Setari Cookie-uri

La Famiglia

Nu stiu daca e tocmai forumul potrivit sa scriu urmatoarele, dar, eu aici ma simt bine,plus ca mai este si treaba ca sunteti majoritatea femei, dar stiu ca printre voi sunt si femei destepte.
Deci, ma aflu in situatia de a avea familie intelegatoare, unde suntem toti uniti (frati, surori etc), unde toti produc bani intr-un fel sau altul, banii sunt oarecum in comun, e o familie gen ..soprano sa zic, doar femeile lucreaza la patron, in rest..combinatii si altele.
Care e problema...taicamiu a inceput sa faca niste afaceri paguboase, practic se duce in jos f repede dar..nimeni nu-l poate opri pt ca el e ..capul familiei.
Eu, fratii mei, incerc sa facem cat mai multi bani, dar de ceva timp, de cand cu taicamiu, nu se mai leaga banii si parca nu mai ajung, nu mai sunt destui, taicamiu face bani dar..pt asi plati alta datorie in urma unei afaceri proaste. si tot asa.
Eu m-am saturat de aceasta situatie, si m-as muta in alta parte, dar..parca nu ma lasa inima sami las familia in urma, si sa uit de ei, mie frica practic sai las singuri, sa nu stiu ce fac ei, sa nu am control..
E rau oare sa renunti la familie pt binele propriu..? Suna a egoism, dar nu mai pot continua asa, sa vad cum vin banii si cum se duc din cauza..capului familiei.
Simt ca renunt la prea multe pt ei...
Daca a fost careva in situatia asta..tare as vre sa aud o parere
aldo_moro
Postat pe 31 Octombrie 2008 15:56
De la: aldo_moro, la data 2008-10-31 15:56:44
Eu m-am saturat de aceasta situatie, si m-as muta in alta parte, dar..parca nu ma lasa inima sami las familia in urma, si sa uit de ei, mie frica practic sai las singuri, sa nu stiu ce fac ei, sa nu am control..
E rau oare sa renunti la familie pt binele propriu..? Suna a egoism, dar nu mai pot continua asa, sa vad cum vin banii si cum se duc din cauza..capului familiei.
Simt ca renunt la prea multe pt ei...
Daca a fost careva in situatia asta..tare as vre sa aud o parere


Mai devreme sau mai tarziu toti parasim casa parinteasca asa ca ceea ce vrei sa faci tu este perfect normal ....in mod normal nu te incadrezi in categoria egoistilor doar pentru ca-ti doresti sa fii pe picioarele tale asa cum spui.


iris_4_ever
Postat pe 31 Octombrie 2008 18:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa fac!!! 10 De la: Narcisa_Ana 5 Aprilie 2009 11:50
Ne cautam nasi!!!!!! 1 De la: Galexia_kudika 18 Iunie 2011 10:51
Prietena mea si EL 27 De la: Cassey 29 Decembrie 2008 15:10
sunt trista,de ce? 105 De la: ionut_daniel 14 Noiembrie 2010 20:43
suntem prea timizi 30 De la: kudika149193 21 Martie 2010 12:34