Setari Cookie-uri

fani depeche mode?

exista pe situl asta?daka da,bagati-va in seama aici pe topicul asta sa vedem cati suntem..
razz
Postat pe 23 Octombrie 2008 22:47
whoa,slow down,nu va ingramaditi...pe rand va rog
razz
Postat pe 26 Octombrie 2008 00:47
Pai te ajuta daca spun ca nu prea imi place cum canta?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 26 Octombrie 2008 00:54
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...Traiasca DM Ii iubesc...desi regret ca nu am ajuns la concertul lor...Dar data viitoare nu mai scapa
angelkiss82
Postat pe 26 Octombrie 2008 19:10
nu
dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Octombrie 2008 19:41
La anul o sa vina in romanik. Nu sunt innebunita dupa DM dar unele melodii merg :P

Postat pe 26 Octombrie 2008 21:43
hah,tare...un rasp pentru...doua contra..si o abtinere sa ii zicem...e un inceput
razz
Postat pe 26 Octombrie 2008 23:19
Prin '90 am inceput sa le descopar muzica si i-am tot ascultat vreme de cativa ani.Tin minte ca era o mare rivalitate in Ploieati intre "depechari" si "rockeri" si chiar au izbucnit cateva scandaluri la vremea respectiva.Ulterior s-a format un grup de prieteni (sau fan -club,cum vrei sa-l numesti)care au realizat petrecerile "Party DM" la Teatrul de Vara Bucov,la Beker in Konaque si apoi la Bogdan R.in Blue Pub-ulterior Down Town.Imi aduc aminte cu mare placere de petrecerile respective,dar, din pacate, eu din 2004 nu am mai putut sa particip.Nu pot sa ma declar un fan inrait ,dar recunosc ca imi place muzica lor.In 2005 le-am cumparat albumul "Plying the angel" si,sincera sa fiu nu am fost dezamagita."A pain that i'm used to","Precious"si "Lilian" suna foarte bine.Regret ca nu am reusit sa-i vad in 2006 in "Touring the angel" dar sper sa ii vad anul viitor!
mucky
Postat pe 1 Noiembrie 2008 03:58
da mucky,se vede ca esti depeshista :D...inca se mai tin party-uri la conak.intradevar mel pe care le-ai specificat sunt capodopere,dar ne-au obishnuit deja ca pe fiecare album sa aiba asemenea mel super!
neaaparat sa vi la concert...16 mai 2009.vezi ca se gasesc bilete deja pe net...incearca www.bilete.ro sau www.ticket.ro...grabeste-te dak vrei sa mai prinzi bilete bune,si nu la cucurigu,undeva de vezi scena cu binoclu:D...yo deja mi-am rezervat biletul cu ajutorul unei f bune prietene.in max 2 sapt il am...im happy :).stay devoted!
razz
Postat pe 2 Noiembrie 2008 00:28
Felicitari pentru ...bilet!Eu,din pacate ,nu stiu cu siguranta daca voi veni in tara in perioada respectiva. Sper totusi sa reusesc,daca nu astept parerea ta despre concert.
mucky
Postat pe 2 Noiembrie 2008 03:25
buna, acum sunt "rockera" consacrata :), de fapt ascult cam toata muzica veche dar DM a fost trupa tineretii mele si le ascult muzica cu foaaaarte mare placere si acum mai ales unele melodii :))) pe Little 15 dansam ...cand eram indragostita, ehhhhe... va pup
maralupu
Postat pe 2 Noiembrie 2008 07:14
Toata stima pentru cei carora le place DM. Am ascultat din intamplare melodii de-ale lor cam prin '85 si, cu toate ca la marele si tarele liceu in care invatam eram sufocati cu rusa si franceza, iar lb engleza cunosteam aprope deloc(doar ce prindeam de la TV), am fost coplesita de interpretare si instrumentatie. Si azi am o slabiciune cand ii ascult. Pana si fiul meu stie asta si, normal, i-a indragit.
Iar venirea trupei aici este chiar un eveniment muzical inedit.
lumyana
Postat pe 2 Noiembrie 2008 07:26
sigur, sunt destui fani depeche mode
angii
Postat pe 2 Noiembrie 2008 12:01
ii ascultam prin '87-'88!imi place si acum muzica lor dar nu pot spune ca sint fun depeche mode.
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 2 Noiembrie 2008 12:09
Haaahaaaha!!!Voiam sa deschid io topicul asta, insa mi-a fost frica de parerile contra...cum sunt multi cei care cred ca le stiu pe toate si ar matura intr-o secunda cu topicul sau parerile tale...Ma rog, ma bucur mult ca l-ai deskis tu ;)Acuma ia zi, de unde esti? Eu sunt fana Depeke inca si mai inversunata de cand l-am cunoscut pe sotiorul meu, acum vreo 7 ani, insa si inainte imi placeau! Noi suntem din Iasi, pe sotul meu il keama Robert, poate il cunosti? A fost si la Bucuresti la concert, si la Budapesta, eu nu am fost...ca e o poveste lunga, insa nu imi mai scapa concertul din mai!!!!Avem biletele deja :D ! Daca nu il stii pe Robert, trebuie sa il cunosti pe Catalin, e o figura omul ala! Razi cu el o gramada! No bine, nice to meet you si spor la antrenament pentru concert hihi.

