Setari Cookie-uri

Am nevoie de o parere , un indemn , sfat orice..

Sunt cu un baiat de 2 ani jumate , diferenta de varsta este apropiata el e mai mare k mn cu 8 luni. Zodiacal nu suntem compatibili putine lucruri avem in comun asta am obs si eu pe parcursul relatiei. La inceput era un tip foarte gelos,posesiv,sufocant chiar ajunsesem in stadiul in care ne certam zilnic. Am decis intr'o buna zi sa pun capat si am luat o pauza de o sapt dupa care iam zis gata M'am saturat!! imediat dupa desp eu m'am bagat cu un alt baiat dar nu baiatul acela a fost motivul despartirii si pur simplu atitudinea lui. Din afara asta sa vazut k eu l'am lasat pt altul. Si'a facut si el pe altcineva si a trecut o luna si cv. Nu mai vbeam deloc nici de salutat nu ne mai salutam pana intr;o zi. El a facut primul pas si a zis sa ne impacam si sa ramanem amici dar venea sa ma vada si imi cerea sa'l sarut. Primul meu gand a fost acela k vrea sa stea pe 2 fronturi si mam decis sai propun sa ne impacam. neam impacat la inceput a fost atent , ma alinta acea gelozie a disparut toate bune si frumoase. de la un timp insa acorda mai multa atentie prietenilor lui si mia cerut sa stam mai putin impreuna deoarece are nevoie sa se odihneasca pt a 2 a zi la munca. Fata cu kre a fost el in timpul despartirii ink mai e interesata de el si el stie asta dar mia spus k stie cei poate kpu si nu are nici o trb cu ea. Acum aceasta atitudine de racire nu stiu cum sa o iau ca pe un lucru bun k intradevar ma iubeste si sa schimbat nu mai e gelos sau ar trebui sa;mi pun semne de intrebare. Nu stiu ce sa cred .. am nevoie de ajutor :( :(
yogeolove
Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:40
indicat ar fi sa-i dai cu o carte de gramatica elementara, de pana-n clasa a opta, in cap!

Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:43
bine zis ... subscriu ...

Postat pe 13 Noiembrie 2008 20:00
De la: geo32, la data 2008-11-13 13:43:45indicat ar fi sa-i dai cu o carte de gramatica elementara, de pana-n clasa a opta, in cap!

sigur o sa-ti atraga cineva atentia ca fata are nevoie de ajutor!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 13 Noiembrie 2008 20:04
si e in cautare de meditator?

Postat pe 13 Noiembrie 2008 20:18
Ce mediator? Ce n-o învatat Paulischor, nu mai învata Paul
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Noiembrie 2008 20:25
de ce sunteti iar rai?fata v-a cerut un sfat si voi ati inceput sa faceti caterinca!!! eu iti spun sa ai grija! poate fi o mica razbunare. un baiat posesiv,gelos,sufocant se schimba cam greu!!dar cine stie?
Onutza_bby
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:38
rai???? am si eu nevoie de traducere ca in mare parte tot nu am inteles care e dilema demoazelei,,,cand cu el cand fara el, deci?
care-i baiu? vrei sa fi cu el au ba?
parerea mea??? disperare de cauza...asa ca lasa-l....
dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:43
ioi doamne! tineterul asta din ziua de azi. eu stiam prescurtari numai pentr: pt. s.a.m., etc. Greu greu de tot!
Parerea mea:
o persoana geloasa nu se schimba! daca a fost gelos cind erati cuplu, ar fi normal sa fie si acum, daca te-ar iubi! dar cred ca e vb doar de ordoliul lui...
asa ca ai grija fetito! se cam joaca cu tine si sentimentele tale!
Mult noroc!
p.s. ce zodii sunteti ?
_iluzie_
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:52
vaaai iulia nu incepe cu zodiile ca o sa ne tampim iar citind la topicuri de zodii pana cand o sa ma doara si sufletul nu numai ochii.
dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:54
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-14 10:54:25vaaai iulia nu incepe cu zodiile ca o sa ne tampim iar citind la topicuri de zodii pana cand o sa ma doara si sufletul nu numai ochii.


