Setari Cookie-uri

Prea slaba

Buna fetelor! am si eu nevoie de un sfat din partea voastra. Sunt f.inalta si slaba(1.82 m si 65 kg) Orice haina as pune pe mine arata ca pe gard. Cu ce sa ma imbrac ca sa arat bine? (sunt bruneta cu parul lung si ochi caprui)

Postat pe 9 Februarie 2008 19:01
multe fete viseaza sa arate ca tine...sa fii slaba e mai bine decat plinuta,din punct de vedere al sanatatii...si e mai usor sa te ingrasi decat sa slabesti...in primul rand te-as sfatui sa eviti culorile ca negru si albastru inchis,am in vedere intr-un complet vestimentar daca iti place culoarea neagra foloseste-o doar intr-o piese,fie pantaloni,incaltaminte si geanta,fusta..dar nici decum toata sa te imbraci in negru...daca esti bruneta ca si mine iti merg culorile:auriu,galben,cafeniu(toate nuantele)gri,verde,rosu,oranj....si in primul rand albul sau culoarea vannila...esti o norocoasa ca esti inalta si slaba...iti stau bine pantalonii clasici,tip barbatesc..tunicile cu imprimeuri,fustele creion,si costumele clasice....tip busness lady...nu te complexa din cauza inaltimii...si nu renunta la tocuri in favoarea adidasilor...si uita de rochii si bluze decoltate daca nu ai sani aratosi,mai bine alege in loc de decolteu-volanase,pliuri,strasuri,cristale..aplicate pe zona decolteului...te pup

Postat pe 9 Februarie 2008 19:45
HIHIHI..EU AM 1,86 SI TOT 65 DE KG..:)..eu tot ce te pot sfatui este sa porti haine care intr-adevar iti scot in evidenta corpul...poarta pantalono mai lungi decat de obicei..pot fi bine purtati la tocuri..picioarele tale vor parea interminabile..:P..visul barbatilor...in privinta aceesoriilor te sfatuiesc sa eviti bijuteriile foarte mari...mici si finute...sa iti scoata in evidenta supletea si sa pari f finutza...numai bine

Postat pe 9 Februarie 2008 21:27
salut!si eu am aceeasi problema.sunt prea slaba si in loc sa ma bucur,am devenit complexata din cauza asta.la recomandarea unei prietene,am incercat o cura cu peritol.mi-a facut o pofta de mancare de s-a speriat lumea din jurul meu.in mai putin de o saptamana am pus pe mine 4 kg.trebuie neaparat sa incerci.
anita1
Postat pe 9 Februarie 2008 22:22
si ce este acel peritol? eu am 1.67 si am 47 kg... nicicum nu vrea sa se puna nimic pe mine oricat as manca :(

Postat pe 9 Februarie 2008 23:26
buna fetelor...ma bucur ca se vorbeste despre acest subiect...eu am 1.60 si 43 de kg...imi doresc f mult sa ma mai ingras...imi gasesc greu haine si atunci depinde de model ca nu imi vine orice bine...sincer eu mananc fara nici un fel de ezitare...imi place mancarea dar nu ma ingras si mai ales vreau sa pun putina carnita in partea de sus a corpului....din pacate chiar nu stiu ce sa mai fac....va pup
lianail
Postat pe 10 Februarie 2008 10:27
hello :*:*:* eu sunt in aceeasi situatie ca si kudika me alyc89 :):) desi la inceput eram putin complexata ca eram mai slabutza acum mi-am dat seama ca este un atu :) tre sa inveti cum sa iti alegi hainele ca sa te puna in valoare :) in general fetele slabutze tre sa se imbrace in culori deshise si niciodata inchise :) eu cred ca ar trebui sa te uiti mai bine in oglinda si sa fi multumita de u ca esti slabutza ...cand esti slabutza poti sa te ingrasi cand vrei (desi eu oricat as manca nu ma ingraa :D) in schimb e mai greu sa dai kg jos :)

pooops & take care :*
buna13nebuna
Postat pe 10 Februarie 2008 16:06
si eu st slabuta...dar st mai mica de inaltime..si oricat as manca..tot nu ma ingras..in schimb dc o zi nu mananc..se cunoaste..slabesc imediat:| ciudat fenomenu..si chiar enervant..cel mai bine e sa invatam sa ne iubim asa cum suntem..si sa avem mai multa incredere in noi.

