Setari Cookie-uri

scorpioni

HMM... am f si eu cu un scorpion aproape 2 ani si desi sunt sigura k m-a iubit,de putine ori a stiut sa-mi arate...la despartire insa i-a f foarte usor un simplu tel si s-a rezolvat,n-a avut curajul sa-mi spuna in fata...si multe altele kte a putut sa-mi spuna atunci.k nu m-a iubit k m-a inselat si k din cauza mea s-a ajuns aici,desi eu nu-i gresisem cu nimic...nici acum n-am reusit sa inteleg de ce mi-a spus toate lucrurile acelea dureroase...oricum chiar dak i-a parut rau pt toate zise si facute,nu s-ar mai fi intors inapoi pt k asta ar fi insemnat sa-si calce pe orgoliu iar ei nu fac asta niciodata...trist...si totusi nu vreau sa cred k toti scorpionii sunt la fel
akElle
Postat pe 8 Februarie 2009 18:34
eu sunt cu un scorpion de 2 ani.... ceea ce il caracterizeaza cel mai mult e taria de caracter, gelozia si incapatanarea.... cred ca un scorpion cand se desparte numai priveste inapoi....
_dulcik_
Postat pe 21 Februarie 2009 10:48
eu sunt scorpie si stiu ca faptele mele si tot ce spun au impact puternic asupra celor din jurul meu ;
pot face din inger diavol si pot transforma relatia plina de ura si resentimente in relatie de respect si intelegere ..de regula nu am scrupule .
cred ca noi scorpionii suntem inzestrati cu inteligenta sociala
lucrurile mari din viata ,cele mai importante conteaza
magdaverescu0
Postat pe 26 Februarie 2009 09:53
De la: _iluzie_, la data 2008-11-27 10:04:13hm.....
sunt o scorpioanca, iar dupa despartirea (dureroasa) am suferit un timp.....am aruncat cu cuvinte urite, poate din considerentul ca asa as putea sa trec mai usor mai departe...e gresit, dar asa sintem noi.....ca zodie. Dar nu m-am mai uitat in urma, dupa un timp e adevarat!
Nu cred ca sintem zodia care ar putea ramine prietena cu "dusmanul".

SI EU SUNT O SCORPIOANCA SI VREAU SA II DAU DREPTATE CELEI PE CARE AM CITAT-O!NICI EU NU CRED CA AS PUTEA SA RAMAN PRIETENA CU FOSTUL....STIE PREA MULTE SI MOARE REPEDE! SI DA SUNTEM RELE ,DAR PENTRU A NE ALINA SUFLETELUL NOSTRU TRECEM PESTE DUSMANI....INDIFERENT CU CE(BULDOZER) IMPORTANT E SA TRECEM....PENTRU CA STITI SI VOI.....SCORPIONII SUNT SI EGOISTI SI INCAPATANATI SI GELOSI....CHIAR SI PE CEI CARE NU II MAI AU LA INIMA! ASA SUNT UNII DINTRE SCORPIONI....RAAAIIIIIII!DAR SPER CA NE IERTATI! AVEM SI CALITATI....DAR VA LAS PE VOI SA LE DESCOPERITI.....SCORPIONII _MINA DE AUR!
CERALYNA
Postat pe 18 Martie 2009 12:36
De la: elena_adina34, la data 2009-02-02 22:44:12scorpionul de care vorbeam...a plecat...am crezut ca m-a uitat....a inceput sa-mi scrie iar...deci,se uita inapoi.....dar,nu atat cat ar trebui ca sa inceapa din nou relatia


este tocmai ce-ti spuneam.......
David69
Postat pe 22 Mai 2009 09:59
De la: ceraly, la data 2009-03-18 12:36:33
De la: _iluzie_, la data 2008-11-27 10:04:13hm.....
sunt o scorpioanca, iar dupa despartirea (dureroasa) am suferit un timp.....am aruncat cu cuvinte urite, poate din considerentul ca asa as putea sa trec mai usor mai departe...e gresit, dar asa sintem noi.....ca zodie. Dar nu m-am mai uitat in urma, dupa un timp e adevarat!
Nu cred ca sintem zodia care ar putea ramine prietena cu "dusmanul".

SI EU SUNT O SCORPIOANCA SI VREAU SA II DAU DREPTATE CELEI PE CARE AM CITAT-O!NICI EU NU CRED CA AS PUTEA SA RAMAN PRIETENA CU FOSTUL....STIE PREA MULTE SI MOARE REPEDE! SI DA SUNTEM RELE ,DAR PENTRU A NE ALINA SUFLETELUL NOSTRU TRECEM PESTE DUSMANI....INDIFERENT CU CE(BULDOZER) IMPORTANT E SA TRECEM....PENTRU CA STITI SI VOI.....SCORPIONII SUNT SI EGOISTI SI INCAPATANATI SI GELOSI....CHIAR SI PE CEI CARE NU II MAI AU LA INIMA! ASA SUNT UNII DINTRE SCORPIONI....RAAAIIIIIII!DAR SPER CA NE IERTATI! AVEM SI CALITATI....DAR VA LAS PE VOI SA LE DESCOPERITI.....SCORPIONII _MINA DE AUR!