Postat pe 2 Noiembrie 2008 12:32
I love them! Sper sa ajung la concert anul viitor!
free_spirit
Postat pe 2 Noiembrie 2008 20:12
@dianne43:pei de ce ar spune cineva de rau despre depeche mode,si chiar dak ar face-o...e parerea lor personala,i dont give a "funk" ...well yo sunt fan de mai demult,dar nu asa inversunat pana aku vreo jumatate de an,cand cunoscusem o persoana deosebita care m-a facut sa iubesc trupa asta si mai mult.sunt din ploiesti...si aici e o ramura depechista destul de strong :)..nu cunosc prea multi fani depeche deci nu ii cunosc pe cei pe care i-ai mentionat si din pacate am ratat concertul lor din 2006,dar nui nik,anul care vine ma revanshez :D...e frumos dak tu si sotul tau sunteti amandoi fani depeche.super!stay devoted to depeche mode and mostly to each other!
si..poate ne vedem pe akolo la concert,ca voi veni si yo cu depeshistii din plo :P
btw...sunt in zona A bineinteles..sper sa dau bine de tot din coate sa ajung imediat langa scena ;))
razz
Postat pe 2 Noiembrie 2008 22:30
o daaaa!si mie imi plac f mult!sunt super abia astept concertl!va pooop~!
snoopitzsa
Postat pe 3 Noiembrie 2008 09:02
Super tare...
fan parca dintodeuna ...

concertul de la Bucuresti a fost suppperrr tare ...
atat de mult mi-a placut ca am fost foarte aproape sa plec la Sofia a doua zi sa pot trai pe replay...

clara1972
Postat pe 3 Noiembrie 2008 11:49
foarte tare....ma calmeaza si versurile lor kiar spun mai mult decat o fac multe "trupe" mai vechi sau mai noi...DM e o stare in care daca intri..nu vrei sa mai iesi:P
bebeko88
Postat pe 3 Noiembrie 2008 11:58
Hmmm...o fi vreo fata dragutza cea care te-a iluminat cu depeke, asa ca la mine, sotul meu? aceasta fu dilema ! Ma bucur ca ne-am cunoscut, drept sa iti spun, parca ma insufletesc mai tare cand vad sclipirea din okii unui true fan, si mai ales prietenia de care dau dovada! Eu nu stiu in ce grupa ne vom afla, mi se pare ca cea cu fanii , ca biletele le-am luat prin fanclub. Super, nu? Si ce sa zic...apropo de ce ziceai de ce credeam io ca ar putea raspunde the mases la acest topic...sincera, ma uit in jur si nu prea vad lume cu bun gust intr-ale muzicii, si depeke, chiar de imi plac la nebunie mie, sunt cam old-fashion pentru generatiile actuale, si nu prea sunt intelesi de mintile iluminate ale unora care sunt pregatiti parca militariceste sa arunce cu praf in oki peste toate visele si iluziile pe care le aveai in minte...Eniuei, trecand peste acestia, tot raman fan depeke, dar si queen, guns, cardigans, si cei mai ...old-fashion asa, si mai minunati din toate timpurile muzicii! So, ca sa te minunezi un pic mai mult de noi doi, soti fani depeke,(pentru ca io inca ma mai minunez ) la nunta noastra, la tortul mirilor, am fost incantati cu " goodnight lovers", our special song Ok, see u next time!

