Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat

salut dragilor!am o mica problema:am o relatie de 5 ani si jumatate.de-a lungul timpului totul a fost bine4 si frumos...insa de vro 2 luni noi nu mai comunicam aproape deloc.simt ca sunt singura intr-o relatie,simt ca ma sufoc,dar il iubesc.am incercat pe toate planurile sa iesim din impas,dar el nu vede sa fie nici o problema(lipsa de comunicare).
m-am gandit sa ne despartim,dar parca nu mai vad nici un rost in viata asta fara el.parca totul este cladit in jurul lui...dar nici mult nu mai pot continua asa...ce sa fac?voi ce ati face in locul meu?despartire sau nu?
vioolympia
Postat pe 23 Octombrie 2008 19:14
Lui i-ai spus ce simti si a considerat ca nu-i nici o problema ?
Sau doar i-ai spus ca-ti lipseste comunicarea dintre voi ?
iris_4_ever
Postat pe 23 Octombrie 2008 20:17
oare e iubire sau obisnuinta???

nu sunt rautacioasa dar si eu am patit asa dupa o relatie de 5 ani si am mai lalait-o 2 ani crezand ca il iubesc de nu ma pot,ca nu-mi vad viatza fara el,ca e greu sa o iau de la capat cu altcineva bla bla bla.si dupa inca 2 ani de lalaiala crede-ma ca sunt super ok si iubesc pe altcineva si e o relatie cu totul diferita.....deci am calculat eu si mi-a dat cu virgula,defapt nu mai era iubire ,era obisnuinta....
di_cristina
Postat pe 25 Octombrie 2008 07:10
De la: vioolympia, la data 2008-10-23 19:14:04salut dragilor!am o mica problema:am o relatie de 5 ani si jumatate.de-a lungul timpului totul a fost bine4 si frumos...insa de vro 2 luni noi nu mai comunicam aproape deloc.simt ca sunt singura intr-o relatie,simt ca ma sufoc,dar il iubesc.am incercat pe toate planurile sa iesim din impas,dar el nu vede sa fie nici o problema(lipsa de comunicare).
m-am gandit sa ne despartim,dar parca nu mai vad nici un rost in viata asta fara el.parca totul este cladit in jurul lui...dar nici mult nu mai pot continua asa...ce sa fac?voi ce ati face in locul meu?despartire sau nu?
izzyy
Postat pe 25 Octombrie 2008 11:16
De la: izzyy, la data 2008-10-25 11:16:05
De la: vioolympia, la data 2008-10-23 19:14:04salut dragilor!am o mica problema:am o relatie de 5 ani si jumatate.de-a lungul timpului totul a fost bine4 si frumos...insa de vro 2 luni noi nu mai comunicam aproape deloc.simt ca sunt singura intr-o relatie,simt ca ma sufoc,dar il iubesc.am incercat pe toate planurile sa iesim din impas,dar el nu vede sa fie nici o problema(lipsa de comunicare).
m-am gandit sa ne despartim,dar parca nu mai vad nici un rost in viata asta fara el.parca totul este cladit in jurul lui...dar nici mult nu mai pot continua asa...ce sa fac?voi ce ati face in locul meu?despartire sau nu?
.................................................................buna! ce sa zik....parerea mea este ca ar trebui sa va uitati in urma si sa va intrebati dak se merita sa va despartiti sau nu ....ar trebui sa mergeti undeva intrun lok linistit in aer liber si sa purtATI O DISCUTIE ca intre doi adulti o discutie libera la care tre sa participati amandoi fara doar si poate ....iar dak vreti sa mergeti mai departe tre sa fiti constienti de trecut ca sa va puteti proiecta viitorul ...te pop
ancutza862
Postat pe 25 Octombrie 2008 11:31
Eu cred ca in primul rand ar trebui sa discuti clar cu el si sa ii spui ce simti , tot ce crezi .
Luati o decizie impreuna , dar da-i sansa sa isi dea seama ca greseste.
Alinusha1
Postat pe 25 Octombrie 2008 20:21
iubita eu cred ca ar trebui sa vorbesti serios cu el si sa il faci sa inteleaga ca intr-o relatie conteaza foarte mult intalegerea si comunicarea eu zic sa ii mai dai o sansa mai bine zis sa va mai dati o sansa inainte de a face pasul de a va desparti gandeste-te bine si asculta-ti inima si ea va stii sa te indrume
onitza_dorutzu
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:58
dupa o relatie de 5 ani cred ca iti poti permite sa vorbesti deschis cu el. sa ii spui ce ai pe suflet...sa ii arati ca si unde greseste...
ar fi pacat sa dai cu piciorul relatiei daca inca il mai iubesti, merita sa incerci.
apoi mai vezi...
luulya
Postat pe 5 Noiembrie 2008 17:49
eu as zice sa mai astepti 1 sau 2 saptamani
daca nu merge te desparti

Postat pe 17 Ianuarie 2009 15:41
toate relatiile au astfel de momente..nu te impacienta..daca el nu simte nevoia sa comunice lasa-l un timp linistit..poate are probeme si nu vrea sa te streseze si pe tine...cd va simti nevoia isi va deschide sufletul....intelege-l...
ce anume vrei sa vb cu el si nu poti...,,,,,?
incearca sa fii alaturi de el fara sa il intrebi nimic...uneori e suficient doar ca un om sa iti simta prezenta,sa stie ca esti acolo...tote la timpul lor.Daca va iubiti mai devreme sau mai tarziu veti comunica...sunt persoane care se inteleg din priviri....sau sunt pers care isi doresc sa stii ce vor fara sa iti spuna ei..depinde de cat de bine va cunoasteti..momentle grele daca le depasiti va unesc mai mult....gaseste-ti ceva care sa te sustraga de la gandurile aste....du te la sala,plimba-te,citeste ceva interesant,fa-te frumoasa,iesi cu prietenele,gaseste-ti ocupatii care sa nu-l includa pe el..el va observa cat de bine te descuci fara el si nu-i va conveni..va dori sa se implice in activitatile tale..prefa-te ca nu observi...fii alaturi de el,nu-l neglija,dar fa-l sa simta ca vrea mai mult....te va vedea mai interesanta daca ai o viata a ta..va fi curios...mai ales daca vei avea o schimbare de look....nu-i cere pareri sau sfaturi...dar daca iti da vreunul tine cont de el..pt ca va aprecia.....

oprescua
Postat pe 9 Februarie 2009 00:20
hm
o cina romantica si incearca de departe sa ii spui ceea ce vezi intre voi 2
sau cateva mesaje pe mobil...
bestiutza_relouded
Postat pe 9 Februarie 2009 00:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:( 11 De la: yumalai 28 Septembrie 2009 08:18
Indiferenta? 32 De la: _Cryssa_ 25 Februarie 2011 08:38
sunt liam 4 De la: Shhh 10 Aprilie 2010 20:41
hello people 1 De la: kagome_kudika 20 Ianuarie 2011 10:29
vreau un sfat 9 De la: bortoi 22 Octombrie 2008 08:31