Setari Cookie-uri

scorpioancelor v cer o mana d ajutor..

sunt un varsator si iubyta mea e scorpion..c ziceti?? pare km dificil nu?.. dar sper si kred in relatia noastra!!!eu zic k totul e posibil knd e vb d dragoste..s zicem k are o mika importantza compatibilitatile zodiakale..dar mai mult felul persoanelor implikate in relatie..kum s inteleg..dragostea e in doi..sunt ku ea d 5 luni..ne certam km des si din nimikuri..ea e geloasa..dar aja mi dau seama k tine l mine..si eu sunt gelos..aja sunt eu..nu tine neaparat d zodie..in rest totul e ok..ea este foarte pasionala si iubitoare..si pot s spun k skorpioanka mea merita tot c e mai bun p lume.. dar kred k ii e teama..sau mai bn zis s retine in a si arata total sentimentele..si aja e cl mai bine..m a skimbat fata ast..m a invadat pur si simplu ku dragostea si sexualitatea ei..tin frt mult l ea..si ea tine..simt asta..va cer ajutorul voua scorpioancelor..s mi dati nijte sfaturi orice..cum s o tin aproape..orice..sau ziceti mi voi c v place l un baiat,respectiv iubytul vostru..nu aj skimba o pt nik in lume!!! mi place exact kum este..pt femeia din ea..feminitatea si sensibilitatea ei,e deskurkreatza,are capu p umeri..kiar dak uneori vrea s para invulnerabila sau tine in ea..nu mi zice probleme d ale ei..inka..e plina d mister..am rabdare ku ea..ast garantez..sunt sanse pt relatie..?? ea pasionala eu inventiv.. ea e scorpion cu asc in varsator si eu varsator cu asc eu in taur..nujtiu c m aj fc fr ea..kum s m komport ku ea?..fetelor..ajutor plss..
realest
Postat pe 21 Octombrie 2008 23:49
buna...si eu sunt scorpion...dar incerc sa ti dau un sfat...o parere...obiectiva...sa zicem,chiar daca sunt si eu nativa a acestei zodii...interesante..pt inceput..sa stii ca un scorpion-femeie scorpion...e cam greu de inteles..dar din cate imi spui tine la tine...este adevarat...e cam geloasa...ca de ...e dominata de impulsivul Marte(zeul razboiului)dar fiind f dinamica si independenta,ea poate fi o partenera ideala...cu conditia ca sa o intelegi si sa i respecti independenta si preocuparile...caci in caz contrar va fi nefericitasi depresiva psihic si va cauta sa evadeze de langa un barbat tiranic,ori mai adesea(in cazul unuia slab)il va parasi imediatoricum apartine celui mai senzual semn al zodiacului...si este o femeie pasionala.sensibila...dar si geloasa..treaba e sa nu ii dai motive...pt ca absurda nu este sa devina geloasafara motive.In sfarsit ar trebui sa fii mandru ca ai o scorpioanca langa tine...sunt f creativi inteligenti acesti oameni...si au puterea de a lupta...cauta sa mentineti un echilibru...sa nu o contrazici atunci cand are dreptate..sa nu o critici prea mult...(caci uraste asta)sa ii admiri calitatile...si sa vada ca si tu esti tot atat de puternic..si ca esti alaturi de ea.Fii calm,calculat si sincer cu ea..pt ca detesta minciuna..si poate deveni si razbunatoare...sa te fereasca Dumnezeu cand se simte ranita ca e capabila sa distruga tot ce a obtinut..fara a se uita inapoi.In fine daca se simte apreciata,iubita...rasfatata...te va acoperi cu toata dragostea si caldura din lume pt ca este f generoasa si atenta cand simte ca esti alturi de ea...Ce sa ti mai spun acum depinde si de educatia ei,de mediul in care a trait,etc,sunt mai multe de spus...dar eu iti doresc multa bafta si sa va fie bine.conform compat.din zodiac nu prea sunt sanse de suparavietuire intre un varsator si un scorpion...dar daca te straduiesti sa o cunosti sa i stii gandurile si dorintele eu zic ca va fi bine...aaa si la randul tau sa i spui si sa i arati care sunt si cerintele si asteptarile tale...un schimb reciproc si rezonabil..numai bine..Alessia
kasumi
Postat pe 22 Octombrie 2008 13:11
