Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa fac.... un sfat .. :d

hmm .. cum sa incep ...
ne.am cunoscut acum 2 luni pe faimosul site netlog ..
el e arab ... dar arab cu ochii albastri .. :) pana aici nimic nou ... dar nu stiu ce sa fac... ne completam super bine .. nu ne.am certat deloc, ... dar ce mi se pare ciudat e ca atunci cand suntem impreuna .. avand in vedere ca e totul frumos mai primeste anumite mesaje .. si am citit cateva asa printre picaturi ... si cateva sunt ceva de genu : " buna, ce faci vrei sa ne vdm?" sau " ce faci?" si o data i.am zis ca primeste destul de multe msj si mi.a aratat de la cine le primeste ... dar nu am specificat dupa ce citea acele msj le stergea iar cand mi.a aratat de la cn erau .. erau alte msj de la altcineva.. sincer cateodata nu stiu ce sa cred .. se poarta ata de bine cu mine ...
si ca sa mai zic o faza ... ca sa imi dati un sfat .. eu am poza cu el la avatar si o data intra un fost prieten pe mine .. cica noi eram amici buni ca sa imi zica ca l.a vazut pe respectivul in nush ce masina cu o bruneta vendea de la mass baneasa si asta se intampla pe la 5 dupa amiaza .. si eu in ziua aia il sunasem si la 3 si la 5 .. si chiar era acasa .. pentru ca se auzeau niste caini si de fiecare data cand vb la tel cu el se aud niste caini si chiar mi.a zis ca e acasa .. dar nu stiu ce sa cred ..
aaa si ca respectivul i.a zis brunetei atunci cand a coborat ca sa nu il sune ea ca o va suna el ...
si acum am cam intrat la banuieli .. am impresia ca ma inseala cu bruneta dar ca ea stie de mine .. si ca tot iese cu el ....
voi ce ma sfatuiti sa fac??
juwairiyah
Postat pe 1 Noiembrie 2008 02:33
Poate are latratul cainilor inregistrat pe handy pentru a te face sa crezi ca ar fi acasa Cum suni latra caini.
Crezi ca are vreo legatura culoarea ochilor si nationalitatea?
Sau il caracerizeaza asta ca barbat bun si interesant,demn de iubit di de avea/sau a nu avea incredere in el?
Eu nu stiu ce este netlog asa ca nu stiu ce fel de oameni isi fac cont acolo si ce scop urmaresc
Full_Metal_Jacket
Postat pe 1 Noiembrie 2008 13:05
nu poti sa cunosti o pers dupa net......sau sa ai incredere...cel mai bine.....vezi cum sta situatia si atunci iti dai seama daca merita sau nu......

Postat pe 1 Noiembrie 2008 13:21
netlogu' e ca haicinci, da' pentru oameni maturi.
mie imi place dilema feteii. parca as asista la dilema comenzii de la macdonalds!

Postat pe 1 Noiembrie 2008 13:23
geo, nici nu ma asteptam la alta replica de la tine!
personal nu am incredere in oamenii cunoscuti pe net...daca sunt relatii de amicitie, ca aici pe kudika de exemplu, e ok, dar cand vine vorba de indragostiri...lasa de dorit. nu pot intelege cum te poti indragosti de o persoana virtuala? poate ea nici nu exista in realitate! sau cel putin nu exista asa cum oti-o imaginezi tu... sunt foarte rezervata in privinta asta!
Lulli
Postat pe 1 Noiembrie 2008 13:28
De la: geo32, la data 2008-11-01 13:23:52netlogu' e ca haicinci, da' pentru oameni maturi.
mie imi place dilema feteii. parca as asista la dilema comenzii de la macdonalds!

nici haicinci nu stiu
Los Wochos [23.10.-5.11.08]: Hot chicken Fiesta sau Big Bacon Jalapeño
Full_Metal_Jacket
Postat pe 1 Noiembrie 2008 13:31
oooooh! ce amintiri placute ma leaga de netlog!
din fericire mi-am sters contu' pe motiv de incapacitate de raspuns la multimea mesajelor de la femei cu arzatoare dorinti de a ....discuta!
nu neaparat dragoste, da' o stare de beatitudine usor maleabila, cu accente de disperare discutabila, aparea la tot pasul.
oamenii cauta sa-si iasa din rutina si se alege calea cea mai usoara, fara implicatii-complicatii.

