Setari Cookie-uri

Ce ma sfatuiti sa fac?

Nici nu as sti de unde sa incep. Asta vara m-am 'regasit' cu iubirea vietii mele. Insa el e in Arad , eu in Bucuresti.

Am avut o relatie acum 11 ani. El m-a iubit f. mult, eu am fost indiferenta, egoista. Fara un motiv, m-am despartit de el, poate pt ca era mereu disponibil pt mine. Am continuat sa ne vedem ca amici, fapt ce m-a facut sa tin f. mult la el. Insa nu am avut curaj sa ii spun lucrurile astea atunci. Apoi, el a inceput o alta relatie. Am zis ca o sa merg mai departe, o sa gasesc pe altcineva, desi au trecut ani buni pana sa il uit. Intre timp, el a avut o relatie de 6 ani cu o alta tipa, care s-a incheiat acum 3 ani. In iunie, ne-am regasit pe mess. El singur, eu abia iesita dintr-o relatie nasoala. Vorbeam zilnic pe mess, la tel. Se infiripase ceva intre noi. Dupa 3 luni, am decis sa merg la Arad. Insa nu am stiut sa fiu eu (de emotii cred), m-am comportat ciudat. Am asteptat ca el sa faca primul pas, exact ca in tinerete(sunt o persoana mai rece de felul meu). Eu m-am indragostit de el. El..... Dupa 3 sapt de la vizita mi-a zis ca nu crede ca mai avem o relatie, pt ca eu sunt obisnuita mai mult sa primesc decat sa dau. Ca nu ma recunoaste. Am ramas surprinsa desi in adancul sufletului stiam ca are dreptate. Am incercat sa il conving contrariul - de aici - discutii in contradictoriu. Am mai vb la tel, pe mess (pt ca simteam ca e confuz, l-am inteles). Acum 2 sapt, mi-a zis ca nu mai avem nici o sansa, ca a obosit, ca .... . Apoi a revenit si mi-a zis ca nu stie cum sa se mai raporteze la mine. Dar ca s-a hotarat mai bine sa rupem relatia. Si acum nu stiu ce sa fac. Pe de o parte, il vreau dar distanta asta.... Pe de alta parte, ma gandesc ca nu il cunosc suficient de bine, poate nu e barbatul potrivit pt mine, si toate aceste piedici sunt doar niste semne care sa imi arate ca nu se merita. As vrea sa merg la Arad, sa discutam toate aceste lucruri fata in fata, dar nu sunt convinsa ca el vrea asta(e vorba si de timp, bani). In plus, ma gandesc ca poate nu se merita sa lupti pt cineva care nu te vrea. Cei din jurul meu imi spun asta... Ce ma sfatuiti sa fac?

adria_carm
Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:56
sa-ti vezi de viata ta, se pare ca oricum asta ai ales acum 11 ani! e clar ca nu l-ai iubit nici atunci, iar acum cred ca si mai putin (te-ai agatat de o imagine).ceea ce-ti faci singura este cea mai proasta solutie aleasa. lasa-l sa-si traiasca viata, iar tu invie si regaseste-ti calea! barbatul destinat tie n-a venit inca....ai rabdare
gina37
Postat pe 17 Noiembrie 2008 15:05
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 13:49
dak a fost dragostea vietii tale si dak ai lasat`o atunci sa iti scape acum trebuie sa te gandesti de doua ori mai bine la ce faci... ptr ca tic tac viata trece si te trezesti aiurea peste vreo 5 ani gandindute ink la asta, pana sa treci mai departe suna omu si spune`i adevaru nu ai sa mori si dak el este cel de care te`ai indragostit probabil nici el nu va muri sa vb sincer cu tine... dak nu merge atunci nu vei mai avea regrete ;) . nu ma asculta nu am diplome

Postat pe 20 Ianuarie 2009 05:36
ce vreau sa iti spun eu! pe deoparte e si problema ta ca teai simtit asa de mindra ca nu ai putu face tu primul pas! ca poate acuma avea totul sa fie minunat de bine intre voi! sfatul meu e ca sa nu te dai batutta si sa mergi totusi la el ! sa vorbesti si sai explici de ce tu asa teai comportat cu el de ce nu ai avut curaj sai spui asta la timp! apropo citi ani ai tu?