nu e chiar foarte dificil !!! totul depinde de cum va comportati amandoi! eu sunt scorpion si am o rel de aproape 4 ani cu un varsator! deci, ninik nu e imposibil! atat timp cat ii acorzi libertatea d care are nevoie si ii esti alaturi nu cred k vrei avea probleme!
numai bine !
tataru_o
Postat pe 22 Octombrie 2008 17:12
ms mult ai perfecta dreptate...tot c ai zis o caracterizeaza perfect am vb cu ea..a ramas uimita park o cun d o viatza..daka mai ai "sekrete" "sfaturi" orice..sunt binevenite vreau s jtiu kum s o tin aproape..nu vreau s o pierd!! tin frt mult l ea..merita tot c e mai bun p lume..a trezit in mine numai sentimente frumoase.. mersi anticipat..
realest
Postat pe 25 Octombrie 2008 11:39
pai o pierzi tocmai daca te vede ca nu ai incredere in tine... vrea sa aibe langa ea un barbat puternic.. nu unul care se teme c-o s-o dea in bara....cel putin asa m-a pierdut pe mine fostul.... Ai incredere in tine...daca sta cu tine inseamna ca ii place f. mult...
klaudya_e
Postat pe 29 Octombrie 2008 01:43
si eu sunt scorpioanca...si cunosc foarte multe femei scorpion...si mi-am dat seama ca noi aparent nu suntem chiar asa dificile, insa nici prea usor de multumit nu suntem...insa cu ceva mai multa rabdare...cu eleganta....putin romantism(nu exagerat ca dup-aia intra la banuieli ..si iar nu e bine :D ) si putina apreciere din partea ta, apreciere care consta in a-i spune ca e frumoasa ...ca o iubesti, etc...si o sa vezi ca o sa se dea in petec..si nu are cum sa nu mearga...indiferent ce zodie esti tu...important e sa stii s-o faci sa se simta iubita ...ca noi de regula vrem sa stiti voi ce vrem ..nu sa va dam noi mura-n gura... multa bafta!!!
stephanie88
Postat pe 15 Noiembrie 2008 20:28
Zodie feminina de apa, predominant emotionala, psihica, guvernata de planeta Marte, planeta care energia fizica, agresivitatea, curajul, indrazneala si vitalitate, dar si imprudenta, gelozia, asprimea, brutalitatea, violenta, nervozitatea, spiritul razbunator. Personalitatea Scorpionului este magnetica, misterioasa, carismatica, atragandu-i pe toti in jurul sau ca un magnet. Puternic din fire, Scorpionul nu se lasa usor infrant, avand un profund simt al apararii atunci cand se afla in incurcatura. Desi atrasi de personalitatea lui, cei din jur reusesc cu greu sa il inteleaga, pentru ca e imposibil sa afle ce gandeste si simte cu adevarat. Arata tuturor o imagine de om sigur pe sine, increzator, puternic, controlat si calm, desi in interiorul sau se da o lupta acerba. Scorpionul este sensibil si emotional, dar unde emotiile sunt puternic tinute sub control, incat nu ar putea fi observate nici de catre cei foarte apropiati Scorpionului. In ciuda aparentelor de persoana dura, emotiile sunt totusi latura sa forte si reuseste sa si-o controlati cu mare grija. Toate sentimentele pot fi mult mai intense la Scorpion: si dragostea si ura, si gelozia si loialitatea. Totusi cand emotiile Scorpionului explodeaza, ele pot fi periculoase, adeseori negative, precum razbunarea sau sarcasmul. Este o fire susceptibila si sceptica, sarcastica si aspra uneori. La el nu exista sentimente de mijloc, neutre: totul e alb sau negru. Datorita spiritului sau ascutit, poate eticheta dintr-o privire caracterul unui om. Intotdeauna obtine ceea ce vrea, cand vrea. Este un caracter de temut, fiind inclinat spre autodistrugere, spre experiente originale, spre locuri si aventuri neobisnuite, spiritul sau de investigator atragandu-l in cele mai ciudate actiuni, unele dintre ele periculoase.
Calitatile zodiei: transformare, unitate, regenerare, exigenta, reconstructie, renastere, reincarnare, spiritualitate, sexualitate, pasiune, magnetism, detectie, initiere, instinct, autoanaliza, dorinta, tentatie, ambitie, motivatie, pasiune, mare potential, energie, inteligenta

