Setari Cookie-uri

CINE MA POATE AJUTA!!! SUFAR ENORM DE MULT!!!

buna la toata lumea banuiesc ca multi din voi ati trecut peste o despartire mai usor sau greu ati trecut si ati suferit mult!! akum un an jumate am cnosckt un baiat la inceput nimk deosebit ieseam la un suc prin park si tot asa .! cu timpul am pus suflet pun repede suflet intro relatie si cu greu pot trece peste o despartire! toate bune si frumoase pana cand intro zi ma uit in tel lui si vad un mesaj de la o fata ..de la fosta mai exact.ii zicea ca sa vina so astpete la aeroport ( ia era plecata in spania erau impreuna de 4 ani ..deci era si cu mn si cu ia ) cand am vazut msaju am inebunit si el mia zis ca sta cu ia din interes pt niste bani si cand ii va da bani va rupe orice legatura cu ia .A trecut o luna doua un an el tot vb cu ia iam zis pana la urma sa faca o alegere ori eu ori ia .in fine ia a venit in tara anul trecut in vara a stat si cu ia si cu mn pe ascuns fara sa stie ia..cand a plecat ia in spania lam intrebat pe el daca a rezolvat problema cu bani si a zis ca nu sa mai astept ca nu ia dat nici un ban ca i ida cand vine in iarna..a venit si iarna a facut in asa fel incat sami dea papucii cauta motive ca nu ne potrivim ca nu ne mai intelegem etc am suferit tare mult atunci ..a plecat iar in spania in ianuarie anul acesta ! si ce credeti el ma cauta sa ne impcam ca a gresit nu stiu ce eu de fraiera cal iubeam prea mult am acceptat.tot timpul ne certam din cauza iei ca el vb cu ia prin intermediul internetului ii dadea mereu bip pe tel .am acceptat si asta AKUM CATEVA ZILE MIA ZIS CA TREBUIE SO TERMINAM DEFINITIV CA RELATIA NU MAI POATE MERGE in ritmul asta a vb cu ia sa faca cununia si sa se mute impreuna pt ca el nu poate renunta la 4 ani de ralatie a vb cu parintii iei au fost de akord parintii lui la fel ..intrun cuvant pe mn ma dat naibi de tot si a uitat clipele frmoase care i leam oferit CREDETIMA INTRUN AN JUMATE CAT AM STAT CU EL NU LAM INSELAT NU LAM MINTIT IAM OFERIT TOT CE AM PUTUT MAI BUN..(((( pur si simplu a stat cu mn cat a fost ia plecata cand venea in tara imi dadea papucii cand plecak in spania aia iar ma cauta ca ne impacam iar eu fara sa realizez de fapt ce se imtampla mereu il primeam cu bratele deschise mie se rupe sufletu nu mai pot credetima il iubesc enorm de mult si nu pot sa imi dau seama dc mia facut una ca asta nu lam ranit cu nimk nu mai pot dormi nopatea nu mai mananak nam chef de nimk CE SA FAC SAL UIT ? LAM TOT SUNAT NU MAI RASP LA TEL NICI LA MESAJE !! VA ROG MULT CARE A TRECUT PRIN ASA CARE SAMI DEA UN SFAT!! ( eu fac 22 de ani ..el are 28 iar aia cu care e de 4 ani tot 22//)
alexa200767
Postat pe 4 Iulie 2010 18:34
Alexa,oamenii vin si pleaca din viata noastra si din pacate uneori doare atat de tare plecarea cuiva incat credem ca nu vom putea sa trecem peste.Acum stiu ca iti este greu,esti socata,ranita,dezamagita etc dar trebuie sa gasesti puterea de a merge mai departe,nu are rost sa stai si sa plangi dupa o iubire pierduta.In mod sigur o sa gasesti un baiat care sa te merite,sa te iubeasca si sa te pretuiasca asa cum meriti.Asa ca...CAPUL SUS si mergi mai departe!
Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2010 18:44
Draga mea, unui asemenea barbat nu merita sa ii dai nicio sansa...cat de mult vrei sa il lasi sa se joace cu tine? cat te mai invarte ca pe o marioneta? si ce meriti tu dupa parerea ta? sa te ia oricine drept neimportanta? ai de gand sa fii mereu roata de rezerva?
revino-ti...e o persoana care nu merita nici macar o singura lacrima. Pune punct definitiv, renunta la relatia asta chiar daca iti e greu...intareste-te, ai grija de tine in primul rand, repeta-ti ca esti frumoasa, ca esti puternica, ca poti trece peste...pune-te pe primul loc, ia cele mai bune decizii pentru tine...esti datoare fata de tine sa te respecti, sa te iubesti, sa te pretuiesti si sa ai in jurul tau doar oameni care sa faca si ei la fel...nu cauta oameni de nimic...nu meriti asta!
