Setari Cookie-uri

ne-am despartit dupa 2 ani

de ce mi-a dat papucii?

kudika199806
Postat pe 1 Iulie 2010 14:18
pe noi ne intrebi?
iacinta
Postat pe 1 Iulie 2010 15:51
De la: iacinta, la data 2010-07-01 15:51:47pe noi ne intrebi?
ea stie motivul noi nu am stat langa voi.... asa ca tu stii cel mai bine care si cum sta treaba
anamaria_brunetik
Postat pe 1 Iulie 2010 16:00

probabil ca a vazut ca esti desculta , doar atat ne spui si vrei raspunsuri ?
banalulanonim
Postat pe 2 Iulie 2010 13:48
De la: kudika199806, la data 2010-07-01 14:18:15de ce mi-a dat papucii?


[img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img] pt ca era in casa si n-avea pantofii la indemana!!!!
miss_darine
Postat pe 2 Iulie 2010 20:07
De la: kudika199806, la data 2010-07-01 14:18:15de ce mi-a dat papucii?



probabil ca nu avea ce sa discute cu tine...
dupa cum se si vede...
alina_constantin88
Postat pe 2 Iulie 2010 21:01
poate nu a gasit alceva mai atractiv.........nu?
kudika173815
Postat pe 3 Iulie 2010 10:51
De la: kudika199806, la data 2010-07-01 14:18:15de ce mi-a dat papucii?


din cauza ca exista gama variata ,deci multe alte exponate.
aizana
Postat pe 3 Iulie 2010 22:58
De la: kudika199806, la data 2010-07-01 14:18:15de ce mi-a dat papucii?


sa cred ca ai mai mai scris dar nu s-a postat?
cum sa-ti raspund daca tu nu detaliezi un pic ???
la cat ai scris ma gandesc ca nu prea vorbeai si de-aia ti-a dat papuceii
clau19
Postat pe 3 Iulie 2010 23:04

hai ca ai fost tare!
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 23:06
mersi dar subiectu asta e stupid
clau19
Postat pe 3 Iulie 2010 23:08
ca multe altele.....
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 23:12
De la: kudika199806, la data 2010-07-01 14:18:15de ce mi-a dat papucii?


poate ca ni i se potriveau lui
cand afli sa ne spui si noua
sunt foarte curioasa
Katty03
Postat pe 8 Iulie 2010 21:24
De la: kudika199806, la data 2010-07-01 14:18:15de ce mi-a dat papucii?



Vad ca nu-s ghilimele, deci mi-e clar, erau uzati.
stem_29
Postat pe 8 Iulie 2010 23:02
De la: stem_29, la data 2010-07-08 23:02:30
De la: kudika199806, la data 2010-07-01 14:18:15de ce mi-a dat papucii?



Vad ca nu-s ghilimele, deci mi-e clar, erau uzati.


Buna Stem!
Barbie30
Postat pe 8 Iulie 2010 23:03
De la: Barbie30, la data 2010-07-08 23:03:48
De la: stem_29, la data 2010-07-08 23:02:30
De la: kudika199806, la data 2010-07-01 14:18:15de ce mi-a dat papucii?



Vad ca nu-s ghilimele, deci mi-e clar, erau uzati.


Buna Stem!

