Setari Cookie-uri

Ce ati alege? Ratiunea sau pasiunea?

Cum vi s-ar parea o relatie cu fostul iubit al unei prietene? Cate dintre voi ati avut relatii cu fostul iubit al unei prietene apropiate...sau macar, cum priviti din exterior o potentiala relatie de acest gen? Ati incerca daca tipul ar fi pe placul vostru? E ceva chiar asa de condamnat? Probabil ca vor aparea mustrari de constiinta...dar, cand sunt si sentimente la mijloc,ce ati alege, ratiunea sau pasiunea?
simonaj
Postat pe 31 Octombrie 2008 19:14
In primul rand eu una nu m-as baga in acest gen de relatii dar daca as fi foarte indragostita de fostul prietenei mele,in primul rand as purta o dsiqtie q ea sa vad daca si ce mai simte pt baitaul respectiv sau daca sau cat ar deranja-o sa ma cuplez eu cu el...deabea dupa aceea as lua o decizie!
P.S.dar tre sa tii cont ca daca intre cei doi a fst cva serios,sau tipul a plaqt-o f mult sau relatia a fst recenta ,poate sa vrea si doar sa o faca geloasa q tn...

Postat pe 19 Noiembrie 2008 14:38
daca tipul mi-ar placea foarte mult si as considera ca ne potrivim as intreba-o pe prietena mea daca mai simte ceva pentru el si daca ar deranja-o sa fiu cu el,acum depinde si de prietena aia,de cand o stiu,cat de prietene suntem etc...
daca e o prietena de vreo 10-15 ani si tin la ea nu cred ca as da prietenia cu ea pentru un barbat...
nu am fost in situatia asta niciodata,chiar nu stiu ce as face..

Postat pe 19 Noiembrie 2008 14:45
eu am avut o asemenea relatie cu fostul prietem al unei prietene..si nu a iesit bine deloc..am stat doar 2 luni, dar maimult din cauza prietenilor care spuneam k ne potrivim si am ajuns la conhcluzia k am stricat o relatie de prietenie buna:(
Alexxandraa
Postat pe 19 Noiembrie 2008 14:51
Daca timpul imi place mult si relatia lor s-a terminat de ce nu? Nu mi se pare o chestie de condamnat.Cateodata trebuie sa te mai gandesti si la tine, important e sa iti fie tie bine.
HJKH
Postat pe 19 Noiembrie 2008 20:14
Daca tipul imi place mult si relatia lor s-a terminat de ce nu? Nu mi se pare o chestie de condamnat.Cateodata trebuie sa te mai gandesti si la tine, important e sa iti fie tie bine.
HJKH
Postat pe 19 Noiembrie 2008 20:15
Pasiunea!!! Fara nici un regret!!!!
syronna
Postat pe 26 Noiembrie 2008 21:55
Mie mi s-a intamplat invers. L-am parasit pe prietenul meu si l-a luat cea mai buna prietena si s-a si casatorit cu el. Pe mine nu m-a afectat cu nimik pt ca si eu m-am casatorit cu altcineva dar relatiile noastre s-au racit mult din cauza asta.Cred ca ea a evitat sa ne intalnim ca nu cumva sa-i reinvie sentimentele iubitului.(era cam indragostit de mine, ce sa spun)
romanticbabe
Postat pe 16 Decembrie 2008 18:44
ratiune+pasiune in functie de caz...daca nu ai ceva ratiune, te duci pe apa sambetei :D

Postat pe 16 Decembrie 2008 18:54
subscriu la ce a zis arsena
razz
Postat pe 19 Decembrie 2008 16:13
Combinatia intre RATIUNE si PASIUNE! Sigur poti sa gasesti si un alt barbat! Pastreaza-ti ratiunea ca sa mai poti privi in ochii celor din jur!

Postat pe 19 Decembrie 2008 17:17
SUBSCRIU LA CE A ZIS RAZZ :p
alina_luminita
Postat pe 19 Decembrie 2008 21:48
si daca eu as vrea sa ma duc pe apa duminicii ?? :D
morticia_adams
Postat pe 20 Decembrie 2008 15:20
este lipsa se respect fata de prietenta ta!!! ok el e liber acum si tu il placi ,insa e ex-ul prietenei tale...o sa stati toti 3 l amasa sa beti o cafea numai k inversati partenerii???e penibil mai exista si alti barbati atragatori nu trebuie sa iei resturile prietenelor tale!!!! femeile care fac asta au si o denumire pe care sunt sigura k o stii si tu ..asa k ...e alegerea ta
ana_maria1987
Postat pe 14 Ianuarie 2009 18:56
Nu as vrea sa fiu pusa niciodata in postura asta,dar sigur nu as accepta sa imi ranesc prietenii!
gabriela13
Postat pe 14 Ianuarie 2009 19:06
intotdeana f c simti.c t face s t simti bn.inplinita.....................kiar si dak e o nebunie.dak tie aia iti place aia......fao,fara prea multe regrete,viata e prea scurta si noi uneori traim doar gandind fara s mai simtim
nirvana_cukramel
Postat pe 16 Ianuarie 2009 23:37
De la: simonaj, la data 2008-10-31 19:14:50 Cum vi s-ar parea o relatie cu fostul iubit al unei prietene? Cate dintre voi ati avut relatii cu fostul iubit al unei prietene apropiate...sau macar, cum priviti din exterior o potentiala relatie de acest gen? Ati incerca daca tipul ar fi pe placul vostru? E ceva chiar asa de condamnat? Probabil ca vor aparea mustrari de constiinta...dar, cand sunt si sentimente la mijloc,ce ati alege, ratiunea sau pasiunea?


