Setari Cookie-uri

CE VREA?

Buna! Am si eu o mare nelamurire: anul trecut am cunoscut un tip, am devenit colegi. La inceput nimic special, dupa cateva saptamani am inceput insa sa ne intelegem din ce in ce mai bine: radeam mult impreuna, eram mai tot timpul unul langa celalalt. Mai intai a inceput sa ma ia de mana la scoala, apoi sa ma tina de mana in timpul cursurilor de uita sa imi dea drumul, Am inceput sa iesim impreuna: ne simteam foarte bine si multe gesturi de tandrete. Cu toate astea el sustinea sus si tare ce buni amici suntem. Ce-i drept eu tocmai renuntasem la o relatie foarte lunga si el stia asta. Relatia respectiva s-a incheiat cu multa suferinta. Deja lumea din jurul nostru ne considera un cuplu.
Dupa cateva luni bune, cand ba eram foarte apropiati, ba intre noi intervenea o ruptura, am plecat impreuna in interes profesional departe de ochii tuturor. Gesturile lui au fost din nou contradictorii: in primele zile a fost foarte prietenos pt ca pe masura ce trecea timpul sa se apropie mult mai mult. In ultima seara, am fost la o petrecere, am dansat impreuna si m-a tinut mai tot timpul in brate, ne-am intors de mana. Dar atat. Ne-am intors la viata de zi cu zi: cateva zile totul era ca o vraja: numai zambete, tineri de mana.De cate ori vb de un baiat sau vb cu un baiat imi arunca numai priviri ciudate si aparea si o fata in discutia cu el. A fost ziua lui: momentul in care am intrat de tot in ceata: a vb celor de fata despre noi, iar cand m-a dus acasa am stat indelung de vb, pana ce el m-a intrebat de fostul si eu am avut o reactie nu tocmai potrivita.De atunci, ne intelegem foarte bine, ne ajutam reciproc, dar atat. Acum el este plecat din tara, ne intelegem la fel de bine, dar pur amical..pana in clipa in care ne vedem: cand fie suntem cu gura pana la urechi, fie foarte retinuti. El sustine in continuare ideea de amicitie,
La un moment dat mi-a spus ceva de genul: sunt putin indragostit de tine, caci altfel nu ti-as putea fi amic.
Nu mai inteleg nimic; nu a zis niciodata nimic de vreo relatie intre noi, dar de multe ori comportamentul lui parca imi spune altceva...sau interpretez eu gresit.
diada
Postat pe 14 Noiembrie 2008 00:29
pai..eu nu stiu daca e ceva inedit ..dar -cred eu- barbatii nu prea vorbesc in dodii ..sau cu subinteles, in cel mai fericit caz te lasa sa tragi concluzia ,care de obicei e foarte evidenta , ce spun aia e ..

si daca vor ceva ..clar afli si tu

fi si tu "amica" fa-ti un iubit ..si ...
CMBSTPMN
Postat pe 14 Noiembrie 2008 13:56
De la: diada, la data 2008-11-14 00:29:42 pana ce el m-a intrebat de fostul si eu am avut o reactie nu tocmai potrivita.De atunci...


ce reactie ai avut?
sandra33
Postat pe 15 Noiembrie 2008 17:49
io as zice ca asa ceva nu exista. nici macar in filme!
dao incolo de treaba , macar o data mi se scula ...interesu' si pofteam la trupu' ei!
doar daca, face parte din gasca lu' coman. nimic pana-n pirostrii!!! aaamiiin!!

Postat pe 15 Noiembrie 2008 18:18
el permanent ma intreba ce mai face, cum ne mai intelegem...stiind ca noi am pastrat o relatie amicala( eu si fostul) iar in acel moment i-am spus pe un ton cam dur ca ar fi mai bine sa nu il mai aduca mereu in discutie. Si a fost evident in reactia lui ca nu i-a convenit ce i-am spus...
diada
Postat pe 15 Noiembrie 2008 21:56
io as zice ca asa ceva nu exista. nici macar in filme!
dao incolo de treaba , macar o data mi se scula ...interesu' si pofteam la trupu' ei!
doar daca, face parte din gasca lu' coman. nimic pana-n pirostrii!!! aaamiiin!!
..................

imi pare rau sa te dezamagesc ca se intampla! tocmai asta e! ca nu stiu ce vrea de la mine...
diada
Postat pe 15 Noiembrie 2008 21:58
mi se pare corect cum ai procedat - discutiile despre ceea ce a fost "in alta parte" nu isi au rostul intr-o relatie
as spune asa - lasa timp sa mai treaca, te vei lamuri in legatura cu adevaratele sentimente (ale tale si ale lui)
nu uita ca intr-o relatie este f important sa nu fortezi nota
lasa lucrurile sa curga pe fagasul lor...este mult mai bine sa ai rabdare decit sa te grabesti si sa pierzi...
si mai ales...pastreaza optimismul!
sandra33
Postat pe 15 Noiembrie 2008 22:04
De la: diada, la data 2008-11-15 21:58:13io as zice ca asa ceva nu exista. nici macar in filme!
dao incolo de treaba , macar o data mi se scula ...interesu' si pofteam la trupu' ei!
doar daca, face parte din gasca lu' coman. nimic pana-n pirostrii!!! aaamiiin!!
..................

imi pare rau sa te dezamagesc ca se intampla! tocmai asta e! ca nu stiu ce vrea de la mine...

