Setari Cookie-uri

scorpioni

am citit aici despre scorpioni..cum inseala,cum sunt...dar,o intrebare:-cum se desparte un scorpion de cineva??...cand o face,se mai uita in urma??....nu cred...
elena_adina34
Postat pe 16 Noiembrie 2008 08:16
Se uita in urma dar nu suficient ...cu firea lor misterioasa niciodata nu stii ce e in sufletul lor...
Eugenia_b
Postat pe 16 Noiembrie 2008 08:19
iti zic eu ca se uita in urma(din experienta proprie)..se uita in urma daca chiar a iubit persoana respectiva,si nu uita asa de r epede precum ar crede lumea:)
julie_heyhey
Postat pe 17 Noiembrie 2008 10:57
se uita dar depinde de cat de importanta a fost relatia..dar mai devreme sau mai tarziu isi impune sa treaca mai departe si reuseste cu brio
klaudya_e
Postat pe 18 Noiembrie 2008 14:59
Eu sunt chiar multumita de Scorpion, sunt de un an cu el si e la fel de atent si iubitor, nu se schimba de la o zi la alta . Daca iubeste o face cu adevarat
miseta
Postat pe 18 Noiembrie 2008 15:05
Sunt o veritabila Scorpioanca si pot sa va spun ca noi cei din aceasta zodie suntem prea mandri sa ne uitam inapoi, chiar daca am vrea. Am fost casatorita 9 ani, iar cand am pus punct a fost definitiv, fara a ma mai uita inapoi. Trecem cu vederea multe, rabdam mult pana luam o decizie dar si cand ne-am hotarat, nimic nu ne intoarce din drum.Despartirile sunt in general dureroase, dar noi avem si prostul obicei sa aruncam in fata multe lucruri pe care nu ar fi trebuit sa le spunem, lucruri, pe care, constienti le spunem pentru a jigni.
Blondy2blondy
Postat pe 27 Noiembrie 2008 09:58
hm.....
sunt o scorpioanca, iar dupa despartirea (dureroasa) am suferit un timp.....am aruncat cu cuvinte urite, poate din considerentul ca asa as putea sa trec mai usor mai departe...e gresit, dar asa sintem noi.....ca zodie. Dar nu m-am mai uitat in urma, dupa un timp e adevarat!
Nu cred ca sintem zodia care ar putea ramine prietena cu "dusmanul".
_iluzie_
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:04
De la: elena_adina34, la data 2008-11-16 08:16:12am citit aici despre scorpioni..cum inseala,cum sunt...dar,o intrebare:-cum se desparte un scorpion de cineva??...cand o face,se mai uita in urma??....nu cred...

depinde de seriozitatea ralatiei......eu de ex cand m-am despartit de alti prieteni nici nu m-am mai gandit la ei,am reusit sa trec .......defapt cred k trecusem de mult peste,dinainte sa o rup cu ei,in fine,ziua urmatoare eram vesela,fara nici un motiv de suparare.Dar acum,avand o relatie serioasa si iubind din toata inima........recunosc k as suferi k un caine dar faptul k nu l-as mai vedea sau auzi,m-ar ajuta sa trec peste,ar dura destul de mult timp dar sunt sigura k as trece si peste asta............sunt o scorpioanca optimista si cat se poate de realista si stiu k lumea nu se termina intr-un singur barbat!
dia_na
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:20
dak ma despart de cineva pe kre il mai iubesc dar totusi nu mai merita iubirea mea,mi-a gresit prea mult..da imi este greu sa iau decizia asta dar o iau cu capul sus fara sa ma uit in spate...dar dupa aceea ce este in sufletul meu numai eu stiu,nu o sa ii arat niciodata dar nici nu voi regreta vreodata deciziile luate.ce s-a dus e bun dus ce va veni e bine venit;););).
nicoll3
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:27
daca esti iubita de un scorpion esti o norocoasa pt k dak iubeste o face foarte intens si iti va oferi tot ce e mai bun.dar ai grija sa nu ii gresesti niciodata pt k chiar dak te va uita pt k te iubeste nu te uita si iti av plati inzecit...si bineinteles k a 2 oara nu te mai iarta,te lasa fara regrete.te pop
nicoll3
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:29
De la: elena_adina34, la data 2008-11-16 08:16:12am citit aici despre scorpioni..cum inseala,cum sunt...dar,o intrebare:-cum se desparte un scorpion de cineva??...cand o face,se mai uita in urma??....nu cred...



