Setari Cookie-uri

baiatul berbec.. fata gemeni

Ce parere aveti?? Sunteti intr-o situatie asemanatoare? :P
mely_10
Postat pe 31 Octombrie 2008 20:45
De la: kamelia_10, la data 2008-10-31 20:45:08Ce parere aveti?? Sunteti intr-o situatie asemanatoare? :P

Nu am nici o parere.
Din pacate nu sunt intr-o situatie asemanatoare.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 3 Noiembrie 2008 00:50
Eu sunt intr-o situatie aproape asemanatoare ... dar nu chiar ... si totusi ... nu stiu ce sa fac ...sa iti spun sau nu parerea mea ?

Postat pe 5 Noiembrie 2008 00:04
doamne! iar zodii, compatibilitati, bla, bla...
Lulli
Postat pe 5 Noiembrie 2008 14:53
De la: Un_Domn, la data 2008-11-05 00:04:28Eu sunt intr-o situatie aproape asemanatoare ... dar nu chiar ... si totusi ... nu stiu ce sa fac ...sa iti spun sau nu parerea mea ?


Cat de asemanatoare? ;)) Dc nu? Poti sa-ti exprimi linistit parerea :D
mely_10
Postat pe 5 Noiembrie 2008 18:52
De la: Un_Domn, la data 2008-11-05 00:04:28Eu sunt intr-o situatie aproape asemanatoare ... dar nu chiar ... si totusi ... nu stiu ce sa fac ...sa iti spun sau nu parerea mea ?

si eu sunt geaman...dar n-am gasit barbatul berbec...sa-l mai astept oare?
Lulli
Postat pe 7 Noiembrie 2008 14:58
Buna parerea mea despre despre relatia dintre o geamana si un berbec... e super din toate punctele de vedere iar in pat suntem ca doua picaturi de apa. Multi pupici kamelia10

Postat pe 2 Decembrie 2008 10:03
Eu am fost intr-o situatie asemanatoare, dar nu am facut fata orgoliului si incapatanarii berbecului. Majoritatea zodiacelor o sa-ti "spuna" ca este o compatibilitate f mare. In mare parte sunt de acord, noi ne intelegeam f bine si comunicam f mult, eu il apreciam p el si el p mine si, cel mai important, intelegeam nevoia de libertate a celuilalt. Pe deasupra, era o atractie sexuala f mare si ieseau scantei in dormitor.
Din restul experientelor mele cu reprezentantii acestor zodii iti pot spune ca o femeie gemeni, daca vrea cu adevarat, poate pune poate usor "cu botu p labe" un barbat berbec, deoarece acestia sunt de-a dreptul fermecati d ea, de felul ei de a fi si de atractivitatea care o exercita.
buburuza22
Postat pe 2 Decembrie 2008 10:21
De la: pisi15, la data 2008-12-02 10:03:12Buna parerea mea despre despre relatia dintre o geamana si un berbec... e super din toate punctele de vedere iar in pat suntem ca doua picaturi de apa. Multi pupici kamelia10


Ce tare:D ma bucur pt tine si iti doresc sa va intelegeti si sa va iubiti din ce in ce mai mult..:D pupici:*
mely_10
Postat pe 2 Decembrie 2008 17:26
De la: buburuza22, la data 2008-12-02 10:21:37Eu am fost intr-o situatie asemanatoare, dar nu am facut fata orgoliului si incapatanarii berbecului. Majoritatea zodiacelor o sa-ti "spuna" ca este o compatibilitate f mare. In mare parte sunt de acord, noi ne intelegeam f bine si comunicam f mult, eu il apreciam p el si el p mine si, cel mai important, intelegeam nevoia de libertate a celuilalt. Pe deasupra, era o atractie sexuala f mare si ieseau scantei in dormitor.
Din restul experientelor mele cu reprezentantii acestor zodii iti pot spune ca o femeie gemeni, daca vrea cu adevarat, poate pune poate usor "cu botu p labe" un barbat berbec, deoarece acestia sunt de-a dreptul fermecati d ea, de felul ei de a fi si de atractivitatea care o exercita.


Intr-adevar, sunt foarte orgoliosi.. nu lasa nici macar putin de la ei (bine, nu vreau sa ii generalizez, dar majoritatea asa sunt).
Ms mult pt aceste opinii:) Relatia noastra se regaseste f mult in ceea ce ai descris mai devreme..:D
Sa fii iubita. Te-am pwpat :*
mely_10
Postat pe 2 Decembrie 2008 17:31
Buna.....Buburuza22 sa stii ca ai mare dreptate, numai o geamana care are o relatie cu un barbat berbec stie despre aceste lucruri dar depinde de situatie nu la toate relatiile de acest fel este ,,la fel,,. Intr-adevar barbatii berbec sunt orgoliosi si incapatanati dar daca stii sa ii manipulezi un pic, devin niste motanei foarte cuminti. Noi ne cunoastem de 5 ani dar eram doar amici si atat dar cu timpul eu m-am indragostit de el si prin vara dupa multe discutii pe mess i-am facut o propunere de a ,,fugi,,din localitate la munte la un hotel etc. Suntem impreuna iar atractia sexuala dintre noi este foarte puternica iar in dormitor nu iese cu ,,scantei,, ci cu ,,foc,, pasiuni arzatoare, preludii prelungite, sarutari pasionale, etc. Stim sa intretinem atmosfera cu muzica, lumanari parfumate, masaje erotice, lenjerie sexy etc. As dori sa le mearga la toti cum ne merge noua.

