Setari Cookie-uri

insomnie

De la: cleopatra_kleo, la data 2014-01-17 10:06:34
De la: kudika_22348, la data 2013-05-05 02:09:56Draga mea ,am avut si eu mari probleme cu insomnia din mai multe motive decait tine care inteleg ca esti tainara si nu ar fi trebuit sa se intimple asa ceva . Cauta bine motivul declansarii lor care se datoreaza de regula pe stres ,a lipsei acute de MELATONINA, pe care o produce creerul mic. Eu am scapat cu BIO_MELATONINA, un produs Danez ,exista in farmacii,e naturist,nu produce dependenta,e f. bun,dar trebuie luat timp indelungat paina te refaci. Nu ai sa dormi imediat rezultatul se va vedea mai tairziu. Ti-l recomand cu incredere si ai sa vezi . BAFTA!

mai exact,ce sa caut in farmacie? aceea bio melatonina daneza...? eu am incercat cu bio melatonina de la Pharma Nord si nu a mers.Melatonina nu e produsa de catre glanda pineala?


Melatonina nu e produsa doar de glanda pineala, ci si de maduva osoasa, spre exemplu.

In ceea ce priveste insomnia, stiu persoane care s-au declarat multumite de preparate pe baza de valeriana sau sunatoare.

Viorica_Ecaterina
Postat pe 17 Ianuarie 2014 10:48
Buna tuturor. Depresia si insomnie sunt specialitatea mea, nu ca as fi vre-un medic ci le am de 12 ani de zile negre si dureroase. Nu am o viata grea si nu am motive sa ma plang dar simt ca nu mai pot si ma rog sa-mi dea putere sa trec si de ziua de azi. Am un sot minunat care nu mai stie ce sa-mi faca. Desi nu ma plang lui prea mult. Nu ca as ascunde de el, dar cum a zis cineva,, e greu sa tii secretul despre depresie dar e foarte greu si sa vorbesti despre ea!!,, e prima data , din cate imi amintesc sa scriu asa direct despre asta . Si de vorbit nu vorbesc despre astea. Ce simt??? Am obosit sufleteste de toate si de aceasta lume rea, plina de minciuni de ura si de boli si necazuri. Dar nici voi oamenii nu incercati sa va faceti viata mai usoara unul altuia. Pe cine nu am auzit ca sufera si sunt tristi din diferite motive. Dar in acelasi timp tot ei fac viata amara celor de langa ei. Sa va fie rusine. Aici intervine vorba ,, ce vrei sa ti se ofere tie , asa sa oferi si tu,, ceva de genul. Sunt sigura ca ati Auzit.
Fiti mai buni, atunci cand puteti mai bine sa ziceti o vorba buna in loc de o intonatie jignitoare, sa o faceti.
Si cand vedeti ca e cineva mai suparat in viata , sa nu radeti de el , ca o sa ajungeti si voi mai tarziu sa vedeti cum e.
Nimeni nuuuuuu e sfant.
Pai si de ce ma judeci tu pe mine cand ai poste mai multe pacate decat mine?????!!!!!!!!!!!
Incetati sa fiti rautaciosi caci toti traim pe un pamant
Toti respiram un aer
Si ploaia nu ocoleste nici o casa
Pentru linistea voatea sufleteasca va recomand sa mai cititi cate un acatist sau macar rugaciunea de la sfarsit. Pentru cei care nu cunosc : in orice biserica gasiti carticele mici cu acatiste a maicii domnului pentru grabnica ajutatoare celor necajiti sau potoleste sfinte intristarile moastre etc. intrebati si vi se va zice...
Mie de exemplu imi place uneori cand simt ca nu mai pot ascunde , stau cat imi vine, o ora de ex, in biserica si vorbesc cu ..... Singura cu mine, :( dar tot simt ca ma aude cineva acolo caci ma simt cat trebuie sa pot merge mai departe. Ce-i drept in istoric am 2 cazuri ca am fost in coma din cauza sinuciderii, si multe ale incercari de a o face dar le vomitam , de parca organismul meu stia ce vreau sa fac. Nu m-a ajutat cu nimic acete fapte dar am facut rau oamenilor ce ma iubeau. Am renuntat de dragul lor sa mai incerc. Nu m-a primit nimeniin rai chiar m-a alungat. Mi-amintesc de o voce. Dar si am fost chemata de cel de jos si am stiut ca e el cel rau si am zis mai bine ma intorc pe pamant decat in iad..... Nu trebuie sa ma credeti. Eu scriu numai pentruca am pe suflet cateva lucruri care sunt blestemata sa nu le pot vorbi. In fine. Am fost pedepsita rau pentru acele dezamagiri fata de creatorul meu. M-a lasat singura, si-a luat mana ocrotitoare de pe mine. Sa precizez ca nici atunci nu am amvut motive intemeiate sa fa atata caz. Doar probleme de familie ca oricare alta. Una normaladesigur.