Buna!
stem_29
Postat pe 8 Iulie 2010 23:10
eu am scris.cred ca nu s-a postat.am mai vorbit si cu altii si am incercat sa aflu, sau macar sa nu ma mai fac pe mine vinovata de despartire.fiecare are parerea lui,acum na....ideea e ca avenit intr-o zi la mine la scoala si l-am intrebat daca venise sa ne despartim sau sa vorbim,sa ne rezolvam problemele.aceste probleme au aprut cu o luna, doua inainte sa ne despartim.eu am vazut ca s-a schimbat deodata si am incercat sa vorbesc cu el,pentru el era un fel de cicaleala.eu ii tot ziceam ca sunt probleme si sa facem ceva sa rezolvam,macar sa vorbim iar el imi zicea ca din punctul lui de vedere totul merge bine daca nu l-as mai bate la cap cu probleme astea.in fine, cand a venit sa despartim mi-a tot zis ca lui ii pasa de mine, ca poate decizia pe care a luat-o e gresita, ca poate o sa mai fim impreuna,ca eu daca plec acasa pot sa ma intorc.el era din bucuresti,eu din tulcea si faceam facultatea aici.am apelat la voi pentru ca vreau niste sfaturi poate trec mai repede peste.socant a fost pentru mine ca a fost asa dintr-o data.adica mi-a zis ca nu vrea sa ne despartim,ca sunt ca si una din familie,ca ii pasa si deodata vine si imi zice pa fara sa imi dea o explicatie.dupa o saptamana l-am cautat sa aflu care a fost motivul si mi-a zis ca nu are timp de o relatie serioasa,ca munceste si ca deja e cu o colega de munca,de fapt am aflat ca e o colega de munca de la o prietena de-a lui.a fost foarte urat din partea lui mai ales ca facut asta cu o saptamana inainte de licenta si stia ca pentru mine era foarte importanta aceasta licenta.eu ce pot sa mai inteleg.adica nu am timp de relatii dar sunt cu alta.mi-a mai zis ca vrea sa fie liber,sa-si traiasca viata si alte prostii....vreau un sfat, o parere.lui ii era frica sa stea cu cineva care nu il iubeste sau ii e frica de despartiri pentru ca cu un an inainte sa ne cunostem se despartise de prima lui iubire.ea i-a dat papucii pentru ca se plictisise, ca vrioa sa mai fie si cu altcineva....eu l-am iubit enorm si am incercat cat ma putut eu sa il inteleg cu munca si cu toate si sa fiu langa el.dar se pare ca nu a fost suficient.nu inteleg inca tot chiar daca avem o luna de cand ne-am despartit pentru ca era o confuzie mare in capul lui cand a venit sa ne despartim.mi-a mai zis ca merit foarte mult,apoi ca ma plafonez cu el..am crezut ca poate e doar un moment in viata lui cand poate esti confuz, nu mai stii ce vrei,o faza prin care trec barbatii,dar a trecut o luna si nici macar un telefon.nici eu nu l-am ,mai cautat.am zis sa o lasa asa sa vad daca se mai intampla ceva.eu peste o saptamana plec acasa in tulcea si sper sa il uit imediat ce ma apuc de munca.cred ca nu mai e nici o sansa sa se mai intoarca la mine dupa ce realizeaza ca decizia lui chiar afost gresita si probabil o sa regrete....astept pareri.multumesc
kudika199806
Postat pe 11 Iulie 2010 14:59
omul ori s-a plictisit,ori are pe alta...nu mai bine incerci sa te gandesti putin si la tine si sa-ti vezi de viata?are balta peste..
ella_tody
Postat pe 12 Iulie 2010 07:17
Again?
Barbie30
Postat pe 12 Iulie 2010 08:02
iti imaginezi ca din moment ce nici macar tu,care ai stat 2 ani de zile impreuna cu el,nu iti dai seama de ce s-a despartit de tine...noi cu atat mai putin!!!!??
Ideea e ca omul are pe alta,a trecut peste si... restul nu mai conteaza."treci peste"
desi_desiree
Postat pe 13 Iulie 2010 04:44
De la: kudika199806, la data 2010-07-11 14:59:44eu am scris.cred ca nu s-a postat.am mai vorbit si cu altii si am incercat sa aflu, sau macar sa nu ma mai fac pe mine vinovata de despartire.fiecare are parerea lui,acum na....ideea e ca avenit intr-o zi la mine la scoala si l-am intrebat daca venise sa ne despartim sau sa vorbim,sa ne rezolvam problemele.aceste probleme au aprut cu o luna, doua inainte sa ne despartim.eu am vazut ca s-a schimbat deodata si am incercat sa vorbesc cu el,pentru el era un fel de cicaleala.eu ii tot ziceam ca sunt probleme si sa facem ceva sa rezolvam,macar sa vorbim iar el imi zicea ca din punctul lui de vedere totul merge bine daca nu l-as mai bate la cap cu probleme astea.in fine, cand a venit sa despartim mi-a tot zis ca lui ii pasa de mine, ca poate decizia pe care a luat-o e gresita, ca poate o sa mai fim impreuna,ca eu daca plec acasa pot sa ma intorc.el era din bucuresti,eu din tulcea si faceam facultatea aici.am apelat la voi pentru ca vreau niste sfaturi poate trec mai repede peste.socant a fost pentru mine ca a fost asa dintr-o data.adica mi-a zis ca nu vrea sa ne despartim,ca sunt ca si una din familie,ca ii pasa si deodata vine si imi zice pa fara sa imi dea o explicatie.dupa o saptamana l-am cautat sa aflu care a fost motivul si mi-a zis ca nu are timp de o relatie serioasa,ca munceste si ca deja e cu o colega de munca,de fapt am aflat ca e o colega de munca de la o prietena de-a lui.a fost foarte urat din partea lui mai ales ca facut asta cu o saptamana inainte de licenta si stia ca pentru mine era foarte importanta aceasta licenta.eu ce pot sa mai inteleg.adica nu am timp de relatii dar sunt cu alta.mi-a mai zis ca vrea sa fie liber,sa-si traiasca viata si alte prostii....vreau un sfat, o parere.lui ii era frica sa stea cu cineva care nu il iubeste sau ii e frica de despartiri pentru ca cu un an inainte sa ne cunostem se despartise de prima lui iubire.ea i-a dat papucii pentru ca se plictisise, ca vrioa sa mai fie si cu altcineva........... [bla, bla, bla]


