Setari Cookie-uri

cand stii ca ai gasit fericirea?

eu sunt d 3 ani q prietenul meu si ne iubim mult dar ne si certam p masura.ne-am despartit o data pt ca incepuse sa-mi vb urat,sa ma faca in toate felurile si nimic nu-i convenea din c faceam.ne-am impacat pt ca n-am putut sta fara el.il iubesc foarte mult si i/am spus ca ne impacam daca el isi revizuieste comportamentul.aqm nu imi mai vb la fel ca inainte dar are unele momente cand devine c a fost.sunt fericita q el dar ma deranjeaza enorm cand imi vb urat si mereu spune ca nu sunt buna de nimic.c ar trebui sa fac.e foarte incapatanat si daca incerc sa-i explic ca ma deranjeaza ceva in comportamentul lui devine nervos si ne certam.desigur eu nu ma consider perfecta,am si eu defectele mele dar eu nu-i vb urat si nu-l jicnesc pt ca nu pot si nu vreau.sunt fericita si nu...cum sa rezolv aceasta dilema?!
sweet_heart
Postat pe 26 Octombrie 2008 11:03
Parerea mea este ca inca nu s-a maturizat si inca nu stie ce comportament sa adopte fata de tine. Depinde numai d tine acum, daca vrei sa stai cu un barbat care astazi e lapte si miere si maine tuna si bufneste iti asiguri singura nefericirea, nu zic sa-l parasesti dar incearca sa-l schimbi. Tu il cunosti cel mai bine, am avut si eu un prieten de genul asta si nu am rezistat decat cateva luni :D stiu ca reuseam sa il fac pentru perioade d timp sa fie ca o pisicutza numai evitandu-l si purtandu-ma si eu la fel de rece cu el.
O alta solutie ar fi sa porti o discutie deschisa cu el, si sa il asiguri k d data aia o sa-l parasesti pt totdeauna daca nu se schimba, crede-ma poti sta fara el, daca vede ca esti slaba o sa ti se urce si mai rau in cap, si sunt convinsa ca nu vrei asta...deci arata-i ca se poate si fara el, mai ales k acum nu este iubitul perfect.

Postat pe 6 Noiembrie 2008 10:46
Daca el te subestimeaza, nu o face si tu! Arata-i ca poti fii mult mai buna ca el in unele chestii in care el se considera "seful". Nu stiu daca nue prea tarziu, dar invata-l sa te respecte. Din moment ce stie ca v-ati despartit datorita felului sau de a vorrbi cu tine, si inca continua in ritmul asta....inseamna ca ori nu te pretuieste la adevarata ta valoare ori cauta intenionat motiv sa va despartiti. Parerea mea ar fi, ca dupa ce incerci ce am spus mai sus sa il faci clar faptul ca e ultima sansa, oricat de mult il iubesti si ca poti gasi 100 "pe masura ta" (ca sa nu zic mai buni ca el ca poate nu o sa-i placa cum suna) care sa te iubeasca fara sa te jigneasca! Bafta :)
Alexandra_Pitzy
Postat pe 9 Noiembrie 2008 18:40
si inca ceva, fericirea stii ca ai gasit-o de abea dupa ce o pierzi...
Alexandra_Pitzy
Postat pe 9 Noiembrie 2008 18:43
stiu,tocmai d aceea ne-am si impacat.pt ca nu puteam sta unul fara celalalt.nu vreau s ma mai cert q el ci sa-i recastig increderea si sa-l refac sa inteleaga ca il iubesc,sincer.am rezolvat treaba q respectul,a fost mai usor decat imi inchipuiam. m-ati putea ajuta q asta?qm sa il dau gata?
sweet_heart
Postat pe 15 Noiembrie 2008 19:46
pffff...pey ce sa-ti mai zic eu tie? mi-as sustine parerea, sa te tii tare pe pozitii iubeste-l din tot sufletul, dar arata-i doar cand merita...adica fi dulce-acrisoara, cand asa, camd invers.exact cum zici ca se poarta si el cu tine. ma gandesc ca asta l-ar mai pune pe ganduri/jar
Alexandra_Pitzy
Postat pe 17 Noiembrie 2008 22:46
Hello girls..www.hainutecool.blogspot.com...am mai postat hainute..sunt funny si preturi foarte acesibile..va astept.pups
_madalina_alexandra_
Postat pe 18 Noiembrie 2008 23:32
dupa ce te musca.....inseamna ca ai gasit-o.....sa nu faci vaccinul.....ca dispare

Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:32
Tu ne intrebi pe noi ce inseamna fericirea ca sa gasesti asemanari?Eu una n-as fi fericita cu un tip care m-ar jigni si ar crede despre mine ca "nu sunt buna de nimic".Tu fa o balanta cu argumente pro si contra pt el. Si vezi unde se inclina balanta...si poate asa iti dai si tu seama dc iubesti si mai ales ca anume iubesti tu la el.Si dupa ce tragi concluziile ii arati si lui.Succes, dc nu e prea tz!
ramona_elisa
Postat pe 18 Ianuarie 2009 23:46
De la: sweet_heart, la data 2008-10-26 11:03:49eu sunt d 3 ani q prietenul meu si ne iubim mult dar ne si certam p masura.ne-am despartit o data pt ca incepuse sa-mi vb urat,sa ma faca in toate felurile si nimic nu-i convenea din c faceam.ne-am impacat pt ca n-am putut sta fara el.il iubesc foarte mult si i/am spus ca ne impacam daca el isi revizuieste comportamentul.aqm nu imi mai vb la fel ca inainte dar are unele momente cand devine c a fost.sunt fericita q el dar ma deranjeaza enorm cand imi vb urat si mereu spune ca nu sunt buna de nimic.c ar trebui sa fac.e foarte incapatanat si daca incerc sa-i explic ca ma deranjeaza ceva in comportamentul lui devine nervos si ne certam.desigur eu nu ma consider perfecta,am si eu defectele mele dar eu nu-i vb urat si nu-l jicnesc pt ca nu pot si nu vreau.sunt fericita si nu...cum sa rezolv aceasta dilema?!

fetito, ce legatura are asta cu "dieta"? si app ca sa nu fiu off-topic total, cum poti sa spui ca te simti bine cu el, cand el iti vb urat, te jigneste si te considera inutila? probabil e varsta de vina...nu stii cu adevarat ce vrei de la viata.
Ronnie_Coleman
Postat pe 15 Februarie 2009 16:17
AI STELE_N PRIVIRE SI NIMENI SI NIMIC NU_TI STA IN CALE . TOT UNIVERSUL E AL TAU ....DAR DUREAZA OAR O CLIPA ! SINT FERICITI TOTI CEI CARE?AU TRAIT ACEASTA CLIPA : UNII SE IMBATA CU APA CREYAND CA SINT FERICITI DAR......POATE N+OR S+O CUNOASCA NICIODATA.
nocturnalia
Postat pe 16 Februarie 2009 14:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa il recuceresc? 4 De la: Barbie30 8 Septembrie 2010 11:20
jhhhuuhjujhkuuii 22 De la: vali_pc2007 12 Februarie 2010 02:53
salut 2 De la: Valy90 4 Mai 2011 16:05
Masaj Thailandez In Strainatate?? 2 De la: Cassey 13 Mai 2009 17:31
depresie... 55 De la: kudika056203 31 August 2009 23:45