Toate zodiile pot fi rele,nu va mai umflati voi in pene ca sunteti cei mai rai
bgd74
Postat pe 22 Mai 2009 14:32
Si eu sunt o scorpioanca dar nu consider ca a fi rau este o calitate, in schimb consider o calitate puterea de a nu te uita inapoi. nu e usor dupa un numar de ani de casatorie sa divortezi, dar e normal sa pui piciorul in prag cand lucrurile merg pe un fagas gresit. obisnuinta si siguranta ca el este langa tine mereu, se duc pe apa sambetei,dar un scorpion chiar are curajul sa o faca si are taria sa nu se uite inapoi.
green_eyes41
Postat pe 22 Mai 2009 17:02
Si eu sunt scorpion cu ascendent in taur. Subliniez faptul ca sunt mandra de zodia mea si felul in care ma caracterizeaza. Sunt suficient de rea cand trebuie si destul de buna la nevoie. Am citit comentariile de mai devreme si referitor la "uitat in urma" - daca ma mustra constiinta si ma simt vinovata nu am nimic impotriva a-mi recunoaste vina; pana la urma fiecare cu personalitatea lui.
Da, sunt geloasa, incapatanata si cand ma simt ranita atac prin reprosuri ironice. Iubesc cu toata fiinta si am pretentia ca partenerul sa observe acest lucru.
larisuc
Postat pe 22 Mai 2009 17:55
De la: larisuc, la data 2009-05-22 17:55:21Si eu sunt scorpion cu ascendent in taur. Subliniez faptul ca sunt mandra de zodia mea si felul in care ma caracterizeaza. Sunt suficient de rea cand trebuie si destul de buna la nevoie. Am citit comentariile de mai devreme si referitor la "uitat in urma" - daca ma mustra constiinta si ma simt vinovata nu am nimic impotriva a-mi recunoaste vina; pana la urma fiecare cu personalitatea lui.
Da, sunt geloasa, incapatanata si cand ma simt ranita atac prin reprosuri ironice. Iubesc cu toata fiinta si am pretentia ca partenerul sa observe acest lucru.


CERALYNA
Postat pe 22 Mai 2009 18:51
De la: green_eyes41, la data 2009-05-22 17:02:43Si eu sunt o scorpioanca dar nu consider ca a fi rau este o calitate, in schimb consider o calitate puterea de a nu te uita inapoi. nu e usor dupa un numar de ani de casatorie sa divortezi, dar e normal sa pui piciorul in prag cand lucrurile merg pe un fagas gresit. obisnuinta si siguranta ca el este langa tine mereu, se duc pe apa sambetei,dar un scorpion chiar are curajul sa o faca si are taria sa nu se uite inapoi.

Nu doar un scorpion are "proprietatile" de mai sus...ele se pot intalni la persoane din orice zodie.
Probat.
bgd74
Postat pe 22 Mai 2009 20:10
femeia scorpion forte loial

eu dau masina, viata si casa... fara nici grija
Gitano_Rumano
Postat pe 23 Mai 2009 19:42
De la: green_eyes41, la data 2009-05-22 17:02:43Si eu sunt o scorpioanca dar nu consider ca a fi rau este o calitate, in schimb consider o calitate puterea de a nu te uita inapoi. nu e usor dupa un numar de ani de casatorie sa divortezi, dar e normal sa pui piciorul in prag cand lucrurile merg pe un fagas gresit. obisnuinta si siguranta ca el este langa tine mereu, se duc pe apa sambetei,dar un scorpion chiar are curajul sa o faca si are taria sa nu se uite inapoi.

Cine a zis ca rautatea este o calitate? cel putin eu am zis ca cei care vor sa afle calitatile unui scorpion sa le caute... la noi fireste!
CERALYNA
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:31
De la: Gitano_Rumano, la data 2009-05-23 19:42:02femeia scorpion forte loial

eu dau masina, viata si casa... fara nici grija

da, este intr-adevar loiala... dar numai daca iubeste! altfel, cred ca va tinde sa te insele! depinde de fiecare cum a fost crescut , de educatie , mediul social !
CERALYNA
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:35
De la: larisuc, la data 2009-05-22 17:55:21Si eu sunt scorpion cu ascendent in taur. Subliniez faptul ca sunt mandra de zodia mea si felul in care ma caracterizeaza. Sunt suficient de rea cand trebuie si destul de buna la nevoie. Am citit comentariile de mai devreme si referitor la "uitat in urma" - daca ma mustra constiinta si ma simt vinovata nu am nimic impotriva a-mi recunoaste vina; pana la urma fiecare cu personalitatea lui.
Da, sunt geloasa, incapatanata si cand ma simt ranita atac prin reprosuri ironice. Iubesc cu toata fiinta si am pretentia ca partenerul sa observe acest lucru.