pai daca fata-i sigura ca zodia e de vina ?
ii dadeam unde sa caute prin forum....
nu ma certa asa rau!
_iluzie_
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:56
aaaa nu te cert sper doar ca, deh sa isi dea seama ca respectivul specimen nu s-a schimbat, de fapt e acelas ilie cu alta palarie.....

asa ca ar fi cazul sa treaca mai departe.
dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:59
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-14 10:59:56aaaa nu te cert sper doar ca, deh sa isi dea seama ca respectivul specimen nu s-a schimbat, de fapt e acelas ilie cu alta palarie.....

asa ca ar fi cazul sa treaca mai departe.


ok atunci.
si, ai dreptate. am ajuns si eu la concluzia ca e imposibil de schimbat un barbat. mai ales unul gelos. ii mai schimba iubirea in bine, dar cind dai de un hop ii vezi adevaratul caracter.
( am un ex. in sensul; asta)
Deci, fara iluzii!! ( de la iluzie....:)) )
pupici
_iluzie_
Postat pe 14 Noiembrie 2008 11:04
De la: _iluzie_, la data 2008-11-14 11:04:50
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-14 10:59:56aaaa nu te cert sper doar ca, deh sa isi dea seama ca respectivul specimen nu s-a schimbat, de fapt e acelas ilie cu alta palarie.....

asa ca ar fi cazul sa treaca mai departe.


ok atunci.
si, ai dreptate. am ajuns si eu la concluzia ca e imposibil de schimbat un barbat. mai ales unul gelos. ii mai schimba iubirea in bine, dar cind dai de un hop ii vezi adevaratul caracter.
( am un ex. in sensul; asta)
Deci, fara iluzii!! ( de la iluzie....:)) )
pupici

Aveti amandoua dreptate:
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/19920/hey-/1.html


http://www.google.de/search?q=compatibilitate&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:de:official&client=firefox-a

************************************
CAPRICORN - BALANTA

Sarmul, sex-appelul balantei atrag capricornul, dar dupa un timp capricornul va gasi ca balanta este prea egocentrica. Cum nu indrazneste sa-si exprime sentimentele, isi propune repede un alt partener. O relatie spinoasa; casnicia nu se desfasoara bine, numai daca exista un sfarsit final chiar pentru capricorn.
***************************************

Compatibilitati zodii:
Capricorn - Balanta

Datorita faptului ca Sorii vostri se afla pe pozitie de lupta, nu putem vorbi despre o combinatie astrologica clasica, dar pentru ca aveti câte ceva în comun, ati putea reusi sa o faceti sa functioneze.

Amândoi aveti agendele foarte încarcate. Chiar daca sunteti foarte energic, Balanta se va implica social mai mult decât dvs., daca va vine a crede! Ea cunoaste aproape toata populatia globului, de aceea aveti ocazia ca, prin intermediul ei, sa faceti cunostinta cu persoane nemaipomenite. Pentru ca sunteti Capricorn si cautati sa va largiti cercul de relatii, veti fi foarte încântat de oportunitatile pe care vi le va oferi. Iubita dvs. Balanta este chintesenta diplomatiei si a sarmului, calitati pe care le veti aprecia mai cu seama daca o luati cu dvs. la o întâlnire de afaceri.

Ambele semne sunt cardinale, de aceea amândoi va dati în vânt dupa provocari. Venus, planeta ce guverneaza Balanta, ne arata ca nativii poseda o forta ce se manifesta subtil. Datorita felului în care profita de sarmul ei natural, Balanta este considerata puterea din spatele tronului.

Totusi, când apar neplacerile? Atunci când Balanta se va plânge ca stati prea mult la birou. Ce ar trebui sa-i raspundeti la aceasta întrebare? Foarte simplu: "Nu fac altceva decât sa-mi aduc contributia la stilul tau de viata si chiar sa ti-l îmbunatatesc!" Balanta face conexiuni atât de rapid si de corect, încât puteti avea surprize si la astfel de raspunsuri. Este un adevarat maestru în folosirea carismei în orice situatie! Se prea poate sa tânjiti dupa un partener care se simte bine si singur, caci, inevitabil, apare întrebarea: "De ce are asa mare nevoie de mine?" Balanta este un semn al parteneriatului, al casatoriei. Daca nu poate interactiona cu partenerul la cele mai mici chestiuni, se simte incompleta. Ei i se cuvine casatoria, asa ca, daca aveti alte gânduri, va mirosi imediat!

