Setari Cookie-uri

femeia BALANTA - barbatul SCORPION


Buna! Face cineva parte dintr-un astfel de cuplu? Eu sunt balanta, iubitul meu este scorpion si suntem abia la inceput de relatie. Exista oare sanse de durata?( din punct de vedere al compatibilitatii celor doua zodii, evident )
anaise
Postat pe 12 Noiembrie 2008 18:16
buna... am citit intrebarea ta si sincer sa-ti spun am avut parte de asemenea relatie...
nu vreau sa te descurajez, dar nu a mers... am fost impreuna 8 luni. la inceput toate pareau roz, dar abia pe urma si-a aratat adevarata fata de scorpie... era de o gelozie iesita din comun... daca a ajus sa fie gelos pe cel mai bun prieten al lui, care, pot sa zic era ca un frate pt el si reciproc..
nu era multumit de nimic, pur si simplu dupa o perioada de timp, imi era teama sa-i mai zic ceva, de frica sa nu se "umfle" malaiul in el..
dar sa nu te descurajezi.. nu toti oamenii chiar daca sunt aceasi zodie, pot fi la fel... numai bine draga mea..
salutari de la pitesti.
cri_cri
Postat pe 18 Noiembrie 2008 15:35
Been there, done that. Trebuie sa te inarmezi cu foarte multa rabdare ca sa-i poti suporta toanele, egoismul si rigiditatea. In functie de cat de mult conteaza pentru tine persoana respectiva, poti sa iti prelungesti agonia, dar sa nu crezi ca vreodata va fi altfel decat este acum. Toate schimbarile pe care le va face in comportamentul lui vor fi de moment si in spatele lor se va ascunde mereu un motiv bine determinat.
Sa nu te astepti la o persoana calda care sa iti ofere tandrete si iubire, pentru ca sunt de-a dreptul reci si insensibili la tot ceea ce te face pe tine fericita sau nefericita. De obicei traiesc pentru ei, iar de tine isi aduc aminte atunci cand vor sa obtina anumite beneficii.
Altfel, relatia poate dura mult si bine, atat timp cat esti dispusa sa renunti la toate principiile tale si sa stai alaturi de un om , cum am mai spus, rece si egoist.
margica_vesela
Postat pe 27 Noiembrie 2008 16:42
sa sti si sotia mea era balanta dar nu adurat mult finca socri au fost intre noi asa ca depinde de voi nu trebuie sa te lasi condusa de alti sa fi tare

Postat pe 11 Decembrie 2008 21:03
Draga mea,incearca sa scapi de relatia asta,eu am experienta de 20 de ani si sincera sa fiu nu stiu daca am avut 1 an din cei 20 in care sa-mi fi fost bine,sunt razbunatori,egoisti si dupa 20 de ani am aflat ca sunt si foarte perversi...sper ca prietenul tau sa nu te dezamageasca dar nu prea cred,cand iti este lumea mai draga atunci te inteapa.....ai grija!!!!!!!!!!!

