Setari Cookie-uri

relatia fecioara-fecioara

are cineva detalii pentru mine?
icegirl04
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:47
hi everyone
ramonaolteanu330
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:52
De la: icegirl04, la data 2008-11-13 12:47:22are cineva detalii pentru mine?


Tu stii sa folosesti "google search"?
http://www.google.de/search?q=compatibilitate&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:de:official&client=firefox-a

http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/
http://www.talisman.ro/tag/compatibilitate-astrologica
http://www.mihneafiran.ro/compatibil.php
http://astromax.eva.ro/horoscop-erotic-compatibilitate/



Doua Fecioare? Cum îi spune... Eden, parca? Sau Paradis? Cam pe acolo, oricum...

Relatiile între nativi ai aceleiasi zodii sunt un pic cam ciudate pe alocuri. Dar între doua Fecioare totul pare sa mearga bine, cumva. Adesea, unul dintre voi este Fecioara mai atipica, iar celalalt versiunea mai cuminte, "clasica". Atâta timp cât cei doi perfectionisti ai zodiacului or sa-si mai înfrâneze instinctele de a gasi mereu defecte si de a critica (spre binele celuilalt, stim, dar uneori prea mult bine...), relatia dintre voi poate sa devina interesanta si incitanta.

Sunteti amândoi responsabili si nici prin gând nu v-ar trece sa cheltuiti prea mult pe prostii. Amândurora va place sa vorbiti si sa analizati si sa disecati totul, ca mi-e si mila de bietii vostri vecini (pe-aici i se spune bârfa, si nu-i nimic rau în asta, atâta timp cât nu uitati ca nimeni nu poate fi chiar perfect). Fiind nativi sub semnul lui Mercur, argintul viu si pristavul zeilor, bineînteles ca va merge mintea ca o zvârluga si ca aveti mereu ceva de facut, mai ales pe la serviciu. ASTA poate deveni o mica problema între doua Fecioare. Fiindca exact aici aterizeaza serviciul : între voi, despartindu-va si nelasându-va timp sa mai faceti si altele. În mod normal, doua Fecioare ar putea face cu succes orice gen de afacere care cere meticulozitate (o firma de avocatura, de contabilitate, ceva?). Sunteti amândoi genul de oameni care traiti la un nivel mai mult intelectual, iar sexul e undeva pe planul... ma rog, nu pe primul si nici pe cel de-al doilea.
Nu e exclus sa aveti unele meciuri privind eterna întrebare "cine-i seful p-aici?". Dar aveti prea multe în comun si sunteti mult prea rationali si cerebrali amândoi, asa ca o sa cedati probabil pe rând, asa cum se cuvine. Important este ca lânga o Fecioara ca si tine nu te vei plictisi niciodata si nici nu te vei simti niciodata tradat. Este la fel de fidela ca si tine si-i merge mintea cam pe aceleasi coclauri. Sunteti idealisti pâna la cer si o palma mai sus, dar în acelasi timp aveti o doza buna de pragmatism si de realism, asa ca o sa va dati repede seama, fiecare, ce se poate si ce nu schimba în celalalt.

În sfârsit, un partener care nu se mai plânge ca stai prea mult pe la serviciu, pentru ca tot pe acolo sta si cealalta Fecioara din relatia asta. Cam prea mult, e adevarat. Nu uitati, asta chiar poate deveni o problema : de câte ori vad câte o Fecioara bombanind în legea ei ceva despre ce are mâine de facut pe la serviciu (si aia doi se saruta de zor la televizor, dar Fecioara n-are timp de asa ceva...), parca-mi vine sa le spun sa se mai relaxeze. Nu moare nimeni daca stati mai putin pe la birou, daca va mai lasati problemele pe la usa când veniti acasa si asa mai departe. Bineînteles, ca doua Fecioare ce va aflati, aveti voi o idee, asa, cum ca viata asta nu merita traita daca nu esti mereu util, daca nu faci mereu ceva folositor. Ei, na! Ia luati-va voi frumos de mâna si stati o duminica în parc fara sa faceti nimic util, sa vedeti ce-o sa va mai relaxati. Cu Fecioarele chiar nu-i de gluma, iar când se aduna doua la un loc, birou de avocatura va numiti : munca si discutii, si discutii si munca, si ajutat prietenii, si facut toate chestiile alea necesare prin casa, si sex lasa ca fac vecinii...
Compatibilitate in relatiile dintre zodii:
Fecioara - Fecioara