Cata dreptate ai!!!!!!
CERALYNA
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:36
sint scorpion si am fost cu un scorpion care m-a inselat dupa multi ani de casnicie.Am facut tot ce am putut,am vrut sa-l iert la un moment dat,dar....nu s-a meritat.Asa ca ,......am mers mai departe,m-am purtat cit mai civilizat cu el,mult mai bine decit alte femei in situatia mea.Nu-i port pica,nu-l dusmanesc,mi-am vazut de viata mea.Asa am simtit ,asa am facut si nu regret nimic.Partea nasoala pt. el este ca nu poate sa ma uite,nu are o relatie stabila si inca mai spera sa se impace cu mine(desi a trecut 1 an si ceva de cind nu mai sintem impreuna).Asa ca......sint scorpioni si scorpioni.Cred ca eu sint atipica pt un scorpion.
kudika033765
Postat pe 11 Octombrie 2009 09:22
De la: Eugenia_b, la data 2008-11-16 08:19:52Se uita in urma dar nu suficient ...cu firea lor misterioaesa niciodata nu stii ce e in sufletul lor...
kudika073411
Postat pe 27 Noiembrie 2009 23:35
extraordinar de...neinteresant topicul
Tazmanian
Postat pe 27 Noiembrie 2009 23:36
doar 9 ani ati fost casatorita? pai si ce a facut asa rau ca a durat numai 9 ani? stiu femei care suporta 30 de ani si tot stau cu ei. ce zodie era dansul, daca nu va deranjeaza intrebarea?
kudika383241
Postat pe 1 August 2011 17:07
De la: nicoll3, la data 2008-11-27 13:29:17daca esti iubita de un scorpion esti o norocoasa pt k dak iubeste o face foarte intens si iti va oferi tot ce e mai bun.dar ai grija sa nu ii gresesti niciodata pt k chiar dak te va uita pt k te iubeste nu te uita si iti av plati inzecit...si bineinteles k a 2 oara nu te mai iarta,te lasa fara regrete.te pop


Hehe, inseamna ca ar trebui sa fiu mandra ca am parte de un scorpion. Oricum, amandoi "investim" sentimente in relatie ( sper ca nu suna ca o afacere ) si cred ca am parte de cea mai mare seriozitate (din partea unui tip) de pana acum. Ma simt flatata si nitzel speriata... eu am obiceiul sa cam..dispar din viata cuiva, peste noapte... insa deh, cred ca as fi facut-o pana acum daca intr-adevar vroiam sa fac asta :d.
BabeLove4U
Postat pe 4 August 2011 12:30
buna seara...este pt prima data cand intru pe aceasta adresa...vreau sa va intreb merge relatia dintre un scorpion adica eu si el pesti?...
kudika475160
Postat pe 4 Decembrie 2011 18:44
De la: elena_adina34, la data 2008-11-16 08:16:12am citit aici despre scorpioni..cum inseala,cum sunt...dar,o intrebare:-cum se desparte un scorpion de cineva??...cand o face,se mai uita in urma??....nu cred...

Sunt razbunatori si vor incerca sa pedepseasca daca se considera tradati.
Max2
Postat pe 7 Decembrie 2011 08:23
scorpioni ibesc cu patima?
gogu1938
Postat pe 7 Decembrie 2011 16:46
scorpionii niciodata vor iubi materialist,ci mereu cu pasiune,suflet si patima.mai rar la alte zodii,ei iubesc mult dar si sufera mai ca nimeni altii.e usor sa ii judeci dar greu sa ii intelegi,iar cand se despart greu mai gasesc pasiuna de la prima iubire
kudika463380
Postat pe 11 Decembrie 2011 13:32
scorpionii niciodata vor iubi materialist,ci mereu cu pasiune,suflet si patima.mai rar la alte zodii,ei iubesc mult dar si sufera mai ca nimeni altii.e usor sa ii judeci dar greu sa ii intelegi,iar cand se despart greu mai gasesc pasiuna de la prima iubire
kudika463380
Postat pe 11 Decembrie 2011 13:32
Ai dreaku ' scorpionii astia, domne!!!!
Thais13
Postat pe 11 Decembrie 2011 13:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EU ASHA SI EL....LA FEL :) 15 De la: _dulcik_ 2 Iulie 2009 10:50
Gemeni-Scorpioni 9 De la: coffeeta 14 Iunie 2009 21:39
eu capricorn el berbec. ce ziceti? se merita? 19 De la: ramonik22r 13 Iulie 2015 17:22
eu leu,el scorpion?? 10 De la: ninushk 6 Iunie 2009 22:34
deci cea mai frumoasa relatie e ea taur el fecioara felicitari pt acestia!! 15 De la: anca0704 13 Iunie 2009 02:00