Setari Cookie-uri

unghii false - PROBLEME??????

De la: Larisa82, la data 2008-11-18 14:39:07


hahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahaha
adry22
Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:14
sunteti jalnice! ati ajuns pe un forum sa deviati complet de la subiect! nu ne mai faceti sa pierdem timpul citindu-va aberatiile! credeam ca intradevar se dicuta pe baza topicului si anume "unghii false", insa aici vad numai .... false!
MirunaS
Postat pe 19 Noiembrie 2008 10:54
Site-ul www.unghiifalse.20m.com are incepind de astazi si un forum. Puneti intrebari cu privire la tehnicile de extensii ale unghiilor naturale, faceti-va reclama sau gasiti saloane sau persoane care pun unghii false in orasul vostru. Va asteptam
rovasr
Postat pe 20 Noiembrie 2008 16:30
Pentru VanityDiva:

Am patzit exact acelasi lucru ca si tine, tot la Perfect Nails (ma refer la "lucrarea" facuta prost, nu la barfe si tzigara), cu diferenta ca era prima data cand incercam asa ceva.
Cand mi-a taiat unghiutzele, le-a taiat pana in carne de nu se mai oprea sangerarea. Si, culmea, tot ea era stupefiata de faptul ca aveam pielicica atasata de unghie, ca "cica" nu mai vazuse asa ceva la nicio clienta (probabil mie imi cresc altfel unghile, dar nu prea cred). Cand a inceput sa pileasca, normal ca nu "a scapat" nici pielea din jur de pila.. I-am atras atentia ca m-a taiat, ca ma doare pentru ca imi pileste si pielea din jurul unghieie, si ea ma privea de am crezut ca eu sunt cu "figuri" si cu "fitze". A doua zi deja se vdea pe margine cum intrase aer.. La 2 saptamani am fost pentru "intretinere" si m-a costat aprape 100 de lei (practic tot din nou dar fara tips-uri). Nu are rost sa spun cat am fost de dezamagita...
Acum ar trebui sa merg iar,(sunt aproape 2 luni de cand le-am pus) dar clar ca nu mai calc pe acolo..
Ileana1970
Postat pe 7 Decembrie 2008 10:22
Parca tema era alta, de ce va certati?
beanna
Postat pe 9 Decembrie 2008 11:53
De la: , la data 2008-11-17 18:43:11"Ma-ta"? "Ofticat-o"? "Nebuno care esti"? ASA DA!!!m-am amuzat destul dp margine,cred ca e cazul sa intervin!!in primul rand,"aimee 31",si "larissa 82"(sper ca am scris bine)...nu trebuie sa va simtiti nicicum daca vi se zice urate.nu stiu,larisa e ft frumoasa dupa cate vad eu,la aimee nu m-am uitat sa vad daca are poze.si fetelor.....dc va complicati cu una care e ceva mai mult decat inculta????? nu-mi sta in caracter sa jignesc,dar....ADRY,sa te abtii si sa nu comentezi ce am zis eu acum .doar ca atat esti de analfabeta,habar nu ai sa scrii,eu inteleg,se mai fac greseli din graba,dar asa ceva nu se poate,draga mea!!!de cate ori oare nu ai scris"ma-ta,si ofticat-o"???si atat sustii ca sunt pozele tale....ft bine,daca sunt,sunt si gata,dar stii tu...prea mult insisti.asa ca fetelor,terminati cu cearta,nu e frumos.va pup


sincer nu ma bagam...am vazut si eu ca a scris gresit ofticat-o....dar ma-ta????? e perfect corect...de cand un substantiv si un pronume posesiv stau in acelasi cuvant????......nu bagati oamenii in ceatza si mai verificati inainte sa va dati ceva ce sigur nu sunteti....pupici si spor la pus unghiutze!!!!
racushor_26
Postat pe 19 Decembrie 2008 11:40
Ca de obicei pe forum-ul asta nu se discuta despre tema propusa ci se promoveaza manelistele imbogatite peste noapte din te miri ce!