Postat pe 1 Noiembrie 2008 13:35
De la: andreea1989, la data 2008-11-01 02:33:32hmm .. cum sa incep ...
ne.am cunoscut acum 2 luni pe faimosul site netlog ..
el e arab ... dar arab cu ochii albastri .. :) pana aici nimic nou ...


hmmm, nimic nou... inseamna ca n-a renuntat la poligamie , nu? intreb si io
sandraescu
Postat pe 1 Noiembrie 2008 16:04
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-01 13:31:52
De la: geo32, la data 2008-11-01 13:23:52netlogu' e ca haicinci, da' pentru oameni maturi.
mie imi place dilema feteii. parca as asista la dilema comenzii de la macdonalds!

nici haicinci nu stiu
Los Wochos [23.10.-5.11.08]: Hot chicken Fiesta sau Big Bacon Jalapeño



ala cu big sunca jalapeno suna interesant!
doua portii , va rog!!

Postat pe 1 Noiembrie 2008 16:15
De la: sandraescu, la data 2008-11-01 16:04:04
De la: andreea1989, la data 2008-11-01 02:33:32hmm .. cum sa incep ...
ne.am cunoscut acum 2 luni pe faimosul site netlog ..
el e arab ... dar arab cu ochii albastri .. :) pana aici nimic nou ...


hmmm, nimic nou... inseamna ca n-a renuntat la poligamie , nu? intreb si io



poate are doar trei.....si e in cautare de a patra!!!

Postat pe 1 Noiembrie 2008 16:16
si acum , serios, ca fata e mititica si am fost si noi la varsta ei …..

”el e arab” – si ce daca ! ups, ma contrazic singura . reiau : esti dispusa sa-l imparti frateste ?

“ dar arab cu ochi albastri” – daca era cu ochii negri , lumea te desconsidera …

“ nu ne-am certat de loc “ – nuuuu, deloc , dar nu-ti convine ca primeste ca primeste mesaje si de la altele... deci... va urma si cearta ...

” primeste destul de multe msj” – isi pregateste poligamia , nu vezi?

cand un prieten , chiar si fost , iti spune ca ti-a vazut actualul cu alta , sa-l crezi ( mmm, poate n-ar trebui sa-l crezi la faza cu ”o bruneta” , vezi tu!)

cand actulalul iti raspunde la telefon pe fond canin , sa nu-l crezi .... orice se poate imita in zilele noastre....
sandraescu
Postat pe 1 Noiembrie 2008 16:55
tot romanii nostrii sunt mai buni..arabii vin la noi ptr femei,am lucrat cu arabi si stiu cum gandesc...ei nu cauta ce vrei tu sa-ti ofere,nu zic ca vor doar sex dar sa zicem ca le place sa se afiseze cu cat mai multe femei....am cunoscut si una d-asta si faza cu tratatul frumos e pana se plictisesc de tine....femeile ptr ei rar valoreaza ceva cu adevarat ..si in plus nu cred ca se gaseste dragoste pe netlog..hi5...etc...barbatii care intra pe astfel de site-uri ori cauta diversiune ori...sunt praf....
zi tu geo nu am dreptate??
NICOLLE66
Postat pe 1 Noiembrie 2008 16:57
ce probleme existentiale poti sa ai cu arabul tau minunat cu ochii albastri

Postat pe 1 Noiembrie 2008 17:42
De la: NICOLLE66, la data 2008-11-01 16:57:59barbatii care intra pe astfel de site-uri ori cauta diversiune ori...sunt praf....
zi tu geo nu am dreptate??



nustiu draga, ca io n-am cautat barbati!

Postat pe 1 Noiembrie 2008 17:52
De la: geo32, la data 2008-11-01 16:15:56
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-01 13:31:52
De la: geo32, la data 2008-11-01 13:23:52netlogu' e ca haicinci, da' pentru oameni maturi.
mie imi place dilema feteii. parca as asista la dilema comenzii de la macdonalds!

nici haicinci nu stiu
Los Wochos [23.10.-5.11.08]: Hot chicken Fiesta sau Big Bacon Jalapeño



ala cu big sunca jalapeno suna interesant!
doua portii , va rog!!

poftiti va rog:) Doua portii:)Pofta buna!
http://www.mcdonalds.de/html.php?nt=Produkte
Si daca sunteti mulumit cu service-ul nostru,ne bucuram sa ne mai vizitati in continuare:)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 1 Noiembrie 2008 18:09
mai mult decat multumit!
am fost extraordinar de multumit, fantastic de multumit., incredibil de multumit, imuabil de multumit.......
cand mai e de serivici domnisara acea cu paru' rosu' si trup de sirena!??? ca tare mi-a placut cum m-a servit!

