Setari Cookie-uri

Nu am facut-o de 2 ani ...

Nu am facut-o de 2 ani...am 30 de ani si mda, fost dificil sa fiu singura si esti si mai si.... acum ca dupa atata timp, am cunoscut in sfarsit pe cineva si mi-este atat de dificil sa trec de blocajul care s-a instalat. Mi-e greu!Da! Mi-e greu cand ma gandesc ca va tb sa ma dezbrac, mi-e greu tot...A inceput sa-mi fie jena...de trupul meu...de actul in sine...De tot!!!Uffff...inca nu am facut nimic dar presimt ca se va intampla in curand...

Help!
simone30
Postat pe 8 Noiembrie 2008 18:41
Pai,blocajul acesta s-a produs din cauza ca nu te simti bine in pielea ta,sau poate si pentru ca nu ai gasit partenerul potrivit care sa te faca sa ai incredere in tine?Ai 30 de ani,esti tanara,de ce ti-e rusine cu trupul tau?Si totusi cred ca odata pasul facut,n-o sa mai simti frustrarea de acum.Esti indragostita de prietenul tau?El,simti ca e indragostit sincer de tine?
lil_devil
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:08
dupa o anumita varsta sanii se mai lasa, mai apare celulita...etc..de aceea mi-este jena..
nu stiu cata dragoste exista intre noi dar stiu ca exista placerea de a fi impreuna, de a vorbi, glumi..pur si simplu sta impreuna.
Dragilor/dragelor..trebuie sa trec de faza asta cu sani lasati...si un pic de celulita si nu stiu cum. Nimeni nu este perfect si totusi si nu pot sa trec de blocajul asta...A trecut ceva timp de cand nu am mai facut-o , stiu ca poate voi fi stagace si cu el este un nou inceput...Cum sa trec peste tampeniile astea. Habar n-am !
simone30
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:15
vrei sa te pregatesc putin , inainte!!?

Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:16
hai ma!
termina cu de astea...
baga niste vin rosu la ghiozdan si imagineaza-ti ca esti cea mai frumoasa femeie de pe Terra ...
morticia_adams
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:44
pai, atunci nu te dezbraca, lasa-l pe el sa o faca...chiar crezi ca se va impiedica de nitica celulita si sanisorii mai lasati? eu nu cred...barbatii sunt niste gentlemani, mai ales cand vor ceva...pe bune acuma, blocajul vine de la gandul ca te-ai schimbat putin fizic, sau alta e buba? nici nu va observa, si cine spune ca trebuie sa fie lumina orbitoare in camera?

Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:47
De la: geo32, la data 2008-11-08 19:16:35vrei sa te pregatesc putin , inainte!!?



ti-ai gasit clienta ?

Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:47
De la: simone30, la data 2008-11-08 19:15:10dupa o anumita varsta sanii se mai lasa, mai apare celulita...etc..de aceea mi-este jena..
nu stiu cata dragoste exista intre noi dar stiu ca exista placerea de a fi impreuna, de a vorbi, glumi..pur si simplu sta impreuna.
Dragilor/dragelor..trebuie sa trec de faza asta cu sani lasati...si un pic de celulita si nu stiu cum. Nimeni nu este perfect si totusi si nu pot sa trec de blocajul asta...A trecut ceva timp de cand nu am mai facut-o , stiu ca poate voi fi stagace si cu el este un nou inceput...Cum sa trec peste tampeniile astea. Habar n-am !


inteleg ce simti.Dar sa stii ca si eu am un pic de celulita pe picioare,si am 21 de ani,si sunt si slaba...asa ca nu esti singura.Si multi barbati deja privesc celulita la femei ca ceva normal,si este normal...Dar poti s-o moderezi un pic daca ai grija la alimentatie,(cred ca stii foarte bine ce este recomandat pt combaterea celulitei)...si cei 2 L de apa pe zi,si foarte multa rabdare.
Si ce., el este perfect? Sigur are si el vreun defect fizic...si cu toate astea tu il placi,nu?Cred ca si cazul lui e la fel...tre buie sa-l faci sa te aprecieze cu totul,asa cum esti.Sa-i arati calitatile tale,ca sa treaca cu vederea defectele fizice.Iar sanii,pot fi "arajati"printr-o operatie,cam costisitoare cei drept(3000 de euro).Poate cine stie,amandoi veti stange banii pentru a o face.
lil_devil
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:48
io sunt tare derutata...voi va iubiti sau nu/

Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:48
De la: simone30, la data 2008-11-08 19:15:10dupa o anumita varsta sanii se mai lasa, mai apare celulita...etc..de aceea mi-este jena..
nu stiu cata dragoste exista intre noi dar stiu ca exista placerea de a fi impreuna, de a vorbi, glumi..pur si simplu sta impreuna.
Dragilor/dragelor..trebuie sa trec de faza asta cu sani lasati...si un pic de celulita si nu stiu cum. Nimeni nu este perfect si totusi si nu pot sa trec de blocajul asta...A trecut ceva timp de cand nu am mai facut-o , stiu ca poate voi fi stagace si cu el este un nou inceput...Cum sa trec peste tampeniile astea. Habar n-am !



El este perfect?
ninushk
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:53
Pai eu una nu inteleg Nu ai vorbit despre fosta relatie cu el? Nu stie ca nu ai facuto de doi ani? Nu crezi ca ar fi mai simplu sa discuti temerile pe care le ai cu el, si nu cu altii?
Macar sa fie pregatit ce il asteapta?Daca intradevar ai o relatie si îti place de el.
Nu vreau sa interpretezi ce am zis gresit, la varsta pe care spui ca o ai, ar trebui sa stii cum sa discuti cu un barbat si sa stii cat de important este sa comunici intr-o relatie. Asta te poate ajuta mai mult decat sfaturile de aici.

Full_Metal_Jacket
Postat pe 8 Noiembrie 2008 20:20
De la: simone30, la data 2008-11-08 19:15:10dupa o anumita varsta sanii se mai lasa, mai apare celulita...etc..de aceea mi-este jena..
nu stiu cata dragoste exista intre noi dar stiu ca exista placerea de a fi impreuna, de a vorbi, glumi..pur si simplu sta impreuna.
Dragilor/dragelor..trebuie sa trec de faza asta cu sani lasati...si un pic de celulita si nu stiu cum. Nimeni nu este perfect si totusi si nu pot sa trec de blocajul asta...A trecut ceva timp de cand nu am mai facut-o , stiu ca poate voi fi stagace si cu el este un nou inceput...Cum sa trec peste tampeniile astea. Habar n-am !


Ajuta foarte mult daca faci un pic de sport, te duci macar de vreo doua ori la aerobic. Nu fizic, caci in doua sedinte n-ai ce progrese sa faci, dar psihic. Sportul elibereaza "hormonul fericirii".

Apoi, asculta de ce zice bestdevil, lucrurile astea ai putea sa le discuti si cu el.

Si stii si tu ca in timpul actului sexual barbatii nu vad decat sani, fund si....gaura cu pricina. Nici nu stiu ei ce-i aia celulita.

