre a face dragoste cu femeia iubita si a i-o trage uneia pe care de abia ai cunoscut-o.

Faci sex cu prospatura sau dragoste ?
iris_4_ever
Postat pe 11 Octombrie 2008 01:21
iris, vorbim maine cu el, acum face nani :D

Postat pe 11 Octombrie 2008 01:25
Intrebarea este valabila si pentru persoanele care inca stau sa se intrebe care este diferenta dintre a face sex sau dragoste.

Mai simplu de atat nu gasesc explicatii la ora asta si sper sa nu se mai gaseasca vreun/vreo inteligent/a care sa vina sa ceara detalii in plus ca nu dau alte detalii
iris_4_ever
Postat pe 11 Octombrie 2008 01:35
iris, sper ca asta nu era cu subinteles?

Postat pe 11 Octombrie 2008 01:36
De la: mia_bela, la data 2008-10-11 01:36:59iris, sper ca asta nu era cu subinteles?


se pare ca dupa 200 gr de wiskey imi pierd subtilitatea dar devin mai inteleasa sau cel putin asa sper
tind sa cred ca am rezolvat dilema sex-dragoste asa ca ...nope , nu era cu subinteles
iris_4_ever
Postat pe 11 Octombrie 2008 01:47
De la: Iris4ever, la data 2008-10-11 01:21:59
De la: Miticutza, la data 2008-10-10 23:00:55Am citit pe multe forumuri si toate fetele au spus ca exista sex si dragoste. Dragoste , am inteles ca faci cu cineva ce iti este drag. Sex cu cine faci, cu un rapanos, un nespalat, un om al strazii nespalat de luni de zile (nu am nimic cu ei, ii compatimesc)? Eu cred ca, sex faci tot cu o persoana pt. care ai o afinitate.


Dragule , ia zi tu aici care-i diferenta dintre a face dragoste cu femeia iubita si a i-o trage uneia pe care de abia ai cunoscut-o.

Faci sex cu prospatura sau dragoste ?


Salut. Am revenit, pt. putin timp sa-ti raspund, draga Iris. Hai sa evitam termenii "dragoste" si "sex". Acctiunea sa o numim "raport sexual". Raport sexual cu iubita / iubitul. Raport sexual cu o necunoscuta /necunoscut.

Cu persoana iubita facem ce dorim, atata timp cat si ea este deschisa si nu este bruscata (daca nu este cumva, adepta sado-maso). Cu cealalta persoana este problema; o cunoastem in discoteca si ... i-o punem . Aici este problema. Ne ducem cu orisicare, fara sa avem cel mai mic sentiment fata de prospatura, cum ii spui tu, fara a avea o cat de mica sclipire ?

Eu cred ca sex facem atunci cand suntem fortati de imprejurari. Spre exemplu: nu ai un loc de munca si recurgi la raport sexual cu un anume pt. o eventuala angajare. (acum in Romania nu cred ca se mai pune in discutie lipsa locurilor de munca, dar prin 1993-1998 era criza de locuri de munca, cel putin in Moldova si am auzit multe cazuri de astea). Alt caz; esti prinsa cu amantul de un barbat si esti santajata ca, daca nu te culci si cu al doilea, afla barbatul. Alt caz; fereasca Dumnezeu, ai nevoie de un rinichi sau orice alt organ si nu este decat un donator si nu vrea bani, ci vrea sa ti-o traga. Sunt situatii in care nu stiu cum vei iesi. Dar sa stii ca iti respect parerile, nu vreau sa ma pun rau cu tine .

Ma dor degetele cat am scris, sper sa nu fi mancat vreo litera.
Miticutza
Postat pe 11 Octombrie 2008 17:36
si eu tot n-am inteles...

adic afaci sex si cu persoana pe care se presupune ca o iubesti si cu prospatura dar imprejurarile difera...
boooh inca sunt in ceata dupa explicatia asta...
buna hai sa spun si eu ce cred

sex faci cand n-ai ce face altceva...e ca alergatul ,ca o mancare in plus , e ca un dus in plus intr-o zi calduroiasa. adica faci ceva de dragul de a o face sau ca sa scapi de cine stie ce frustrari
dragoste... faci cu o persoana pt care ai minimum de sentimente, poti fii doar indragostit sau sa iubesti persoana respectiva....
deci diferenta intre sex si dragoste sunt sentimentele...pt mine cel putin...nu stiu pt restul ca tot n-am inteles inca...



dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Octombrie 2008 19:52
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-11 19:52:26si eu tot n-am inteles...

adic afaci sex si cu persoana pe care se presupune ca o iubesti si cu prospatura dar imprejurarile difera...
boooh inca sunt in ceata dupa explicatia asta...
buna hai sa spun si eu ce cred

sex faci cand n-ai ce face altceva...e ca alergatul ,ca o mancare in plus , e ca un dus in plus intr-o zi calduroiasa. adica faci ceva de dragul de a o face sau ca sa scapi de cine stie ce frustrari
dragoste... faci cu o persoana pt care ai minimum de sentimente, poti fii doar indragostit sau sa iubesti persoana respectiva....
deci diferenta intre sex si dragoste sunt sentimentele...pt mine cel putin...nu stiu pt restul ca tot n-am inteles inca...