Ratiunea.Sa iubesti rational,asta as alege.
lizucaus
Postat pe 17 Februarie 2009 19:40
Dupa ce buna mea prietena s-a despartit de al ei iubitzel, am devenit umarul pe care cu mare foc a plans acel simpatic amic al meu. Am avut foarte multe ocazii de a fi impreuna, dar le-am "ratat" pe toate, am zis atunci sa vad cum evolueaza lucrurile....Acum dupa mai bine de un an, ma bucur enorm ca nu am facut pasul cel mare. Cei doi nu s-au inpacat dar el are un caracter mai mult decat indoielnic, lucru pe care nu-l observasem inainte.
Prin urmare as miza mai mult pe ratiune, sentimentele sunt de multe ori inselatoare.........:D
mmaryk
Postat pe 21 Februarie 2009 14:23
Pai, mingea e in terenul tau.

Daca simti ca e de cladit ceva serios cu acel om.
Daca persoane serioase din jur par sa il priveasca cu incredere.
Daca El a iesit cu capul sus din relatia cu amica ta...

... Atunci faptul ca a fost al ei pina de curind trebuie sa fie ultimul lucru care sa te deranjeze.

Altminteri, dai mai mare atentie gurii lumii decit s-ar cuveni, te temi mai mult decit e sanatos...
Mircea_O
Postat pe 26 Februarie 2009 09:58
eu sunt in situatia asta DAR sunt ex-a lui si prietena mea s`a bagat cu el dupa o saptamana d la despartirea mea d el... va spun k si in ziua d azi desi aparent ma inteleg cu tipa aia,am o mare pica p ea si nu pot sa ma abtin d la comentarii rautacioase cu altii la adresa ei. ah si riscul e sa se intoarca la cealalta fara sa sti si sa aibe o relatie ascunsa in paralel,depinde si d femeie. la mine a incercat mai tot timpul sa vina inapoi cat era cu ea. de 3 luni sunt impreuna si ea incepe sa isi dea seama ca nu era kiar p roze cum pare el la inceput...desi a vazut pe la sfarsitul relatiei mele in c stare am ajuns din cauza lui,acum o traieste p pielea ei. ah si da,el s`a despartit d mine.... sper sa t ajute la cva c ti`am zis... asa k fi atenta si la cum a decurs relatia lor,dar gandeste`te si k risti sa pierzi o prietena d o viata in skimbul unei pasiuni trecatoare
Alesandra2909
Postat pe 5 Aprilie 2009 11:00
actualul meu prieten a avut o relatie, destul de scurta ce e drept cu prietena mea cea mai buna, ea la iubit foarte mult pe el, n-a mers si acum e casatorita cu altcineva, ne intelegem foarte bine toti, iesim impreuna fara nici un fel de resentimente, depinde de relatiile dintre voi, dintre prietena ta si fostul ei/actualul tau.
Tu iti cunosti situatia cel mai bine. La mine e foarte ok,
ctwmn
Postat pe 15 Aprilie 2009 16:17
As alege pasiunea cu.....ratiune
LadyK1
Postat pe 15 Aprilie 2009 19:00
mereu am incercat sa fac o combinatie intre cele doua iese ceva foarte frumos
yumy
Postat pe 15 Aprilie 2009 19:02
as alege ratiunea
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:16
da este de condamnat ...din toti barbatii din lume tocmai iubitul prietenei tale?....esti egoista si nu ai suflet...nu ti la prietena ta....mare pacat...
eu una te-asi
pamela_1
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:54
"Ce ati alege? ratiunea sau pasiunea?"
As vrea eu sa aleg, insa din nefericire voi fi - oricum as opta - doar o coaja de nuca pe valurile unui ocean... Este greu sa dictezi irationalului, neratiunii... Ni se pare noua ca il conducem, ca il dominam... Cind reusim, de fapt nu a fost el suficient de puternic... Sper sa nu fiu pus la zid pentru aceasta rusinoasa resemnare...
Mircea_O
Postat pe 18 Aprilie 2009 00:37
De la: Mircea_O, la data 2009-04-18 00:37:01" Este greu sa dictezi irationalului, neratiunii... Ni se pare noua ca il conducem, ca il dominam... Cind reusim, de fapt nu a fost el suficient de puternic...

Esti mare boss ! Cu astea m-ai dat pe spate si am ramas cracanat !
(sper ca nu te-au amendat ca ai spus asta)

Postat pe 18 Aprilie 2009 06:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Si GATA!! 9 De la: MissRainbow 27 Iunie 2012 12:00
21 de ani si...inca virgina 10 De la: JustElla 20 August 2014 00:24
POATE CINEVA SA MA LAMUREASCA SI PE MINE DC UNELE FEMEI AU O MARE PLACERE IN A RANI BARBATII CARE NU AU NICI O VINA? 68 De la: nonelusa 27 Noiembrie 2009 08:18
ce sa fac? 5 De la: roz5blue6lila7 13 Februarie 2010 19:14
Probleme in casnicie 31 De la: kudika098645 2 Aprilie 2010 10:55