Setari Cookie-uri

Cancer cu metastaze

a numesc Mihai Popescu , am 56 de ani, sunt din Botosani si va scriu aceste randuri, cu toata recunostinta pe care un om care a trecut alaturi de moarte v-o poate purta, pentru ajutorul inestimabil pe care doamna doctor Mirela Wagner ( din Los Angeles ) il acorda celor loviti de soarta, uneori - in momentele cruciale ale vietii lor. Acum un an, am fost diagnosticat, fara drept de apel, cu adenocarcinom de prostata cu metastaze multiple. Medicii nu mi-au dat nici o sansa. Cum era si firesc, am intrat intr-o depresie adanca si ma simteam pe sfarsite, cand Dumnezeu s-a indurat de mine si m-a salvat. Mai precis, am gasit in paginile de pe internet un articol postat de o doamna care sa vindecat de cancer la colon si ficat dupa o schema de tratament data de dr Mirela Wagner. Desi fusesem sceptic pana atunci in fata tratamentelor naturiste, am considerat ca in situatia mea nu mai aveam ce pierde si m-am hotarat sa incerc. Rezultatul: in prezent sunt din nou un om sanatos. Uluitor, nu? Nici mie nu-mi vine sa cred, dar consultatiile si analizele medicale din aceasta primavara (la care s-au adaugat recent si doua examene tomografice) releva acest fapt, in plus, vitalitatea mea e comparabila cu cea din anii tineretii. Schema mea de tratament era asa :
Immuno-Assist 3/zi . Cordyceps Sinensis 3/zi, Agaricus de la Aloha 3/zi si REd Reishi de la aloha 3/zi.Acest tratament l-am urmat 13 luni fara intrerupere.Pe timpul vindecarii mele am vazut lucruri despre care am crezut ca doar visez: insanatosirea unor bolnavi cu diverse tumori, leucemie si boli endocrine. Inchei aceasta scrisoare prin a-mi exprima miile de multumiri si nemarginita stima, apreciere si recunostinta, pentru acest om distins, competent si atat de apropiat de cei suferinzi: d-na dr Mirela Wagner. Ma rog bunului Dumnezeu sa-i dea multa sanatate si o viata cat mai lunga si frumoasa, ca sa ajute cat mai multi suferinzi, asa cum m-a ajutat si pe mine. Eu las adresa d-nei Dr .Mirela Wagner pentru persoanele care sint in situatia mea si ma rog ca toti cei suferinzi sa aiba bucuria mea.Adresa este mirela_wagner@yahoo.com.Sanatate multa !

Postat pe 17 Octombrie 2008 11:22
poti sa dai mai multe informatzii te rog???
cum te-a tratat,asa prin messinger,i-ai spus doar ce ai si dansa ti-a prescris acele pilule????
cat te-a costat tratamentul lunar?
matracucu
Postat pe 17 Noiembrie 2008 13:20
Multa sanatate Mihai si bucura-te de viata daca Dumnezeu te-a iubit asa mult ca ti-a mai dat o sansa.

Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:59
esti din Botosani sau Bucuresti? hmmm (imi cam suna a reclama mascata...,mai bine ne spunei direct ce vinzi si la ce foloseste decat asa...)
girisci
Postat pe 21 Ianuarie 2009 12:00
buna,it s me again....
eu am luat legatura cu doamna doctor M Wagner,o femeie deosebita.
ce pot eu sa va spun este ca acest tratament este doar pt oamenii foarte bogatzi deoarece costa de te ustura pielea....e un lux sa poti sa iti permitzi.......nu contesc calitatzile de medic exceptional al doamnei doctor,insa oameni buni,cancerul e inca boala secolului,hai sa fim realisti......
matracucu
Postat pe 22 Ianuarie 2009 13:11
De la: laurathegirl, la data 2009-01-22 13:11:27buna,it s me again....
eu am luat legatura cu doamna doctor M Wagner,o femeie deosebita.
ce pot eu sa va spun este ca acest tratament este doar pt oamenii foarte bogatzi deoarece costa de te ustura pielea....e un lux sa poti sa iti permitzi.......nu contesc calitatzile de medic exceptional al doamnei doctor,insa oameni buni,cancerul e inca boala secolului,hai sa fim realisti......


