Setari Cookie-uri

imi doresc un baiat care nu poate fi al meu...

ma gandeam cum sa incep..ptr ca incerc sa-mi aduc aminte cand a inceput totul..
si daca stau bine sa ma gandesc nu-mi aduc aminte cum a inceput totul..cu siguranta eram in liceu..el statea in fata mea iar intodeuna ne tachinam..el cauta motive, eu la fel.si cred atunci a inceput totul...am avut o tentativa de a incepe o relatie dar s-a soldat cu un esec..apoi el a gasit pe cineva..si eu la fel..ultimii doi ani de liceu au trecut dar eu nu eram fericita...pe zii ce treceam ma gandeam tot mai mult la el..si eram geloasa pe el ca e fericit,eram geloasa pe prietena lui ptr ca il facea fericit..eram geloasa ca nu eram in inima lui..
in ultimul an de liceu am inceput sa vb mai des si sa ne apropiem din ce mai mult pana cand la sf liceului ajunsem sa avem o relatie..bineinteles ca ne ascundeam de toata lumea si o per chiar a fost palpitant..dar cu timpul am inceput sa vreau mai mult.. cat mai mult..il voiam doar ptr mn si doar atat..
am ales sa rup relatia ptr k eram constienta ca nu va renunta la iubita lui..o iubea mult prea mult..si chiar daca uneori imi arata si mie ca ma iubeste nu era de ajuns.
am rup relatia cum am zis dar m-a cautat...si-a calcat pe orgoliu(el care nu face asta niciodata) si m-a cautat,si-a cerut scuze si mi-a facut o mie de promisiuni...promisiunile astea mi le facea periodic pe o per de 2ani...2 ani in care eu am fost roata a 2-a de la caruta..2 ani in care mi se rupea sufletul in mine cand vedeam ca el e in stare de orice ptr cealalta.
nu spun ca nu ma ajuta cand ii ceream dar...intodeuna ea era pe primul loc iar eu pe locul 2.
in fine ca nu o mai lungesc acum cateva luni am avut o per decisiva in viata mea..o per in care am fost demoralizata psihic f mult..eram la pamant...iar intamplarea a facut ca sa ne intalnim cand eu am ramasa sa dorm la o pritena..(pierdusem orice urma a lui ptr k imi schimbasem nr de tel o data cu per aceea naspa si ramasesem fara nici un nr de pe veche cartela) iar atunci cand ne-am revazut mi-am dat seama ca am cea mai mare nev de el ca sa trec peste..am inceput sa vb din nou si sa reluam relatia si ne-am apropiat mai mult de cat am facut-o in 2 ani..am invatat sa fiu sincera cu el si sa ii zic absolut tot ce ma deranja..absolut tot ce imi doream sa faca...
acum s-a despartit de iubita lui si as vrea sa cred ca a facut-o ptr mn..oricum ar fi..in loc sa fiu fericita ca as putea ajunge sa fiu pe primul loc, nu sunt...ma gandesc ca prietena lui nu merita ceea ce ii afce acum si ca sufera ingrozitor de mult si nu as vrea sa fiu in locul ei...sg lucur care ma consoleaza e ca am si eu dreptul sa fiu fericita..numai ca fericirea mea va fi cladita pe suferinta altcuiva..
el...el nu e impacat cu decizia pe care a luat-o dar zice ca asa e cel mai bine ptr amandoi..care amandoi nu stiu sa raspund...

Postat pe 31 Octombrie 2008 17:47
ok, si cum nu exista nici o solutie prin care sa rezulte 0 nefericiti, va trebui sa alegi care din voi doua sa fie nefericita.
vei alege sa fii tu aceea? in cazul asta te felicit pentru altruism maxim si naivitate idem !
googoodoll
Postat pe 31 Octombrie 2008 17:58
acum un sfert de ora a venit la mine la birou sa ma vada...am fumat o tigara impreuna, am vb..si cert e ca nu se mai impaca cu ea..cel putin asa mi-a zis..si poate ca sunt egoista..si rec ca sunt...vreu sa fiu fericita..dar in acelasi timp vreau sa ma impac si cu ideea ca altcineva sufera in timp ce eu sunt "in al 9-lea cer"..
as mai putea face ceva?
pinky_ellf
Postat pe 31 Octombrie 2008 19:29
Da,poti.Sa fii fericita,acum cat poti.Poate in ochii unora o sa pari egoista,sau mai stiu eu ce,dar e fericirea ta la mijloc.Este mai importanta fericirea ta sau a celeilalte?Gandeste-te ca el oricum nu se mai impaca cu ea,si din cate ai zis,pare ferm pe pozitii.Deci in loc sa fie o persoana nefericita,vor fi 3.Think about it!
Stilll_MeG
Postat pe 7 Decembrie 2008 18:39
Eu cred ca ar trebui sa mai "investighezi" situatia. Lucrurile nu-s asa cum par. Sigur s-a despariti de ea pentru tine? gandeste-te mai mult la lucrul asta, puteau fi mai multe motive, sau doar un singur motiv dar altul decat "tu".

Postat pe 8 Decembrie 2008 14:45
Deci ai fost cu respectivul cand el avea o iubita? atunci iti meriti soarta!

metal
Postat pe 8 Decembrie 2008 15:00
care soarta, metal?