Postat pe 12 Decembrie 2008 16:11
Parintii mei sunt balanta/scorpion si pot spune ca e genul de relatie care incearca toate sentimentele unui om. se inteleg ori extraordinar de bine ori foarte rau. din fericire intotdeauna au putut sa treaca peste conflicte, chiar daca uneori nu mai parea nimic de salvat.
ecstasytm
Postat pe 15 Decembrie 2008 09:01
Deocamdata ne intelegem foarte bine, ne completam reciproc. Va multumesc pt raspunsuri, se pare ca situatia difera de la caz la caz. Astept cu nerabdare si alte impresii.
anaise
Postat pe 15 Decembrie 2008 16:32
hehe traiesc cu un scorpion de 3 ani...si au fost si momente grele si frumoase..important e ca el iubeste cu intensitate..uraste cu aceasi intensitate..
daca ai rabdare si sti sa`l faci sa fie numai al tau,,ai reusit sa`l faci sa ramana al tau..
eu am mai incercat si cu un tip in zodia gemeni , relatie catlogata de catre horoscoape drept "ideala" si nu a durat decat cateva luni..dar eu sunt foarte fericita si`mi iubesc scorpionul meu..
multa bafta..
IssaBabyDoll
Postat pe 17 Decembrie 2008 21:05
buna!!din cate stiu si cunosc o astfel de relatie,sincer nu merge ,scorpionii sint extraordinar de posesivi,egoisti,razbunatori exact cind a-ti este lumea mai draga.sint afemeiati si mindri in prostie.se mindresc cu virilitatea de care dau dovada si nu au simtul responsabilitatii in momentul cind gresesc,ba din contra se victimizeaza tot timpul.vor sa fie baga-ti in seama sa fie iubiti dar sa nu ofere tot atata iubire cat poate da o balanta.din punctul meu de vedre fetelor abandona-ti relatia cele care sinte-ti linga un scorpion.sa va fereasca dumnezeu de razbunarea lor......asa ca ave-ti mareeeeeee grija de voi. sa fiti iubite...pop
marceline
Postat pe 2 Ianuarie 2009 08:13
merge super relatia.eu am avut un iubit,este romantic,fidel,sicer....numai calitati
zeldia
Postat pe 10 Ianuarie 2009 18:06
Mai sunt si exceptii. Eu sunt balanta, iubitul meu scorpion.. Suntem impreuna de 1 an si pot sa zic ca ne iubim pe zi ce trece din ce in ce mai mult. Nu este deloc rece si insensibil, din contra. Ma alinta si imi demonstreaza cat de mult ma iubeste zilnic. Este adevarat, cateodata este mai gelos, dar in limite normale, si asta doar pentru ca tine enorm de mult la mine . .. Si avem si planuri maari pentru mai tarziu : . Asa ca nu tine cont de parerile nimanui, copmpatibilitati zodiacale si alte alea. Doar singura iti poti da seama daca relatia merita, si va merge in viitor
georgy18
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:26
suntem impreuna de 3 ani si merge... eu cred ca e o prostie ,,,,, s ate iei dupa ce zike lumea sau dupa zodiac , fiecare situatie are povestea ei asa k ...enjoy:>

apropo noi acum locuim impreuna ...ca suntem studenti..si daca ne suportam si as acre`k e lucru mare
Cherry_bob
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:58
acum am vazut ca georgy a scris cam aceelasi lucru care l`ma scris si eu..of of...balantele astea gandesc la fel scz serios
Cherry_bob
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:59
HMMMM, scorpionul e in stare ,dak vrea cu adev., sa-ti ghiceasca si gandurile si sa-ti satisfaca toate poftele. Poseda arta de a ti se baga pe sub piele ,ceva fantastic. E extrem de insistent in tot ceea ce face , uneori e de-a dreptul sufocant pana obtine ceea ce vrea.

E un manipulator de mare clasa si de cea mai josnica speta...e un nenorocit capabil sa te urce pana in cer si sa te arunce de acolo......iar dak nu esti" o balanta veritabila" , adik in adev. sens al cuv. , la finalul acelei caderi libere te trezesti ca te lipesti de pam. si acolo ramai pe veci.....tradus asta vine: pe cat de bine iti poate induce senzatia ca e amorezat de tine si ca te iubeste pana in panzele albe si inapoi tot la fel de bine si fara nici un resemtiment te poate si nimici......psihic ( asta depinde de fiecare cat e de puternic si rezistent) fara ca macar sa se uite inapoi.

Tineti minte un lucru: scorpionii nu e scoala din pat fara un scop bine stabilit si fara o idee unde vor sa ajunga.Nu zic ca sunt ca balantele ca gandesc problema pana nu se mai poate.....ci la ei functioneaza doar sloganul: scopul scuza mijloacele".
Ajung sa se foloseasca de om si apoi sa-i dea delete fara nici o problema.....sunt niste jeguri!!!