Postat pe 15 Noiembrie 2008 21:02
De la: realest, la data 2008-10-25 11:39:08ms mult ai perfecta dreptate...tot c ai zis o caracterizeaza perfect am vb cu ea..a ramas uimita park o cun d o viatza..daka mai ai "sekrete" "sfaturi" orice..sunt binevenite vreau s jtiu kum s o tin aproape..nu vreau s o pierd!! tin frt mult l ea..merita tot c e mai bun p lume..a trezit in mine numai sentimente frumoase.. mersi anticipat..


hmmmm.scorpioancele chiar pot da lumea barbatilor peste cap daca isi doresc asta..au un atu..ff puternic in plus fata de alte zodii dar cred ca stii deja asta..
Bafta..! daca vrei sa fii mere in "priza" si in garda...dar pe de alta parte sa ai o femei ff pasionala si devotata 100 % barbatului iubit..mergi cu ea pana la capat..:)
Aesma_Daeva
Postat pe 18 Noiembrie 2008 18:36
pai uite cum sta treaba cu scorpioancele...
In primul rand noi intotdeauna avem dreptate(tre'sa-i demonstrezi cat se poate de subtil ca nu a avut,isi va da seama cu siguranta de apropoul tau),nu-i da motive de gelozie niciodata(suntem bolnave in privinta asta),sa nu o minti niciodata(daca va afla iti va spune la revedere din mers),spune-i adevarul(o sa te inteleaga cu siguranta),nu te astepta sa-ti spuna iarta-ma,scuzama,am gresit,recunosc,am nevoie de...,am probleme,le vei auzi f greu din gura ei.Nu te astepta sa-ti povesteasca problemele ei,ea va incerca sa le rezolve singura fara sa ceara ajutorul cuiva,nu o presa sa-ti spuna caci o sa va certati,daca iti cere vre-o Explicatie da-i,nu ocoli subiectul si nici nu-i intoarce spatele caci te vei trezi cu capul spart!(avem o imaginatie f bogata)simte f intens dragoatea dar daca nu-i oferi siguranta te va parasi.Daca i-ai facut ceva rau pana acum nu te astepta sa uite la prima cearta iti va reprosa,se supara ii trece(las-o on pace cand este nervoasa).UN LUCRU ESENTIAL : AVEM O TINERE DE MINTE F BUNA SI SUNTEM ATENTE LA CEEA CE NE INTERESEAZA:-ai grija ce vorbesti...
in concluzie daca ea te iubeste iti va oferi clipe minunate!!!!!!!!!
ps:incearca cu ea orice in pat...
naa
Postat pe 22 Noiembrie 2008 11:35
Cele mai devotate femei sunt categoric varsatoarele..................