De ce nu deschideti un subiect special pentru asta unde sa se adune manelistele sa se intreaca in zorzoane, incultura si eventual cine danseaza cel mai bine din buric!?
Macar sa stim sa nu mai citim!
allexxe
Postat pe 1 Ianuarie 2009 12:43

Postat pe 6 Ianuarie 2009 16:29
Aplicare UNGHII FALSE Bucuresti/Militari :

-> unghii false gel , pret 100ron+model

-> protectie pentru unghia naturala ( aplicare gel ) , pret 50-70 ron+model

-> model french cu tips french , pret 100 ron

-> model french ,constructie de gel 100 ron

-> intretinere (2-3 sapt) -60ron+model;
inlocuire unghie rupta 7ron

-> aplicare strass 1-2ron/buc ,sclipici, flori uscate 5 ron/buc

-> inlaturare gel 40 ron

GEL-URILE FOLOSITE SUNT IMPORTATE DIN S.U.A , GARANTEZ CALITATE 100%
Te astept acum, vino sa oferi mainilor tale un look de invidiat odata cu venirea primaverii !!! OFERTA SPECIALA PANA LA 8 MARTIE: 10% REDUCERE ! TE ASTEPT!! 0726.467.402 ; id yah: nasty_kat2004. http://fashion-nails.hi5.com BUCURESTI-MILITARI
nasty_kat2004
Postat pe 13 Februarie 2009 18:13
Da ai dreptate ,multe saloane din Romania nu au angajati care sa fie in stare sa iti faca o manichiura,o pedichiura,o coafiura etc, care chiar sa iti place si sa te faca sa te simti bine, ca doar de aia te duci,ca sa te relaxezi si sa ai grija de tine ,iar TUFELE astea,se dau mari DOAMNE ,PE BANII TAI.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.E jale ce ii in tara asta,dar daca chiar ai in plan sa facI un astfel de curs si sa te specializezi in domaniu ,eu iti doresc multa bafta.Ai grija insa,la personalul pe care il angajezi, ca vezi tu, in fata ta totul e bine ,dar pe la spate fac ce vor ,asta pe langa barfa!!!!!!!!!!!!!!! ITI DORESC SUCES SI NERVI DE FIER, pentru ca e greu sa gasesti pe cineva care chiar sa stie meserie dar NU E IMPOSIBIL.
INCA CEVA,eu nu mai stateam acolo sa fi fost in locul tau,as fi intrebat-o pe AIA daca are de gand sa se mai uite si la clienti sau vrea sa stea la taclale toata ziua si as fi mers si la patroana salonului sa ii arat ce OPERA DE ARTA a facut angajata ei ,iar plata nu as mai fi efectuat-o,PAI CUM ADICA ,SA ISI BATA JOC DE MINE PE BANII MEI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! INCA O DA TA SUCCES , .
piticmic
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:57
citind mesajul dvs despre problemele pe care le aveti in urma folosintei unghilor false va propun noua tehnologie....formula profi.....http://www.youtube.com/watch?v=3B97Bve7SsU
filmuletul e in limba rusa insa daca va place ceea ce vedeti..incercati sa ne contactati... avem sediu in R.M.(068933397,VERONIKa-mester tehnolog.
kudika038734
Postat pe 15 Iunie 2009 19:01
de la un topic despre unghii am ajuns la o cearta ca la piata....frate nu toata lumea ar trebuie sa aiba acces la internet...duceti-va sa vindeti gogosari
sylphaen
Postat pe 21 Iunie 2009 16:02
Am patit si eu acelasi lucru. Prin februarie, manichiurista mea a intrat in concediu de maternitate si am mers, prin recomandare, la Perfect Nails la Unirii nimerind la aceeasi domnisoara Elena. Pe langa faptul ca nu mi-a curatat gelul de pe unghii asa cum trebuie (in unele locuri nici nu atins cu freza), mi-a pus un strat foarte gros de gel de la baza pana la varf, asta in timp ce vorbea la telefon. Dupa vreo 3 zile gelul s-a umflat si a inceput sa se dezlipeasca. A trebuit sa refac manichiura la 1 sapt jumate. Am mers apoi la Perfect Nails la Mall Vitan, gandindu-ma ca acolo trebuie sa existe servicii de calitate. De unde.... Am dat de domnisoara Fili, care mi-a pus un strat gros de gel, si dupa ce l-a uscat la UV mi l-a subtiat cu freza atat de mult incat ma ardeau unghiile. Asta pe langa faptul ca m-a si jignit de cateva ori, in gluma, dupa parerea ei. Am decis sa merg si a doua oara la ea, cu toate ca mi s-au rupt 3 unghii. A doua oara a fost si mai rau. Pe langa faptul ca atunci cand le-a vazut, m-a intrebat "Nu ti-am pus eu unghiile astea, nu?", dupa ce mi-a aplicat gelul, se vedeau pe dedesubt urmele de la freza si de la gelul anterior. Plus ca mi-a facut un french permanent, care a inceput sa sara de pe unghii dupa vreo 5 zile. Plus ca nu steriliza ustensilele (frezele, forfecuta), le lua dintr-un pahar din fata mea, pline de resturile de gel de pe unghiile unei cliente anterioare.
Dupa alte cateva experiente nefericite la alte manichiuriste la Perfect Nails, am mers la Cleo Nails, la o fata Ionela din Huedin Center, de care sunt extrem de multumita (mi-am recapatat manichiura perfecta). Numai ca in vreo 3 luni intra in concediu de maternitate..... si nu stiu ce o sa ma fac...probabil ca voi merge la altcineva tot de la Cleo Nails....
katwoman13
Postat pe 11 Iulie 2009 12:24
este o solutie f buna sa deschizi un salon si eu am avut parte de experiente destul de dezagreabile legate de manichiuriste care nu si dau deloc interesul si te inteleg foarte bine.si e am vrut sa deschid un salon dar sncer nu am gasit pe nimeni sa lucreze atat de bine marea majoriate la inceput sunt ok iar daca nu stai dupa ele non stop fac numai gafe.eu mi am achizitionat un kit si mi le fac singura la inceput a fost mai dificil dar acum sunt perfecte si cu sigurata la solon nu ar acorda atata atentie cat poti acorda tu.
ciobanu23
Postat pe 11 Noiembrie 2009 18:36
aplic ieftin si calitativ unghii tips-gel diferite modele 80 ron.gel pe unghie naturala=manechiura-pedichiura permanenta diferite modele 40 ron.intretinere 40 ron.aplic gene false fir cu fir.pensez.coafez.machez.flory 0765329197...id mess flory_sica . www.unghiifalse.go.ro oferta unghii false si gene false pachet 150 ron

