Setari Cookie-uri

vrea sa ma ingras..

Buna seara .Cine poate sa ma ajute si pe mine cu un sfat? ....am slabit intr un mod dramatic de la 49 de kg la 43 si asta intr-un timp foarte scurt de aproximativ 4 saptamani..am fost pe la medici insa tot ce mi s-a prescris a fot tratament medicamentos..adica vitamine si alte cele..insa far rezultat..tot nu pot sa mananc...Cand vine ora mesei ma grabesc sa gasesc alta preocupare doar ca sa nu mananc...stie cineva vreun remediu sau tratament ??sau orice altceva..multumesc
andre208
Postat pe 22 Noiembrie 2009 22:18
Ceva analize ai facut? Nici macar suplimentele alimentare nu te ajuta? Sau vitamine puternice ca Vitamaxul?
happy_face
Postat pe 22 Noiembrie 2009 22:51
da am facut o cura cu vitamax ..timp de o luna ,adevarul e ca m am simtit mai bine,mai cu pofta de viata dar mancarea tot o urasc
andre208
Postat pe 22 Noiembrie 2009 23:14
Eu sunt de parere ca vitaminele dupa ce le-ai adiminstrat nu isi fac efectul imediat si trebuie sa mai astepti cam o luna si ceva. Incerca sa iti faci si un set de analize, pot exista multe cauze de nu poti lua in greutate (hiperactivitatea, stresul etc) Poti incerca si un regim de ingrasare http://www.sfatulmedicului.ro/Diete-de-ingrasare/regim-de-ingrasare_1476. Iti mai pot spune ca vitaminele le mai poti lua si din fructe Bafta!
Ely80
Postat pe 23 Noiembrie 2009 13:36
Si eu am o problema...
Am 12 ani,si am doar 34 de kg.
Nu stiu ce sa fac...
Am luat vitamine...
Vreun sfat?
Black_
Postat pe 27 Noiembrie 2009 18:47
As vrea sa te intreb cati ani ai, in primul rand? Însã tot ceea ce pot sa iți spun pana acum este ca nu trebuie sã îți faci viața un coșmar doar pt ca nu te poți îngrãșa. Te întreb câți ani ai deoarece si eu am avut o problema la fel ca a ta si de 1-2 ani nu fac altceva dacat sa am o viata normla si un organism echilibrat doar pt faptul ca am refuzat sa ma gandesc cat de slaba eram. Astept varsta ta. Poate iti pot spune mai multe lucruri
omiduka
Postat pe 4 Decembrie 2009 13:30
Buna fetelor! :* Recomand accesarea acestui link: http://ro.netlog.com/Onyx_99 - - > chiar dak nu are legatura cu acest subiect, merita sa va uitati, sunt produse noi, frumoase si la preturi foarte convenabile! pentru luna decembrie, dar si ianuarie, comanda se va face oricand doriti. va pup si va doresc Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi!
Dark
Postat pe 4 Decembrie 2009 17:16
am 22 ani...nici inante nu eram grasa.aveam undeva pe la 48 kg...insa acum de ceva timp am slabit asa mult...si problema cea mai grava este ca nu mai pot sa mi imbrac hainele ..si sa mi cumpar altele nici vorba....nu sta nimic bine pe mine
andre208
Postat pe 5 Decembrie 2009 16:22
nu stiu ce fel de analize si investigatii ai facut dar este posibil sa fie o forma de anorexie nervoasa. parerea mea este ca ar fi bine sa consulti un psiholog si apoi un nutritionist care va introduce treptat in alimentatoia ta necesarul nutritiv cate iti lipseste.
FRANNNCE
Postat pe 5 Decembrie 2009 16:42
De la: happy_face, la data 2009-11-22 22:51:35Ceva analize ai facut? Nici macar suplimentele alimentare nu te ajuta? Sau vitamine puternice ca Vitamaxul?

Vitamaxul nu este deloc un complex de vit puternic. sunt unele de zeci de ori mai puternice ca el. in schimb are un pret exagerat. poate sa gaseasca la pret mai bun, ceva in genu vitamaxului, poate chiar mai bun. nu zic ca nu e de calitate ca am folosit si eu si in 3 sapt am luat 4 cutii dalea mari si niciodata nu m-am simtit atat de bn, dar f costisitor.
Ronnie_Coleman
Postat pe 23 Ianuarie 2010 00:57
legat de ceea ce zic fetele....este important sa iti faci la cateva luni de zile un set de analize, chiar daca te simti bine chiar daca nu. dar parerea mea e ca esti sanatoasa si ca asta e organismul tau. citeste mai multe despre tipurile somatice :) si cu timpul vei intelege. sfat nu am ce sa iti dau; prea putine date despre tine.
Ronnie_Coleman
Postat pe 23 Ianuarie 2010 01:03
De la: andre208, la data 2009-11-22 22:18:00Buna seara .Cine poate sa ma ajute si pe mine cu un sfat? ....am slabit intr un mod dramatic de la 49 de kg la 43 si asta intr-un timp foarte scurt de aproximativ 4 saptamani..am fost pe la medici insa tot ce mi s-a prescris a fot tratament medicamentos..adica vitamine si alte cele..insa far rezultat..tot nu pot sa mananc...Cand vine ora mesei ma grabesc sa gasesc alta preocupare doar ca sa nu mananc...stie cineva vreun remediu sau tratament ??sau orice altceva..multumesc


ce l mai bun remediu e sa manaci ca inainte-daca nu mai ai poftya de mancare si esti poate neatrasa de vechile retete incerca sa gasesti altele mai apetisante care ti provoaca interesul si pofta,poate si pe fondul unei depresii nervoase, ... oricum icnerca sa nu mai neglijezi masa, sieu slabesc cand nu mananc regulat , insa tot km asa 4 -5 kg. asta pt ca mi a disparut pfota de vechile retete insa netul face minuni sunt n retete , crede ma ca sunt ideale si geniale, mai ales ca buc romanesca e f bogata in sortimente, asa ca pofta buna si spor la gatit
ionut_daniel
Postat pe 23 Februarie 2010 19:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ingrasare 8 De la: ionut_daniel 23 Februarie 2010 19:43
AM NEVOIE DE UN RASPUNS 24 De la: Ame_ly 30 Iunie 2011 09:15
grasimea 21 De la: yumalai 31 Mai 2009 19:15
salut 2 De la: Valy90 4 Mai 2011 16:05
Cum sa il recuceresc? 4 De la: Barbie30 8 Septembrie 2010 11:20