Postat pe 3 Noiembrie 2008 16:45
good night lovers,wow,foarte frumos!si dap,ai descifrat misterul,chiar daka era aproape imposibil de elucidat a fost intradevar o fata deosebita care a aparut in viata mea in acel moment cand treceam printr-o perioada ffff proasta.mi-a mai ridicat moralul un pic,dar in acelasi timp mi-a parut rau ca nu a fost sa fie sa se lege ceva intre noi.asa ca a fost o situatie bitter-sweet.oricum am fost destul de matur sa accept situatia asa cum a fost ea,si akum am ramas buni prieteni,si tin la ea foarte mult.clipul ii este dedicat ei,evident(a reusit performanta sa ma faca atunci sa ma indragostesc de ea in fix 5 zile -o cunoscusem pe 15 apoi pe 20 de ziua ei i-am dedicat clipul,si dupa cum se obs,am pus suflet in el ).
anyway app de ce ziceai tu,ca pt generatiile de azi e mai old fashioned...intradevar cam asa sunt conceptiile.dar lumea sa tina minte un aspect.muzica nu se clasifica in veche si noua,doar in buna sau proasta.muzica buna rezista sute de ani,vezi marile capodopere ale clasicilor,pe care le poti auzi si azi si asculta cu mare placere;in timp ce curente muzicale cvazianonime in istorie precum manelele apar si dispar precum fumul de tigara.lumea nu trebuie sa spuna DA formatiei depeche mode sau oricarei alte trupe consacrate si in acelasi timp poate controversate...trebuie sa spuna NU non-valorilor.si asta cred ca se aplika in viata in general,nu numai in domeniul asta cultural.
btw...exista limita de caractere la mesaje pe kudika?daka da cred ca sunt aproape de ea
till next time,all the best to all!
razz
Postat pe 4 Noiembrie 2008 00:22
razz
Postat pe 4 Noiembrie 2008 00:59
Haai mai....da ce a avut in cap fata aia? Da e chiora, Doamne fereste, sau nu vede bine ? Ma rog, nu stie ce pierde, iti zic io care nu te cunosc, daaar imi pari super fain, super destep! Eh, is not too late, cred, si pun pariu ca ai sa gasesti o fata dragutza si deosebita asa ca tine. Ai dreptate cu muzica! Total de acord! Toate acestea fiind zise, have a very nice day, aaaand enjoy the silence! asta e urare 100% depeshista! mie imi place, nu stiu tie

Postat pe 4 Noiembrie 2008 18:58
bineinteles ca imi place ,nu ai vazut ca am o poza exact asa :D...enjoy the silence yourself!u have a nice day/night/twilight also
razz
Postat pe 4 Noiembrie 2008 19:04
He he...Nu stiu sigur daca ma pot numi fan,dar...imi plac la nebunie versurile lor.Fiecare melodie are cate un mesaj special.M-am regasit in multe dintre cuvintele lor si,sincer,de multe ori asta m-a ajutat.
Cat despre Dave...cat am mai bocit pe pozele lui,mai prin tinerete...

Printre preferate: Barrel of a gun,Condemnation,Somebody...Ehe,sunt multe...
tgv
Postat pe 25 Noiembrie 2008 16:16
Salutare tuturor..acum m-am inscris si eu pe site-ul acesta pt ca din intamplare am gasit intrebarea cu fanii DM .Ce pot sa zic..Ii iubesc:) sunt trupa mea favorita i-am vazut in 2006 si acum ii astept pe 16 mai in Bucuresti si pe 23 iunie in Budapesta .Intotdeauna ma bucur cand intalnesc fani DM asa ca nu am putut sa nu intru sa va salut..See you there people..presimt ca o sa fie more than a party..aa..si app..am inteles ca o sa fie un party in Ploiesti pe 20 Dec in club Retro Caffe:)

Postat pe 26 Noiembrie 2008 20:35
acum cand va scriu ascult "never let me down".sunt fana de la 12 ani.acum am 24.o sa vin la concertul din bucuresti si la cel de la roma asa ca abia astept sa va cunosc.iubesc muzica celor de la depeche mode si asta ascult in fiecare zi cat de mult pot.dave gahan e cu siguranta cel mai sexy barbat in viata.
elisa_me
Postat pe 29 Noiembrie 2008 21:31
si pe 19 decembie voi fi in fire club la petrecerea depeche mode.sper sa veniti si voi:)kiss
elisa_me
Postat pe 29 Noiembrie 2008 21:32
mie imi plac cracii lui! s veery sexy! imi place de el, e original! l-am si visat! e de treaba, va zic io! hehe! voia sa scape sireacul de paparazzi si mi-a cerut mie ajutorul! fireste ca am fost incantata;))! abia astept concertul! pana atunci savurez touring the angel si imi incarc bateriile ! o sa fie suupeeer, fanilor! yahoo! imi iau ciocatele, tricoul cu depeke, imi dreg vocea si gooo!!! yeaaah!

Postat pe 30 Noiembrie 2008 18:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sugestii de concursuri 3 De la: Shiny_Shiny 15 Iunie 2008 13:35
donez rochie mireasa 19 De la: evricuta 12 Septembrie 2013 18:47
vinul rosu 10 De la: kudika457402 20 Octombrie 2011 19:23
JURIDIC 26 De la: MaraDonna 23 Octombrie 2009 17:12
Cine m-a facut sa zambesc astazi... 33 De la: cotyca 11 Mai 2010 08:17