Setari Cookie-uri

eu pesti ...el rac

buna, vreau sa stiu daca vom forma intr-adevar o pereche...pt k noi suntem "impreuna " de ceva timp doar asa cand simtim nevoia...ne intalnim foarte rar...il iubesc si nu vreau sa-l pierd Ms!!!!

Postat pe 10 Octombrie 2008 10:40
Apa si Apa, semn mutabil si semn fix... Toate stelele zâmbesc când se întâlnesc un Peste si un Rac...

Cea mai importanta nevoie a Racului este aceea de a avea un camin si o familie: acolo îsi gaseste el linistea, acolo este fericit, acolo vrea sa fie la sfârsitul zilei. Iar acestea sunt exact lucrurile pe care un Peste i le poate oferi – cu gratie, delicatete si întelegere. Fiind doua semne de Apa, amândoi simtiti emotiile într-un fel anume, mai adânc, intuitiv si spiritual. Nevoia de creativitate si de exprimare a Pestelui îsi va gasi o împlinire în relatia cu Racul sentimental, romantic si visator.

Împreuna, puteti crea un paradis cu totul deosebit, departe de lumea dezlantuita, fiindca ritmurile repezi va epuizeaza pe amândoi destul de repede.

Racul tinde sa economiseasca si sa faca investitii, ceea ce va fi excelent, pentru ca Pestele nu prea are tendinte în acest sens. De asemenea, se spune ca, dintre toate semnele, Racul se pricepe cel mai bine sa gaseasca chilipiruri. Latura materiala a unei relatii pe termen lung este astfel asigurata, nu va ramâne decât sa va bucurati unul de celalalt si sa va descoperiti: exact la ce va pricepeti atât de bine, ca doua semne de Apa ce va aflati!

http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/rac/pesti1.php

Da google search:horoscop peste rac si gasesti o gramada de sfaturi


Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Octombrie 2008 12:30
DIN proprie experienta iti spun ca relatia intre un peste si un rac nu prea functioneaza.pestele are nevoie de daruire totala iar racul se va simti ca i se ia libertatea si va da inapoi.Asa cum se da inapoi de la multe responsabilitati!!! pestii daruiesc prea mult acolo unde nu e nevoie.Si esti sigura ca vrei un om asa linga tine "doar cind simte el nevoia" Oare nu meriti ceva mai bun ?!!
narghitasilvia
Postat pe 11 Octombrie 2008 07:39
ei na..prietena mea cea mai buna e rac si iubeste un baiat care e cu 4 ani mai mic decat ea..el fiind pesti...sunt impreuna..acum dupa multe peripetii,dar se poate.
DeeaCatalina
Postat pe 3 Decembrie 2008 13:07
De la: narghitasilvia, la data 2008-10-11 07:39:19 DIN proprie experienta iti spun ca relatia intre un peste si un rac nu prea functioneaza.pestele are nevoie de daruire totala iar racul se va simti ca i se ia libertatea si va da inapoi.Asa cum se da inapoi de la multe responsabilitati!!! pestii daruiesc prea mult acolo unde nu e nevoie.Si esti sigura ca vrei un om asa linga tine "doar cind simte el nevoia" Oare nu meriti ceva mai bun ?!!


functioneaza perfect va garantez dupa 11 ani de casnicie parca ne iubim mai mult si sa stiti ca nu tine de zodie ci de fiecare persoana in parte si de cat sunteti de dispusi sa lasati de la voi
donttouch
Postat pe 3 Decembrie 2008 13:16
va spun din proprie experienta ca nu ne potrivim deloc.Lui ii place sa iasa singur sa umble iar eu sa stau in casa sa am grija de copii.SIpe deasupra sa ma intrebe cand vine acasa ce am facut toata ziua.Exista fff multa lipsa de conversatie din partea lui.
ramy26
Postat pe 5 Decembrie 2008 08:32
daca va intalniti f rar ar trebui sa-l uiti,pt ca daca tu il iubesti inseamna ca el nu te iubeste sau nu se simte bine in compania ta,Parerea mea este ca daca doi oameni se iubesc ar trebui sa fie aproape tot timpul impreuna
ramy26
Postat pe 5 Decembrie 2008 08:37
De la: narghitasilvia, la data 2008-10-11 07:39:19 DIN proprie experienta iti spun ca relatia intre un peste si un rac nu prea functioneaza.pestele are nevoie de daruire totala iar racul se va simti ca i se ia libertatea si va da inapoi.Asa cum se da inapoi de la multe responsabilitati!!! pestii daruiesc prea mult acolo unde nu e nevoie.Si esti sigura ca vrei un om asa linga tine "doar cind simte el nevoia" Oare nu meriti ceva mai bun ?!!