O alta problema ar fi faptul ca Balanta nu este dotata cu spirit practic foarte puternic. Dvs. sunteti ambitios, aveti o capacitate foarte mare de concentrare si sunteti dotat cu o voinþã de fier. Iubitul dvs. poate fi mai superficial si poate avea mai multe directii pe care sa le urmareasca în acelasi timp. Ar putea chiar sa nu împartaseasca nevoia de stabilitate pe care dvs. o resimtiti foarte puternic. Vi se poate parea ca refuza pur si simplu sa-si valorifice capacitatile. Cu timpul, mai ales ca viata ne pune pe umeri responsabilitati din ce în ce mai mari, va puteti infuria, pentru ca un astfel de partener este pentru dvs. o greutate în plus.
În viziunea dvs., viata sexuala este foarte simpla: aveti pofta, simtiti nevoia sa o faceti, ce sa mai discutati? Balanta este mai rafinata, mai intelectualizata. Cu toate acestea, sunteti în masura sa va aduceti partenerul pe lungimea dvs. de unda, deci sexul nu va constitui o problema reala. Este stiut faptul ca Balanta îsi pastreaza aspectul fizic placut chiar si la vârste foarte înaintate. Un alt atu al ei: farmecul nepieritor!

Sansele unei astfel de relatii sunt de 50%. Nu pot fi mai optimista, din pricina aspectului dizarmonios dintre cei doi astri ce va guverneaza semnul nativitatii. O cheie a reusitei este rabdarea si perseverenta de a va cunoaste foarte bine unul pe celalalt. Cu timpul, daca ajungeti la concluzia ca iubita dvs. Balanta este alesul vietii, puneti totul pe hârtie! Poate aveti norocul ca unele planete din astrogramele personale sa fie armonioase, astfel încât disonanta primara sa poata fi depasita usor!

Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:05
Eu credeam daca te desparti de cineva oricat ai incerca sa incepi din nou o relatie cu aceeasi persoana nu va mai iesi nici daca faci 3 tumbe si te dai peste cap si te transformi in Alba ca Zapada .

Si de asta pot sa zic ca prea cred in impacarea asta si acum el s`a transformat si etc...
Insa am vazut de curand un cuplu care in aprilie se casatoresc si ei au mai fost iubiti in adolescenta dupa care au fost despartiti cativa ani si acum s`au reintalnit si se casatoresc. Nu stiu ce sa cred. Voi ce ziceti ca daca se produce ruptura se mai poate relua ?si daca da.....va mai fi ca inainte ?
lovinarms
Postat pe 23 Martie 2009 17:48
De la: lovinarms, la data 2009-03-23 17:48:30Eu credeam daca te desparti de cineva oricat ai incerca sa incepi din nou o relatie cu aceeasi persoana nu va mai iesi nici daca faci 3 tumbe si te dai peste cap si te transformi in Alba ca Zapada .

Si de asta pot sa zic ca nu prea cred in impacarea asta si ca acum el s`a transformat si etc...
Insa am vazut de curand un cuplu care in aprilie se casatoresc si ei au mai fost iubiti in adolescenta dupa care au fost despartiti cativa ani si acum s`au reintalnit si se casatoresc. Nu stiu ce sa cred. Voi ce ziceti ca daca se produce ruptura se mai poate relua ?si daca da.....va mai fi ca inainte ?