Postat pe 26 Noiembrie 2008 05:39
Varsatoarele sunt devotate dar sunt egoiste, n-au imaginatie ca un scorpion si absolut nu au pasiunea unui scorpion.Altminteri sunt fete/baieti buni dar extrem de banali lipsiti de mister.
Dar cum topicul asta era dedicat scorpionilor nu inteleg draga Raducu de ce te IAR te bagi unde nu-ti fierbe oala.
E un topic special pentru varsatori, du-te acolo ca sa nu mai spun ca e un topic pentru tauri...Citi scorpioni au venit pe topicul tau de tauras sa-ti stringa jugul?????
Tu chiar esti mazochist?
micabis
Postat pe 1 Decembrie 2008 19:39
daca asculti de ea si intuiesti toate gandurile ei si lasi de la tine cat mai mult va fi ok,insa nu uita si de sex scorpioancele si scorpioni sunt amantii f buni dar cam perversi!
a111
Postat pe 1 Decembrie 2008 19:55
Buna! Ce sa iti zic sunt scorpion si prietenul meu este varsator
...problema voastra este ca sunteti prea incapatanati si va sustineti puncul de vedere chiar daca un scorion va spune si va demonstreaza ca nu este asa. Voi varsatorii sunteti niste fiinte care iubiti cu adevarat si suferiti cand persoana respectiva va lasa...sa sti ca daca ceva o va supara rau la tn te va lasa cat ai clip pt k nu ii place sa fie cumva facuta de rusine ea se simte bn cand vede incederea ta cand vede sustinerea ta indiferent k iti spune problemele ei sau nu va vrea sa te vada undeva sus si va face tot posibilul sa te ambitioneze chiar de ar fi sa se cete zilnic cu tine ca pana la urma uni scorpioni pt asta traiesc pt scandaluri. oricum ce sa iti zic va fi foarte greu sa o intelegi dar nu o supara ai nu o cantazice prea mult pt ca de cum vede un om parca ii stie si caracterul si cu o foarte mare usurinta isi va da seama cand ala mine sau ce urmareste. bafta!
lorycyka
Postat pe 2 Decembrie 2008 12:17
Buna! si eu sunt o scorpioanca si mamandresc,ce ti-au spus fetele este fff adevarat sotu ii capricorn,si suntem de 15 ani facem de revelion. si cand sunt nervoasa ma lasa si cand vad ca nu rezolv ii zic si aman2 rezolvam,dar se-ntampla f.rar sa ma ajute cineva. va doresc succes si sa fiti iubitii. dar si tuturor-scorpionilor sa fim iubiti
speranta
Postat pe 2 Decembrie 2008 13:48
Cum seduci femeia Scorpion :
Cu femeia Scorpion, primul pas este acela de a rezista privirilor ei intens atintite asupra "prazii". Chiar faceti-i un semn complice cu ochiul si dati-i de înteles ca "ati cazut în plasa". Va va ocoli si va va vâna pe îndelete, ca orice animal "veninos" care stie ca nu mai aveti zile multe dupa primul contact direct. Dar va va urmari cu perseverenta si cu atâta pasiune, încât, odata desprins, veti descoperi ca viata este lipsita de vigoare.

Când iesiti în oras cu femeia Scorpion, plimbati-o pe la magazine dar nu-i promiteti nimic! Asteptati pentru a fi sigur ce urmareste sau ce cauta. Ceea ce doreste femeia Scorpion se poate afla destul de aproape de Luna de pe Cer însa, dupa câteva ocolisuri nereusite, va întârzia îndelung în fata vreunui obiect de la consignatie sau de la magazinul de antichitati. Asteptati-va sa aleaga vreo bijuterie de aur de 24 carate si care are, sigur, de la 10 grame în sus. Nu este genul de femeie care sa se încurce cu maruntisuri.

Daca vreti sa evitati acest gen de senzatii tari oferite de femeia Scorpion la cumparaturi, devansati-le prin cadouri mult mai "usoare", precum lenjeria de corp de culoare neagra si dupa ultima moda, sau obtineti-i vreo functie de conducere, bine platita, în cazul în care puteti aranja asa ceva.

Week-end-ul împreuna cu femeia Scorpion trebuie planificat si el cu grija, nu neaparat pentru locul de foarte buna calitate, cât, mai ales, pentru confort si pentru discretie. Femeii Scorpion nu-i place sa fie vazuta oricând si, mai ales, sa fie auzita. Momentele ei erotice sunt destul de... sonore si-i place la nebunie sa faca dragoste acolo unde nimeni nu o aude si nu o cunoaste.

În întâlnirile amoroase cu femeia Scorpion este recomandabil sa practicati un preludiu intens dar agreabil, în asa fel încât energia sexuala sa aiba o curgere si o desfasurare armonioase. Daca ati trecut cu bine testul placerilor totale si al tuturor deliciilor posibile, veti ramâne pentru multa vreme în viata ei. Daca, însa, oferta dvs. erotica este o biata apa de ploaie, schimbati din vreme ruta si nu mai irositi timpul bietei fete!

Femeia Scorpion poate iubi enorm, dar numai ea si bunul Dumnezeu cunosc ca un esec poate însemna pentru ea o deceptie de lunga durata, iar cel care va va urma - mai devreme sau mai târziu - ar putea plati nevinovat.

Daca vei reusi, vei avea parte de o relatie de exceptie: profunda, fascinanta si durabila.

iubarici
Postat pe 2 Decembrie 2008 15:27
shy eu sunt o scorpiuta shy pot sa zik ca cel mai mult imi place la un baiat sa-mi confere sentimenutul de siguranta din toate pdv sa.mi acordeeeee muuultaaa atentieee sa imi arate ca ma iubeste shy sa nu fie plictisitorrrr..imi place a radaaaa multtt :D si bineinteles sa rada la glumele mele...
nush dak am spus tot ..asta e esentialul.


iubarici
Postat pe 2 Decembrie 2008 15:36
De la: a111, la data 2008-12-01 19:55:37daca asculti de ea si intuiesti toate gandurile ei si lasi de la tine cat mai mult va fi ok,insa nu uita si de sex scorpioancele si scorpioni sunt amantii f buni dar cam perversi!