Sex, apropo! Amândoi sunteti rezervati si timizi, probabil ca o sa va ia ceva timp sa ajungeti la capitolul asta, si si mai probabil ca, pâna ce o sa terminati de analizat chestiunea filozofica numarul 17, o sa va hotarâti ca mai bine va uitati la un film. Lasând totusi gluma la o parte, probabil ca o sa va simtiti excelent unul lânga altul în pat, pentru ca Fecioara este un semn care se axeaza mai mult pe tandrete decât pe erotism. Adica se dezlantuie cu succes daca e sigura-sigura ca partenerul este doar al sau si nu o înseala sau nu se uita prin alte curti, pentru ca Fecioara nu prea se dezlantuie de dragul pasiunii fizice pur si simplu. Amândoi sunteti semne "verbale" (si orale, daca tot suntem la simboluri si sex), asa ca, dupa ce o sa va simtiti în siguranta unul cu altul – poate de la a doua sau a treia întâlnire –, sexul o sa înceapa sa fie mai placut ca la început.

Asadar, o relatie care are mari sanse de succes daca mai lasati problemele de la serviciu la usa casei si încercati sa silabisiti cât mai des : re-la-xa-re.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:11
stiu sa folosesc google search.ma refeream la niste "detalii traite"in situatia data,nu ce scrie pe internet la compatibilitate.mersi oricum.
icegirl04
Postat pe 14 Noiembrie 2008 00:12
De la: icegirl04, la data 2008-11-14 00:12:30stiu sa folosesc google search.ma refeream la niste "detalii traite"in situatia data,nu ce scrie pe internet la compatibilitate.mersi oricum.

Nu crezi ca o relatie depinde de caracterul individual al persoanelor si nu de zodie sau experienta altora?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Noiembrie 2008 00:23
HEllo...postari noi pe www.hainutecool.blogspot.com....take a look...hainte funny si ieftine.have fun
_madalina_alexandra_
Postat pe 14 Noiembrie 2008 00:30
si totusi...cineva intr-o relatie fecioara-fecioara cu detalii?
icegirl04
Postat pe 24 Noiembrie 2008 19:46
nu, din principiu nu dau detalii despre relatia mea....,prea multe ma refer, mai bine sa fie altii in ceata si adevarul sa fie "dincolo de noi"...

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Noiembrie 2008 19:50
ceau eu am o relatie in care sunt si el e feci0ara si nu e singura pe care am avut-o cu o feciaora acum depinde si de om in general fecioarele le place sa critice mult asta am observat de multe e un adevarta duel dar e si partea aia ca sunt rationale,deci azi las eu de la mine,maine u si e bine.Problema e ca sunt si incapatante si se lupta mult care e cu dreptatea bine dar de cele mai multe ori care aduce mai multe argumente sau decat sa ne certam mai bine dai celuilt dreptate, o data ,dar data viitoare drepatatea e de partea mea.Sunt si foarte razbunatoare o data ce i-ai facut rau nu uita si nici nu iarta asa ca mare grija.Sunt si foarte iubitoare deci eu una trec si de apa si de foc pt prietnul meu si el la fel deci persoana iubita e pe primul loc si o fecioara stie sa iubeasca cu tot sufletul,in genral sunt si foarte naivi pun suflet repede la cineva care spune niste cuvinte mai siropoase.Fecioarele sunt oameni perfectiuni,totul la locul lui niste pricipi organizate,dar si f multa iubire.bafta multa