Postat pe 28 Ianuarie 2009 00:26
Noi am fost fericiti atata timp cat eu l-am iubit pe el iar el s-a iubit ...pe el...
Adica vreo 6 ani, care au fost magnifici... Timp in care eu l-am iubit nu mult, nici putin. L-am iubit... devorator...
Abia dupa ce am plecat a realizat ca ma iubeste, cand a vazut golul imens pe care l-am lasat in urma mea...
Chrys4Angel
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:16
Regret,dar eu am fost casatorita cu un scorpion,eu fiind balanta si nu a tinut.Am tras mult pana...n-am mai rezistat.Am un copil cu fostul si o casa si cam tot ce-si putea dorii o familie.Dar noi nu mai eram "familie",nu avea niciodata timp pt. mine,nu avea timp pt. copil,nu comunicam si-n lus era excesiv de gelos.Am divortat,dar nu inseamna ca am scapat de el,ma urmareste si in ziua de azi,este f. posesiv.Eu va doresc numai bne,dar eu una nu cred intr-o relatie balanta-scorpion.Dar nu spun asta numai din proprie experienta,am mai intalnit perechi de balanta si scorpion si s-au terminat chiar mai tragic decat am terminat eu.Te pup.....alegerea si soarta este a ta!
Asa este,este foarte egoist: EL si pe urma ...........El si pe urma el si pe urma eu si pe urma copilul.

Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:34
Eu sunt balanta si el e scorpion si suntem impreuna de 6 ani si ne este foarte bine.Diferenta dintre mine si el este putin mai mare si poate asta si reusim sa ne intelegem atat de bine.Stiu doar ca pana am reusit sa-i demonstrez ca sunt doar pt el a fost mai greu dar apoi sa stii ca in fiecare zi imi demonstreaza cat de mult ma iubeste si ar face totul ca sa-mi fie mie bine....deci cred ca depinde de fiecare ...........Multa bafta!
P.S---Sunt innebuniti dupa sex si tot ce e nou in legatura cu sexul deci....
dolceK
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:34
da eu sunt in aceeasi situatie numai ca eu sunt scorpion si el balanta.ce sa-ti spun decat ca avem 9 ani de cand suntem impreuna,avem un copil,o casa,o afacere si multi ani de petrecut impreuna de acum inainte.deci...se poate.

Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:52
SI EU CUNOSC UN SCORPION,frumos,iubitor,intelegator si ...ce sa spun ..numai lucruri bune desi sunt ceva ani de cand ne cunoastem 2,3 nu ne am certat decat tot de vreo 2 , 3 ori dar nu stiu daca pot spune ca a foat cearta ..discutie mai intensa.CHIAR E FOARTE OK.Asa k din partea mea doar cuvinte de lauda pt scorpioni.
november2
Postat pe 12 Februarie 2009 19:11
eu sint scorpion si nevasta este balanta si pot spune ca sintem fericiti inpreuna nu au ezistat nici un fel de discuti de gelozie ne intelegem foarte bine deci se poate
alindan_popescu
Postat pe 22 Februarie 2009 16:23
De la: roxy2, la data 2009-02-12 19:11:17SI EU CUNOSC UN SCORPION,frumos,iubitor,intelegator si ...ce sa spun ..numai lucruri bune desi sunt ceva ani de cand ne cunoastem 2,3 nu ne am certat decat tot de vreo 2 , 3 ori dar nu stiu daca pot spune ca a foat cearta ..discutie mai intensa.CHIAR E FOARTE OK.Asa k din partea mea doar cuvinte de lauda pt scorpioni.


pe bune ca si la noi e exact la fel.....mereu ne`am inteles ff bine, niciodata certuri serioase, ....gelozie mai deloc(la inceput era un pic dra l`ma dresat )....iar acum e totul ok...eu sunt ceva mai salbatica...dar el..dragalashul de el...mereu ma alinta , ma iubeste, ma rasfata
Cherry_bob
Postat pe 22 Februarie 2009 19:17
Balanta - Scorpion

Balanta si Scorpion. Aer si Apa : nici ca puteai gasi ceva mai greu de amestecat!

Bun, e misterios, traieste intens fiecare clipa, pare ca ascunde secretul universului si e putin cam obsedat pe alocuri. Acum, ce poate sa-i placa unei Balante de treaba la un Scorpion? E un nativ greu de înteles si adesea are nevoie de timp, de izolare ca sa-si poata decanta sentimentele în liniste. Ceea ce simte este foarte complex si în felul lui, desigur, poate chiar te iubeste. Dar caile Scorpionului sunt tare greu de descifrat : este zodie de Apa, asa ca acolo unde Balanta rationala si echilibrata, care cauta armonia si echilibrul, se cam pierde sau refuza sa intre, Scorpionul nu are nici o problema. Se descurca perfect pe un ocean de sentimente, chiar si pe timp de furtuna.