De acord cu ce scrie mai sus. Si, ca sa-ti raspund micabis, daca te uiti in acest topic o sa vezi ca sunt si exemple de varsatori in el analizati in raport cu scorpioanele. Deci nu sunt masochist, nu-mi bag nasul unde nu-mi fierbe oala, am voie sa-mi exprim unde vreau propria parere argumentata oricum si nimeni si nimic nu ma va opri sa fac asta. In acest topic nu e vorba nici macar tangential de tauri asa ca n-are rost sa-mi zici nimic de ei decat daca vrei neaparat sa ma musti cum ai mai facut-o pan-acum de nenumarate ori. Si mi se falfaie daca vin scorpionii pe topicul taurilor pentru ca oricum taurii sunt mult prea puternici si infipti in pamant ca sa cada rapusi de muscaturile scorpionilor. N-au cum s-ajunga ei sa stranga taurii de jug cum zici tu, e cam prea sus pentru ei si risca sa fie striviti cat ai clipi.....
Got it hun ? Get real, don`t get smart with me....

Postat pe 3 Decembrie 2008 04:27
LOL
Raducu, mi te si imaginez un taur furios scotind fum pe nas si lovind pamintul.Sa stii ca mie chiar imi place culoarea rosie.
Ce mult imi place sa te intarit, nu te-ai prins? Dupa atita vreme inca imi mai cazi in plasa (si cred-ma ca esti greu pentru un scorpionas mic si dragalas ca mine).