Postat pe 15 Martie 2008 14:44
Fetelor si eu sunt in aceeasi situatie...numai k am 1.60 dar tot slabuta sunt si orice as face nu ma ingras. Nu stiu ce suplimente nutritive as putea sa iau ca sa-mi cresca pofta de mancare...in privinta peritolului eu sunt cam rezervata pentru ca are si efecte secundare precum "confuzie mentala", "halucinatii vizuale" si "ataxie" asa ca cititi cu atentie prospectul inainte sa luati.

Postat pe 15 Martie 2008 18:21
mai fetelor ,cind aveam pina in 30 de ani si eu eram ca voi iar acum ma lupt in fiecare zi cu kilogramele in plus asa ca profitati acum de faptul ca sinteti slabe si simtiti-va bine in pielea voastra!

Postat pe 23 Aprilie 2008 15:32
Vrei sa afci bani doar deschizand mailul?Intra aici: http://www.es-facil.com/ganar/alta?Id=64815634 ,inscrie`te,da likul mai departe si vei vedea cum iti intra bani in cont!singura conditie este ca la tara sa pui espana,iar apoi pentru primirea banilor veoi da datele tale reale!

Postat pe 24 Aprilie 2008 17:04
Fetelor am avut si eu aceasta problema....dar am luat niste perritol si ginsavit si m-am ingrasat. e altfel...parca ma simt mai bine.eram si eu cam confuza cu ce sa ma imbrac,ce culori mi se potrivesc...dar intodeauna sa te gandesti k alte fete se infometeaza k sa arate mai slabe.conteaza sa te simti tu bne si sa nu iti pese de parerea celor din jur.invata sa te iubesti asa cum esti si dak vrei sa iei cateva kg in plus ia ginsavit si peritol.
fabiola_faby
Postat pe 29 Iulie 2008 22:36
Si eu am avut mereu aceasta problema,dar am incercat o cura cu peritol.In cateva saptamani eram exact asa cu imi dorisem,apoi am renuntat la cura cu pastile,a urmat o perioada grea cu examene si stres,si am dat jos tot ce pusesem. Apoi am incercat din nou sa iau peritol dar aveam probleme la serviciu pt ca imi dadea stare de somnolenta,dar o stare de neimaginat,in care vedeam doar un pat,si atat.Nu ma puteam concentra si aveam mereu o stare de nervi din cauza careia ma certam mereu cu cei din jur.Asa ca am renuntat, si nu cred k o sa mai urmez vreo cura cu asa ceva.Asa ca aveti grija ce luati,sa nu va dauneze sanatatii sau relatiilor cu cei din jur.
kryna13
Postat pe 8 August 2008 10:08
In cazul in care vrei sa te mai ingrasi spune-mi.Iti voi da o reteta ca sa pui masa musculara,deci nu grasime.
claudea69
Postat pe 8 August 2008 17:14
Mai bine slaba. E si mai sanatos. Conteaza si constructia, nu numai nr de kg. Asa ca doar tu poti decide (cu ajutorul oglinzii) ce te avantajaaza. Daca totusi vrei sa te ingrasi, mananca multe dulciuri.

Postat pe 10 August 2008 13:05
doamne, cum poti spune ca la 1/82 m si 65 de kg esti slaba? cred ca nu te-ai cantarit bine. eu una, am 1/80 m si 58 de kg si imi place ft mult cum se vede. e drept, imi plac femeile mai slabutze dar totusi, la inaltimea ta esti chiar ft ok. e posibil sa ai o constructie care sa dea senzatia ca esti slaba dar si micile imperfectiuni pot fi ascunse cu succes. iti recomand sa faci putin sport pentru tonifierea corpului. pupici si numai bine, stai linstita esti foarte bine, cate nu vor sa arate asa.