Postat pe 2 Decembrie 2008 20:48
De la: kamelia_10, la data 2008-12-02 17:31:33
De la: buburuza22, la data 2008-12-02 10:21:37Eu am fost intr-o situatie asemanatoare, dar nu am facut fata orgoliului si incapatanarii berbecului. Majoritatea zodiacelor o sa-ti "spuna" ca este o compatibilitate f mare. In mare parte sunt de acord, noi ne intelegeam f bine si comunicam f mult, eu il apreciam p el si el p mine si, cel mai important, intelegeam nevoia de libertate a celuilalt. Pe deasupra, era o atractie sexuala f mare si ieseau scantei in dormitor.
Din restul experientelor mele cu reprezentantii acestor zodii iti pot spune ca o femeie gemeni, daca vrea cu adevarat, poate pune poate usor "cu botu p labe" un barbat berbec, deoarece acestia sunt de-a dreptul fermecati d ea, de felul ei de a fi si de atractivitatea care o exercita.


Intr-adevar, sunt foarte orgoliosi.. nu lasa nici macar putin de la ei (bine, nu vreau sa ii generalizez, dar majoritatea asa sunt).
Ms mult pt aceste opinii:) Relatia noastra se regaseste f mult in ceea ce ai descris mai devreme..:D
Sa fii iubita. Te-am pwpat :*



Ms :*:* si tu la fel, si ai grija de berbecutul tau, cu multa rabdare !! (cel putin asta e sfatul care mi-l dadea el mereu )
buburuza22
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:06
De la: pisi15, la data 2008-12-02 20:48:57Buna.....Buburuza22 sa stii ca ai mare dreptate, numai o geamana care are o relatie cu un barbat berbec stie despre aceste lucruri dar depinde de situatie nu la toate relatiile de acest fel este ,,la fel,,. Intr-adevar barbatii berbec sunt orgoliosi si incapatanati dar daca stii sa ii manipulezi un pic, devin niste motanei foarte cuminti. Noi ne cunoastem de 5 ani dar eram doar amici si atat dar cu timpul eu m-am indragostit de el si prin vara dupa multe discutii pe mess i-am facut o propunere de a ,,fugi,,din localitate la munte la un hotel etc. Suntem impreuna iar atractia sexuala dintre noi este foarte puternica iar in dormitor nu iese cu ,,scantei,, ci cu ,,foc,, pasiuni arzatoare, preludii prelungite, sarutari pasionale, etc. Stim sa intretinem atmosfera cu muzica, lumanari parfumate, masaje erotice, lenjerie sexy etc. As dori sa le mearga la toti cum ne merge noua.


Ma bucur foarte mult pt voi, e foarte frumos c descrii tu si ar fi bine sa traiasca multi asa.
ai dreptate, dar pana la urma orice barbat poate fi manipulat eu am recunoscut k nu am facut fata,adica nu am avut rabdare..
tu c zodie esti? poate nu esti gemeni..unele zodii au toleranta mai mare fata d altele,k sa zic asa
buburuza22
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:12
buna se poate si asta dar sunt nascuta pe 18 iunie deci? te pupacesc si o zi buna

Postat pe 3 Decembrie 2008 14:06
De la: buburuza22, la data 2008-12-03 10:06:33
De la: kamelia_10, la data 2008-12-02 17:31:33
De la: buburuza22, la data 2008-12-02 10:21:37
Ms :*:* si tu la fel, si ai grija de berbecutul tau, cu multa rabdare !! (cel putin asta e sfatul care mi-l dadea el mereu )


Exact asta imi cere el mereu..rabdare. Chiar zilele trecute am avut o discutie in care imi spunea q daq voi avea rabdare, totul va fii ok:D Nu-mi vine sa cred..
mely_10
Postat pe 3 Decembrie 2008 19:14
Mare grija la agresivitatea lui.Eu nu cred ca asta se trage de la zodii,dar totusi atentie.Al meu e foarte agresiv,in momentul in care-i lipsesc cuvintele apeleaza la" coarne".Dar are si calitati si chiar foarte multe ,important este sa stiti sa-l imblanziti.
ana_lili36
Postat pe 4 Decembrie 2008 21:28
la min e invers eu sunt berbec el e geaman,cu noroc k ma mai tempereaza
dar e lenes si tre impins de la spate mereu,
dar in cuplu e ok combinatia credetima!!!
ioanageorgiuADY
Postat pe 4 Decembrie 2008 22:15
Va urez un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 31 Decembrie 2008 12:44
Cum l-as putea surprinde? Am nevoie de idei.. q aqm nu mai am nici una:P
Va rog, un sfat, ceva:) pupici
mely_10
Postat pe 2 Februarie 2009 15:11
De la: kamelia_10, la data 2009-02-02 15:11:31Cum l-as putea surprinde? Am nevoie de idei.. q aqm nu mai am nici una:P
Va rog, un sfat, ceva:) pupici