Postat pe 8 Noiembrie 2008 20:28
sani lasati poti sa ai si la o varsta mai mica.atat timp cat ai incredere in tine si te simti bine in pielea ta nu e nici o problema. iar barbatul daca te place asa cum e credema ca nici nu va observa.treci peste complexul asta. iar cand va veni mom nici nu te vei mai gandi la cum arati ci la cat de bine e
joulique
Postat pe 30 Noiembrie 2008 05:44
acu 3 luni am facut-o si eu dupa ceva mai multa vreme,sunt cu burtica ,cu sani mari si care,da ,se lasa deee,gravitatia DAR...iti garantez ca daca il aduci aproape de tine cu toata inima si te lasi mangaiata de bratele lui fara sa te ascunzi si fara sa ti interzici placerea,totul va fi bine.te inteleg asa de mult,si pentru mine a fost dificil,dar cand m-a luat in brate mi s-au topit toate temerile ,bucura te de fiecare atingere. iubeste te mult!!!si la propriu si la figurat
eline
Postat pe 30 Noiembrie 2008 05:52
fericire maxima in tot corpul , crede-ma ca vede el si ce n-ai vrea tu sa vada , asa cum si tu o sa-i vezi anumite defecte, da in momentele alea nu cred ca te mai intereseaza asa ceva , cand ajungi la faza aia sigur va placeti destul de mult
si daca nu si nu drink till your cute
gabi8ma
Postat pe 30 Noiembrie 2008 16:55
renunta la prejudecati! esti o femeie frumoasa fa in felul urmator :dezbraca-te,uita-te in oglinda si analizeaza-te,priveste-te k un barbat:corpul tau are multe parti frumoase esti tanara repeta-ti asta k sa poti capata incredere in tine altfel nu o sa poti trece peste asta
anaadyan
Postat pe 30 Noiembrie 2008 20:25
nu cred ca pe met iti rezolvi problema

Postat pe 7 Decembrie 2008 12:23
pentru Dumnezeu draga ! mai ai complexe la varsta asta?pana la 20 de ani mai merge dupa aia, cred eu ca fiecare se cunoaste mai bine.pe bune acum nimeni nu e perfect. prima si a doua oara e mai greu dupa aia ai sa uiti ca tu ai spus asa ceva.
elenytza21
Postat pe 23 Decembrie 2008 13:36
De la: simone30, la data 2008-11-08 18:41:11Nu am facut-o de 2 ani...am 30 de ani si mda, fost dificil sa fiu singura si esti si mai si.... acum ca dupa atata timp, am cunoscut in sfarsit pe cineva si mi-este atat de dificil sa trec de blocajul care s-a instalat. Mi-e greu!Da! Mi-e greu cand ma gandesc ca va tb sa ma dezbrac, mi-e greu tot...A inceput sa-mi fie jena...de trupul meu...de actul in sine...De tot!!!Uffff...inca nu am facut nimic dar presimt ca se va intampla in curand...

Help!
,,oaaaaaaaaauuuuuuuuuuuu trista poveste ,,,,dar totusi 2 ani ,,,e o situatie si asta
sarutama
Postat pe 23 Decembrie 2008 13:45
Baga motorina, ce mai astepti!
( dar inainte scoate paienjenii de acolo , sper ca n-ai fost in clopotnita doi ani?)

Postat pe 23 Decembrie 2008 18:09
nu te inrosi si nu te impacienta,foarte bine k ai gasit pe cineva ,tu stii cel mai bine ce e mai bine pt tine,orikum prima data o sa-ti fie cam greu pana te inveti cu el,ceea ceti zik e sa nu cumva s-a rupi patul ... :

Postat pe 26 Decembrie 2008 22:03
parerea mea este ca, sunt mai multe emoticoane decat litere!
presupun ca te-ai oferii!

Postat pe 26 Decembrie 2008 22:06
Sampanie , preludiu si da frau imaginatiei. De uitat sa faci sex nu se uita si maine vei fi" new women "
real_cock
Postat pe 26 Decembrie 2008 22:57
eu cred ca ai trecut deja peste...

Postat pe 27 Decembrie 2008 00:19
De la: oktober, la data 2008-12-27 00:19:24eu cred ca ai trecut deja peste...




vezi ...daca a fost cuminte 2 ani ....moshul nu a uitat-o
ninushk
Postat pe 27 Decembrie 2008 20:05
amin!