unghii_false_gene_false
Postat pe 13 Decembrie 2009 11:52
Coco Nails, Hair, Make-Up, Bar Constanta - o experienta unica - Va ofera servicii complete de manichiura si pedichiura, hair styling exceptional si machiaje ultramoderne - carti de vizita ale personalitatii si frumusetii dumneavoastra, stil si eleganta. Rasfatati-va cu o manichiura spa, o pedichiura de relaxare, un refreshing facial, sau un hair styling exceptional. Veti adora timpul relaxant petrecut in salonul nostru de manichiura si frumusete! Fotoliile si minibarul, manichiura si pedichiura luxoase, sunt doar cateva exemple din oferta noastra de servicii de lux cu stil. Tehnicieni nostri de unghii sunt profesionisti si experimentati, precum si echipamentul nostru este de cea mai buna calitate, astfel va veti bucura de ingrijirea decadenta a unghiilor si de relaxarea serviciilor spa, numai la Coco Nails Constanta


Bulevardul MAMAIA, nr.232, Constanta, judetul Constanta
0341/881831; 0724178995
www.coconails.ro
BlondaX
Postat pe 11 Martie 2010 21:38
Cu diploma de specializare in domeniu aplic unghii false acryl/gel!Intra pe web site-ul meu www.love4nails.webs.com sau id mess O_dulceata ptr mai multe detalii!Nu rata sansa de a avea unghii de invidiat!
Unghii_superbe
Postat pe 27 Martie 2010 18:21
Daca unghiile tale naturale nu cresc suficient, se exfoliaza sau pur si simplu vrei o manichiura impecabila si care sa dureze mult timp atunci te vei indragosti de unghiile cu gel .

