Setari Cookie-uri

KFC, va place ce se intampla?

Am mancat de 2 ori la kfc si dupa ce am vazut o campanie a pamelei andreson impotriva KFC, m-am lecuit. Nu stiu daca stiti despre ce vorbesc dar ideea este ca bietii pui sunt supusi unor chinuri de nedescris pana sa ajunga sa fie preparati. Li se taie ciocurile pe viu, sunt opariti de vii, stau in niste conditii jalnice iainte de a fi macelariti, unii peste altii. Am plans cand am vazut comentariul pamelei insotit de imagini. Cruzimea oamenilor nu are limite. Eu nu pot sa va spun voua ce sa faceti, dar ganditi-va putin. Stiu ca unii spun: " si ce daca nu mai manac acolo ca sunt altii care o fac si tot nu rezolv nimic". Dar daca ne-am uni toti???
Gazelle
Postat pe 29 Iulie 2009 02:14
tu crezi ca aia care lucreaza la kfc se duc ei personal sa chinuie puii sunt altii care lucreaza in colaborare cu ei asta ca s-a aflat cine stie pt cate astfel de restaurante mai sufera si alti pui....
yumy
Postat pe 29 Iulie 2009 06:33
Si ce e de ras? Ca n-am inteles? Daca aia care lucreaza la restaurant nu chinuie puii, asta inseamna ca totul e ok? Normal e mai usor sa ne spalam pe maini asa si stiu ca eu singura nu pot schimba lumea, dar ma doare ce se intampla pentru ca iubesc animalele foarte tare si chiar daca nu pot sa va conving pe niciunu care cititi acest subiect, sa nu ma mai mancati la Kfc eu o sa-mi fac datoria si nu mai calc pe acolo. Nici macar nu-mi place asa de tare. Stiu ca Kfc este un restaurant sau ma rog un fast food mai accesibil pentru romani, ca pret, dar sper sa mai gasesc oameni ca mine.
Gazelle
Postat pe 29 Iulie 2009 06:50
De la: Gazelle, la data 2009-07-29 06:50:43 Si ce e de ras? Ca n-am inteles? Daca aia care lucreaza la restaurant nu chinuie puii, asta inseamna ca totul e ok? Normal e mai usor sa ne spalam pe maini asa si stiu ca eu singura nu pot schimba lumea, dar ma doare ce se intampla pentru ca iubesc animalele foarte tare si chiar daca nu pot sa va conving pe niciunu care cititi acest subiect, sa nu ma mai mancati la Kfc eu o sa-mi fac datoria si nu mai calc pe acolo. Nici macar nu-mi place asa de tare. Stiu ca Kfc este un restaurant sau ma rog un fast food mai accesibil pentru romani, ca pret, dar sper sa mai gasesc oameni ca mine.



auzi draga....de ce nu deschizi un azil pt puii chiniti inainte de a fii gatiti????

serios acum frate nu te obliga absolut nimeni sa manaci carne....
nu te obliga nimeni sa crezi o campanie de discreditare...
nu te obliga nimeni sa manaci in absolut nici un restaurant...unde mai pui ca mai sunt si fazani care se gatesc , iepurasi...aia cu blanita lor moale si urechile lungi si clapauge, vitelusii aia cu boticul catifelat...
etc...

fatuco draga nimeni nu te pune sa ma calci pe bombeuri de dimineata dar tu o facusi c varf si indesat.....


bai oameni buni puneti mana si distrugeti toate abatoarele ca la fata ii e greu sa accepte moarte puilor de la kfc...
dandanaua_reloaded
Postat pe 29 Iulie 2009 08:00
De la: Gazelle, la data 2009-07-29 06:50:43 Si ce e de ras? Ca n-am inteles? Daca aia care lucreaza la restaurant nu chinuie puii, asta inseamna ca totul e ok? Normal e mai usor sa ne spalam pe maini asa si stiu ca eu singura nu pot schimba lumea, dar ma doare ce se intampla pentru ca iubesc animalele foarte tare si chiar daca nu pot sa va conving pe niciunu care cititi acest subiect, sa nu ma mai mancati la Kfc eu o sa-mi fac datoria si nu mai calc pe acolo. Nici macar nu-mi place asa de tare. Stiu ca Kfc este un restaurant sau ma rog un fast food mai accesibil pentru romani, ca pret, dar sper sa mai gasesc oameni ca mine.


