Setari Cookie-uri

antibiotice+anticonceptionale

in a doua saptamana am luat o pastiluta yasmin cu 24 de ore intarziere. am luat si antibiotice in aceeasi perioada(acum 4 zile). pot face sex fara protectie suplimentara in urmatoarele zile?
Laurelin
Postat pe 14 Octombrie 2008 15:20
Ai dreptate, dar cam tarzior raspunsul la asa o întrebare.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 9 Noiembrie 2008 00:10
Sorry,dar am vazut si eu prea tarziu mesajul.Sper sa fi fost de folos si pt altcineva inafara de persoana caruia i-am raspuns.
nicral
Postat pe 9 Noiembrie 2008 16:16
Sigur, dar mai sunt destule interbari de felul asta.
Si eu stiu ca antibioticele si alte chestii nu numai ca slabesc ci inlatura in totalitate eficacitatea. Asta scrie pe modul de intrebuintare. Dar intre timp am aflat ca ac le cumperi in rom. fara cartulie unde scrie toate astea si le poti lua fara reteta sau control la ginecolog.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 9 Noiembrie 2008 16:24
Salut dragele mele.Va rog din suflet sa ma lamuriti si pe mine.Eu iau novynette de aproape 1 an.Luna asta am facut o infectie urinara si mi s-a recomandat de catre medic sa iau doua antibiotice:ciprolen si nistatina.Stiu ca anticonceptionalele nu prea isi mai fac efectul cand se administreaza si antibiotice.Sunt deja la jumatatea foliei,si am avut doar 2-3 contacte sexuale pana acum.Este posibil sa raman insarcinata,daca incep tratamentul cu antibiotice,dar nu mai am contact luna asta?Mulumesc

Postat pe 19 Noiembrie 2008 19:59
De la: nicral, la data 2008-11-08 23:27:15Buna!Din cate stiu eu anticonceptionalele nu prea merg deacord cu antibioticile.Mie una mi s-a prescris sa nu iau antibiotice in acelasi timp cu anticonceptionalele ptc.anibioticile slabesc eficacitatea anticonceptionalelor.Sfatul meu e sa te protejezi in alt fel decat acela cu pilule daca trebiue sa iei anitbiotice k sa nu ai surprise neplacute.Succes!!
de acord
playboy
Postat pe 25 Noiembrie 2008 17:48
Salut.Si eu am luat anticonceptionale timp de 2 ani de zile.Insa in aceasta perioada de timp am fost si racita, m/au durut si dintii, am avut si probleme de alt gen care necesitau luarea de antibiotice.Mie personal, luarea antibioticelor, peste anticonceptionale, nu mi/a afectat cu absolut nimic viata sexuala, in sensul ca anticonceptionalele si/au facut in continuare datoria.Acum presupun ca fiecare organism reactioneaza in felul lui.Asa ca cel mai bine este sa mergi sa vizitezi un ginecolog, sau sa mergi la planing familiar, pentru ca ei o sa iti dea sfatul cel mai bun in legatura ca problema aceasta.Mult noroc tuturor!
mirelamuresan
Postat pe 17 Decembrie 2008 14:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticonceptionalele 6 De la: sycorax 15 Iulie 2009 18:26
Picaturi pt ochi obositi 17 De la: zaneti 26 Iunie 2014 02:47
buna 2 De la: deelisha 16 Mai 2009 21:15
Putin ajutor.. 6 De la: AkiChan 3 Martie 2014 20:46
O sansa la viata 1 De la: kudika186054 21 Mai 2010 09:25