Da. Dar odata ce a luat o hotarare nu si-o schimba chiar daca asta ii rupe sufletul.
marilum
Postat pe 30 Noiembrie 2008 12:18
De la: marilum, la data 2008-11-30 12:18:59
De la: elena_adina34, la data 2008-11-16 08:16:12am citit aici despre scorpioni..cum inseala,cum sunt...dar,o intrebare:-cum se desparte un scorpion de cineva??...cand o face,se mai uita in urma??....nu cred...



Da. Dar odata ce a luat o hotarare nu si-o schimba chiar daca asta ii rupe sufletul.

si daca s-a intors dupa 3 ani ce a facut atunci?
coffeeta
Postat pe 30 Noiembrie 2008 12:22
daca a iubit persoana respectiva cu siguranta se va uita inapoi...suntem prompti de obicei in deciziile noastre dar de multe ori cand vine vorba de o persoana pe care o iubim...ei bine,lucrurile se schimba...
daca s-a intors dupa 3 ani...i-a luat cam mult sa isi dea seama ca a gresit,dar macar a facut-o..;)
alia1986
Postat pe 30 Noiembrie 2008 22:10
eu meas dori o scorpioana ca si mine.. ?
gogu1938
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:53
chiar dak s-a intors dupa 3 ani iti spun sigur k va pleca din nou,poate nu mai avea alta optiune si s-a intors unde stia k ii este bine dar sigur se va plictisi si a 2 oara knd va gasi ceva nou.stiu k sunt km dura dar asa e o spun din propria experienta.asa k ai grija.
nicoll3
Postat pe 4 Decembrie 2008 17:48
De la: nicoll3, la data 2008-12-04 17:48:18chiar dak s-a intors dupa 3 ani iti spun sigur k va pleca din nou,poate nu mai avea alta optiune si s-a intors unde stia k ii este bine dar sigur se va plictisi si a 2 oara knd va gasi ceva nou.stiu k sunt km dura dar asa e o spun din propria experienta.asa k ai grija.

hmmm eu ma plictisesc si mai repede...si nu a avut ocazia sa stea mai mult de cateva minute in fata mea....totul s-a terminat cu 3 ani in urma ce rost are sa reluam ceva ce tot acolo va duce....
nu esti dura ... cel putin nu pt mine...eu am fost mai dura cu mine:P
coffeeta
Postat pe 5 Decembrie 2008 09:41
am iubit o singura data in asa fel incat sa ma uit inapoi. si m-am uitat. de doua ori. nu imi pare rau ca m-am uitat. imi pare rau ca m-am uitat degeaba. m-as uita dupa el, numa' sa vina. dar unele lucruri se asaza ele cum se asaza si nu mai are rost sa te bati cu lucrurile pe care nu le poti schimba. altminteri, dupa altul sau altceva nu m-as intoarce chit ca as muri de rau. acela a fost singurul om care a contat atat de mult incat sa trec peste mandrie si principii.
catalexis
Postat pe 5 Decembrie 2008 21:34
Cred ca ti`ai raspu7ns destui scorpioni aici... Dar din propia experienta,caci sunt scorpion... se vor uita in urma daca te`au iubit cu adevarat si poate se vor intoarce,dar daca i`ai ranit suficient d rau din punctul lor de vedere oricat te`ar iubi si oricat i`ar durea nici macar nu se vor uita in urma lor.Si cum a spus cineva ne impunem treaba asta,oricat ne`ar fi de greu,ca pana la urma nu se termina lumea cu o singura persoana
FaKe_AnGeL
Postat pe 13 Decembrie 2008 20:58
De la: elena_adina34, la data 2008-11-16 08:16:12am citit aici despre scorpioni..cum inseala,cum sunt...dar,o intrebare:-cum se desparte un scorpion de cineva??...cand o face,se mai uita in urma??....nu cred...



se uita.habar n ai tu cat se consuma.dar tu nu o sa afli.pentru ca orgoliul lor e imens.
elisa_me
Postat pe 15 Decembrie 2008 02:09
LA mine e simplu ;eu tai raul de la radacina,nu ma uit inapoi ptr ca alunec.
nor_pufos
Postat pe 15 Decembrie 2008 02:37
Eu am aflat chiar ieri ca iubitul meu s-a "speriat" de prea multa iubire... dragul de el, de ceva vreme, "face doar sport" cu alta femeie. Si cum ea, se prea poate, nu gandea la fel, sau poate doar din rautate, m-a informat despre activitatea lor...
N-am ce sa iert... dar nici nu pot sa ii mai dau iubire. Iar altceva nu am de dat. Il las sa faca sport. Iubirea pentru el am ferecat-o-n mine... si-astept sa vina Mos Craciun.
maimai_no1
Postat pe 25 Decembrie 2008 04:46
De la: coffeeta, la data 2008-11-30 12:22:29
De la: marilum, la data 2008-11-30 12:18:59
De la: elena_adina34, la data 2008-11-16 08:16:12am citit aici despre scorpioni..cum inseala,cum sunt...dar,o intrebare:-cum se desparte un scorpion de cineva??...cand o face,se mai uita in urma??....nu cred...