sigur este vorba numai de asta?..............................tare mi-e teama ca mai este un substrat ce te-a determinat sa faci aceasta anticampanie impotriva KFC
anybody
Postat pe 29 Iulie 2009 08:32
De la: Gazelle, la data 2009-07-29 06:50:43 Si ce e de ras? Ca n-am inteles? Daca aia care lucreaza la restaurant nu chinuie puii, asta inseamna ca totul e ok? Normal e mai usor sa ne spalam pe maini asa si stiu ca eu singura nu pot schimba lumea, dar ma doare ce se intampla pentru ca iubesc animalele foarte tare si chiar daca nu pot sa va conving pe niciunu care cititi acest subiect, sa nu ma mai mancati la Kfc eu o sa-mi fac datoria si nu mai calc pe acolo. Nici macar nu-mi place asa de tare. Stiu ca Kfc este un restaurant sau ma rog un fast food mai accesibil pentru romani, ca pret, dar sper sa mai gasesc oameni ca mine.

stii am ras pt ca daca tu papi carne e acelasi lucru... pt ca oriunde te-ai duce sa mananci pui oricum sunt chinuiti si ajungi in burtile oamenilor, pana si aia concelatii de la carefour sunt la fel si ce ar insemna sa deschid un topic sa nu se mai duc lumea sa cumpere lumea din supermarket
yumy
Postat pe 29 Iulie 2009 14:34
Dupa cum am spus, e mai usor sa ne spalam pe maini, sa inchidem ochii. Dandanaua, putin imi pasa daca te-am enervat. Eu nu am vrut sa atac pe nimeni, nu stiu de ce simti asa lezata, ai facut asa ceva cu vreun pui, lucrezi la abatoarele kfc? Voi chiar nu aveti inima, sunteti romanii aia de care toata viata m-am ferit. Probabil sunteti din aia care stramba din nas ca sunt multi caini pe strazi dar nu faceti nimic pentru ei, ba mai mult ii si abandonati pe strada. Eu sunt de acord cu sacrificarea animalelor pentru hrana dar exclusiv pentru asta si nu pot accepta sa ne batem joc de ele sau sa le chinuim fara rost. Ce sa-i faci, mai avem mult pana la lumea civilizata.
Gazelle
Postat pe 29 Iulie 2009 19:34
De la: Gazelle, la data 2009-07-29 19:34:06 Dupa cum am spus, e mai usor sa ne spalam pe maini, sa inchidem ochii. Dandanaua, putin imi pasa daca te-am enervat. Eu nu am vrut sa atac pe nimeni, nu stiu de ce simti asa lezata, ai facut asa ceva cu vreun pui, lucrezi la abatoarele kfc? Voi chiar nu aveti inima, sunteti romanii aia de care toata viata m-am ferit. Probabil sunteti din aia care stramba din nas ca sunt multi caini pe strazi dar nu faceti nimic pentru ei, ba mai mult ii si abandonati pe strada. Eu sunt de acord cu sacrificarea animalelor pentru hrana dar exclusiv pentru asta si nu pot accepta sa ne batem joc de ele sau sa le chinuim fara rost. Ce sa-i faci, mai avem mult pana la lumea civilizata.


Si tu crezi ca-i chinuieste cineva din placere?
Kathara
Postat pe 29 Iulie 2009 20:04
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-07-29 08:00:50
De la: Gazelle, la data 2009-07-29 06:50:43 Si ce e de ras? Ca n-am inteles? Daca aia care lucreaza la restaurant nu chinuie puii, asta inseamna ca totul e ok? Normal e mai usor sa ne spalam pe maini asa si stiu ca eu singura nu pot schimba lumea, dar ma doare ce se intampla pentru ca iubesc animalele foarte tare si chiar daca nu pot sa va conving pe niciunu care cititi acest subiect, sa nu ma mai mancati la Kfc eu o sa-mi fac datoria si nu mai calc pe acolo. Nici macar nu-mi place asa de tare. Stiu ca Kfc este un restaurant sau ma rog un fast food mai accesibil pentru romani, ca pret, dar sper sa mai gasesc oameni ca mine.