cu spume la gura
portitza_Maria
Postat pe 2 Februarie 2009 15:12
o relatie excelenta.
kudika010126
Postat pe 15 Mai 2009 23:19
buna
Cassey
Postat pe 16 Mai 2009 10:28
Ma regasesc aici deoarece eu sunt gemeni iar fostul meu prieten este berbec....iar relatia noastra a durat 4 ani cu despartiri, impacari..etc.Este o relatie frumoasa doar pe plan sexual deoarece nici unul nu are inhibiti suntem ca si doua picaturi de apa si de aceea mereu era dorinta foarte mare de a il avea si invers....si ceea ce ne-a despartit pe noi a fost lipsa de comunicare si faptul ca unui nativ din zodia berbec ii place sa "joace pe mai multe fronturi".Intradevar e o relatie forte placuta alaturi de un berbec.

Postat pe 16 Mai 2009 19:47
eu sunt gemen si ma inteleg bine cu cei din berbec dar sunt si certuri!
iubitul meu e scorpion. ce zicetzi gemeni cu scorpion?
missroselovetwilight
Postat pe 18 Mai 2009 17:02
De la: mely_10, la data 2008-10-31 20:45:08Ce parere aveti?? Sunteti intr-o situatie asemanatoare? :P


eu sunt Gemeni si chiar daca multi nu cred, suntem mult prea sensibile si desi nu suntem suparacioase si nici nu tinem supararea... nu prea uitam ... iar dragul de Berbec are obiceiul sa raneasca , chiar fara intentie... despre orgoliu ce sa iti mai spun... depinde de tine daca esti capabila si chiar dispusa sa treci peste si sa nu obosesti tot cedand.. eu am "ceva" cu un semn de foc... cunosc si un Berbec... si merita o relatie cu astfel de oamenii doar daca sti sa iubesti .. mult ...pt ca daca cunosti foarte bine persoana inveti sa ii cunosti toanele (au multe) si la inceput esti tentata sa crezi ca are ceva cu tine ... arata-i cine esti , lasa-l sa te vada asa cum nu te vad alti si v-a fi fascinat pentru esti diferita intr-un mod placut ... si sa nu uit ... lucru important .. fi Geamana si in dormitor.. si nu doar in dormitor.. intoarce-l pe toate partile si sa vezi ce caldura o sa iasa
kitu_athena
Postat pe 8 Iunie 2009 10:00
De la: missroselovetwilight, la data 2009-05-18 17:02:36eu sunt gemen si ma inteleg bine cu cei din berbec dar sunt si certuri!
iubitul meu e scorpion. ce zicetzi gemeni cu scorpion?


crezi ca poti rezista cu un om care vrea sa fie mereu ca el?? pe mine m-au speriat mereu scorpionii... cea mai buna prietena a mea e scorpie si e nemaipomenita daca nu o contrazici si daca nu o intrerupi.. oricum nu sunt capabili sa asculte ... am cunoscut si catiba barbati... sunt prea incuiati pt o minte larga si avida dupa cunoastere...
kitu_athena
Postat pe 8 Iunie 2009 10:03
Potrivirea in relatie nu se rezuma doar la doua zodii din care faceti parte mai sunt si alti factori care armonizeaza relatia,conteaza si ascendentul si educatia,respectul...
miky4
Postat pe 15 Iulie 2009 16:47
berbecu e zodia cea mai jmekera, se stie...
DieMann
Postat pe 15 Iulie 2009 23:41
Desi am prietene in toate zodiile,si in Gemeni,prietene adevarate,eu nu agreez zodia deloc,iar barbatii nici atat,sunt pe o alta lungime de unda total si dupa parerea mea,instabili si nu prezinta incredere,dar si f conservatori si fricosi.Pe mine ma enerveaza mult,imi displac,dar am amici buni de aici.In cuplu nu cred.
Insa orice cuplu daca e sortit sa fie,merge.

Postat pe 16 Iulie 2009 13:09
mda...
ciudata combinatia
sunt si eu in aceeasi situatie
mai greu de atras atentia unui berbec, sau?
niste idei bune mi-ar fi de foarte de folos
kudika074819
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cele mai importante calitati? 308 De la: kudika_963026 28 Aprilie 2014 14:43
Strange love 25 De la: Barbie30 19 Iulie 2010 10:42
Iubirea mea patimasa pentru un iranian 249 De la: c807 4 Ianuarie 2012 04:57
Am nevoie de ajutor URGENT!!! 27 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 09:57
o situatie delicata 164 De la: johnelle 8 Decembrie 2011 19:43