Postat pe 7 Octombrie 2008 14:01
Doamne in sf un subiect pe tema asta. am aceeasi problema, am devenit complexata cu ajutorul tuturor " ar trebui sa te mai ingrasi un pic", nu mai zic ca raionul copii imi este cel mai cunoscut, de ceva tp am inceput sa ma indop cu mancare, inca astept rezultate:d.
onixica
Postat pe 7 Octombrie 2008 14:11
buna la toata lumea de pe acest forum.....pana acum eram doar o simpla "ascultatoare" ca sa zik asa in ceea ce priveste toate discutiile de pe acest forum insa acum am vazut o discutie care ma marcheaza si pe mine .....problema asta oameni buni cu "prea slaba" numi vine a crede ca mai sunt fete ca mine ....credeam ca sunt singura care se confrunta cu aceasta problema .....acum ma bucur ca am cu cine impartasi acest "fenomen"......sunt si eu ca si voi......"prea slaba" ...am 1 65 si 48 kg......incepe sa fie un complex pt mine din cauza celor din jur care stau cu gura pe mine tot timpul simi spun ca trebuie sa mai pun un pik pe mine ......nu am ce sa fac mananc eu cat pot dar nu se pune pe mine nimik .....nu am ce face incep sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu am sa fiu niciodata mai plunuta de atat cu toate ca tare mult mias dori asta .....insa sper sa nu ajung dependenta de vorbele celor din jur si sa cred ca asta trebuie sa fie un complex grav .....voi ce ziceti/././....va multumesc!!!
ancutza862
Postat pe 25 Octombrie 2008 11:21
la 1,82 si 65 kg nu esti prea slaba /:)...cine te-a mintit.multe fete ar vrea sa aiba raportul asta greutate/inaltime pe care il ai tu.
anyway pt cine doreste sa se ingrashe...un consum cat mai mare de calorii va ajuta,de asemenea un pic de sport.cei predispusi la o constitutie astenica slabesc dak nu fac miscare..atentie prin miscare si sport nu ma refer la alergari,sau efort sustinut,prelungit...di astea rezulta pierderea de calorii rapid si deci slabire...faceti un pic de aerobic,niste genoflexiuni,exercitii cu greutati mai usoare..stuff like that.stiu ca si yo am avut aceiasi problema.
in alimentatie nu conteaza neaaparat cantitatea ci calitatea...asa ca..e recomandat sa consumati cat mai multe proteine,lipide,glucide,carbohidrati si bineinteles calorii...toate astea ajuta la luarea in greutate.fiecare are in functie de inaltime si greutate un index de masa corporala denumit BMI.in functie de asta se stabileste necesarul zilnic de calorii pt a-ti mentine greutatea.daka depasesti acest necesar zilnic atunci iei in greutate,e simplu.trebuie o motivatie puternica sa te ajute sa mentii acest ritm,pt ca in zilele cand consumi hrana cu o valoare energetica sub acest prag,practic dai inapoi,asa ca trebuie sa perseverezi.mananca alimente cu o valoare energetica mai ridicata.aportul de calorii se traduce in strat adipos...la aprox 10 kcal = 1g de grasime...pentru a va cacula indexul BMI si a va incepe un plan de atac intrati pe situl asta...http://beautycenter.ro/calculator-nutritional/
succes
razz
Postat pe 26 Octombrie 2008 00:27
De la: ancutza862, la data 2008-10-25 11:21:07buna la toata lumea de pe acest forum.....pana acum eram doar o simpla "ascultatoare" ca sa zik asa in ceea ce priveste toate discutiile de pe acest forum insa acum am vazut o discutie care ma marcheaza si pe mine .....problema asta oameni buni cu "prea slaba" numi vine a crede ca mai sunt fete ca mine ....credeam ca sunt singura care se confrunta cu aceasta problema .....acum ma bucur ca am cu cine impartasi acest "fenomen"......sunt si eu ca si voi......"prea slaba" ...am 1 65 si 48 kg......incepe sa fie un complex pt mine din cauza celor din jur care stau cu gura pe mine tot timpul simi spun ca trebuie sa mai pun un pik pe mine ......nu am ce sa fac mananc eu cat pot dar nu se pune pe mine nimik .....nu am ce face incep sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu am sa fiu niciodata mai plunuta de atat cu toate ca tare mult mias dori asta .....insa sper sa nu ajung dependenta de vorbele celor din jur si sa cred ca asta trebuie sa fie un complex grav .....voi ce ziceti/././....va multumesc!!!