Postat pe 28 Decembrie 2008 18:21
Draga mea aceeasi problema am avut-o si eu.Sunt casatorita de 16 ani,iar relatia mea sexuala cu sotul meu este de o data,doua sau trei ori pe an. Iti spun sincer ca de la aceasta lipsa poti face fibroame pe uter,eu am doua bucati si sunt destul de marisoare.Mi-am calcat pe inima cum se spune si am facut dragoste cu cineva.Am lasat la o parte toata jena,pur si simplu am considerat ca fac ceva normal nu ceva anormal,si m-am descatusat in bratele acelui barbat.
Daca nu vrei sa te imbolnavesti,pentru ca de la aceasta lipsa de sex foliculina face ravagii asupra organismului,lasa toate jenele la o parte si fa dragoste.Inchide ochii,lasa-te sarutata si mangaiata ca nu ai ce pierde,iar daca tipul este pe masura asteptarilor tale treci si la un joc erotic placut.
Iti doresc mult succes si sa fii iubita ! Ai grija de tine si de sanatatea ta,iar ca sa eviti o sarcina nedorita ia-ti tu masuri de precautie.Gasesti la farmacie anticonceptionale locale,si le folosesti conform instructiunilor.
In viata cu totii avem nevoie de un sfat,de un umar pe care sa plangem cand suntem necajiti,si cand suntem fericiti ! Te pup dulce si sa auzim numai de bine !
bonjour
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:09
De la: bonjour, la data 2009-01-17 11:09:51 Draga mea aceeasi problema am avut-o si eu.Sunt casatorita de 16 ani,iar relatia mea sexuala cu sotul meu este de o data,doua sau trei ori pe an. Iti spun sincer ca de la aceasta lipsa poti face fibroame pe uter,eu am doua bucati si sunt destul de marisoare.Mi-am calcat pe inima cum se spune si am facut dragoste cu cineva.Am lasat la o parte toata jena,pur si simplu am considerat ca fac ceva normal nu ceva anormal,si m-am descatusat in bratele acelui barbat.
Daca nu vrei sa te imbolnavesti,pentru ca de la aceasta lipsa de sex foliculina face ravagii asupra organismului,lasa toate jenele la o parte si fa dragoste.Inchide ochii,lasa-te sarutata si mangaiata ca nu ai ce pierde,iar daca tipul este pe masura asteptarilor tale treci si la un joc erotic placut.
Iti doresc mult succes si sa fii iubita ! Ai grija de tine si de sanatatea ta,iar ca sa eviti o sarcina nedorita ia-ti tu masuri de precautie.Gasesti la farmacie anticonceptionale locale,si le folosesti conform instructiunilor.
In viata cu totii avem nevoie de un sfat,de un umar pe care sa plangem cand suntem necajiti,si cand suntem fericiti ! Te pup dulce si sa auzim numai de bine !

Si inca ceva...treci de problema cu celulita,numai prin simplu motiv ca ai o pasarica care este mai buna decat toate pasaricile din lume.Daca nu ai facut-o de doi ani,va trebui sa te misti in pat sa poti relaxa muschii vaginali,ca altfel te doare nitel si te simti aiurea,dar e o durere de placere pe care niciodata acel barbat nu o va uita,si nici pe tine nu te va uita prea curand.
bonjour
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:17
Nu am facut-o de 2 ani !... ...da pentru tine pare destul de mult.........inseamna ca eu sunt veterana acest topic....ce zici ca eu nu am facut-o de 10 ani ? pare incredibil dar adevarat.....intradevar acum am ft. grave probleme de sanatate....cu semnul intrebari.......regret toti ani pierduti....asta fiindca am avut prea mult orgoliu....alte principii......si mi-a fost teama de necunoscut......am cautat sa ma controlez dar boala nu ma iertat....iti doresc sa fi iubita si fericita.

Postat pe 21 Ianuarie 2009 02:10
du-te la un sexolog....sa te ajute sa-ti gasesti feminitatea si sexualitatea.

have fun
anderson
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt sau nu ? 13 De la: kitty_na 1 Octombrie 2010 18:28
SEX IN GRUP... Adevarul despre sexul in grup ... descoperirea sexualitatii... recunoasterea fanteziilor erotice ? 358 De la: CraZy_GurL 15 Iulie 2010 07:15
Corelatie - sex/acnee 25 De la: CristiannaS 14 Septembrie 2016 11:22
ce se intampla?? 27 De la: BombonicaAmaruie 24 Iulie 2008 17:51
Orgasm 72 De la: angelradios 16 Iunie 2010 17:08