Setari Cookie-uri

oare poti avea 2 lucruri deodata??????


O importanta femeie de afaceri..sau o sotie si mama desavarsita??
Cum le poti avea pe amandoua..??Iti doresti o cariera impresionanta dar in acelasi timp...ai vrea sa ai si pe cineva langa tine,care sa te inteleaga sa te sustina...ce alege ti?????Ca din fircare experienta de acest gen ...ai de castigat...(si ca sotie..dar si ca femeie de afaceri....so ???????
ingerdemon69
Postat pe 31 Octombrie 2008 09:10
"o importanta femeie de afaceri" este o femeie puternica
genetic "stie" sa fie si sotie/si mama/si...amanta perfecta
sandra33
Postat pe 10 Noiembrie 2008 22:30
De la: sandra33, la data 2008-11-10 22:30:09"o importanta femeie de afaceri" este o femeie puternica
genetic "stie" sa fie si sotie/si mama/si...amanta perfecta


Si eu tot asa cred.
lonely_soul
Postat pe 10 Noiembrie 2008 22:33
ce nu o sa inteleaga niciodata cum de o femeie poate sa aiba si cariera si o viata de famile de invidiat
asa k nimic nu este imposibil daca iti doresti cu adevarat
bestiuitza
Postat pe 10 Noiembrie 2008 23:36
De la: bestiuitza, la data 2008-11-10 23:36:06ce nu o sa inteleaga niciodata barbatii cum de o femeie poate sa aiba si cariera si o viata de famile de invidiat
asa k nimic nu este imposibil daca iti doresti cu adevarat
bestiuitza
Postat pe 10 Noiembrie 2008 23:36
De la: bestiuitza, la data 2008-11-10 23:36:06ce nu o sa inteleaga niciodata cum de o femeie poate sa aiba si cariera si o viata de famile de invidiat
asa k nimic nu este imposibil daca iti doresti cu adevarat

ROBERTA_BRUNI
Postat pe 10 Noiembrie 2008 23:39
De la: sandra33, la data 2008-11-10 22:30:09"o importanta femeie de afaceri" este o femeie puternica
genetic "stie" sa fie si sotie/si mama/si...amanta perfecta

subscriu
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 10 Noiembrie 2008 23:41
totul este sa vrei si sa ai si putin mai mult de spirit de invingatoare
bestiuitza
Postat pe 10 Noiembrie 2008 23:48
De la: irina_teodora, la data 2008-11-10 22:33:25
De la: sandra33, la data 2008-11-10 22:30:09"o importanta femeie de afaceri" este o femeie puternica
genetic "stie" sa fie si sotie/si mama/si...amanta perfecta

sunt de acord cu tine!!!!!
luulya
Postat pe 11 Noiembrie 2008 19:44
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-11-10 23:41:19
De la: sandra33, la data 2008-11-10 22:30:09"o importanta femeie de afaceri" este o femeie puternica
genetic "stie" sa fie si sotie/si mama/si...amanta perfecta

subscriu



f corect...eu nu cred ca o sa fiu asa, sunt f dezorganizata

Postat pe 11 Noiembrie 2008 19:49
vedeti mai fetelor...e usor de zis ca..trebuie sa-ti doresti sa fii si mama..si femeie de afaceri si pe deasupra si amanta......dar uneori pe langa faptul ca iti doresti sau sa vrei..trebuie sa mai ai si noroc...si pe cineva langa tine care sa te inteleaga..si sa te sustina..ca nu suntem singure pe lume..chiar daca nu vrem ..trebuie sa acceptam faptul ca uneori circumstantele..sau persoanele dragi noua...nu ne sunt tocmai favorabile...sau ca nu sunt deacord..cu anumite decizii luate(ex:sotul)
ingerdemon69
Postat pe 12 Noiembrie 2008 08:53
De la: ingerdemon69, la data 2008-11-12 08:53:45vedeti mai fetelor...e usor de zis ca..trebuie sa-ti doresti sa fii si mama..si femeie de afaceri si pe deasupra si amanta......dar uneori pe langa faptul ca iti doresti sau sa vrei..trebuie sa mai ai si noroc...si pe cineva langa tine care sa te inteleaga..si sa te sustina..ca nu suntem singure pe lume..chiar daca nu vrem ..trebuie sa acceptam faptul ca uneori circumstantele..sau persoanele dragi noua...nu ne sunt tocmai favorabile...sau ca nu sunt deacord..cu anumite decizii luate(ex:sotul)