Scorpionul e gelos si posesiv. Dintre toate chestiile rele care se spun despre Scorpioni, mai nimic nu e adevarat, însa totul merita macar ascultat. Posesiv pentru ca sub carapacea de duritate, de nativ "impetuos", se ascunde o personalitate ce are mare nevoie de întelegere, dragoste (multa multa multa) si acceptare. Spiritul tau armonios va avea adesea de furca în momentele când Scorpionul îsi iese din fire. Foloseste-ti la maximum diplomatia pentru care Balanta este recunoscuta în zodiac si nu încerca sa întelegi CHIAR totul la un Scorpion : Aerul nu rezista prea mult în adâncul Apei, îi mai trebuie si câte o plimbare pe sus, prin nori. Adica pe la prieteni, prin oras, pe unde stii tu ca te simti mai bine. Probabil ca Scorpionul o sa ramâna acasa, fiindca prefera asta si, oricum, nu prea e genul care sa se omoare dupa plimbari toata ziua buna ziua pe la un prieten sau altul.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 09:32
Balanta - Scorpion

Probabil ca te-a fascinat spiritul sau intens si dramatic, dar tot el este cel care te va dezechilibra cel mai adesea. Iar cum Balanta are nevoie de armonie, echilibru si siguranta, numai bine n-o sa-ti faca. În plus, pe lânga un Scorpion îndragostit, oricine - dar mai ales o zodie de Aer - pare cam rece si insensibil. Adesea, poate chiar sa se înfurie fiindca te considera prea rece. Iar tu probabil ca o sa te cam ataci când o sa vezi cum se schimba de la o zi la alta, câte capricii are si câte secrete.

Sexual, Scorpionul este "destinat" sa fie excelent, dar iarasi, la un moment dat o sa înceapa sa i se para ca tu nu prea esti la înaltimea sau intensitatea sentimentelor sale. În plus, adesea poate fi si putin cam epuizant din punctul asta de vedere.

Asadar, o relatie dificila, în care Balanta se va simti mai mereu amenintata, provocata, dezechilibrata. Mai bine lasa...
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 09:33
nu poti sa te iei dupa alte relatii,dk au mers sau nu!la mine a fost invers:eu ca fata in scorpion si el ca barbat in balanta,dar pot sa spun ca am petrecut clipe minunate impreuna,dar si toata relatia noastra a fost cam plina de certuri iti pot spune doar ca scorpionul in momentul cand incepe sa iubeasca este f posesiv si f gelos.............sper din tot sufletul sa ai parte de fericire si sa lasi de la u
kinpatsu27
Postat pe 10 Martie 2009 09:42
De la: anaise, la data 2008-11-12 18:16:59
Buna! Face cineva parte dintr-un astfel de cuplu? Eu sunt balanta, iubitul meu este scorpion si suntem abia la inceput de relatie. Exista oare sanse de durata?( din punct de vedere al compatibilitatii celor doua zodii, evident )


