Setari Cookie-uri

Cand fratii devin ...straini

Am fost intotdeauna o familie unita, insa in ultima vreme simt cum ne-am indepartat unul de altul, noi fratii. Suntem patru copii la parinti. Imi aduc aminte cu nostalgie de anii copilariei. Boacane, jocuri,cantece, amintiri. Toate s-au dus . Acum am crescut. Acum...mi se pare ca zi de zi ne indepartam unul de celalalt. Niciunul dintre noi nu este casatorit si nu pot spune ca ne-am racit din motive gen familie proprie, griji, nevoi. Situatia este si mai dureroasa mai ales ca sora noastra nu mai este langa noi. Din motive stiute doar de ea si neaflate de noi nici pana acum, in momentul in care a implinit 18 ani, a fugit de acasa. Fara nicio explicatie. Din momentul acela, nimic nu a mai fost la fel. Am ajuns ca fiecare sa traiasca o viata distincta si ma refer la noi fratii. Ne rezumam sa vb doar banalitati si deloc ce avem pe suflet. E greu. Deseori plang pe infundate gandidu-ma la sora mea. Ce face, cum este...Ma macina durerea f tare. Fratii mei ...Unul dintre ei este o fire mai inchisa, deloc comunicativa. Mi-e greu sa stabilesc un dialog deschis cu el. Celalalt e mai tot timpul plecat. Ba la munca, ba cu prietenii, ba cu iubita. Putin timp isi mai petrece pe-acasa...As vrea sa fim ca inainte. Sincer ma doare f tare tot ce se intampla...Ma puteti ajuta cu un sfat??Voi ati trecut printr-o situatie asemenatoare?
lilisor24
Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:24
Sincer, ma mira efectul pe care l-a avut plecarea surorii tale,asupra fratilor tai.Voi chiar nu mai stiti nimic de ea?Ar trebui sa va uneasca plecarea ei,si s-o cautati impreuna.Cred ca situatia de fata se datoreaza si educatiei pe care v-a dat-o parintii vostri.Se pare ca au omis sa va invete ca trebuie sa fiti uniti intre voi.Dar totusi "sangele apa nu se face".Incearca totusi sa-i aduci pe cei doi frati ai tai la masa si sa vorbiti deschis intre voi,tu sa le spui of-ul tau si poate ii vei trezii la timp inainte sa mai "dispara" vre-unul dintre voi.