Eu te cred. Si stiu ca aceasta situatie te scoate din minti! am trecut si eu prin ceva asemanator in tinerete...
Lucia1971
Postat pe 15 Noiembrie 2008 22:05
Esti sigura ca n u are pe alta sau prefera barbatii ?
Sau ca avut relati inaintea ta? Poate nu stie ce trebuie sa faca, e inhibat, complexat etc....
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Noiembrie 2008 22:06
De la: geo32, la data 2008-11-15 18:18:52io as zice ca asa ceva nu exista. nici macar in filme!
dao incolo de treaba , macar o data mi se scula ...interesu' si pofteam la trupu' ei!
doar daca, face parte din gasca lu' coman. nimic pana-n pirostrii!!! aaamiiin!!

Bravo Geo!Asa gandeste intr-adevar un BARBAT !Sincer nu as vrea sa fiu in locul fetei sa se joace cu mine :ori e laie ori balaie.Ce-s alea tineti de mana,zambete ce suntem la gradinita?
ana_lili36
Postat pe 15 Noiembrie 2008 22:12
De la: ana_lili36, la data 2008-11-15 22:12:20
De la: geo32, la data 2008-11-15 18:18:52io as zice ca asa ceva nu exista. nici macar in filme!
dao incolo de treaba , macar o data mi se scula ...interesu' si pofteam la trupu' ei!
doar daca, face parte din gasca lu' coman. nimic pana-n pirostrii!!! aaamiiin!!

Bravo Geo!Asa gandeste intr-adevar un BARBAT !Sincer nu as vrea sa fiu in locul fetei sa se joace cu mine :ori e laie ori balaie.Ce-s alea tineti de mana,zambete ce suntem la gradinita?

Pai daca asta faceai tu la gradi, in clasa I ce mai faceai? hm?
Lucia1971
Postat pe 15 Noiembrie 2008 23:07
De la: Lucia1971, la data 2008-11-15 22:05:07
De la: diada, la data 2008-11-15 21:58:13io as zice ca asa ceva nu exista. nici macar in filme!
dao incolo de treaba , macar o data mi se scula ...interesu' si pofteam la trupu' ei!
doar daca, face parte din gasca lu' coman. nimic pana-n pirostrii!!! aaamiiin!!
..................

imi pare rau sa te dezamagesc ca se intampla! tocmai asta e! ca nu stiu ce vrea de la mine...

Eu te cred. Si stiu ca aceasta situatie te scoate din minti! am trecut si eu prin ceva asemanator in tinerete...




si ai facut aceiasi greseala ca si domnisoara si ai taraganat lucrurile!!?
ca mie mi se pare o tzara de exagerare. deja de luni bune, foarte bune, nici macar un sarut! cu limba!

Postat pe 15 Noiembrie 2008 23:13
De la: geo32, la data 2008-11-15 23:13:26
De la: Lucia1971, la data 2008-11-15 22:05:07
De la: diada, la data 2008-11-15 21:58:13io as zice ca asa ceva nu exista. nici macar in filme!
dao incolo de treaba , macar o data mi se scula ...interesu' si pofteam la trupu' ei!
doar daca, face parte din gasca lu' coman. nimic pana-n pirostrii!!! aaamiiin!!
..................

imi pare rau sa te dezamagesc ca se intampla! tocmai asta e! ca nu stiu ce vrea de la mine...

Eu te cred. Si stiu ca aceasta situatie te scoate din minti! am trecut si eu prin ceva asemanator in tinerete...




si ai facut aceiasi greseala ca si domnisoara si ai taraganat lucrurile!!?
ca mie mi se pare o tzara de exagerare. deja de luni bune, foarte bune, nici macar un sarut! cu limba!

Credeam ca mie mi se adresa critica cu sarutu'... Deh... e tarziu si ma prind mai greu...
Lucia1971
Postat pe 15 Noiembrie 2008 23:17
da' satisface-mi si curiozitatea! cu un raspuns

Postat pe 15 Noiembrie 2008 23:23
De la: geo32, la data 2008-11-15 23:23:23da' satisface-mi si curiozitatea! cu un raspuns

Lumineaza-ma. Sarut? Cu cine? unde? Cand?
Lucia1971
Postat pe 15 Noiembrie 2008 23:30
saruttul e pentru oameni mari, nu pt noi. Si pe mine ma cam enerveaza situatia dar nu am cum sa schimb lucrurile...
diada
Postat pe 15 Noiembrie 2008 23:39
De la: diada, la data 2008-11-15 23:39:12saruttul e pentru oameni mari, nu pt noi.



care noi!?