You know, with a scorpion you have only two options: friend or enemy

Sorry, sorry, I know, but I couldn't resist.
micabis
Postat pe 3 Decembrie 2008 19:03
Si ca sa fiu pe topic, sincer nu pot sa vad mergind bine o relatie dintre un Varsator si un Scorpion. Dar, deh, mai sunt si exceptii.
Parerea mea este ca la sfirsitul unei relatii varsator/scorpion varsatorul il va uri pe scorpion iar scorpionul il va dispretui pe varsator.
Sper sa ma insel.
micabis
Postat pe 3 Decembrie 2008 19:09
Da si eu sunt o scorpioanca,intotdeauna am considerat-o o zodie dificila dar frumoasa si cu destul de multe calitati.Imi citesc zodiacul,dar f.mare importanta nu am dat niciodata.Acum vreau sa iti spun ca nu imi vine sa cred,ca absolut tot ce ai scris,cuvant cu cuvant ma caracterizeaza si pe mine!!!!!!Sunt extraordinar de surprinsa!Asta da zodiac!tine-o tot asa....dar nu stiu daca vom ajunge departe:))
fity
Postat pe 9 Decembrie 2008 19:30
Da si eu sunt o scorpioanca,intotdeauna am considerat-o o zodie dificila dar frumoasa si cu destul de multe calitati.Imi citesc zodiacul,dar f.mare importanta nu am dat niciodata.Acum vreau sa iti spun ca nu imi vine sa cred,ca absolut tot ce ai scris,cuvant cu cuvant ma caracterizeaza si pe mine!!!!!!Sunt extraordinar de surprinsa!Asta da zodiac!tine-o tot asa....dar nu stiu daca vom ajunge departe:))
fity
Postat pe 9 Decembrie 2008 19:31
Da si eu sunt o scorpioanca,intotdeauna am considerat-o o zodie dificila dar frumoasa si cu destul de multe calitati.Imi citesc zodiacul,dar f.mare importanta nu am dat niciodata.Acum vreau sa iti spun ca nu imi vine sa cred,ca absolut tot ce ai scris,cuvant cu cuvant ma caracterizeaza si pe mine!!!!!!Sunt extraordinar de surprinsa!Asta da zodiac!tine-o tot asa....dar nu stiu daca vom ajunge departe:))
fity
Postat pe 9 Decembrie 2008 19:32
femeia scorpion e o dificila...esti un norocos ca ii faci fata.probabil ca e extrem de geloasa,posesiva si nu se da in laturi sa arate ca tu esti barbatul ei si pentru asta ar fi in stare sa se bata cu oricine.vezi ca femeia scorpion se plictiseste usor.eu nu stiu cum sunt restul.vorbesc de mine.si eu ma consider 100% socrpion.astept sa mi spui daca se potriveste ceva din ce spun eu.eu cred ca nu e genul de femeia care vrea sa fie tot timpul armonie si pace.vrea sa o surprinzi,,,sa vii cu ceva nou...plus de asta cred ca nu veti avea o relatie total lipsita de certuri.nu e vorba ca ea iubeste sa faca scandal....dar i se pare ca unele mici tachinari si certuri sunt bune pentru relatie.femeia scorpion are tendinta de a dramatiza lucrurile.cum este si destul de manipulatoare ar trebui sa fii si tu un om cu ideile tale pe care ea sa se staduiasca sa le schimbe dar sa nu reuseasca,trebuie sa i arati ca o iubesti dar trebuie sa iei putina distanta totusi....pe ea o va incita faptul ca nu te are 100% si va lupta vesnic sa te tina langa ea.isi ascunde sentimentele pentru ca ii e frica.nici tu nu o coplesi cu declaratii.faptele vorbesc.deci limiteaza te la a face nu la a vorbi.astept sa mi scrii.sper sa te ajute cu ceva,din cate stiu eu varsatorii sunt foarte ancorati in viata cotidiana si mai putini visatori...scorpionii sunt foarte visatori si idealisti cateodata.
elisa_me
Postat pe 10 Decembrie 2008 05:53
a trecut ceva timp de cand nu ai mai raspuns nici unui post. sa intelegem ca totul e ok? in general, nici o veste inseamna vesti bune...sper sa fie asa.
cu femeia scorpion e simplu si complicat...depinde ce varianta alegi. daca vrei sa fie simplu atunci IUBESTE-O si arata-i chestia asta,sa nu-ti treaca prin cap s-o minti, cere-i parerea indiferent ce-ai face si vei avea parte de o prietena,sotie si amanta la un loc(garantat). daca vrei sa fie mai picant atunci fa ce ti-am sugerat numai pe trei sferturi si vei vedea ce se intampla. daca ea considera ca merita deranjul de a te pastra atunci o sa ai o viata interesanta; daca nu ....nu-mi pare rau pt. tine
cu femeia scorpion poti avea iadul si raiul chiar pe pamant... suna periculos, dar nu te speria...fii barbat
chandramuki_md
Postat pe 17 Decembrie 2008 11:51
Doamne...kiar e o placere sa stai de vb cu o scorpioana...si eu sunt scorpioana 100% dar din aia bolnava psihic cu gelozia