Da. Dar odata ce a luat o hotarare nu si-o schimba chiar daca asta ii rupe sufletul.

si daca s-a intors dupa 3 ani ce a facut atunci?
si daca s-a inters dupa 10 ani?
dana_dumitrescu2006
Postat pe 26 Decembrie 2008 19:10
De la: dana_dumitrescu2006, la data 2008-12-26 19:10:46
De la: coffeeta, la data 2008-11-30 12:22:29
De la: marilum, la data 2008-11-30 12:18:59
De la: elena_adina34, la data 2008-11-16 08:16:12am citit aici despre scorpioni..cum inseala,cum sunt...dar,o intrebare:-cum se desparte un scorpion de cineva??...cand o face,se mai uita in urma??....nu cred...



Da. Dar odata ce a luat o hotarare nu si-o schimba chiar daca asta ii rupe sufletul.

si daca s-a intors dupa 3 ani ce a facut atunci?
si daca s-a inters dupa 10 ani?
ptr ca ne-am reintalnit dupa 10 ani si este la fel
aceesi iubire,,aceesi psiune si ce e mai ciudat ca nu o sa dispara niciodata .....suntem siguri amandoi
dana_dumitrescu2006
Postat pe 26 Decembrie 2008 19:14
SUNT FF SEMSIBIL SE UITA SI PARE SI RAU PENTRU CE SP
anabene89
Postat pe 4 Ianuarie 2009 17:00
eu sunt de 4 ani cu un scorpion , tre sa recunosc ca mi a mancat si zilele la un moment dat, dar nici nu ma plang
alina_luminita
Postat pe 5 Ianuarie 2009 11:37
Ai spus un mare adevar si eu sunt tot scorpie iar sotul meu este o fecioara pisaloaga si critica (in sensul ca are obiceiul de a critica tot ce fac).Cand ma enerveaza spun in fata tot ce am de spus fara sa ma gandesc, am insa si un ff mare atu nu l-am mintit niciodata si in general nu mint. Poate ca multi oameni apreciaza aceasta trasatura a mea si cred ca si el ceea ce constituie un ascendent. El mai spune gogosi uneori iar eu daca vreau il prind cu minciuna parca sunt ajutata in aceasta directie.

Postat pe 5 Ianuarie 2009 11:42
oh, da... si eu sunt Scorpion... si sincer ma uit mereu inapoi si sufar si ma consum... dar toate astea EL nu le va sti niciodata, pt ca orgoliul meu este mult prea mare. Evident, asta cand e vb de real love, nu ma intereseaza toti cei care se perinda prin viatza mea. In schimb, atunci cand vreau sa uit, o fac repede si cu succes. Depinde de ce vrea sau nu vrea de la tine.
mainedimineata
Postat pe 5 Ianuarie 2009 21:10
Iti spun eu, cum se desparte un scorpion de cineva: nu se uita in urma daca mu este vinovat cu ceva.AAAAAAAAAAAAAAAAAAA, daca a avut o vina cat de mica , poate k o recunoaste, dar sunt destul de mandrii k sa faca asta.Pupici
alice_cornelia
Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:13
...eu personal, ma prefac ca "ma uit in urma" doar daca persoana era buna la pat, o "recuceresc" pentru o perioada, nelasand-o niciodata cu adevarat libera, treaba e ca mai toate se complac in situatie si se lasa recucerite, ori de dragul la inca cateva partide bune ori de dragul zilelor frumoase...oricum mandria mi se pare o dovada de slabiciune...."mandrie prosteasca" as spune si-mi hranesc orgoliul ei ego-ul cu neputinta lor de a-mi spune nu! :D
David69
Postat pe 9 Ianuarie 2009 08:45
scorpionul de care vorbeam...a plecat...am crezut ca m-a uitat....a inceput sa-mi scrie iar...deci,se uita inapoi.....dar,nu atat cat ar trebui ca sa inceapa din nou relatia
elena_adina34
Postat pe 2 Februarie 2009 22:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibiitate 7 De la: kudika049293 7 Iulie 2009 16:50
cum flirteaza un scorpion ? 263 De la: 1 Aprilie 2013 01:05
Vrajitoare buna, testata de voi, in Bucuresti? 63 De la: kudikara 7 Decembrie 2014 19:08
Barbatul capricorn 306 De la: 23 August 2013 18:59
intrebare 66 De la: kudika_928578 25 Iulie 2013 10:29