Buna! Stii ce m-a uimit k am tot 1.65 si kg am 44, sincer sunt slabuta, la 46 de kg arat cel mai bine, poate k aici depinde enorm de conformatia fiecaruia, la 48 de kg sunt butoias, chiar nu imi place cum arat si la nimeni din jurul meu nu ii place.
Si eu am prieteni care imi spun ai mai slabit, te-ai mai ingrasat si eu mi-am fortam o obsesie si am momente cand ma indop cu mancare, dar fara sens ... numai eu stiu cate tratamente de ingrasat am facut si fara prea multe rezultate.
Sincer ma simt bine in pielea mea, numai k stiu k dk mai pun 2 kg nu mai mult ( pt k sunt extrem de vizibile) arat si mai bine ... asa k ... incearca sa te simti bine in pielea ta si ai sa vezi k te ingrasi fara sa iti dai seama ;)
Mereu cand am fost ignoranta la parerile celor din jurul meu mi-a fost ma bine. Cat despre chestia cu PERITOLUL ( pt ca s-a tot scris de el) incercati sa cititi bine prospectul fetelor, pt ca are multiple efecte secundare, gen: stari de somnolenta, pierderi de memorie, etc ...
mihaelamoroiu
Postat pe 5 Noiembrie 2008 12:04
Peritolul este pt alergii, eu am avut de luat un tratament cu peritol pt o alergie si nu l-am putut tine, intrucat imi provoca o mare somnolenta si lipsa de concentrare.Dupa 3 zile am renuntat.
veiled_thoughts
Postat pe 6 Noiembrie 2008 23:40
multumesc mihaelamoroiu pt "sustinere" ma bucur sa mai stiu ca cineva de undeva din necunoscut imi este alaturi fara sa stie cat de mult conteaza pt mine......te pop si ai grija de tine si vezi sa nu te ingrasi si tu ca si mine......am glumit....pop...pa
ancutza862
Postat pe 7 Noiembrie 2008 22:21
salut. e super tare subiectul, de cand asteptam asa ceva.....:* eu am 1,73 si 52 kg, ce pot face sa ma ingras ca nimic numi vine bine(nu am dotari pe nici unde) ce pot sa fac???????? (sunt studenta in ultimul an:P ce pot sa iau sa nu ma afecteze?)
Flory_403
Postat pe 27 Decembrie 2008 15:33
hellu...eu sunt carmen....am 17 ani..si sunt slaba...am 1.70 cm j 45 d kg....j mai si fumez....dak m'ash lasa d fumat...m'ash ingrasha?? pls raspundetzi'mi

angel_without_soul1328
Postat pe 30 Ianuarie 2009 23:28
am citit intr`o carte ca fumatul te ajuta sa slabesti

Postat pe 1 Februarie 2009 15:09
hmmm... eu ma consider plinutza si imi doresc sa slabesc... am 1.55 inaltime si 40 de kg... fiti fericite ca sunteti slabe.. o pers mai slabutza se poate imbracata cu orice ca ii sta bn.. (asta dak stie sa asorteze hainele cum trebuie).. e greu sa slabesti usor e sa te ingrasi..
MaryKate
Postat pe 13 Februarie 2009 00:26
in sfarsit un subiect bine plasat....eu sunt o fata de 25 de ani care cantareste 39kg la 1.60cm! vreau ceva sfaturi sau solutii oameni buni ca nimik nu se lipeste de mine oricat as incerca
cilly
Postat pe 13 Februarie 2009 00:27
si eu sant tot cam la fel 1,74 si 53 kg oare e bine
caprioara87
Postat pe 11 Martie 2009 21:23
De la: MaryKate, la data 2009-02-13 00:26:41hmmm... eu ma consider plinutza si imi doresc sa slabesc... am 1.55 inaltime si 40 de kg... fiti fericite ca sunteti slabe.. o pers mai slabutza se poate imbracata cu orice ca ii sta bn.. (asta dak stie sa asorteze hainele cum trebuie).. e greu sa slabesti usor e sa te ingrasi..

te consderi plinutza???????????????/
dar eu cum mai sunt la 1.52 inaltime si 55 kg sunt obeza sau cum?
mai gandestete si apoi poti spune ca esti plinutza cred ca un sfat de la o persoana straina te-ar ajuta enorm intreaba lumea din jurul tau ce parere au despre tine adica daca sunt de aceeasi parere ca si tine ca esti plinutza si vezi ce iti spun
NU AI CUM SA FI PLINUTZA SA 1.55 m SI 40 kg
everything_for_you
Postat pe 26 Martie 2009 14:05
si eu sunt ftttttttt slaba.1,68 si 43kg.toata lumea imi plange de mila k sunt asa,si ma enerveaza la culme.de cate ori reusesc s imi ridic singura moralul,se gaseste cate un "destept " s ma dezamageasca.uneori zic bine k macar sunt sanatoasa...dar totusi,pan cand o s fiu SLABA si SANATOASA
oana_bz
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Masaj Thailandez In Strainatate?? 2 De la: Cassey 13 Mai 2009 17:31
cura de ingrare 38 De la: freakbabe 6 Martie 2010 21:12
jhhhuuhjujhkuuii 22 De la: vali_pc2007 12 Februarie 2010 02:53
Cum sa il recuceresc? 4 De la: Barbie30 8 Septembrie 2010 11:20
Cum fac sa ma ingras? 31 De la: alexandra_blonda 20 Decembrie 2016 17:16