cand am inceput sa-ti citesc povestea am crezut ca esti la generala, dupa cum frumos povesteai si te exprimai. dar ma tin tare de scaun si mai citesc cateva randuri si SOC! tu iti dai licenta
tu esti licentiata acuma sa inteleg? si asa te exprimi?!
Boca
Postat pe 15 Iulie 2010 16:44
De la: kudika199806, la data 2010-07-11 14:59:44eu am scris.cred ca nu s-a postat.am mai vorbit si cu altii si am incercat sa aflu, sau macar sa nu ma mai fac pe mine vinovata de despartire.fiecare are parerea lui,acum na....ideea e ca avenit intr-o zi la mine la scoala si l-am intrebat daca venise sa ne despartim sau sa vorbim,sa ne rezolvam problemele.aceste probleme au aprut cu o luna, doua inainte sa ne despartim.eu am vazut ca s-a schimbat deodata si am incercat sa vorbesc cu el,pentru el era un fel de cicaleala.eu ii tot ziceam ca sunt probleme si sa facem ceva sa rezolvam,macar sa vorbim iar el imi zicea ca din punctul lui de vedere totul merge bine daca nu l-as mai bate la cap cu probleme astea.in fine, cand a venit sa despartim mi-a tot zis ca lui ii pasa de mine, ca poate decizia pe care a luat-o e gresita, ca poate o sa mai fim impreuna,ca eu daca plec acasa pot sa ma intorc.el era din bucuresti,eu din tulcea si faceam facultatea aici.am apelat la voi pentru ca vreau niste sfaturi poate trec mai repede peste.socant a fost pentru mine ca a fost asa dintr-o data.adica mi-a zis ca nu vrea sa ne despartim,ca sunt ca si una din familie,ca ii pasa si deodata vine si imi zice pa fara sa imi dea o explicatie.dupa o saptamana l-am cautat sa aflu care a fost motivul si mi-a zis ca nu are timp de o relatie serioasa,ca munceste si ca deja e cu o colega de munca,de fapt am aflat ca e o colega de munca de la o prietena de-a lui.a fost foarte urat din partea lui mai ales ca facut asta cu o saptamana inainte de licenta si stia ca pentru mine era foarte importanta aceasta licenta.eu ce pot sa mai inteleg.adica nu am timp de relatii dar sunt cu alta.mi-a mai zis ca vrea sa fie liber,sa-si traiasca viata si alte prostii....vreau un sfat, o parere.lui ii era frica sa stea cu cineva care nu il iubeste sau ii e frica de despartiri pentru ca cu un an inainte sa ne cunostem se despartise de prima lui iubire.ea i-a dat papucii pentru ca se plictisise, ca vrioa sa mai fie si cu altcineva....eu l-am iubit enorm si am incercat cat ma putut eu sa il inteleg cu munca si cu toate si sa fiu langa el.dar se pare ca nu a fost suficient.nu inteleg inca tot chiar daca avem o luna de cand ne-am despartit pentru ca era o confuzie mare in capul lui cand a venit sa ne despartim.mi-a mai zis ca merit foarte mult,apoi ca ma plafonez cu el..am crezut ca poate e doar un moment in viata lui cand poate esti confuz, nu mai stii ce vrei,o faza prin care trec barbatii,dar a trecut o luna si nici macar un telefon.nici eu nu l-am ,mai cautat.am zis sa o lasa asa sa vad daca se mai intampla ceva.eu peste o saptamana plec acasa in tulcea si sper sa il uit imediat ce ma apuc de munca.cred ca nu mai e nici o sansa sa se mai intoarca la mine dupa ce realizeaza ca decizia lui chiar afost gresita si probabil o sa regrete....astept pareri.multumesc


'' (...)PENTRU CA CU un an inainte sa ne despartim (...) '' ?????