laura

asa este, din pacate
donttouch
Postat pe 22 Ianuarie 2009 13:15
Mai oameni buni, cancerul, mai ales in situatia metastazelor, nu se vindeca atat de usor ! Sunt o gramada de personalitati care au murit de cancer si ar fi avut de unde sa plateasca acest miraculos tratament !

Postat pe 22 Ianuarie 2009 16:32
normal arsena,doar cand spui "cancer",sansele sunt deja foarte mici....acuma depinde si de o gramada de factori,insa,intr-adevar cand se mai adauga si metastazele,esti cam pe duca,Asta este din pacate.......
ideea este ca aceste tratamente miraculoase nu fac decat sa te stoarca de bani,fara a-ti da o garantzie,pt ca nu au cum.Bolnav fiind sigur ca te legi de orice sperantza,la fel am facut si noi cu tatal meu insa in fatza unui cancer pulmonar cu metastaze osoase,nu poti decat sa te inarmezi cu toata dragostea de care poti da dovada fatza de cel bolnav,sa o simta,sa il sufoci chiar,in zilele care i-au mai ramas.
pilule ori tratamente miraculoase????.....hai s-o lasam balta........
matracucu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 12:16
De la: laurathegirl, la data 2009-01-22 16:24:56donty
tu ai intrebat de dureri de ochi
mitica
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:12
De la: mitica, la data 2009-01-27 12:12:40
De la: laurathegirl, la data 2009-01-22 16:24:56donty
tu ai intrebat de dureri de ochi


ai nevoie de vreun oftalmolog????
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:16
mitica,ce doreai tu de fapt sa zici???
ca ma prind mai greu.......
matracucu
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:06
De la: laurathegirl, la data 2009-01-23 12:16:05normal arsena,doar cand spui "cancer",sansele sunt deja foarte mici....acuma depinde si de o gramada de factori,insa,intr-adevar cand se mai adauga si metastazele,esti cam pe duca,Asta este din pacate.......
ideea este ca aceste tratamente miraculoase nu fac decat sa te stoarca de bani,fara a-ti da o garantzie,pt ca nu au cum.Bolnav fiind sigur ca te legi de orice sperantza,la fel am facut si noi cu tatal meu insa in fatza unui cancer pulmonar cu metastaze osoase,nu poti decat sa te inarmezi cu toata dragostea de care poti da dovada fatza de cel bolnav,sa o simta,sa il sufoci chiar,in zilele care i-au mai ramas.
pilule ori tratamente miraculoase????.....hai s-o lasam balta........
mda...ma asteptam la mai mult de la o persoana a carei postari pe forum sunt "gandite" inainte de a fi scrise...oare care tratament,fie el alopat,homeopat sau de oricare natura este garantat 100% ???iar cancerul,daca nu este descoperit prea tarziu,se poate vindeca fara foarte mari probleme,cu ajutorul chimioterapiei si a curei cu produse ce sunt foarte bune imunostimulatoare...ca deh,celulele canceroase sunt combatute si eliminate din organism de catre sistemul imunitar cu ajutorul celulelor NK( natural killer)
silviu_m74
Postat pe 24 Februarie 2009 19:03
silviu,nu vorbeam de o garantzie 100% pe care as pretinde sa ti-o dea,vorbeam doar de amageala pe care o cumperi pe bani grei,sperantzele care tzi se dau.la fel,pe bani grei.
cand ai un bolnav (in cazul meu tata) in familie,ii vezi atat de aproape suferintza,aproape o simtzi pe pielea ta,nu mai gandesti ratzional....desi ii cunosti diagnosticul,stii ca nu mai are sanse,parca totusi asteptzi miracolul....la fel am facut si eu,am vb cu doamna doctor...iar daca la mine a fost scuzabil cat de cat deoarece studiile mele intre ale medicinei lasa f mult de dorit,atunci doamna doctor?????
pai cum mai dai sanse unui muribund????si la ce pretz?
una e cand il mangai pe frunte si ii spui "lasa,o sa fie bine...",alta e sa zici,daaa,sigur,uite astea trebuie comandate (si iti spun ca era in jur de 20 milioane pe luna) si daca trece de primele doua luni,va fi ok.