auzi draga....de ce nu deschizi un azil pt puii chiniti inainte de a fii gatiti????

serios acum frate nu te obliga absolut nimeni sa manaci carne....
nu te obliga nimeni sa crezi o campanie de discreditare...
nu te obliga nimeni sa manaci in absolut nici un restaurant...unde mai pui ca mai sunt si fazani care se gatesc , iepurasi...aia cu blanita lor moale si urechile lungi si clapauge, vitelusii aia cu boticul catifelat...
etc...

fatuco draga nimeni nu te pune sa ma calci pe bombeuri de dimineata dar tu o facusi c varf si indesat.....


bai oameni buni puneti mana si distrugeti toate abatoarele ca la fata ii e greu sa accepte moarte puilor de la kfc...


amr2009
Postat pe 29 Iulie 2009 20:07
De la: anybody, la data 2009-07-29 08:32:09
De la: Gazelle, la data 2009-07-29 06:50:43 Si ce e de ras? Ca n-am inteles? Daca aia care lucreaza la restaurant nu chinuie puii, asta inseamna ca totul e ok? Normal e mai usor sa ne spalam pe maini asa si stiu ca eu singura nu pot schimba lumea, dar ma doare ce se intampla pentru ca iubesc animalele foarte tare si chiar daca nu pot sa va conving pe niciunu care cititi acest subiect, sa nu ma mai mancati la Kfc eu o sa-mi fac datoria si nu mai calc pe acolo. Nici macar nu-mi place asa de tare. Stiu ca Kfc este un restaurant sau ma rog un fast food mai accesibil pentru romani, ca pret, dar sper sa mai gasesc oameni ca mine.


sigur este vorba numai de asta?..............................tare mi-e teama ca mai este un substrat ce te-a determinat sa faci aceasta anticampanie impotriva KFC


Lucreaza pentru concurenta....Mcdonalds, ceva?
amr2009
Postat pe 29 Iulie 2009 20:09
anybody,
chiar te crezi atotstiutoare. Acest subiect chiar nu are vreun substrat sau vreun " ulterior motive" si acest subiect nu este despre mine dar voi l-ati facut despre mine. Nu cred ca sacrificarea puilor implica lovirea lor cu piciorul, sau omorarea lor prin trantire la pamant. Probabil Pamela Anderson si alti actori de la Hollywood implicati in aceasta campanie sunt toti nebuni si ciudati ca mine. Cat despre consumul de carne, consum ( as manca de exemplu sushi non stop), nu am zis ca sunt vreo sfanta dar putem sacirfica animalele cu minimum de durere pentru ele nu in bataie de joc. Oricum nu am obiceiul sa-mi bat joc de mancare deoarece stiu ca exista fffffffffffff multi oameni care n-au ce manca. Si da, mi-ar placea sa devin lacto vegetariana dar nu am destula ambitie. NU va mai agitati asa ca nu va obliga nimeni sa nu mai manacati la kfc si n-am fost nicidecum agresiva. Vi se pare ca ceea ce am scris in subiectul deschis de mine este in vreun agresiv sau lezant pentru mariile voastre?
Gazelle
Postat pe 29 Iulie 2009 20:09
kathara
Tu ai vazut ce am scris? Este absolut necesar sa fie loviti cu piciorul si trantiti? Sa li se taie ciocurile cand inca sunt vii? Sa li se provoace hemoragie cand iar, sunt vii?Sa fie opariti cat inca sunt vii? Tie ti se pare normal? . Am vazut filmuletul, era facut cu o camera ascunsa de un angajat. Este impresionant si nu poti ramane impasibil in fata lui.
Gazelle
Postat pe 29 Iulie 2009 20:14
Dragutza....Gazello, gazellico.......Si daca iti place asa de tare sushi-ul, cum de nu militezi si pt saracele balene sau scumpisorii delfinasi care se dezorienteaza si esuaza pe tarmuri cu miile in fiecare an? A?
amr2009
Postat pe 29 Iulie 2009 20:16
Dragutico, ai citit ce am scris?
Gazelle
Postat pe 29 Iulie 2009 20:22
Dandanaua
Pentru ca nu-ti pot trimite un mesaj personal am sa te intreb : cum te-am calcat mai fatuca pe bombeu? Chiar crezi ca m-am adresat domniei tale personal si cu intentia de te supara? NU-mi vine sa cred cat esti de rautacioasa, scuipi numa venin. Nu-mi vine sa cred cat de agresivi ati fost toti cu mine cand mesajul meu nu are nimic agresiv sau jignitor in el. Nu am incercat sa va impun nimic. Niciodata nu as jigni gratuit pentru ca ma ghidez dupa vorba: daca n-ai nimic dragut de zis, taci dracu din gura. Poate ca tu dandanaua, ai cel mai potrivit raspuns la topicul, de ce sunt oameni rautaciosi, meschini..etc Mi-ai dat o lectie de rautate gratuita. Esti rea, rea, rea, rea, rea si ma bucur ca nu te cunosc. Vai cat esti de rea. Ii plang pe cei care se afla in prejama ta, asta daca mai sta cineva pe langa tine.
Gazelle
Postat pe 29 Iulie 2009 21:07
De la: Gazelle, la data 2009-07-29 20:14:01kathara
Tu ai vazut ce am scris? Este absolut necesar sa fie loviti cu piciorul si trantiti? Sa li se taie ciocurile cand inca sunt vii? Sa li se provoace hemoragie cand iar, sunt vii?Sa fie opariti cat inca sunt vii? Tie ti se pare normal? . Am vazut filmuletul, era facut cu o camera ascunsa de un angajat. Este impresionant si nu poti ramane impasibil in fata lui.