Tu esti licentiata don`soara???

Scuzele mele, dar eu, cu 10 clase neterminate (ca sa vezi!!) si tot scriu mai coooooorect de sute de ori ca tine.

Asta e prima greseala care mi-a sarit in ochi, ''scandandu-mi'' ochii pe postarea ta.
Apoi, nu sti ca dupa orice punct ( . ) , urmatoarea propozitie incepe cu litera mare? Cred ca la tine nu se pune problema de graba sau de comoditate, mai precis e vorba de prostie!

Da-ti licenta in Prostologie, draguto!
Lisssa
Postat pe 15 Iulie 2010 16:52
De la: kudika199806, la data 2010-07-11 14:59:44eu am scris.cred ca nu s-a postat.am mai vorbit si cu altii si am incercat sa aflu, sau macar sa nu ma mai fac pe mine vinovata de despartire.fiecare are parerea lui,acum na....ideea e ca avenit intr-o zi la mine la scoala si l-am intrebat daca venise sa ne despartim sau sa vorbim,sa ne rezolvam problemele.aceste probleme au aprut cu o luna, doua inainte sa ne despartim.eu am vazut ca s-a schimbat deodata si am incercat sa vorbesc cu el,pentru el era un fel de cicaleala.eu ii tot ziceam ca sunt probleme si sa facem ceva sa rezolvam,macar sa vorbim iar el imi zicea ca din punctul lui de vedere totul merge bine daca nu l-as mai bate la cap cu probleme astea.in fine, cand a venit sa despartim mi-a tot zis ca lui ii pasa de mine, ca poate decizia pe care a luat-o e gresita, ca poate o sa mai fim impreuna,ca eu daca plec acasa pot sa ma intorc.el era din bucuresti,eu din tulcea si faceam facultatea aici.am apelat la voi pentru ca vreau niste sfaturi poate trec mai repede peste.socant a fost pentru mine ca a fost asa dintr-o data.adica mi-a zis ca nu vrea sa ne despartim,ca sunt ca si una din familie,ca ii pasa si deodata vine si imi zice pa fara sa imi dea o explicatie.dupa o saptamana l-am cautat sa aflu care a fost motivul si mi-a zis ca nu are timp de o relatie serioasa,ca munceste si ca deja e cu o colega de munca,de fapt am aflat ca e o colega de munca de la o prietena de-a lui.a fost foarte urat din partea lui mai ales ca facut asta cu o saptamana inainte de licenta si stia ca pentru mine era foarte importanta aceasta licenta.eu ce pot sa mai inteleg.adica nu am timp de relatii dar sunt cu alta.mi-a mai zis ca vrea sa fie liber,sa-si traiasca viata si alte prostii....vreau un sfat, o parere.lui ii era frica sa stea cu cineva care nu il iubeste sau ii e frica de despartiri pentru ca cu un an inainte sa ne cunostem se despartise de prima lui iubire.ea i-a dat papucii pentru ca se plictisise, ca vrioa sa mai fie si cu altcineva....eu l-am iubit enorm si am incercat cat ma putut eu sa il inteleg cu munca si cu toate si sa fiu langa el.dar se pare ca nu a fost suficient.nu inteleg inca tot chiar daca avem o luna de cand ne-am despartit pentru ca era o confuzie mare in capul lui cand a venit sa ne despartim.mi-a mai zis ca merit foarte mult,apoi ca ma plafonez cu el..am crezut ca poate e doar un moment in viata lui cand poate esti confuz, nu mai stii ce vrei,o faza prin care trec barbatii,dar a trecut o luna si nici macar un telefon.nici eu nu l-am ,mai cautat.am zis sa o lasa asa sa vad daca se mai intampla ceva.eu peste o saptamana plec acasa in tulcea si sper sa il uit imediat ce ma apuc de munca.cred ca nu mai e nici o sansa sa se mai intoarca la mine dupa ce realizeaza ca decizia lui chiar afost gresita si probabil o sa regrete....astept pareri.multumesc


Asa... Acum, dupa ce m-am descarcat... o sa fiu On Topic!