iuliaaissha
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:16
hhhei hei stiu eu pareau raiul pe pamant dar s au despartit ptr ca nu incetau sa isi gaseasca defecte,,e belea,,fecioarelor le trebuie ceva ca pestii o zodie sa le suporte ca sunteti cam insuportabili,,,hi hi hi scuze asta cred
elena_rbl_2005
Postat pe 30 Noiembrie 2008 08:00
IceGirl, situatii traite de mine personal nu am , eu fiind rac si sotul meu capricorn, dar, am o prietena care a fost casatorita cu o fecioara, ea tot fecioara fiind! Au trait impreuna 14 ani, au un baietel si, spune ea ca abia acum dupa 2 ani de la divort, isi da seama ca viata langa exul, a fost cea mai monotona si nefericita perioada din viata ei! Spune ca abia acum simte ca traieste, ca nu si`a imaginat cat de frumoasa poate fi viata daca o traiesti langa barbatul potrivit!(este cu un tip din zodia racului acum)
Dar...parerea mea personala , este ca se poate sa iti fie si bine, daca esti genul de femeie careia nu`i plac surprizele. Traind cu un barbat din aceeasi zodie cu tine, si caracteristicile generale fiind oarecum asemanatoare,vei fi intotdeauna sigura de reactia lui in anumite situatii, va fi previzibil, si nu vei avea nicodata surpriza neprevazutului!
CristianaP
Postat pe 5 Decembrie 2008 07:51
De la: icegirl04, la data 2008-11-14 00:12:30stiu sa folosesc google search.ma refeream la niste "detalii traite"in situatia data,nu ce scrie pe internet la compatibilitate.mersi oricum.

renunta...pana poti

Postat pe 19 Decembrie 2008 21:25
invata sa scrii iubito, nu mai manca literele.
mariana_nastase1962
Postat pe 10 Ianuarie 2009 06:46
mesajul asta pentru cine era exact?
icegirl04
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:56
ce sa mai....o relatie foarte ok dar nu prea..e foarte important ascendentul.Eu si prietenul meu suntem ambii fecioara si pot spune ca suntem perechea ideala numai ca ne lipseste hotararea..din cauza spiritului nostru prea analitic (analizam situatiile sentimentele etc din toate unghiurile) suntem indecisi, vrem sa fie perfect si scapam din vedere esentialul.Ma rog,sper ca nu se moare din asta si o sa traim fericiti pana la adanci batraneti cel putin asa ne-am propus

Ps: suntem chiar cea mai buna echipa si in pat si in piata si la soacra si cam peste tot atata doar sa lasam cu randul de la noi

Bafta in relatia ta si nu-ti fa griji, daca tu esti corecta si el va fi
ana_maria4u2
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:15
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 3 Aprilie 2009 23:23
bunucii mei sunt,el e berbec si buni fecioara ,dar e belea,,e certat nu se cearta ca asa sunt educati,da nici fericici sau impliniti nu sunt,,si in general zodiile de foc sunt prea obositoare pt cele de pamant ,,si mmai sunt multe care fac reletia incompatibila..berbecilor le trebuie aproape oameni puternici si cu nervii fff tari
elena_rbl_2005
Postat pe 4 Aprilie 2009 16:56
fecioarele si nu numai..toate zodiile se inteleg intre ele cel mai bine,,,si ca sfat ,,,trebuie sa fii plin de compasiune si ingaduitor cu partenerul tau...indiferent de ce zodie sau sex este si totul va fi ok
elena_rbl_2005
Postat pe 4 Aprilie 2009 17:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu varsator...ea scorpion.. 15 De la: DiavolytaTa 6 Aprilie 2009 00:51
Buna ziua 10 De la: denis_roxana 3 Februarie 2011 16:53
el gemeni - eu balanta 22 De la: artemisa24 1 Iulie 2012 20:19
dragele mele..de cate ori ati simtit ca ati vrea sa... 11 De la: SweetHappyButterfly 24 Martie 2009 22:58
fecioara vs. pesti? 4 De la: special4u 1 Iulie 2009 23:54