Poate gresesc eu dar din experienta spun k femeile scorpion knd simt k pierd teren incep manifestatii de "recucerire a cetatii".Nu imi dau prea mult cu parerea k sa nu spun prostii sau sa intru cu cineva in polemica(certurile intre scorpioane sunt cele mai periculoase) dar k un mic sfat ai putea incerca sa vorbesti cu scorpioana ta si sa ii vorbesti deschis despre nelinistea ta.Sa o faci sa se deshida in fatza ta.Eu cred k va aprecia. Cat despre voi fetelor...de mic copil mi-am dorit sa am prietene scorpion dar nu am avut norok...cine vrea sa vb cu mine add me la alynutza_muzur@yahoo.com cu un mic msj (kudika)v-am pupat si distractie placuta de revelion
Duygu
Postat pe 31 Decembrie 2008 10:05
Buna .. o coincidentza .. si eu sunt scorpioank iar prietenul meu varsator .. asa ca as putea si eu sa te sfatuiesc pe tine si tu sa ma sfatuiesti pe mine .. ceea ce stiu eu despre scorpioni dupa cum am vazut k ai si spus .. este k sunt extrem de gelosi .. pot si din motiv aiurea .. dintr`o simpla privire sau dintr`un simplu gest! Nu trebuie sa o invinovatesti .. asa este ea, iubeste foarte mult si nu doreste ca teritoriul ei sa fie incalcat de nimeni! este intr`adevar o persoana foarte razbunatoare knd vine vorba de greseli,rar sa ierte depinde bineinteles de greseala si rar sa nu se razbune depinde de baiat si de intamplare! E bine sa sti .. chiar dak te iarta la vreo greseala facuta de tine nu uita .. si nu lasa lucrurile asa .. chiar dak le lasa pe moment .. nu uita si iti va spune sau va astepta sa ii spui tu cu ce ai gresit .. sa iti dai seama! Ma uit si la prietenul meu, a gresit odata cu ceva dar nu si`a dat seama pe moment eram si mai multi prieteni iar eu nu i`am zis nimik pe moment, dar l`am facut atent prin gesturi .. scorpionii nu prea se cearta in public ci doar in privat .. iar knd tu vei gresi cu ceva iti vei da seama doar atunci knd ea incepe sa se comporte altfel, sa te respinga sau sa nu prea dea importanta vorbelor tale,atunci e clar .. e suparata! Acum ce sa iti zic m`am certat cu prietenul meu dar el a incercat sa faca cumva sa treaca peste asta doar ca sa nu ne certam si banuiesc k si tu ai incercat asta fiind tot varsator ca prietenul meu .. ei bine scorpionii nu pot trece asa de usor fara sa iti explice cum e bine .. sau fara sa iti reproseze ca ce ai facut nu e bn .. rar sa nu faca asta! dar in general iti va spune dak nu de fata cu prietenii tai iti va spune ori printr`un mesaj ori in fata! Iubeste foarte mult scorpionul chiar dak nu iti va spune prea des asta te iubeste orikm, arata asta! Cat despre mister aici ai dreptate .. scorpionii sunt foarte misteriosi .. si orikt ai incerca sa o descoperi complet tot nu vei sti tot despre ea! Sufera in tacere si knd o vezi asa mai fara chef de nimik si iti spune k nu are nimik .. se intampla ceva .. sigur se intampla .. posibil sa nu iti spuna ce are .. posibil sa iti spuna .. chiar dak va trebui sa insisti un pic .. nu se va supara! Uraste minciuna ca toata lumea banuiesc .. nimeni n`ar dori sa fie mintit sau mintita .. in schimb va cauta tot timpul sa te loveasca unde poate mai tare dak o superi! Knd este certata cu familia sau prietenii cauta sa nu o contrazici in momentele acelea ca si in general nu ii place sa fie contrazisa .. chiar dak u ai dreptate trebuie sa zici ca ea .. isi va dea seama k ai dreptate si iti va spune sau nu .. Scorpionul este orgolios din fire, are o personalitate puternica .. iar dak se simte ranit ori scapi ori nu scapi! Poate trece de la o stare la alta in orice moment si pot fi extrem de sensibili .. da cum am mai spus .. scorpionul nu prea se arata .. se va ascunde intr`o camera si va suferi singur fara ca cineva sa stie .. nici din familie nici din prieteni! Stiu mult mai multe despre ei asta k sunt o scorpioanca si mai cunosc si prietene tot scorpioance! Acum pe mine m`ar interesa si pe mine despre baiatul varsator .. ce ii place cel mai mult la o fata .. cum trebuie sa fie pentru el! ce trebuie sa faca o scorpioank .. ca varsatorul sa fie fericit! eu cred k merge orice relatie indiferent de zodii .. Comunicare sa nu uiti trebuie cu un scorpion sa afli cat de cat ce ii place si ce nu .. pana atunci sfatuieste`ma si pe mn in legatura cu varsatorul .. niste trucuri pt a`l atrage kt mai mult! si dak mai vreo nelamurire poate te pot ajuta!

Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:28
Deehhh, vad si eu ca raspunsuri de la initziator nu mai apar... anyway... scorpiutzelor, nu-i asa ca sintem fascinante?? asta o spun cu toata modestia, dar de ce sa ascundem adevarul... cred ca scorpioancele vor fi de acord cu mine kind am sa zic ca cel mai esential lucru care ne trebuie pentru fericire este sa simtim reciprocitate totala de la a 2-a jumatate!! sintem diferite, dar totusi identice in felul nostru de a fi... asadar, ti-ash sugera kit mai mult romantism dar totusi nu exagerat... impartaseste-ti impresiile, trairile, si da, de ce nu, secretele la fel... astfel ii vei arata ca ai incredere in ea.. insa nnu incerca sa-i storci vreun secret de al ei pentru ca nu iarta.. daca va dori, iti va spune singura... daca e adevarat ce zici, ca o iubesti cu adevarat, arata-i asta in toate modurile posibile, si vorba ta: merita tot ce-i mai bun pe lume - pune-i tot acel "bun" la picioare, pentru ca ne place sa ne simtim regine! daca vreodata se isca cumva o cearta, si esti vinovat, nu veni a doua zi ca si cum nimic nu s-ar fi itnimplat, trebuie sa-i arati ca iti pare foarte rau... altfel risti sa fii trimis la plimbare fara ca sa te ai intorci... ce tine de zodiac, nu te sfatui sa ii da-i crezare, si iti demonstrez de ce: horoscopul zice ca varsatorii si leii sint cele mai nepotrivite partide pentru o skorpuitza... exemplu de varsator-scorpie deja avem, si destul de reusit... ce tine de scorpie-leu: eu sint scorpie si iubi al meu este leu, si sintem impreuna de aproape un an, desigur cu mici certuri, dar trece important e sa poti s-o intelegi pe skorpiutza de alaturi, si sa-i mai cedezi uneori... in rest, depinde doar de voi!! GOOD LUCK!!
Lady_Shadow
Postat pe 9 Ianuarie 2009 17:41
incearca sa faci totul cat mai pasional cat mai nou cat mai inventiv eu sunt scorpion si ca femeie iti spun k un scorpion cand e vulnerabil poate fi din cauza k se simte neglijat neprotejat, iti spun k singurul lucru de care avem noi nevoie pt a avea o relatie serioasa cu cineva sa mearga si pt a ne simti iubite si protejate ne trebuie echilibru interior pe care il dobandim prin afectiunea pe care o primim de la partener... ne place sa fim mereu surprinse sa fim provocate dar in ce sens ...atatate sa simtim cum mmisuna hormomni in trupul nostru prin simplul fapt k el te provoaca la discutii palpitante, la jocuri spumoase inventive intoderauna trebuie ca el sa vina cu ceva nou pt a nu avea loc monotonia ceea ce pe un scorpion il face sa se retraga...nu e chiar atat de simplu sa traiesti cu un scorpion pt k scorpionul este zodia care detine cel mai mare temperament sexual si se intarata foarte repede dar pe cat de repede se intarata si devine vulcanic pe atat de repede ii piere si cheful dak este oarecum stanjenit sau neglijat . ii plac lucrurile simple pt el gestul conteaza pt scorpion, chiar si cea mai mica floricica din univers pt un scorpion este un simbol pur pe care nu-l uita atat de usor, intradevar cand iubeste devine posesiv si ar da orice sa nu piarda fiinta iubita , o p[une inaintea prioritatilor sale si ranile provocate de partenerul sau se vindeca extrem de greu dar cu timpul trec insa scorpionul fiind un bun disimulator stie sa ascunda o rana adanca si sa infrunte realitatea si sa tina pasul intodeauna chiar dak micile depresii il afecteaza el trecand de la o stare la alta foarte repede el fiind un extremist stie sa se ridice avand un caracter format inca de mic
iti doresc succes cu iubita ta si nu lasa nori sa se abata in ploaia fericiri voastre
simona_scorpiuta
Postat pe 2 Martie 2009 09:41
depinde de caracerul fiecaruia... zodiacul nu are nici o legaura...eu nu zic ca unele lucruri din zodiac nu ar fi adevarate
_dulcik_
Postat pe 14 Martie 2009 10:20
scorpioancele sunt geloase dintr-un singur motiv: sunt femei. cunosc bine ce le poate pielea barbatilor si asta e principalul motiv pt care au un al saselea simt la panda mereu.
si mai e o kestie: cam stiu ce vor. nu-s suficient de naive incat sa-si imagineze ca restul omenirii nu s-a gandit la acelasi lucru. iar de la a te gandi pana la incerca

Postat pe 25 Martie 2009 01:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
albirea pielii 5 De la: gyongyi_ele 22 Mai 2011 00:15
ea- capricorn, el- berbec. exista veo sansa??? 4 De la: miss_darine 21 Octombrie 2009 20:11
Viversum 55 De la: lala_monita 14 Aprilie 2011 15:12
Pt fete... 55 De la: kudika320210 15 Ianuarie 2011 16:24
ajutor .... 24 De la: Full_Metal_Jacket 25 Decembrie 2009 22:25