In dragoste si intr-o relatie, nu cred ca poti fi confuz. Cu atat mai putin, barbatii. Intotdeauna sunt siguri pe ei si stiu ce vor, cu toate ca de multe ori lasa de inteles ca tu, ca femeie, l-ai inteles gresit (majoritatea cazurilor in care barbatul nu recunoaste ca a fost cu o femeie doar pt sex).
Ideea e ca el ori nu te mai iubeste, ori pur si simplu a vrut sa puna punct relatiei cu tine.

Ti-a zis ca meriti mult??? Poate are dreptate. Dar s-a gandit ca nu-l meriti pe el.
Cred ca ti-ar face bine sa te intorci, cel putin pt o perioada, in Tulcea, langa mama ta. De multe ori, ochii care nu se vad se uita. Concentreaza-te pe viata ta, gaseste-ti in permanenta o activitate cu care ai putea sa-ti ocupi timpul liber. Ar fi singura sansa sa poti sa-l dai uitarii!

Barbatii ''este'' porci!
Lisssa
Postat pe 15 Iulie 2010 16:58
ok mersi pentru sfat.imi voi da licenta in prostologie.nu cred ca sunt la gramatica sa imi faci observatii.dar in fine....daca acesta e modul tau de a te descarca...eu una nu jignesc o persoana fara sa o cunosc....si acum ca m-am descarcat si eu sa trecem la subiect.despre ce confuzie vorbim ?ca el practic a venit mi-a spus niste chestii,ca te-am iubit, ca nu te-am iubit, ca meriti ceva mai bun, ca o sa mai fim impreuna,ca decizia lui e posibil sa fie gresita.....ti se pare cumva ca nu e confuz?si de ce ai mai sta cu cineva daca nu-l iubesti?mai ales cand vezi ce fel se poarta celalalt cu tine...stii,dupa 3 luni de relatie l-am intrebat daca ma iubeste si mi-a spus ca nu stie,ca tine la mine dar de iubit nu stie,mai ales ca suferise dupa ultima lui despartire.eu l-am inteles,m-am purtat frumos si dupa cateva luni mi-a zis ca ma iubeste si chiar se purta frumos cu mine.fosta i-a dat papucii pe motiv ca s-a plictisit, ca vrea sa fie si cu altcineva....eu una sper ca discutand cu voi sa trec mai repede peste.si daca iar am vreo greseala te rog sa ma scuzi....
kudika199806
Postat pe 16 Iulie 2010 14:51
eu din cate am auzit baietii se intorc,multi care au trecut prin asta asa mi-au zis,iar la cat l-am iubit eu sigur l-as primi inapoi.vreau sa trec peste mai repede.multumesc celor care ma fac sa am incredere in mine si care ma sfatuiesc....
kudika199806
Postat pe 17 Iulie 2010 23:55
De la: kudika199806, la data 2010-07-01 14:18:15de ce mi-a dat papucii?




SA PLICTISIT
gianyn
Postat pe 18 Iulie 2010 09:34
exct pe noi ne intrebi ...intreabate u stii de relatia traita 2 ani
lorymak
Postat pe 18 Iulie 2010 15:24
lorymak
Postat pe 18 Iulie 2010 15:24
De la: lorymak, la data 2010-07-18 15:24:02 exct pe noi ne intrebi ...intreabate u stii de relatia traita 2 ani
199806ai dreptate
lorymak
Postat pe 18 Iulie 2010 15:25
ia placut mai mult de ea?!
roz5blue6lila7
Postat pe 18 Iulie 2010 16:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 8 De la: kktt 15 Ianuarie 2009 12:44
Cele mai frecvente motive de cearta !!!!! 28 De la: aqnana 25 Februarie 2009 21:46
buna ! 4 De la: miss_darine 22 Mai 2010 20:43
Schimbarea de sine pentru partener 54 De la: mia_14 23 Octombrie 2010 01:26
Ce vreti de la noi? 70 De la: luminita_dy 13 Februarie 2009 16:37