Cele doua zodii sunt incompatibile, dar, depinde in ce casa din astrograma natala cade aceasta incompatibilitate. S-ar putea sa va ajute Ascendentul. Ai grija ca Scorpionii traiesc totul foarte intens, si cand iubesc, si cand urasc, nu prea uita atunci cand considera ei ca a gresit cineva fata de ei si nu prea iarta. Cand rup o relatie, nu se mai uita inapoi, oricat de mult i-ar durea. Sunt foarte orgoliosi. Daca reusesti sa-i arati ca poti iubi la fel de intens ca si el, atunci l-ai castigat. Balanta, ca zodie de Aer nu prea lasa impresia unor sentimente profunde. Asa sunt zodiile de Aer, par reci, detasate, "aeriene". Ai putea corecta aspectul asta. Singura trasatura in avantajul vostru ar fi ca nici Balantele, nici Scorpionii nu pot trai singuri. Dar exista si aici o deosebire, Balantei ii place sa arate ca nu e singura, iar Scorpionul prefera o relatie discreta. Repet, Ascendentul s-ar putea sa va ajute. Ar trebui sa stie toata lumea ca in astrologie nu prea intalnim compatibilitate/incompatibilitate 100% si ca, pe astrograma natala, avem cate o "felie" din toate cele 12 zodii, deci, interpretarea compatibilitatii doar dpv al zodiei nasterii este cam simplista.
milica_albulescu
Postat pe 10 Martie 2009 13:47
SI EU FAC PARTE DIN CATEGORIA ASTA SI CHIAR IMI VINE SA RAD K MAI EXISTA CAZURI :)) ....IN RELATIA MEA FURTUNOASA CE POT SA ZIC SUNTEM DESTUL DE COMPATIBILI
alina_luminita
Postat pe 10 Martie 2009 14:07
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 18:25
ms frumos .sa sti ca ai mare dreptate si pe langa asta ai ceva ce multe femei nu au cat si ar dori ele de mult si anume darul tau de a percepe si a intelege cu adevarat un caracter foarte complex dar mult mai original si mai sanatos decat multe alte caractere.meriti toata admiratia ptr. asta pa pa
mishulica77
Postat pe 2 Aprilie 2009 16:48
buna......si eu sunt o balanta cuplata cu un scorpion...facem in vara 2 ani...si tot ce pot sa zic e sa repet ce au zis si multe altele inaintea mea...faptul ca depinde foarte mult de persoana...am citit tot ce s-a scris despre scorpion...si nu prea il regasesc si pe iubitul meu in ele.....el a trecut prin multe momente triste in viata...si a vazut multe.....si asta l-a facut sa fie bun..intelegator...si foarte iubitor...aproape in fiecare zi imi spune ca ma iubeste..si se straduieste sa-mi si arate asta....au existat ceva certuri de-a lungul relatiei...dar fiecare a lasat de la el si asta a ajutat....asa ca sper sa fie bine si in cazul tau
P.S..eu sunt cocosul in relatie..si imi place asta
suzzan
Postat pe 2 Aprilie 2009 22:06
nu cred ca depinde atat de mult de zodie...dar totusi...am avut si eu o astfel de relatie...si in mod foarte ciudat cam coincide tot ce este negativ din toate raspunsurile...scorpionul are marele avantaj sa para foarte pasional...foarte iubaret, ceea ce ii trece cand fumeaza tigara de dupa intr-adevar sunt foarte reci defel, ii doare in cot de starile tale, de eforturile tale, de ce te face fericita si ce te scoate din sarite...trateaza totul cu o indiferenta sacaitoare...poti sa mori langa el ca mare reactie n-ai sa vezi, dar in schimb se victimizeaza intr-o maniera iesita din comun...orice se intampla tu esti de vina, din diverse motive intelese doar de el.....in schimb relatia este furtunoasa...ca un rollocoster, pana vine punctul cand te saturi tu de toate cele si ii dai liber...si ce sa vezi, tot tu esti devina
ma repet, nu consider ca depinde de zodie, dar este o mica coincidenta ca 90% din raspunsuri seamana intre ele

PS Primul an merge mereu f bine relatia...dupa aia incepe doar adevarata distractie so enjoy it while it lasts
claudia_stanescu
Postat pe 3 Aprilie 2009 20:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dar fata, domnisoara, femeia scorpion?? 52 De la: kudika358018 14 Iunie 2011 12:59
eu fecioara , el capricorn 15 De la: papusik__2009 25 Iulie 2009 18:13
Sper sa va raspund la toate intrebarile cu aceasta ocazie... 27 De la: kryna_85 11 Noiembrie 2009 19:07
gemeni su fecioare ? 6 De la: kudika_nikole 11 Decembrie 2011 15:51
eu o varsatoare veritabila....el un barbat pesti prea frumos ca sa fie adevarat.....dar am auzit ca pestii sunt cu doua fete,,,asa o fi??? 31 De la: poparnik 3 Februarie 2009 13:46