Postat pe 15 Noiembrie 2008 23:41
De la: geo32, la data 2008-11-15 23:41:26
De la: diada, la data 2008-11-15 23:39:12saruttul e pentru oameni mari, nu pt noi.



care noi!?

tu si cu mine
Lucia1971
Postat pe 15 Noiembrie 2008 23:46
pot sa ma uit cand va pupati?

Postat pe 16 Noiembrie 2008 00:06
exhibitionisto!!

Postat pe 16 Noiembrie 2008 00:13
De la: oktober, la data 2008-11-16 00:06:51pot sa ma uit cand va pupati?

Noi nu ne pupam intre noi, mah! Ca fiecare are cu cine.
Lucia1971
Postat pe 16 Noiembrie 2008 00:15
nu t mai gandi atat la ce vrea/ce nu vrea..
just live the moment..
morticia_adams
Postat pe 17 Noiembrie 2008 19:14
De la: diada, la data 2008-11-15 21:58:13io as zice ca asa ceva nu exista. nici macar in filme!
dao incolo de treaba , macar o data mi se scula ...interesu' si pofteam la trupu' ei!
doar daca, face parte din gasca lu' coman. nimic pana-n pirostrii!!! aaamiiin!!
..................

imi pare rau sa te dezamagesc ca se intampla! tocmai asta e! ca nu stiu ce vrea de la mine...



Dar tu ce astepti/vrei de la el?
mucky
Postat pe 17 Noiembrie 2008 19:20
fie sa aiba un comportament strict amical; fie mai mult. Vreau sa fie clare lucrurile...
duski
Postat pe 26 Noiembrie 2008 13:45
hmmm.....poate ca el asteapta ca tu sa faci "primul pas" pentru a deveni iubiti in adevaratul sens al cuvantului....dar cand un baiat iti zice ca te iubeste un pic...no offence...e clar ca simte ceva pt tine.
SamanthaSam
Postat pe 7 Februarie 2009 17:24
buna! incerca ca in momentul in care veti fi impreuna sa-l saruti.va veti intalni in una din zile sau din an,da? cand te vei intalni cu el il vei saruta pe gura.atunci vei vedea reactia lui...numai asa iti vei da seama daca vrea ceva sau nu.poate este mai timid si nu stie cum sa inceapa,nu? incerca si aceasta varianta!te pup si mult succes! astept cu nerabdare sa vad cum va reactiona.succes!
mayasimona
Postat pe 7 Februarie 2009 17:38
Daca vroia mai mult ..eu cred ca se intampla pana akum ...si da, trebuie sa-l atragi ca femeie ca sa puteti pana si amici ...gandeste te cum ar fi sa nu i faca placere sa se vada cu tine, sa-i fii antipatica, chiar si in prietenii oamenii tin cont de extrasenzorialitati, zambet, ochii, gura, parfumul pielii, etc etc, asa sunt construiti oamenii ...
Fii prietena in continuare cu el si sa nu ai nici o alta pretentie, comporta-te firesc, daca e sa fie ceva va fi cu siguranta, nu incerca sa''pui gheara pe el'',nu e buna atitudinea asta in nici un fel de relatie interumana !
Te pup si mai tine-ne la curent cu ce ti se mai intampla !!
__LL__
Postat pe 4 Martie 2009 16:31
Nu stiu nici macar daca m ai este valabil topicul.oricum eu imi spun parerea..tu faci asa cum iti dicteaza inima dar.......nu uita ca intr-o relatie este f important sa nu fortezi nota
lasa lucrurile sa curga pe fagasul lor...este mult mai bine sa ai rabdare decit sa te grabesti si sa pierzi...
si mai ales...pastreaza-ti optimismul! pupici.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 4 Martie 2009 17:03
parerea mea este ca tb sa iei taurul de coarne!
sau o sa fiti impreuna si nu mai pierdeti timpul, va invartiti in cerc, sauuuuuuu ramaneti doar colegi, buni amici cumvrei tu. Dar trebuie neaparat sa vorbesti deschis cu el, caci dc tu ai trecut peste o relatie si mergi mai departe, hotaraste-te il vrei langa tine sau nu?intreaba-l direct, eu mereu am procedat asa si am avut de castigat. Ce atatea abureli...
azalis
Postat pe 4 Martie 2009 17:11
eu consider ca o prietenie dintre un barbat si o fata exista atat timp cat persista si atractia fizica dintre ei doi,iar cand aceasta este destainuita exista riscul de a se pierde tot ce a fost construit intre ei doi.. o spun din proprie experienta..acum nu stiu cum ai reactionat tu cand ti.a spus ca te place.sentimentul era reciproc nu?
zazezg
Postat pe 4 Martie 2009 21:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gradinita particulara ideala!! 4 De la: mohaela2003 18 Aprilie 2010 00:04
ziua sotului..surpriza... 30 De la: scorpio67 21 Mai 2010 15:24
Gesturi altruiste ... 8 De la: kudika182637 29 Iunie 2010 14:58
cum sunt barbatii varsator in pat :) si cat de zgomotosi sunt? 16 De la: kudika010627 11 Iulie 2012 08:59
normalitate sau nu 11 De la: Barbie30 26 Iunie 2010 21:09