Ce nu pot vorbi, se va opune tot universul si imi va modifica cuv spuse. De scris nu a zis nimic. Dar e prima data dupa atatia ani cand prid curaj macar sa scriu.
Ma doare sufletul atat de rau. Nu va puteti imagina nici in cele mai cumplite cosmaruri. Dar si pedeapsa mea a fost pe masura. Nu ca nu pot vorbi. Alea le tin doar pentru mine. Dar imi pare rau ca si sotul meu, pe care il iubesc din tot sufletul a trebuit sa simta durerea.
Si acum plang si scriu astea.
Secretul care nu pot vorbi e ca am fost hipnotizata de un infer negru in chip de om. M-a pus sa ma intalnesc cu ingerul meu pazitor, drumul il cunoastem numai noi insine. A fost uimit sa ma vada. Dar am vb putin , nu prin cuvinte dar asa prin privire. Sa nu indrazniti sa ziceti ca sunt nebuna. Ca va blestem sa vedeti si voi cum e. Sa nu ma puneti la incercare. Ca tot din cauza voastra am ajuns sa nu mai vreau sa traiesc. O lume prea rea, nepotrivita pentru mine. Nici o musca nu puteam sa supar. Dar ...... Acuma as aduce si al treilea razboi mondial . Pacat doar de oamenii buni intradevar. A
Am avut un dar minunat de la cel de sus, unul care fff putini il pot avea. Si m-a pus sa-l pun deoparte , sa nu mai am acces la el. O putere imensa aveam. Doar prin gand faceam lucruri sa se intample. Si acuma stiu de ce m-a facut sa renunt la acest dar, ca as fi putut aduce pace pe pamant, sau macar faceam primul pas pentru asta. Dar a zis ca il va avea copilul meu care tot incerc de 7 ani sa il concep. Nu ma ajuta nimic. Dar nu-i nimic , eu pot reusi. Si cel de sus iarta pe cei care intradevar se caiesc in sufletul lor. N-ar trebui sa va spun. Dar iar sunt la capatul puterilor si simt ca innebunesc in singuratatea mea. Ca nu pot vorbi despre nimic.
Fiti mai buni si nu ziceti ca nu exista ceva acolo sus, fiti siguri ca e, si cand credeti ca nu se poate mai rau sa stiti ca se poate. Iadul pe pamant exista. Dar de voi depinde unde vreti sa ajungeti. As avea mai multe de zis dar nimic nu are nici un rost pe acest pamant nici chiar voi.
Incetati sa va mai plangeti de mila ca toti suferim. Unul mai mult altii mai putin. Alegerea e a voastra. Rugati-va, ca asta ajuta intradevar.
kudika_981458
Postat pe 17 Februarie 2015 20:32
Am trecut prin aceasta stare de insomnia si pot spune ca este groaznic ,nu mai esti buna de nimic , tot timpul esti obosita,ajungi sa slabesti f. mult etc. Ce te sfatuiesc cu toata sinceritatea, nu recurge la medicamente devii dependent. Foloseste produse naturiste pe baza de bio melatonina timp indelungat 6-1an care nu-ti fac rau si nu au reactii adverse. Isi fac efectul mai tairziu dar bine. Iei numai seara la culcare o pastila. Bio melatonina are rolul de a produce melatonina din creer care atinci caind sse lasa seara induce somnul si din pacate la tine nu mai e produsa pe cale naturala sufficient de creer. Nu te speria nu este o boala ,poti inteba si pe m edicul psihiatru. Daca ai sa urmezi acest tratament sufficient de mult ai sa scapi de insomnia cu rabdare si multa incredere. Bafta!
kudika_22348
Postat pe 18 Februarie 2015 21:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna sa-ti fie inima. 5 De la: anastasia_m 10 Aprilie 2010 12:29
CELULELE STEM 4 De la: anybody 7 Septembrie 2009 08:57
Tigarile...offf 13 De la: skumpikdia 8 August 2009 16:24
Farmacii non stop 1 De la: andrei81 20 Iulie 2010 12:06
SILUETA DE INVIDIAT 1 De la: sweety_cornelia 14 Ianuarie 2009 17:09