deciziile privind cariera ta le iei tu...........si atata timp cat nu implica mutatul in alta localitate/oras/tara partenerul nu prea ar trebui sa aiba de comentat..........fiecare isi frace serviciul/afacerea cum stie mai bine; daca partenerul nu te sprijinain ceea ce iti doresti TU, e cazul sa ii mai explici o data ca el e cel mai important barbat pentru tine, dar pe de alta parte si ceea ce faci e important pentru tine ca sa te simti implinita........si la fel tu sa-l sprijini in ceea ce isi doreste EL, chiar daca tie ti se pare ca nu e cea mai buna decizie........
dienuta_nou
Postat pe 12 Noiembrie 2008 09:16
Poti sa le faci pe amandoua, daca ai suficenta intelepciune si minte.

Nu poti, daca vrei doi iepuri!

Postat pe 25 Noiembrie 2008 08:25
Eu unul imi sustin sotia in tot ce se poate, inclusiv cand vine vorba de cariera.Oricum, ea desi nu sta deloc rau la acest capitol, nu da doua parale pe el.Pentru ea familia e totul.Cu mana pe inima spun si eu la fel:familia. Ce cariera?Ce bani? Hai sa fim seriosi... Din punct de vedere filosofic stiti care este scopul omului in viata? Simplu:ca sa fie fericit... Acum, depinde de fiecare in ce isi gaseste fiecare fericirea. Pentru mine, nici cea mai inalta functie din stat, nici toti banii din lume nu imi vor aduce satisfactia si bucuria decat sotia mea si bebikul nostru (care o sa vina).Pana la urma cu ce ramai in viata?La 80 de ani, cine mai da 2 parale pe tine daca ai fost nu stiu cine sau nu stiu ce? Atunci poate o sa ai nepoti carora sa le faci toate mofturile asa cum faceau si bunicii nostrii cu noi. oare nu e firesc asa? Vedeti voi la baba aia, Adriana Iliescu? Avea cariera si prestigiu destul de solid.Respectat intr-ale ei, dar ii lipsea ceva. Proasta, a realizat cam tarziu asta... Viata e scurta... Trebuie traita cu FOLOS... OK, se poate face cariera etc, dar sa NU neglijam familia.Eu mi-am schimbat serviciul de 2 ori numai ca sa dedic sotiei cat mai mult timp.Asta pentru cei ce stiu sa pretuiasca acele importante minute petrecute impreuna...

Postat pe 14 Decembrie 2008 18:18
cine ii destul de destept le face p; amandoua
Domnisoara_Christina
Postat pe 27 Decembrie 2008 13:35
se vede ca n-ai fost sefa.

Postat pe 28 Decembrie 2008 18:25
Teoretic este posibil. Practic este fosrte greu daca nu imposibil. O femeie cu o cariera de invidiat, a muncit mult pentru a o avea, si practicat a cam uitat sa fie o sotie model si o mama model. Castigand suficient de bine, va ajunge sa creada ca totul se cumpara cu bani. Cel putin asta e parerea mea
AdrIanalove22
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:08
De la: ingerdemon69, la data 2008-10-31 09:10:02
O importanta femeie de afaceri..sau o sotie si mama desavarsita??
Cum le poti avea pe amandoua..??Iti doresti o cariera impresionanta dar in acelasi timp...ai vrea sa ai si pe cineva langa tine,care sa te inteleaga sa te sustina...ce alege ti?????Ca din fircare experienta de acest gen ...ai de castigat...(si ca sotie..dar si ca femeie de afaceri....so ???????