...iti dau dreptate asa gandesc si eu..........

Postat pe 11 Octombrie 2008 19:57

Postat pe 11 Octombrie 2008 21:40
Miticuta ,de ce vrei tu sa complici lucrurile cand eu le-am simplificat deja ?
iris_4_ever
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:28
De la: Miticutza, la data 2008-10-11 17:36:00
De la: Iris4ever, la data 2008-10-11 01:21:59
De la: Miticutza, la data 2008-10-10 23:00:55Am citit pe multe forumuri si toate fetele au spus ca exista sex si dragoste. Dragoste , am inteles ca faci cu cineva ce iti este drag. Sex cu cine faci, cu un rapanos, un nespalat, un om al strazii nespalat de luni de zile (nu am nimic cu ei, ii compatimesc)? Eu cred ca, sex faci tot cu o persoana pt. care ai o afinitate.


Dragule , ia zi tu aici care-i diferenta dintre a face dragoste cu femeia iubita si a i-o trage uneia pe care de abia ai cunoscut-o.

Faci sex cu prospatura sau dragoste ?


Salut. Am revenit, pt. putin timp sa-ti raspund, draga Iris. Hai sa evitam termenii "dragoste" si "sex". Acctiunea sa o numim "raport sexual". Raport sexual cu iubita / iubitul. Raport sexual cu o necunoscuta /necunoscut.

Cu persoana iubita facem ce dorim, atata timp cat si ea este deschisa si nu este bruscata (daca nu este cumva, adepta sado-maso). Cu cealalta persoana este problema; o cunoastem in discoteca si ... i-o punem . Aici este problema. Ne ducem cu orisicare, fara sa avem cel mai mic sentiment fata de prospatura, cum ii spui tu, fara a avea o cat de mica sclipire ?

Eu cred ca sex facem atunci cand suntem fortati de imprejurari. Spre exemplu: nu ai un loc de munca si recurgi la raport sexual cu un anume pt. o eventuala angajare. (acum in Romania nu cred ca se mai pune in discutie lipsa locurilor de munca, dar prin 1993-1998 era criza de locuri de munca, cel putin in Moldova si am auzit multe cazuri de astea). Alt caz; esti prinsa cu amantul de un barbat si esti santajata ca, daca nu te culci si cu al doilea, afla barbatul. Alt caz; fereasca Dumnezeu, ai nevoie de un rinichi sau orice alt organ si nu este decat un donator si nu vrea bani, ci vrea sa ti-o traga. Sunt situatii in care nu stiu cum vei iesi. Dar sa stii ca iti respect parerile, nu vreau sa ma pun rau cu tine .

Ma dor degetele cat am scris, sper sa nu fi mancat vreo litera.


aiurea faci sex ca asa vrei tu ,motivele invocate sunt doar scuze,daca partenera este din discoteca sau din club etc si o faci doar asa pt a mari numarul celor care ti-au cazut in plasa inseamna ca esti un mare cuceritor insa ai grija sa nu agati si altceva.
adistefi1970
Postat pe 13 Octombrie 2008 08:39

Postat pe 13 Octombrie 2008 22:42
bv tie anderson,cere-o in casatorie ce mai astepti
sisi
Postat pe 28 Octombrie 2008 17:33
De la: heaven_gate, la data 2008-10-11 19:57:03
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-11 19:52:26si eu tot n-am inteles...

adic afaci sex si cu persoana pe care se presupune ca o iubesti si cu prospatura dar imprejurarile difera...
boooh inca sunt in ceata dupa explicatia asta...
buna hai sa spun si eu ce cred

sex faci cand n-ai ce face altceva...e ca alergatul ,ca o mancare in plus , e ca un dus in plus intr-o zi calduroiasa. adica faci ceva de dragul de a o face sau ca sa scapi de cine stie ce frustrari
dragoste... faci cu o persoana pt care ai minimum de sentimente, poti fii doar indragostit sau sa iubesti persoana respectiva....
deci diferenta intre sex si dragoste sunt sentimentele...pt mine cel putin...nu stiu pt restul ca tot n-am inteles inca...