Productia de masa. Evident ca nu asa ar trebui sa fie, dar asta se intampla din cauza numarului mare de animale procesate. Este la fel pretutindeni, deci, daca e, ar trebui sa protestam impotriva a toate fast foodurile.

Am vazut mai multi pui cu ciocul taiat, nu stiu ce scop are practica asta.

ps - am aflat, e pentru ca sparg ouale.
Kathara
Postat pe 29 Iulie 2009 21:13
Eu raman la puii de la kfc, adica la aripiorele lor. No, va astept pe voi, luptatorii pentru drepturile animalelor, sa dati cu pietre si in mine...
Lucia38
Postat pe 29 Iulie 2009 22:52
Lucia, daca asta ai inteles din mesajul meu, imi pare rau pentru tine. Te rog nu-mi spune ca ai 38 ani pentru ca nu prea ai minte. Mananca fetito la kfc, nici macar n-am fost agresiva cu voi. N-ai inteles care e treaba. Un om ca mine nu va da niciodata cu pietre intr-un om ca tine, nu cred in educatie prin violenta. Poate ca asta ai face tu.
Gazelle
Postat pe 29 Iulie 2009 23:30
Don' soara, vezi ca incepi s-o iei pe ulei. Apelativul "fetito" incearca sa-l folosesti in alta parte, da?
Lucia38
Postat pe 29 Iulie 2009 23:31
De la: Gazelle, la data 2009-07-29 02:14:42 Am mancat de 2 ori la kfc si dupa ce am vazut o campanie a pamelei andreson impotriva KFC, m-am lecuit. Nu stiu daca stiti despre ce vorbesc dar ideea este ca bietii pui sunt supusi unor chinuri de nedescris pana sa ajunga sa fie preparati. Li se taie ciocurile pe viu, sunt opariti de vii, stau in niste conditii jalnice iainte de a fi macelariti, unii peste altii. Am plans cand am vazut comentariul pamelei insotit de imagini. Cruzimea oamenilor nu are limite. Eu nu pot sa va spun voua ce sa faceti, dar ganditi-va putin. Stiu ca unii spun: " si ce daca nu mai manac acolo ca sunt altii care o fac si tot nu rezolv nimic". Dar daca ne-am uni toti???