Postat pe 1 Noiembrie 2008 18:16

Domnisoara cu par rosu si trup de sirena este sefa si lucreaza in fiecare zi de la orele 12 a.m.-23 p.m.
Va fi incantata sa va mai serveasca in viitorul apropiat:)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 1 Noiembrie 2008 18:49
Draga Andreea,eu am aceeasi varsta k si u si iti spun un sg lucru.Nici un barbat sau baiat,cum vrei sa o iei,nu merita nimic.TOTI sunt niste mincinosi si atunci cand crezi k e mai bn...atunci te minte;)crede-ma
Just_Me_Iulia
Postat pe 2 Noiembrie 2008 01:16
De la: Just_Me_Iulia, la data 2008-11-02 01:16:17Draga Andreea,eu am aceeasi varsta k si u si iti spun un sg lucru.Nici un barbat sau baiat,cum vrei sa o iei,nu merita nimic.TOTI sunt niste mincinosi si atunci cand crezi k e mai bn...atunci te minte;)crede-ma


io te cred!

Postat pe 2 Noiembrie 2008 01:34
offfffff....
morticia_adams
Postat pe 2 Noiembrie 2008 12:37
nu e vb k barbatii care stau p astfel de site-uri sunt praf.....
doar k in ziua de azi asa e tineretul :)
juwairiyah
Postat pe 2 Noiembrie 2008 17:02
De la: Just_Me_Iulia, la data 2008-11-02 01:16:17Draga Andreea,eu am aceeasi varsta k si u si iti spun un sg lucru.Nici un barbat sau baiat,cum vrei sa o iei,nu merita nimic.TOTI sunt niste mincinosi si atunci cand crezi k e mai bn...atunci te minte;)crede-ma


asta asa e
juwairiyah
Postat pe 2 Noiembrie 2008 17:03
De la: NICOLLE66, la data 2008-11-01 16:57:59tot romanii nostrii sunt mai buni..arabii vin la noi ptr femei,am lucrat cu arabi si stiu cum gandesc...ei nu cauta ce vrei tu sa-ti ofere,nu zic ca vor doar sex dar sa zicem ca le place sa se afiseze cu cat mai multe femei....am cunoscut si una d-asta si faza cu tratatul frumos e pana se plictisesc de tine....femeile ptr ei rar valoreaza ceva cu adevarat ..si in plus nu cred ca se gaseste dragoste pe netlog..hi5...etc...barbatii care intra pe astfel de site-uri ori cauta diversiune ori...sunt praf....
zi tu geo nu am dreptate??



bn bn el e arab ... dar sta din 92 in romania .. poate ca nu gandeste ca un arab ... nush ce sa zik ... doar ca imi este putina teama sa nu ma pacalesc iar
juwairiyah
Postat pe 2 Noiembrie 2008 17:07
Uite ca mai e cineva ..care a cunoscut pe cineva pe netlog.Draga mea...si eu mi-am cunoscut viitorul sot pe netlog.Ne-am intalnit..ne-am placut...si asa a inceput totul.Avem o relatie minunata , este un barbat deosebit.Tot ce trebuie sa faci este sa acorzi timp sa va cunoasteti foarte bine, sa apuci sa ai incredere in el, altfel cu suspiciuni si neincredere nu se ajunge nicaieri.bafta!
elenya83
Postat pe 5 Decembrie 2008 13:37
Nu cred k netlogul este problema....nici macar faptul ca el este arab....desi iti spun din experienta ca am trait ceva in genul povestii tale. Am simtit si eu k se intampla cv dubios dar explicatiile erau multe si f elaborate...deci au fost si acceptate. Pana cand m-a trezit telefonul intr-o dimineata devreme, si cand zic devreme zic ora 3 . Cine credeti k era? "Prietena" prietenului meu arab cu care aveam o relatie de mai bine de jumatate de an. Va puteti imagina faptul ca a avut explicatii si pt incidentul asta ... numai ca ... trist...nu au mai tinut . Fi realista indiferent cat de mult iti doresti sa mearga nu te face singura sa nu vezi ce este in fata ta.
Aeyanna
Postat pe 6 Decembrie 2008 01:33
haideti mai fetelor, invatati si voi din jur, ce naiba!