trebuie un echilibru intre una si alta.si conteaza si partenerul pe care il ai, sa te sustina moral si sa te ajute la treburile gospodaresti.sincer, intr-o anumita perioada conta cariera foarte mult pt mine.insa am realizat ca totusi cea mai importanta este familia.ar trebui sa se imbine armonios cele 2......sa fim seriosi, cum poti avea o familie minunata daca tu lucrezi 24 din 24 la serviciu ca sa fii cel mai bun?insa se poate sa le imbini pe amandoua....cu intelepciune si socotindu-ti bine timpul.si conteaza si partenerul...sa fie om k lumea si sa va intelegeti si sa va sustineti unul pe altul.
mkdisk
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:12
De la: constantin_padure, la data 2008-12-14 18:18:12Eu unul imi sustin sotia in tot ce se poate, inclusiv cand vine vorba de cariera.Oricum, ea desi nu sta deloc rau la acest capitol, nu da doua parale pe el.Pentru ea familia e totul.Cu mana pe inima spun si eu la fel:familia. Ce cariera?Ce bani? Hai sa fim seriosi... Din punct de vedere filosofic stiti care este scopul omului in viata? Simplu:ca sa fie fericit... Acum, depinde de fiecare in ce isi gaseste fiecare fericirea. Pentru mine, nici cea mai inalta functie din stat, nici toti banii din lume nu imi vor aduce satisfactia si bucuria decat sotia mea si bebikul nostru (care o sa vina).Pana la urma cu ce ramai in viata?La 80 de ani, cine mai da 2 parale pe tine daca ai fost nu stiu cine sau nu stiu ce? Atunci poate o sa ai nepoti carora sa le faci toate mofturile asa cum faceau si bunicii nostrii cu noi. oare nu e firesc asa? Vedeti voi la baba aia, Adriana Iliescu? Avea cariera si prestigiu destul de solid.Respectat intr-ale ei, dar ii lipsea ceva. Proasta, a realizat cam tarziu asta... Viata e scurta... Trebuie traita cu FOLOS... OK, se poate face cariera etc, dar sa NU neglijam familia.Eu mi-am schimbat serviciul de 2 ori numai ca sa dedic sotiei cat mai mult timp.Asta pentru cei ce stiu sa pretuiasca acele importante minute petrecute impreuna...

da, asa este...am realizat si eu asta intr-un tarziu... eu nu am copii si nu suntem foarte in varsta amandoi-adica eu si sotul.dar cred ca daca o sa am copii o sa ii pun pe primul loc!oricum, conteaza in viata asta si sa ai un job ca lumea, ca fara bani nu poti avea nici familie.
mkdisk
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:16

trebuie sa potzi, ca sa fii o femeie de cariera.....siii....
trebuie sa vrei sa fi si sotzie/mama buna

doar ca femeile din ziua de azi nu au in cap decat cariera
nu am intzeles niciodata cu ce le incomodeaza barbatul in toata chestia asta
dar asta e, nici nu cred ca va intzelege vreodata un barbat pe o femeie


_fantoma_
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:34
Vas25 trebuie sa te contrazic cu ceva: femeile din ziua de azi nu au numai cariera in cap sunt nevoite sa se gandeasca in prmul rand la cariera(daca o femeie sta acasa si este intretinuta de sot/partener atunci este catalogata drept profitoare... sau mai rau...).
Ca raspuns la topic: da le poti face pe amandoua cu putina vointa si noroc!(dar problema este ca una dintre ele va avea o ponderenta mai mare la un anumit moment-in tinerete femeile se gandesc mai mult la cariera iar pe parcurs realizeaza ce le lipseste ceva-familia)Exista in viata un momet pentru fiecare.
jemima_uk
Postat pe 21 Ianuarie 2009 17:46
De la: vas25, la data 2009-01-21 16:34:29
trebuie sa potzi, ca sa fii o femeie de cariera.....siii....
trebuie sa vrei sa fi si sotzie/mama buna

doar ca femeile din ziua de azi nu au in cap decat cariera
nu am intzeles niciodata cu ce le incomodeaza barbatul in toata chestia asta
dar asta e, nici nu cred ca va intzelege vreodata un barbat pe o femeie