io daca as vedea documentaru' ala , m-ar atrage sanii pamelei anderson , care fac cat 1000 de puicute de p-acolo!
geo_x
Postat pe 29 Iulie 2009 23:39
Eu sunt de acord cu Gazelle si incerc pe cat posibil sa evit restaurantele de tipul KFC/Mc..cand eram mai mica mergeam destul de des pentru ca produsele sunt ieftine si gustoase, dar apoi am ramas la randul meu stupefiata de cruzimea crescatorilor.. In fine, adaug ca mi se pare absurd sa va certati din atata lucru. Fiecare om este definit de alegerile pe care le face in viata.
Hummingbird
Postat pe 30 Iulie 2009 00:45
Lucia nu sunt don'soara, sunt casatorita. Scuze de acest apelativ, ai fi vrut sa-ti zic "doamna"? Scuza-ma dar nu gandesti ca o doamna. De unde si pana unde ai tras cu concluzia ca eu as fi dintre aia care dau cu pietre in oameni ca tine din moment ce postarea mea a fost extrem de pasnica. Daca gandesti ca o fetita, iti spun fetita ca prea multa minte nu ai.
Gazelle
Postat pe 30 Iulie 2009 01:08
Hummingbird
Ti se pare ca am scris acest subiect ca sa ma cert? Eu de obicei respect toate parerile chiar daca nu sunt de acord cu ele. Am vrut doar sa fac lumea constienta de ce se intampla, nu am incercat sa le impun sa nu mai manance acolo si au sarit pe mine destul de agresiv ceea ce mi se pare lipsit de eleganta si bun simt. De fapt aproape toate topicurile sunt pline de pupeze care nu respecta nimic si scriu numai sa se certe si sa jigneasca.
Probabil a fost o greseala sa scriu despre asa ceva pentru ca evident oamenilor nu le pasa sau cel putin celor care au citit subiectul. Macar sunt linistita ca imi fac datoria si protejez planeta atat cat o pot eu face, ajut animalele cat pot si incerc sa fac oamenii constienti de ceea ce se intampla. Si nu, nu ma cred o sfanta dar ma doare sa vad ce se intampla cu planeta asta si cat sunt oamenii de rai, nepasatori si cruzi. Fiecare primim ce meritam, de asta sunt sigura. Sa aveti o zi buna.
Gazelle
Postat pe 30 Iulie 2009 01:15
De la: Gazelle, la data 2009-07-30 01:08:47 Lucia nu sunt don'soara, sunt casatorita. Scuze de acest apelativ, ai fi vrut sa-ti zic "doamna"? Scuza-ma dar nu gandesti ca o doamna. De unde si pana unde ai tras cu concluzia ca eu as fi dintre aia care dau cu pietre in oameni ca tine din moment ce postarea mea a fost extrem de pasnica. Daca gandesti ca o fetita, iti spun fetita ca prea multa minte nu ai.

Daca citeai cu atentie, am folosit pluralul si nu faceam referire la persoana ta, ci in general. Ca tu te-ai simtit, nu mai e problema mea. So, manifesta draga mea putin respect si nu face afirmatii in necunostinta de cauza.
Lucia38
Postat pe 30 Iulie 2009 08:53
De la: Gazelle, la data 2009-07-30 01:15:42Hummingbird
Ti se pare ca am scris acest subiect ca sa ma cert? Eu de obicei respect toate parerile chiar daca nu sunt de acord cu ele. Am vrut doar sa fac lumea constienta de ce se intampla, nu am incercat sa le impun sa nu mai manance acolo si au sarit pe mine destul de agresiv ceea ce mi se pare lipsit de eleganta si bun simt. De fapt aproape toate topicurile sunt pline de pupeze care nu respecta nimic si scriu numai sa se certe si sa jigneasca.
Probabil a fost o greseala sa scriu despre asa ceva pentru ca evident oamenilor nu le pasa sau cel putin celor care au citit subiectul. Macar sunt linistita ca imi fac datoria si protejez planeta atat cat o pot eu face, ajut animalele cat pot si incerc sa fac oamenii constienti de ceea ce se intampla. Si nu, nu ma cred o sfanta dar ma doare sa vad ce se intampla cu planeta asta si cat sunt oamenii de rai, nepasatori si cruzi. Fiecare primim ce meritam, de asta sunt sigura. Sa aveti o zi buna.