scuzati greselile ma grabeam
lovinarms
Postat pe 23 Martie 2009 17:50
De la: yogeolove, la data 2008-11-13 13:40:44Sunt cu un baiat de 2 ani jumate , diferenta de varsta este apropiata el e mai mare k mn cu 8 luni. Zodiacal nu suntem compatibili putine lucruri avem in comun asta am obs si eu pe parcursul relatiei. La inceput era un tip foarte gelos,posesiv,sufocant chiar ajunsesem in stadiul in care ne certam zilnic. Am decis intr'o buna zi sa pun capat si am luat o pauza de o sapt dupa care iam zis gata M'am saturat!! imediat dupa desp eu m'am bagat cu un alt baiat dar nu baiatul acela a fost motivul despartirii si pur simplu atitudinea lui. Din afara asta sa vazut k eu l'am lasat pt altul. Si'a facut si el pe altcineva si a trecut o luna si cv. Nu mai vbeam deloc nici de salutat nu ne mai salutam pana intr;o zi. El a facut primul pas si a zis sa ne impacam si sa ramanem amici dar venea sa ma vada si imi cerea sa'l sarut. Primul meu gand a fost acela k vrea sa stea pe 2 fronturi si mam decis sai propun sa ne impacam. neam impacat la inceput a fost atent , ma alinta acea gelozie a disparut toate bune si frumoase. de la un timp insa acorda mai multa atentie prietenilor lui si mia cerut sa stam mai putin impreuna deoarece are nevoie sa se odihneasca pt a 2 a zi la munca. Fata cu kre a fost el in timpul despartirii ink mai e interesata de el si el stie asta dar mia spus k stie cei poate kpu si nu are nici o trb cu ea. Acum aceasta atitudine de racire nu stiu cum sa o iau ca pe un lucru bun k intradevar ma iubeste si sa schimbat nu mai e gelos sau ar trebui sa;mi pun semne de intrebare. Nu stiu ce sa cred .. am nevoie de ajutor :( :(

Postat pe 23 Martie 2009 21:01
daca prima data n a mers,a 2 a oara in niciun caz
SweetHappyButterfly
Postat pe 23 Martie 2009 21:45
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-23 21:45:35daca prima data n a mers,a 2 a oara in niciun caz


good point
andy23
Postat pe 23 Martie 2009 21:48
Cobori in jos, luceafar bland, si da-i cu curul de pamant, sa vezi c-o sa te doara.
UnYang
Postat pe 23 Martie 2009 21:48
dupa 2 ani impreuna, sigur te mai iubeste..prefa-te ca nu observi schimbarea asta a lui.si in timpul cand el sta cu prietenii , iesi si tu la plimbare cu prietenele.ce e mai bine de atat? sa avetim fiecare libertatea lui...el acum vrea sa iti arate cum e sa nu mai fie gelos, desi il macina pe dinauntru dar se ascunde....cu timpul arata-i cat de frumoasa si perfecta esti pentru el.....si nu uita sa fii independenta.

Postat pe 28 Mai 2009 14:46
Am stat si eu 2 ani si 6 luni cu un baiat, relatie serioasa cu planuri de casatorie... Eram dispusa sa renunt la studii, familie pt el. Nec ertam foarte des, gelosi,orgoliosi si incapatanati amandoi, iar la un moment dat s-a produs cearta care a umplut paharul. A incercat el o impacare, dar nu a mers. Peste 6 luni ne-am impacat...pentru cateva ore si atunci am stiut ca nu va mai fi nimic ca inainte... Deci inainte de orice si oricine, indiferent de ce decizie iei, TU esti cea mai importanta!
kudi_onutsa
Postat pe 28 Mai 2009 14:54
l_diana_c
Postat pe 28 Mai 2009 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Proaspat divorțată dar însărcinată cu altcineva 4 De la: izabela_92 23 Mai 2021 13:45
IERI MA IUBEAI..... AZI IMI SPUI CA NU?!?!?!?1?! 35 De la: kudika074931 17 Mai 2010 09:10
Nuatiu ce sa fac IL IUBESC DAR MIE FRICA 21 De la: Barbie30_ 1 Decembrie 2010 10:29
...simt nevoia sa aflu si alte pareri... 37 De la: dakar_dakina 17 Martie 2009 17:37
Clubul Scorpiilor 25 De la: kudika_15715 30 Septembrie 2012 16:03