e greu, dar va trece...eu am trecut printr-o despartire desi am avut o relatie frumoasa...dar cand am vazut ca el da semne de racire, gata! a fost al naibii de greu, asa cum am spus si pe topicul deschis de mine, am plans, am suferit, inca mai am momente cand simt ca nu mai pot...dar merg inainte...si asa trebuie sa faci si tu...chiar daca e dificil, meriti sa iti fie bine! va trece...crede-ma ca va trece!
AndM
Postat pe 4 Iulie 2010 18:58
scuza-ma ca sunt directa,insa este vina ta...oricat de mult ai iubi un om,nu ii permiti sa isi bata joc de tine la nesfarsit.Inteleg ca l-ai crezut o data ,insa cand ai vazut ca de fiecare data cand apare "ia",el te paraseste pe tine,trebua sa iti de-a de inteles ca esti folosita .Bafta pe viitor
desi_desiree
Postat pe 9 Iulie 2010 03:11
De la: alexa200767, la data 2010-07-04 18:34:03buna la toata lumea banuiesc ca multi din voi ati trecut peste o despartire mai usor sau greu ati trecut si ati suferit mult!! akum un an jumate am cnosckt un baiat la inceput nimk deosebit ieseam la un suc prin park si tot asa .! cu timpul am pus suflet pun repede suflet intro relatie si cu greu pot trece peste o despartire! toate bune si frumoase pana cand intro zi ma uit in tel lui si vad un mesaj de la o fata ..de la fosta mai exact.ii zicea ca sa vina so astpete la aeroport ( ia era plecata in spania erau impreuna de 4 ani ..deci era si cu mn si cu ia ) cand am vazut msaju am inebunit si el mia zis ca sta cu ia din interes pt niste bani si cand ii va da bani va rupe orice legatura cu ia .A trecut o luna doua un an el tot vb cu ia iam zis pana la urma sa faca o alegere ori eu ori ia .in fine ia a venit in tara anul trecut in vara a stat si cu ia si cu mn pe ascuns fara sa stie ia..cand a plecat ia in spania lam intrebat pe el daca a rezolvat problema cu bani si a zis ca nu sa mai astept ca nu ia dat nici un ban ca i ida cand vine in iarna..a venit si iarna a facut in asa fel incat sami dea papucii cauta motive ca nu ne potrivim ca nu ne mai intelegem etc am suferit tare mult atunci ..a plecat iar in spania in ianuarie anul acesta ! si ce credeti el ma cauta sa ne impcam ca a gresit nu stiu ce eu de fraiera cal iubeam prea mult am acceptat.tot timpul ne certam din cauza iei ca el vb cu ia prin intermediul internetului ii dadea mereu bip pe tel .am acceptat si asta AKUM CATEVA ZILE MIA ZIS CA TREBUIE SO TERMINAM DEFINITIV CA RELATIA NU MAI POATE MERGE in ritmul asta a vb cu ia sa faca cununia si sa se mute impreuna pt ca el nu poate renunta la 4 ani de ralatie a vb cu parintii iei au fost de akord parintii lui la fel ..intrun cuvant pe mn ma dat naibi de tot si a uitat clipele frmoase care i leam oferit CREDETIMA INTRUN AN JUMATE CAT AM STAT CU EL NU LAM INSELAT NU LAM MINTIT IAM OFERIT TOT CE AM PUTUT MAI BUN..(((( pur si simplu a stat cu mn cat a fost ia plecata cand venea in tara imi dadea papucii cand plecak in spania aia iar ma cauta ca ne impacam iar eu fara sa realizez de fapt ce se imtampla mereu il primeam cu bratele deschise mie se rupe sufletu nu mai pot credetima il iubesc enorm de mult si nu pot sa imi dau seama dc mia facut una ca asta nu lam ranit cu nimk nu mai pot dormi nopatea nu mai mananak nam chef de nimk CE SA FAC SAL UIT ? LAM TOT SUNAT NU MAI RASP LA TEL NICI LA MESAJE !! VA ROG MULT CARE A TRECUT PRIN ASA CARE SAMI DEA UN SFAT!! ( eu fac 22 de ani ..el are 28 iar aia cu care e de 4 ani tot 22//)


Habar n-ai sa scrii romaneste si-ti arde de baieti. Mi-e rusine cu tine.
tematoare
Postat pe 9 Iulie 2010 15:06
suferim cateodata f mult...credem k nu o sa putem trece niciodata peste asta....dak esti iubesti nu esti iubit...dak esti fidel esti inselat...dak esti bun esti nebun....asa k aveti grija cum vreti ssa fiti....o sa treci peste astea,nu te lasa invinsa....stii cum e...ce nu te omoara te face mai puternica....ai grija de tine
paullina
Postat pe 19 Iulie 2010 05:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Perioad ale relatiei, nevoie de un sfat 31 De la: kudika_927641 31 August 2013 17:10
fals tratat de iubire 28 De la: nocturnalia 10 Februarie 2009 10:44
Va rog ajutati-ma!! 20 De la: kudika226150 7 Iulie 2010 23:02
cum fac sa iau decizia buna.... 20 De la: bea79 28 Ianuarie 2012 10:07
Simt k nu mai pot...ma doare enorm fara el 38 De la: alinutzabebe 22 Iulie 2009 16:50