Postat pe 6 Mai 2009 14:41
cui ma rog ii plake sa masturbeze?

Postat pe 6 Mai 2009 14:46
De la: adria_carm, la data 2008-11-17 14:56:50Nici nu as sti de unde sa incep. Asta vara m-am 'regasit' cu iubirea vietii mele. Insa el e in Arad , eu in Bucuresti.

Am avut o relatie acum 11 ani. El m-a iubit f. mult, eu am fost indiferenta, egoista. Fara un motiv, m-am despartit de el, poate pt ca era mereu disponibil pt mine. Am continuat sa ne vedem ca amici, fapt ce m-a facut sa tin f. mult la el. Insa nu am avut curaj sa ii spun lucrurile astea atunci. Apoi, el a inceput o alta relatie. Am zis ca o sa merg mai departe, o sa gasesc pe altcineva, desi au trecut ani buni pana sa il uit. Intre timp, el a avut o relatie de 6 ani cu o alta tipa, care s-a incheiat acum 3 ani. In iunie, ne-am regasit pe mess. El singur, eu abia iesita dintr-o relatie nasoala. Vorbeam zilnic pe mess, la tel. Se infiripase ceva intre noi. Dupa 3 luni, am decis sa merg la Arad. Insa nu am stiut sa fiu eu (de emotii cred), m-am comportat ciudat. Am asteptat ca el sa faca primul pas, exact ca in tinerete(sunt o persoana mai rece de felul meu). Eu m-am indragostit de el. El..... Dupa 3 sapt de la vizita mi-a zis ca nu crede ca mai avem o relatie, pt ca eu sunt obisnuita mai mult sa primesc decat sa dau. Ca nu ma recunoaste. Am ramas surprinsa desi in adancul sufletului stiam ca are dreptate. Am incercat sa il conving contrariul - de aici - discutii in contradictoriu. Am mai vb la tel, pe mess (pt ca simteam ca e confuz, l-am inteles). Acum 2 sapt, mi-a zis ca nu mai avem nici o sansa, ca a obosit, ca .... . Apoi a revenit si mi-a zis ca nu stie cum sa se mai raporteze la mine. Dar ca s-a hotarat mai bine sa rupem relatia. Si acum nu stiu ce sa fac. Pe de o parte, il vreau dar distanta asta.... Pe de alta parte, ma gandesc ca nu il cunosc suficient de bine, poate nu e barbatul potrivit pt mine, si toate aceste piedici sunt doar niste semne care sa imi arate ca nu se merita. As vrea sa merg la Arad, sa discutam toate aceste lucruri fata in fata, dar nu sunt convinsa ca el vrea asta(e vorba si de timp, bani). In plus, ma gandesc ca poate nu se merita sa lupti pt cineva care nu te vrea. Cei din jurul meu imi spun asta... Ce ma sfatuiti sa fac?





acum 11 ani ai avut un diamant,iar u culegeai petricele acum u i'ti dai seama ca in timp ce u culegeai petricele ai perdut diamantul
scorpyoW
Postat pe 6 Mai 2009 14:53
uite singura si ceai scris "MA-M REGASIT CU IUBIREA VIETII MELE" pai daca este iubirea vietii tale de ce nu lupti?

Postat pe 6 Mai 2009 14:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu mai inteleg.... 10 De la: rockk 12 Martie 2011 09:40
buna :d 22 De la: alexutzu92 20 Februarie 2011 17:26
ce sa mai cred? 11 De la: bia_moga 15 Februarie 2011 23:31
divort - mame versus tati cand un copil este bagat la mijloc.... 32 De la: touch_me 14 Mai 2010 13:15
mai are vreun sens? 12 De la: kudika_5885 20 Mai 2012 15:24