subscriu...asa este..si eu traiesc pe propia mea piele si mereu ma intreb cu ce am gresit in viata asta de mi se intampla mie...

Postat pe 20 Decembrie 2008 16:23
Din propria exp. o relatie superba ,casnicie fericita,spun toate acestea dupa 15 ani de casatorie ,jumatatea care mi-am dorit-o ,se leaga o relatie extraordinara daca intradevar exista dragoste si respect unul fata de celalat ,noi am ajuns sa "conversam "de la un timp prin telepatie, o relatie sudata dar care trebuie sa puna umarul amandoi sa iasa ceva super.

Postat pe 15 Ianuarie 2009 23:01
imperecheativa si inmultitiva ca iepurii,,,sus in deal eo casa ear acolo e mindra mea,,,
nikhifor78
Postat pe 15 Ianuarie 2009 23:04
din simpla curiozitate vreau sa va intreb si eu ceva:ea/24ani=pesti, el 50ani=rac...cam cum vedeti atat relatia cat si durata ei???
vaiana
Postat pe 13 Februarie 2009 16:24
per total e rai, dar in realitate s-ar putea sa fie dezamagire pentru amandoi, dar e cea mai buna combinatie. racul uneori cand simte ca ii fuge pamantul de sub picioare, fuge, dar si pestele poate da bir cu fugiti, daca stiti sa va pastrati inima fierbinte si sa nu lasati pe nimeni din jur sa va sustraga atentia spre alte zari e combinatia ideala
sa traiti bine! as mai vrea si eu un peste langa mine... pastrati-va si iubiti-va si veti trai fericiti pana la adanci batraneti...
mitzura
Postat pe 14 Februarie 2009 15:43
de format o pereche, da, se poate... semne de apa, se stie ca aceasta combinatie, rac- pesti, e ideala... acum, depinde de noroc... marea mea dragoste este pesti... si totusi, n-a fost sa fie. insa nu cred ca voi mai gasi pe cineva atat de "pliabil" pe mine, pe gursturile mele, pe tot ce doream... acum, zic, depinde de noroc
ralukama
Postat pe 18 Martie 2009 21:49
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 17:08
suntem casatoriti de 26 ani.Nu a mers bine niciodata.Certuri,batai...Nu am divortat pt ca avem legi tampite.Ce faceam cu 3 copii?Sunt ani de cant locuiesc cu copiii in strainatate.Daca ar fi sa ma intorc in tara,as divorta in secunda 2.Eu peste,el rac...Doar in ape diferite,impreuna,niciodata.!
milibumbi
Postat pe 17 August 2009 08:32
De la: milibumbi, la data 2009-08-17 08:32:38suntem casatoriti de 26 ani.Nu a mers bine niciodata.Certuri,batai...Nu am divortat pt ca avem legi tampite.Ce faceam cu 3 copii?Sunt ani de cant locuiesc cu copiii in strainatate.Daca ar fi sa ma intorc in tara,as divorta in secunda 2.Eu peste,el rac...Doar in ape diferite,impreuna,niciodata.!