perfect adevarat!! insa...daca poate sa fie o femeie de cariera, vrea si ...chiar este o sotie/mama buna DE CE?? barbatul nu o pate intelege ca vrea sa si ridice cariera la un nivel superior?? cu ce incomodeaza barbatul??? cu ''mofturile'' in plus de fiecare data cand observa ca ea este mai ocupata in cariera decat de obicei!! si... nu toate femeile din ziua de azi au in cap numai cariera! iti garantez!! au multe elte lucruri doar ca... probabil si pt unii si pt ceilalti stresul e la cote maxime!!
IonykMiru
Postat pe 21 Ianuarie 2009 17:58
De la: jemima_uk, la data 2009-01-21 17:46:00Vas25 trebuie sa te contrazic cu ceva: femeile din ziua de azi nu au numai cariera in cap sunt nevoite sa se gandeasca in prmul rand la cariera(daca o femeie sta acasa si este intretinuta de sot/partener atunci este catalogata drept profitoare... sau mai rau...).
Ca raspuns la topic: da le poti face pe amandoua cu putina vointa si noroc!(dar problema este ca una dintre ele va avea o ponderenta mai mare la un anumit moment-in tinerete femeile se gandesc mai mult la cariera iar pe parcurs realizeaza ce le lipseste ceva-familia)Exista in viata un momet pentru fiecare.
vedeti voi...totul tine de deciziile si de prioritatile fiecaruia in viata....de ce se gandesc unii ca no pot fi si sotii sau mame in acelsi timp sa fie si femei de cariera???pt a toata lumea se gandeste ca o femeie de cariera(mai bine spus de succes)nu mai are timp la dispozitie sa fie si mama sau sotie,pt ca job-ul ai ocupa toata ziua...vedeti voi...asta tine de de cizie...a luat decizia sa fie de cariera si isi dedica impul carierei...dar femeile destepte cu adevarat stiu cum sa faca sa aiva timp si pt job si pt familie...din pacate sunt destul de putine in lumea in care traim azi !!!chiar am o cunostinta care are o afacere in care lucreaza 3-4 ore zilnic ca atata si-a propus,castiga foarte bine(peste 3500 euro/lunar) si are si timp sa creasca 2 copii si sa aiva grija si de familie....asta femeie desteapta,nu???
silviu_m74
Postat pe 22 Ianuarie 2009 01:14
DA,depinde de fiecare femeie,de telurile ei,de situatie,de persoana de langa ea,de situatia familiala,de copii,si nu in ultimul rand...DE SANSA!!!!!!
TEODORRD
Postat pe 22 Ianuarie 2009 08:28
De la: vas25, la data 2009-01-21 16:34:29
trebuie sa potzi, ca sa fii o femeie de cariera.....siii....
trebuie sa vrei sa fi si sotzie/mama buna

doar ca femeile din ziua de azi nu au in cap decat cariera
nu am intzeles niciodata cu ce le incomodeaza barbatul in toata chestia asta
dar asta e, nici nu cred ca va intzelege vreodata un barbat pe o femeie



nu e adevarat ceea ce spui.se vede ca nu ai trecut prin situatiile respective...vorbesti pur teoretic.dc sa nu vrea femeia sa aiba si cariera?serviciul inseamna bani, fara bani si realizare profesionala nu ai nici familie.....
mkdisk
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:36
De la: mkdisk, la data 2009-01-23 13:36:06 fara bani si realizare profesionala nu ai nici familie.....

Adica aia din Africa, sau din orice alte parti sarace, nu au familii ?!!

Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:44
Da au familii,dar nu au cariera,bani,si nici satisfactii,nu crezi???
TEODORRD
Postat pe 23 Ianuarie 2009 23:51
De la: TEODORRD, la data 2009-01-22 08:28:39DA,depinde de fiecare femeie,de telurile ei,de situatie,de persoana de langa ea,de situatia familiala,de copii,si nu in ultimul rand...DE SANSA!!!!!!
teodor,pot sa nu fiu de acord cu tine in privinta sansei???de ce nu ne iontrebam cine ne da sansa???sau de ce ar trebui sa ne-o dea cineva??nu este mai simplu ca sansa sa ne-o facem noi singuri??dupa parerea multora,totul tine de ce decizii luam si de ce prioritati avem...dupa ultimele studii,se arata ca 95% din oameni nu stiu incotro se indreapta...marea majoritate merg in voia curentului,iar apoi se plang ca nu au avut sansa !!!dar oare au facut ceva in sensul asta?au luat decizii care sa le scimbe directia in care se indreapta dusi de curent?problema este ca multor oameni le este teama sa-si ia soarta in propriile maini si se multumesc cu putin,doar cu ceea ce le asigura traiul zilnic...oare cati dintre noi au tinte marete??cati stiu unde se indreapta si cati fac ceva ca sa isi poata atinge obiectivele?...multe intrebari,dar toate adevarate
silviu_m74
Postat pe 24 Ianuarie 2009 17:11
alta fantezie..
Asynia
Postat pe 24 Ianuarie 2009 17:14
so... ambele unite ...perfect va iesi.. totul e sa stii sa combini femeia de afaceri din birou cu femeia de acasa o simpla mama .. si o sotie adevarata ... daca poti sa le combini ai fi sotia ideala... pe amndoua ..raman...
placereimensa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 17:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema 3 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 10:10
Vreau o parere 10 De la: silviu_m74 29 Ianuarie 2009 16:17
Sa le punem in ordine 13 De la: pamela_1 14 Aprilie 2009 10:38
DE CE CONTEAZA ATAT DE MULT FIDELITATEA... SEXUALA? 52 De la: Amora 14 Mai 2009 15:03
buna ! 4 De la: miss_darine 22 Mai 2010 20:43