Setari Cookie-uri

ce parere aveti de barbat TAUR si femeia VARSATOR

as vrea sa stiu compatibilitatea zodiei VARSATOR -femeie cu barbat -taur. NU PREA CRED CA SE POTRIVESC. DAR VARSATORUL CU CE ZODIE SAR POTRIVI?
creata33
Postat pe 25 Octombrie 2008 10:06
buna..sati dau exemplul meu. eu sunt varsatoare iar iubitul meu e taur. nu neaparat k taurul nu se potriveste cu varsatorul, este vorba de faptul k taurul este fixist, are ideile lui p care nu i le poti scoate nici cu clestele, numai el are dreptate, s nu cumva s ii sari din cuvant sau s t contrazici cu el k e d rau...in fine, asta e aspectul negativ. partea frumoasa este k taurul este foarte devotat intro relatie si iubeste mult atunci cand i sa pus pata p partener/a, s daruieste intru totul , este sufletist , darnic, ajuta p toata lumea...cam atat daca imi mai aduc aminte iti mai zic...acum am zis asa l general dar si putin referitor l rel mea cu un taur
camelia_xiib
Postat pe 29 Octombrie 2008 15:15
Buna ziua!!
As vrea sa stiu si eu ce compatibtliate are o femeie scorpion si un barbat sagetator??Va rog as vrea sa stiu ce poate sa faca o scorpioanca sa se inteleaga bine cu un sagetator?
Multumesc mult si astept raspuns cat mai repede!
ninik
Postat pe 11 Noiembrie 2008 11:24
cu balantaaaa zic euuu

Postat pe 3 Decembrie 2008 18:21
pt tine mmai conteaza ce zodie este daka il iubesti nu se pune io zic ca varasatorul se potriveste cel mai mult cu balanta am citit intro carte dar ce mai conteaza????

Postat pe 3 Decembrie 2008 18:23
eu zic ca varsatorul se potriveste cu balanta am citit dintro carte

Postat pe 3 Decembrie 2008 18:25
De la: varsator24_ianuarie, la data 2008-12-03 18:21:26 eu zic ca varsatorul se potriveste cu balanta pt ca am citit inro carte

Postat pe 3 Decembrie 2008 18:26
femeia varsator cu barbatul taur? regret sa-ti spun dar nu au nici o compatibilitate ca si zodii,in viata se pot piotrivii ca oameni si cam atat....dar trebuie sa fim optimisti..cine stie...poate,poate..
bosumflici88
Postat pe 6 Decembrie 2008 14:53
Eu am avut o relatie faina cu o varsatoare acum vreo 10 ani, a tinut vreo 2 ani si n-a fost rea deloc.....

Postat pe 21 Decembrie 2008 14:29
nu cred ca v-ati potrivi,taurul este fffffff sufletist dar daca nu ii oferi ce isi doreste te calca in picioare

Postat pe 21 Decembrie 2008 14:31
Sa va spun ceva:mama mea e varsator,tata e taur;nu spun k au avu relatia perfecta pentru k nu exista asa ceva!Ei s-au casatorit printr-o conventie facuta de mama si bunikmea din partea tatalui(tata a fost parasit de logodnica cu o zi inainte de nunta,si k sa nu se faca de ras familia lu tata,bunikmea a rugat-o pe mama sa faca cununia religioasa cu el si dupa aceea o rupe nu-i problema)nunta era in 2 zile si ei nu se cunosteau:)) asa k azi s-au cunoscut si maine s-au casatorit!S-au placut,si au facut ulterior si cununia civila si asa sunt impreuna de 21 de ani!S-au inteles cu bune si cu rele....Deci nu va luati dupa zodiac....unde dragoste nu e...nimic nu e.
misterrrr
Postat pe 16 Ianuarie 2009 09:16
...stiam ca varsatorii sunt compatibili cu Gemenii...eu sunt geamana si iubitul meu e Taur...la fel nici noua zodiacul nu ne surade, dar amandoi avem ascendent in Rac..habar n-am daca are vreo relevanta si pana acum ne-am inteles foarte bine pe mai toate planurile..Pana la urma nu cred ca un zodiac ar trebui sa-ti arate calea...calea ti-o arata inima..
oanalexandra
Postat pe 20 Ianuarie 2009 10:43
Dupa cum ai observat si tu sunt raspunsuri atat pro cat si contra relatiei dintre o femeie varsator si un barbat taur. Am sa-ti spun cum au decurs lucrurile la mine: eu fiind in zodia varsator, iar iubitul meu in zodia taur. Noi ne cunoastem de vreo 11 ani, insa am devenit prieteni(iubiti) dupa vreo 2 ani jumate de cand ne-am vazut prima data. Relatia noastra nu a decurs deloc asa cum ar fi trebuit ci a fost si mai greu pentru noi caci eram la distanta: eu la Galati - el la Buzau, dupa care eu la Galati - el la Sibiu si in cele din urma eu TOT in Galati si el la Brasov... Citeam o sumedenie de carti astrologice, numerologie... Nu pierdeam nicio dimineata in care sa nu stiu horoscopul meu si al lui... Majoritatea prietenilor, atat din partea mea, cat si din partea lui, pe de o parte si de alta, ne spuneau ca relatia nu o sa tina si ca nu avem nicio sansa... Insa nu trebuie sa dai crezare si sa te lasi influentata de sentimentele si parerile altora, important este sa crezi in iubire si sa lupti pentru ea. Este o vorba: "ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se indeplineasca!" SAU " de ce ti-e frica de-aia nu scapi!". Tu si el contati, nu restul !!!?!
Dupa 8 ani si jumatate de relatie, suntem in continuare impreuna. Mai mult de atat locuim impreuna de 3 ani si urmeaza si acel lucru mult asteptat de noi toate: NUNTA!! Nu lua in seama compatibilitatile astrologige, nici macar acei ascendeti.. si nici ceea ce-ti spun unii sau altii, important este ca tu sa simti ca-ti doresti sa fi indragostita de el, ca vrei sa fi iubita de el si ca esti TU in prezenta lui. Pentru ca daca toate aceste lucruri se intampla e imposibil ca el sa nu-ti impartaseasca aceleasi sentimente! // din partea noastra: Sa fie intr-un ceas bun!!!
Addalex
Postat pe 21 Ianuarie 2009 18:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu pesti el scorpion 2 De la: Soransky 1 Octombrie 2009 10:17
barbatul din zodia balanta 501 De la: ramo77 7 Iunie 2015 21:13
buna 3 De la: love_X 2 Iunie 2009 17:49
ce parere aveti despre:femeia berbec, barbatul pesti? 10 De la: lumimari 29 Iunie 2009 09:47
Bãrbatul Taur .... ÎNCÃPÃÞÂNAT ! 78 De la: DeeaDumi 31 Decembrie 2016 15:53