tatal meu s-a stins bietul,d-zeu sa ii ierte sufletul atat de bun....si la fel ,d-zeu sa ii ierte si pe sarlatani.
matracucu
Postat pe 26 Februarie 2009 11:44
De la: laurathegirl, la data 2009-02-26 11:44:43silviu,nu vorbeam de o garantzie 100% pe care as pretinde sa ti-o dea,vorbeam doar de amageala pe care o cumperi pe bani grei,sperantzele care tzi se dau.la fel,pe bani grei.
cand ai un bolnav (in cazul meu tata) in familie,ii vezi atat de aproape suferintza,aproape o simtzi pe pielea ta,nu mai gandesti ratzional....desi ii cunosti diagnosticul,stii ca nu mai are sanse,parca totusi asteptzi miracolul....la fel am facut si eu,am vb cu doamna doctor...iar daca la mine a fost scuzabil cat de cat deoarece studiile mele intre ale medicinei lasa f mult de dorit,atunci doamna doctor?????
pai cum mai dai sanse unui muribund????si la ce pretz?
una e cand il mangai pe frunte si ii spui "lasa,o sa fie bine...",alta e sa zici,daaa,sigur,uite astea trebuie comandate (si iti spun ca era in jur de 20 milioane pe luna) si daca trece de primele doua luni,va fi ok.

tatal meu s-a stins bietul,d-zeu sa ii ierte sufletul atat de bun....si la fel ,d-zeu sa ii ierte si pe sarlatani.
Laura,imi pare tare rau ca ti-ai pierdut parintele,dar imi rezerv dreptul de a nu fi de acord cu tine in faptul ca tu ai cataloghezi sarlatani pe niste oameni care poate au fost bine intentionati si au vrut sa ajute,nu doar sa ia niste bani de la tine.....si eu ma ocup cu o afacere in care am de aface cu oameni suferinzi,dar eu cand vorbesc unui om despre produsele care s-ar puteaa sa-l ajute,ai transmit acelui om doar niste informatii valoroase si complete,decizia de a cumpara sau de a nu cumpara ai apartine in totalitate acelui om dupa ce studiaza acele informatii pe care le primeste.In foarte multe cazuri aceste produse practic au facut minuni,dar au fost si cazuri unde boala respectivului om era intr-un stadiu destul de avansat si nu sa mai putut face mare lucru ca acel om sa mai ramana in viata,cu toate ca familia lui a facut foarte mari eforturi financiare.Eu as fi fericit daca fiecare medic oncolog spre exemplu ,ar cunoaste detalii despre aceste produse,cu siguranta ar putea salva foarte multi oameni bolnavi de cancer de la moarte.
silviu_m74
Postat pe 26 Februarie 2009 19:52
Silviu,ti-am scris pe privat,nu vreau sa mai postez aici....nu vreau sa fiu intzeleasa gresit.

Numai bine tuturor bolnaviorilor si familiilor lor !
matracucu
Postat pe 27 Februarie 2009 12:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ceaiuri pentru zona intima 8 De la: kudika109268 18 Februarie 2010 22:34
Ce stiti despre medicina personalizata? 2 De la: lorelei_lory 15 Martie 2010 17:23
operatia de varice 13 De la: kudika_1042373 7 August 2021 20:01
Centre de tratament cu celule stem 1 De la: prostemcell 15 Iulie 2010 16:06
Urticaria de contact 15 De la: kudika328918 7 Noiembrie 2010 08:58