Uite aici concret ce poti face - ia niste poze de pe net, niste piti de preferinta, fa-ti un cont fals pe netlog, adauga mai multi tipi, adauga-l pe el apoi, si vrajeste-l sa vezi ce zice - in 99% din cazuri o sa vezi ca el se da single blah blah blah!

Si cu asta basta habibti!
Kathara
Postat pe 6 Decembrie 2008 23:48
ce sa zic de subiect! cam naspa!asa cum s-a mai zis despre arabi se pot spune multe dar ca si despre romani sa nu genralizam, nu suntem toti la fel,nu?
ideea ar fi, tu chiar vrei sa stii adevarul sau sa ai in continuare aceasta relatie?
parerea mea ar fi ca ce s-a sugerat mai devreme cu contu si alta poza pusa nu e cea mi buna idee, dk e ok si afla chiar s-a dus relatia, ca nu ai avut incredere in el!mai bine comunicati, comunicati ,comunicati!In cel mai rau caz zii ca l-ai vazut cu una bruneta sau ca un prieten de-al tau l-a vazut, dar dk poti fara scandal doar fff serios!si vrei sa stii adevarul, si dk are ceva de spus! dk il iei cu gura mare nu afli nimic!
partea rea l-a ce ai descris ti s-a spus!dar nu trebuie sa ne gandim mereu la ceee mai rau!
fiind arab e posibil ca "prietenul tau" sa te supere, sau sa vada cum reactionezi, a bagat de la el!cam ciudat oricum cum s-a nimerit sa si auda ce a zis el, si intr-o parcare de mall!!!ce facea ii urmarea?
iar mesajele dk ti le-a si aratat e posibil chiar sa nu il intereseze de persoanele respective!
incearca deci sa comunici cu el! dk crezi ca nu esti in stare sa afli mai multe de la el fata in fata, ce sa zic ,incearca si varianta cu contu!dar s-ar putea sa regreti!
sa-mi zici cum s-a rezolvat!
alxaa
Postat pe 27 Ianuarie 2009 09:44
am facut si treaba cu contul :D si .... era sa ne despartim .... dar am discutat si a fost intelegator:) ... omul pana nu face pe pielea lui ce stie chiar daca e sfatuit sa nu o faca , el o face:) :D
juwairiyah
Postat pe 6 Februarie 2009 01:28
1. nu uita ca majoritatea arabilor nu sunt intruchiparea fidelitatii si nici nu le poti cere asta tinand cont de religia lor...2.te minte in fata si te mai intrebi?..3..colegul se poate sa te placa si sa fi zis asta doar din gelozie..insa asta e un caz fericit..adv nu e roz..niciodata...4.da ,un barabat se va purta frumos cu orice femeie ca sa-i intre in gratii..poate te place..dar evident nu indeajuns incat sa nu te faca sa nu intrii la banuieli..u alegi..un barbat frumos dar suspicios..sau un barbat...care sa te respecte.good luck!
haruka_obake
Postat pe 6 Februarie 2009 03:42
De la: haruka_obake, la data 2009-02-06 03:42:221. nu uita ca majoritatea arabilor nu sunt intruchiparea fidelitatii si nici nu le poti cere asta tinand cont de religia lor...2.te minte in fata si te mai intrebi?..3..colegul se poate sa te placa si sa fi zis asta doar din gelozie..insa asta e un caz fericit..adv nu e roz..niciodata...4.da ,un barabat se va purta frumos cu orice femeie ca sa-i intre in gratii..poate te place..dar evident nu indeajuns incat sa nu te faca sa nu intrii la banuieli..u alegi..un barbat frumos dar suspicios..sau un barbat...care sa te respecte.good luck!



bun raspuns ....
juwairiyah
Postat pe 8 Februarie 2009 16:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prietenul m-a strigat cu alt nume,al fostei cu cre afost 6 ani... 54 De la: kudika436511 12 Octombrie 2011 20:05
Ce masuri sa iau 54 De la: kudika462277 14 Decembrie 2011 02:52
hmmmm 2 De la: SPOTYYY 23 Octombrie 2009 16:58
esec? 12 De la: crissulinaa 7 Septembrie 2016 19:31
Cum știi cu adevãrat dacã un bãrbat se "schimba" 10 De la: kudika_1000952 7 Septembrie 2016 19:21