...iti dau dreptate asa gandesc si eu..........
gratuit89
Postat pe 28 Octombrie 2008 17:43
ADICA CE VRETI SA SPUNETI FETELOR CA NU POTI FACE DRAGOSTE CU CINEVA FATA DE CARE NU AI SENTIMENTE?
IA MA I GANDITIVA
POATE CA NU I KIAR ASA
gratuit89
Postat pe 28 Octombrie 2008 17:46
noh stai ca m-ai pierdut: dragoste nu inseamna implicit sentimente?
adica faci dragoste cu cineva pt care simti ceva...sa faci dragoste fara a avea sentimente ...hmmm...aia cum vine?

Postat pe 28 Octombrie 2008 20:08
ATI CITIT CUMVA ARTA DE A FACE DRAGOSTE CU O FEMEIE ?
II INTREB PE BARBATI SAU POATE SI PE VOI FETELOR?
SI MAI STIATI CA VOI ASOCIATI TOTUL CU AFECTIUNEA SI IUBIREA
TANDRETEA INSA VA POATE FACE SA CREDETI CA SUNTETI IUBITE SI IMPLICIT AFECTIUNEA CE O PRIMITI POATE FI UN SEMN CA ACEL BARBAT ARE SENTIMENTE FATA DE VOI DAR OARE ESTE ADEVARAT? SAU VA DAM DOAR CEEACE VA DORITI FARA CA SA NE IMPLICAM EMOTIONAL ?
DECI UN SUBIECT DE GANDIRE
NU DOAR FEMEILE POT MIMA ORGASMUL BARBATI INSA POT MIMA CEVA MAI MULT DECAT ATAT ASA CUM POT AVEA ORGASM FARA EJACULARE
ACUM VA ROG FITI BLANDE CU MINE NU VA ASCUTITI GHIARELE CA AM PILE FINA VA PUP
gratuit89
Postat pe 30 Octombrie 2008 01:03
pai, daca tu asa gandesti asa si actionezi, las' mama ca se intoarce impotriva ta cand ti-e lumea mai draga, si o sa scrii pe aici disperat ca suntem fiinte lipsite de sentimente, prefacute, care vor doar sex...nu am intalnit in patul meu un specimen ca tine, din fericire, ohooo! ti-as spune eu multe, dar te crut pt ca spui ca ai fi din Resita, poate mimezi si asta....

Postat pe 30 Octombrie 2008 09:17
Desigur in ziua de azi se face foarte putina dragoste, chiar cuvantul a inceput sa dispara din dictionarele cuplurilor, observ si eu, si da, mai cred ca este o diferenta.

Eu mi-am programat seri expre pentru a face dragoste, adica lumanari, petale de trandafiri, cada cu apa parfumata, mangaieri tandre, etc
Si normal ca am si celelalte dati de facut sex, adica partide scurte si intense, fr prea mult prelidiu sau deloc, asa ca o descatusare, intelegeti voi
Sotul le adora pe amandoua si e innebunit dupa mine.Apropo nu pot sa zic care ii place mai mult caci participa la amndoua la fel, dar totusi pare ca sexul ii prieste mai bine

Postat pe 30 Octombrie 2008 10:11
adica chiar ti s-a intamplat?sex on the phone?!misto...ce senzatie
sisi
Postat pe 30 Octombrie 2008 11:23
cred ca acest lucru depinde 100% de femei.ele decid daca vor sex in graba sau vor sa faca dragoste cu partenerul lor.ele stimuleaza barbatul spre ce sa se orienteze.vor sex atunci el sex va face ,vor dragoste atunci cu atat mai bine vor avea parte de preludii no limit si ceva frumos.
amarutza
Postat pe 3 Noiembrie 2008 15:06
Vai ce enervant subiect...poti sa faci sex fara dragoste? dar daragoste fara sex?...e ca un fel de "Poti sa alergi fara sa mergi?"

Cred ca se poate face "dragoste" pasional, romantic etc cu un partener de ocazie la fel de bine cum se poate face simplu sex de dragul sportului cu persoana iubita. Procedeul si scopul final sunt aceleasi. Si parerea mea e ca si senzatiile sunt la fel. Atractia e diferita intradevar, poate fi doar fizica sau si pe alte planuri. Dar nu simt ceva cand ma saruta cel pe care il iubesc si altceva in cazul unuia care ma atrage doar fizic. Poate senzatia e chiar mai puternica cu el dorit doar pentru sex decat cu partenerul pe care deja il cunosc foarte bine.
irinaandreia
Postat pe 6 Noiembrie 2008 12:34
Bravo Irina !
Miticutza
Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FARA RELAXARE=FARA ORGASM 16 De la: kudika514482 23 Octombrie 2012 23:15
surpriza pentru prietena 6 De la: kudika_27066 23 Ianuarie 2013 16:57
ce ma fac? 29 De la: kudika023770 6 Iunie 2009 15:12
buna doamnelor 2 De la: anastasia_m 25 Aprilie 2010 08:20
sunt sau nu insarcinata?urgent 26 De la: kudika036909 7 Octombrie 2013 14:54