agresivitatea asta cred ca ti se trage de la prea multzi pui mancatzi la KFC atat de cunoscut mi se pare stilul tau
anybody
Postat pe 30 Iulie 2009 15:15
poate i-a ramas ceva in gat!!!!
geo_x
Postat pe 30 Iulie 2009 15:15
De la: geo_x, la data 2009-07-30 15:15:51poate i-a ramas ceva in gat!!!!


daca-i asa oare ma lasa pe mine sa o ajut ?
anybody
Postat pe 30 Iulie 2009 15:17
De la: Gazelle, la data 2009-07-29 19:34:06 Dupa cum am spus, e mai usor sa ne spalam pe maini, sa inchidem ochii. Dandanaua, putin imi pasa daca te-am enervat. Eu nu am vrut sa atac pe nimeni, nu stiu de ce simti asa lezata, ai facut asa ceva cu vreun pui, lucrezi la abatoarele kfc? Voi chiar nu aveti inima, sunteti romanii aia de care toata viata m-am ferit. Probabil sunteti din aia care stramba din nas ca sunt multi caini pe strazi dar nu faceti nimic pentru ei, ba mai mult ii si abandonati pe strada. Eu sunt de acord cu sacrificarea animalelor pentru hrana dar exclusiv pentru asta si nu pot accepta sa ne batem joc de ele sau sa le chinuim fara rost. Ce sa-i faci, mai avem mult pana la lumea civilizata.

am inteles mesajul tau dar tu ce crezi ca in romania cel putine nu e la fel in toate abatoarele poate in altele si mai rau ca sa nu mai vorbim de conditiile de igiena...
yumy
Postat pe 30 Iulie 2009 18:03
De la: Gazelle, la data 2009-07-29 19:34:06 Dupa cum am spus, e mai usor sa ne spalam pe maini, sa inchidem ochii. Dandanaua, putin imi pasa daca te-am enervat. Eu nu am vrut sa atac pe nimeni, nu stiu de ce simti asa lezata, ai facut asa ceva cu vreun pui, lucrezi la abatoarele kfc? Voi chiar nu aveti inima, sunteti romanii aia de care toata viata m-am ferit. Probabil sunteti din aia care stramba din nas ca sunt multi caini pe strazi dar nu faceti nimic pentru ei, ba mai mult ii si abandonati pe strada. Eu sunt de acord cu sacrificarea animalelor pentru hrana dar exclusiv pentru asta si nu pot accepta sa ne batem joc de ele sau sa le chinuim fara rost. Ce sa-i faci, mai avem mult pana la lumea civilizata.



fatuco, rezeste-te la realitate, cand idol tau in absolut orce e madam pamela anderson scuza-ma ca iti spun, ma lasa rece viata de apoi a puilor sacrificati la kfc, ma preocupa mai ml sanatatea mansardelor unora, ca dovada,..... n-ai inteles o ioa din ce ti-am spus, sunt animale pe cale de disparitie pe care omul se incapataneaza sa le vaneze si sa le ingurgiteze, sun oameni chinuiti printre care si copii , si pe tine te manaca de soarta unor "aripioare picante" si nu de orinde ci de la KFC...

o campanie denigratoare se face cu ceva mai mult tact tu ai dat cu batul in balta degeaba.

nu faci nici o diferenta intre ceea ce manaci si problemele reale ... in conclzie .... ma enerveaza pt ca nu ai destula minte incat sa iti dai seama ca esti absolut ridicola.

dandanaua_reloaded
Postat pe 31 Iulie 2009 08:22
sant sigura ca nu oameni care lucreaza la kfc sacrifica puii
si ei fac alceva decat sa ii vanda
si in al doilea rand oameni care ii sacrifica nau pik de suflet
rOxY1
Postat pe 31 Iulie 2009 14:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebari 2 De la: bestiutza_relouded 17 Aprilie 2009 08:56
help me! 7 De la: miss_darine 21 Martie 2010 20:47
hey 11 De la: roz5bule6lila7 6 Februarie 2010 21:40
E BUNA PUDRA DE ARGILA PENTRU COSURI? 9 De la: blaa 15 Ianuarie 2010 16:09
il iubesc insa recent ceva ma indeparteaza de el si nu stiu ce!!! 10 De la: oudry 28 Martie 2013 17:33