Avantajul acestor unghii e ca poti avea french permanent sau diverse alte aplicatii fara ca tu sa depui vreun efort pentru intretinere.

Intretinerea unghiilor cu gel uv trebuie efectuata in medie la 3 saptamani, in functie de ritmul de crestere al unghiei naturale.

PRETURI:
70 RON- aplicare tips natural + gel
50 RON- aplicare gel pe unghia naturala (protectie unghie naturala)
50 RON- intretinere ( se realizeaza la 2-3 saptamani)
MENTIUNI:
In pret este inclus: french simplu sau permanent si modele/aplicatii (pictura, strasuri, sclipici, floricele, etc).
Daca ti-ai rupt/distrus o unghie, inlocuirea ei este GRATUITA.
CONTACT:
Unghiile sunt aplicate la domiciliul meu – Dristor.
Pentru informatii suplimentare si programari va stau la dispozitie la telefon: 0721.367.384.
Manu_M
Postat pe 23 August 2010 09:42
scoaladeunghii.ro organizeaza cursuri de unghii false cu diplome emise de ministerul muncii pentru meseria de stilist protezist de unghii...

daca doriti sa va deschideti o afacere in acest domeniu sau sa lucrati in salon, aceasta diploma este OBLIGATORIE!!!

Cursurile se tin in Ploiesti, Bucuresti, Constanta, Galati si Brasov...va puteti inscrie pe scoaladeunghii.ro, unghiifalse.ro sau la telefon 0728254957
alexa_ph
Postat pe 25 Iulie 2011 12:11
Realizez manichiura cu gel, extensii unghii, french permanent si la domiciliul dumneavoastra daca sunteti din Buzau. Gelurile se pot aplica pe unghia naturala, sau se poate construi unghia din gel. Folosesc geluri profesionale.
Gel pe unghia naturala 30 ron
Gel pe unghia naturala +french permanent, model 40 ron ,
Extensii unghii pe sablon +model 60ron
Intretinerea 30 ron
Strasuri, floricele, sclipici sunt incluse in pret
Elevele si studentele beneficiaza de reducere
Telefon 0761636870
lunminita_bz
Postat pe 5 Octombrie 2011 23:10
Fetelor, daca aveti probleme cu unghiile si aveti nevoie de tratament, va recomand tratamentele de la NailTek care sunt recunoscute in SUA ca fiind cele mai eficiente pentru tratarea unghiilor. Au o gama variata si sunt structurate pentru fiecare tip de unghie. In Romania le puteti comanda aici: http://www.anko.ro/categorie-produs/tratamente-3/tratamente-nail-tek/
kudika_934735
Postat pe 28 Mai 2015 13:49
Daca cineva poarta unghii cu gel o perioada indelungata, 2-3 ani, se pot ivi probleme medicate?
kudika_988973
Postat pe 17 August 2015 11:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Angajam Manichiurista 1 De la: petrecerederevelion 22 Ianuarie 2014 09:17
Cum imi fac pedichiura 17 pasi 1 De la: kudika_15223 29 August 2012 17:23
Unghii false-un look de invidiat al mainilor tale 2 De la: nasty_kat2004 27 Ianuarie 2013 11:36
vreau unghii tehnice:) 4 De la: adaada_bz 5 Octombrie 2011 20:56
Curs Stilist Protezist doar 599 RON! 1 De la: kudika514083 8 Martie 2012 16:46