Postat pe 8 Decembrie 2008 15:16
oare ce anume l-a determinat sa se desparta de ea ? dragostea pt tine?
legat de fericire vezi sa nu fie de scruta durata, in timp poate amandoi veti regreta decizi luata pripit. Nu e o idee buna sa "sari"dintr-o relatie in alta.
EmilyB
Postat pe 8 Decembrie 2008 15:22
Yaddira, de ipocrizie ai auzit? adica umbli cu barbatul altei femei si dupa aia ai tupeul sa te plangi? daca TU ai afla ca iubitul tau are o relatie de 2 ani cu alta (pe la spatele tau) ce ai zice? ai avea o parere buna despre femeia aia? ce fel de persoana crezi ca este?
metal
Postat pe 8 Decembrie 2008 15:29
dao in plmea peaia :|
lol
akma nu ejti tu feericta ca iti pasa de alte persoane,.,,
sa stii ca daca era sa iau totzi caini de pe strada care iam vazut vaoi de capu lor nu ajungeam nicaieri
vyctor
Postat pe 9 Decembrie 2008 05:59
"Yaddira, de ipocrizie ai auzit? adica umbli cu barbatul altei femei si dupa aia ai tupeul sa te plangi? daca TU ai afla ca iubitul tau are o relatie de 2 ani cu alta (pe la spatele tau) ce ai zice? ai avea o parere buna despre femeia aia? ce fel de persoana crezi ca este? "

da metal, ai dreptate in privinta asta, dar care este mai ipocrit dintre ei 2? nesimtitul ala care umbla cu 2, 3 , 4 fete deodata sau ea care este o naiva?

Postat pe 9 Decembrie 2008 13:40
Yaddira, in povestea de mai ea era ipocrita pentru ca sa plans de situatie cand nu avea dreptul sa o faca. Naiva? unde? cand? stia foarte bine ca el are o iubita si a mers mai departe. El era doar nesimtit si infidel dar asta era deja evident!

PS. Daca o femeie are un iubit si NU STIE ca el mai are o alta atunci da se poate vorbi de naivitate sau incredere prea multa
metal
Postat pe 9 Decembrie 2008 14:29
imi pare rau sa-ti zic...dar chiar nu ai dreptul sa t plangi...are perfecta dreptate.....eu din pakte cred k nu vei fi nicodata fericita in conditiile astea..eu zic sa-l lasi balta k nu merita si sa incepi o alta rel d la zero si fara un trecut asa d urat;)
kkt
Postat pe 3 Februarie 2009 14:20
ce mai astepti, fato! invitatie speciala? te agiti atata timp, si acum cand poate fi al tau tu te gandesti la binele altcuiva? ce-ar fi sa te gandesti intai la binele tau, si pe urma mai vezi!
alexandra_danu
Postat pe 13 Septembrie 2009 16:32
in caz ca nu a obs nimeni, domnisoara (sau doamna) nu a adresat nici o intrebare......
pur si simplu si-a spus "povestea".......
anca0704
Postat pe 13 Septembrie 2009 16:40
eu zic sa incerci sa petreci cat mai mult timp cu el ca sa nu ii lipsesca nimic.....nu ai de ce sa renunti la el doar pt ca cealalta sufera.....asta binenteles dak il iubesti cu adevarat.....incerca sa fi fericita fara sa te gandesti la lumea din jur pt ca lumea din jur nu se gandeste la tine...de asta poti sa fi sigura
monik21
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:53
Nu poti tu sa ai grija de fericirea tuturor. In plus, daca suferintele sunt provocate in primul rand de noi insine, prin asteptarile pe care ni le cream, care nu-s in concordanta cu realitatea. Daca cineva ar fi totusi vinovat, atunci ar fi el, pentru ca voi il vreti pe el nu va vreti una pe alta. Crezi ca daca tu nu ai fi cu el, el ar lua pe ea pe viata? Probabil ar lua-o pe alta sau ar trai singur. Nu cred ca barbatii sunt copii, apare o jucarie noua si pleaca de langa cealalta influentati de sclipiciul asteaia de a aparut.
loveisblinde
Postat pe 15 Septembrie 2009 09:06
Heeelllloooo !!!!Imi cer scuze ptr absenta indelungata..dar treburili sunt treburi.. in primul rand,le multumesc tuturor celor care intr-un fel m-au sprijint...Relatia a durat ceva,dar s-a terminat..si da am fost fericita cu el...Acum suntem f buni prieteni si ma bucur enorm ca, in continuare,ma pot baza pe el.Nu regret nici o clipa ca am fost egoista si m-am gandit la mine..si sunt de parere ca am luat decizia cea mai buna..Iar celor care m-au judecat le spun doar ca nimeni nu are dreptul sa judece pe nimeni..si daca voi da cuiva socoteala ptr ce am facut,acea persoana va fi Dumnezeu,doar El poate decide daca a fost bine sau rau..In rest ce sa va spun...ma bucur sa fiu din nou aici..si sa "citim" numai de bine
pinky_ellf
Postat pe 14 Noiembrie 2009 00:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Alergi dupa doi iepuri si nu prinzi niciunul? 8 De la: JustElla 9 Decembrie 2014 18:30
cunnilingus 77 De la: pamela_1 18 Iunie 2009 16:10
http://forever-magick.no-ip.org:8003/listen.pls 10 De la: Musca_Tze_Tze 22 Iunie 2009 23:32
pentru cei singuri... 9 De la: lourdess 7 Iunie 2009 19:14
viata sexuala dupa aparitia unui copil in familie 33 De la: Barbie30 7 Iulie 2010 10:50