aceias combinatie suntem si noi avem 10 ani impreuna si 2 copii ne intelegem de minune,,,,,,,,, cred ca voua va placut sa va certati si sa va bateti sti cum este vorba dulce mult aduce
DON_LUCIANO
Postat pe 17 August 2009 08:38
Chiar nu va inteleg cu aceste compatibilitati astrologice! NU se vor potrivi niciodata. De exemplu parintii mei au cea mai proasta compatibilitate, mai rau de atat nu se poate (cica), si exact de asta nu sunt ei super fericiti de apropae 30 de ani. Terminati cu prostiile...depinde doar de noi, de oameni
ioana_g
Postat pe 17 August 2009 11:05
ptr domnisoara viana : ...cica "durata ei"... ce-ti puetm spune...durata maxima 40 de ani , ca mai mult de 90 de ani nu cred ca o s-o duca si durata minina o nopate, isi face omul treaba. Si daca tu cea care intrebi ai 24 de ani, si este vorba derspre tine...atunci da este o problema, o mare problema. Get real!
ioana_g
Postat pe 17 August 2009 11:12
De la: , la data 2008-10-10 10:40:57 buna, vreau sa stiu daca vom forma intr-adevar o pereche...pt k noi suntem "impreuna " de ceva timp doar asa cand simtim nevoia...ne intalnim foarte rar...il iubesc si nu vreau sa-l pierd Ms!!!!

finii mei snt impreuna de 30 de ani...ea e rac si el este pesti...nu stiu daca si inversul e la fel:D
Valitza88
Postat pe 17 August 2009 13:17
am avut o relatie cu un rac eu fiind pesti...............dupa opt ani petrecuti impreuna rezultatul.............................. cand am crezut ca in sfarsit s a hotarat sa ma ia de nevasta ne am despartit spunandu mi ca nu mai simte nimic pt mine..........concluzia..........nu merge.............a fost pur si simplu un timp pierdut numai eu stiu cate i am inghitit si degeaba.............
cru_ella2007
Postat pe 21 August 2009 14:47
Din cate am citit de aici vad ca mai mult depinde de persoane si mai putin de zodie...
K_Lina
Postat pe 21 August 2009 16:04
relatia merge ca la carte:)


din proprie experienta:);)

succes si tie:)
buzulici
Postat pe 27 August 2009 17:21
wow....super potrivire! stiu un exemplu de cuplu de acest gen...se inteleg super...mai mult ca perfectul!
lili_r
Postat pe 27 August 2009 23:32
Eu zic ca o relatie de genul nu merge...insa cum s-a mai spus,depinde si de persoane.Am avut un iubit pesti si nu ma intelegeam cu el.Nu exista comunicare,imi reprosa foarte multe lucruri..i se parea ca tot ce fac,fac gresit.Eu sunt o persoana foarte vorbareata...iar el era foarte tacut.De multe ori mi-a spus ca vorbesc prea mult si fara rost.E decizia ta,insa eu nu mai vreau un pesti in viata mea :D Acum am terminat prin a fi cu cel mai bun amic al lui,dupa ce el m-a inselat la nici o saptamana de cand eram impreuna...ce sa zic...atentie mare daca vrei sa te bagi in asta.Multa bafta!
kudika059548
Postat pe 28 August 2009 00:06
De la: , la data 2008-10-10 10:40:57 buna, vreau sa stiu daca vom forma intr-adevar o pereche...pt k noi suntem "impreuna " de ceva timp doar asa cand simtim nevoia...ne intalnim foarte rar...il iubesc si nu vreau sa-l pierd Ms!!!!


n'ai ce face... sincer...
mai bine pierde'l... lasa'l sa se ducaaaa.... decat sa'l iubesti.. ca nu merita
Diavolyta_
Postat pe 28 August 2009 00:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Valcencelor, Ramnicencelor !! 2 De la: economisesti 17 Mai 2010 16:02
Cine stie sa imi spuna ce preturi au rochiile Laurei Oltean? 6 De la: Andreea_Zaya 18 August 2009 13:06
Rac + Varsator?!Compatibilitate`n relatzie sau nu!? 32 De la: Hermiona20 4 Iunie 2015 13:03
Buna 6 De la: SilviaE 5 Septembrie 2009 23:42
o parere nu dureaza mult,va rog! 15 De la: tavi85 27 Iunie 2010 16:09