oarecum exista o asemanare intre noi.Si eu am tot 2 frati si o sora,si mai aveam o sora(care a murit la 19 ani).Fiecare sunt plecati in locuri straine inca de cand eram eu mica(eu fiind "praslea")Suntem uniti prin telefoane ,scrisori(pe atunci)acum prin internet si ajutor financiar care cum poate,si cu toate astea nu-i simtem ca frati(mai ales ca eu n-am copilarit cu ei).Anii au trecut si intr-o zi mi-am dat seama ca eu ceea mai mica dintre toti nu am avut niciodata in viata mea ocazia sa stau cu toti fratii mei la masa.Le-am comunicat la fiecare lucrul asta anul trecut si in vara au facut posibilul sa vina toti in tara(dupa ani de zile) si ne-am asezat la o masa copioasa impreuna cu mama(tata nu mai e nici el).A fost o zi memorabila pt istoria familiei noastre.Iar apoi m-au "adoptat" fiecare pt cate o perioada si mi-au dat timp sa-i cunosc cu adevarat ca frati.
Ce vreau sa-ti spun prin povestioara asta?: Sparge gheta! Du-te la fiecare si spune-le ca ceva nu este in regula cu familia voastra.ca trebuie sa vorbiti si sa va faceti DATORIA/OBLIGATIA DE FRATE, UNUL FATA DE CELALALT.
lil_devil
Postat pe 18 Noiembrie 2008 02:13
Poate o ti se para copilaresc ceea ce am sa te sfatuiesc. Daca ai fotografii cu voi toti impreuna de cand erati mici pana ati crescut,fa un album personalizat,cu maxime,cu floricele si prostii de genul asta,si apoi arata-le creatia ta si in felul asta poate ii vei sensibiliza si isi vor da seama ca tu chiar ti la ei.Sau fa-le cadou la fiecare(inclusiv tie) cate un tricou,o cana personalizata cu fotografia voastra pe ea si un mesaj anume cu o semnificatie mai profunda.Stii ca se pot face pe comanda.Si fa si pt sora ta,chiar daca nu este prezenta,ca sa le arati ca iti doresti sa fiti cu toti impreuna...ca-ti pasa.
Un pic de imaginatie,poti transmite mesajul/invitatia acesta de reunire prin ceva simbolic .Eu asa as face daca eram in locul tau. Iti urez numai bine,sper ca ti-am fost de ajutor
lil_devil
Postat pe 18 Noiembrie 2008 02:43
am sa postez o fotografie cu "peretele amintirilor" facut de mine.Am un perete acasa pe care am lipit fotografii vechi si noi cu mine,cu mama,tata, cu toti fratii.
cand s-au intors in tara,si l-au vazut, au ramas placut impresionati.Nu-si mai luau ochii de el.I-am facut sa-si aduca aminte ca suntem frati.
lil_devil
Postat pe 18 Noiembrie 2008 02:49
Mersi frumos de sfaturi...
Chiar o sa le pun in practica. ..Nu pot spune ca e vb de educatia data de parinti...E altceva, pot spune. Poate doar indiferenta noastra la un moment dat.
Despre sora...Am incercat sa o cautam. Am aflat pe ici pe colo, de la prietenii ei pe unde ar fi si ce este cu ea. Din cate am inteles este prin Bucuresti, la un tip cunoscut pe internet.Mda...iar de familia ei se pare ca nu vrea sa stie. E un an jumate de cand e plecata. Anul acesta, este al doilea Craciun fara familia ei...
Pe mine m-a afectat mult gestul ei, cat si pe parinti. Pe ceilalti frati nu stiu cat de mult ii intereseaza...:(
O sa incerc macar EU sa fiu mai comunicativa...
Pupici si astep pozele de care vorbeai...
lilisor24
Postat pe 18 Noiembrie 2008 19:54
Asta patesc si eu cu fratele meu...
El este cu 9 ani mai mare decat mine...nu am fost niciodata f apropiati din cauza diferentei mari de varsta, insa acum, mai mult decat oricand simt nevoia sa ma confesez lui, sa fie aproape de mine, sa ma sfatuiasca, dar este foarte superficial, ma vede tot un copil si pur si simplu nu ma poate intelege deloc. A trecut si el prin niste probleme, eu am incercat sa ii fiu alaturi, l-am indemnat sa-mi povesteasca ce are pe suflet, insa nu a vrut...eu aflam ce i sa intampla de la mama....

Lucrurile intre noi s-au racit mai mult de cand el locuieste singur (de 6 ani)Acum un an s-a insurat...parca nu ii mai pasa de mine, (stiu ca suna infantil) am ajuns parca niste straini...
ramo_88
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:32
si eu am un frate care mi-a ramas frate doar cu numele.....
am fost foarte apropiatzi,nu a contat ca el era baiat si eu fata,povesteam despre absolut orice,schimbam pareri si radeam la cele mai mici gesturi.......insa totul s-a schimbat din momentul in care el s-a casatorit.....am ajuns sa tinem legatura doar pt a-l face fericit pe tatal meu care este pe moarte.
ani de zile i-am dus lipsa fratelui meu,acum insa m-am obisnuit.
imi urasc cumnata pt ca l-a indepartat de mine si nu numai...s-a indepartat si de parintzii nostri....
insa viatza asta este rotunda.........
matracucu
Postat pe 5 Decembrie 2008 14:52
ma si pe mine ma enerveaza cumnata-mea...dar... pe frate-miu inca il sun si la 12 noaptea si vorbesc cu el ce imi trece prin cap....

dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Decembrie 2008 14:58
as vrea sa pot sa fiu si eu asa ema,insa am devenit aproape doi straini.L-am asteptat ani de zile,i-am simtzit lipsa ani de zile...am obosit si nu mai vreau.Gata.IT S OVER.
sunt asa confuza....nici nu stiu daca ma doare asta....

cumnata nu ma enerveaza,imi produce lehamite ,o scarba de nedescris
apropo,este un topic despre cumnate sa pot sa imi vars naduful acolo?
matracucu
Postat pe 5 Decembrie 2008 15:20
Am si eu o intrebare: sora care a plecat la 18 ani este cea mai mica?
ivonakarine
Postat pe 16 Decembrie 2008 14:02
Iata mai sus niste adevaruri despre lumea in care traim, lume pe care n-o cunoastem nici pe departe in profunzime, asa cum eronat ne inchipuim uneori sau de cele mai multe ori..........

Postat pe 20 Decembrie 2008 02:42
adevarul ca e ca traim intr-o lume imperfecta in care parintii nu mai sunt parinti, cat despre frati............
eu mai am 3 frati, 2 baieti si o fata . cu sora mea am o relatie f buna desi nu am crescut impreuna (poveste lunga)cu privire la baieti nu avem nici o relatie pt ca diferenta dintre cel mic si mine e imensa (14 ani), iar celalalt frate am constatat ca mi-e frate doar la bine , iar cand mia-a fost mai greu nu a vrut sa ma ajute. M-am resemnat ca asa stau lucrurile , ca ai o familie pe care nu tu ti-ai ales-o, familie in care eu nu vreau sa fiu de craciun , de pasti. Prefer sa-mi petrec sarbatorile si evenimentele fericite din viata mea cu prietenii si cat mai departe de cei care mi-au dat viata si de cei care m-au crescut. In speranta ca altii sunt mai sentimentali va urez sarbatori fericite si la multi ani!!!
mamicris
Postat pe 30 Decembrie 2008 10:16
citesc mesajele voastre si imi dau lacrimi... nu pot sa-mi imaginez cat de greu va este, eu am un singur frate mai mare (3 ani) si ne intelegem super bine... nu e f vb el dar cand e vb de o parere, sfat pot sa-l sun si la miezul noptii... sunt rare "cazurile" ca noi din pacate
noi de mici am fost invatati ca parintii intr-o zi nu vor mai fi cu noi si atunci ramane doar fratele/sora sa te sprijine... daca cineva ar indrazni sa zica ceva de rau de el sunt capabila sa-l distrug desi nu sunt o fire rautacioasa
sper sa se "trezeasca si fratii vostri la realitate " cat mai e timp
ariana25
Postat pe 30 Decembrie 2008 10:53
este groaznic, intre mine si sora mea nu sunt decat 3 ani si jumatate diferenta . ea urmeaza sa se casatoreasca, acum 9 luni si luat catrafusele de acasa si a plecat, atunci ceva s-a rupt in mine, a fost groaznic momentul , sper sa ii fie bine, asta e tot ce conteaza......problema cred ca vine din partea mea, ea incearca sa tea de vb cu mine insa mie nu prea imi mai place si nu e din cauza viitorului cumnat, pur si simplu simpla intalnire cu ea ma face sa fiu f nervoasa , ne certam mereu, las de la mine dar eu nu am voie sa am opinii diferite fata de ea, asa ca prefer sa ma intalnesc rar! mi-ar fi placut sa nu fie asa , nu e frumos ce se intampla dar nu mai suport vesnicele ei probleme , faptul ca desi face lucruri urate mama e in stare sa ii ridice statui, pana la urma nu e vina mea ca imi este sora, o sa imi fac datoria de sora, ca asa e moral(dracu mai stie ce este moral) si cam atat , prefer sa las totul asa , am incercat de prea multe ori sa stablesc o relatie normala intre noi , am obosit si gata! nu veniti cu acuze, mi-am spus doar off-ul
magnoliaza
Postat pe 2 Februarie 2009 08:17
asa fac unele femei cand dau de un barbat care vrea sa le ia cum s-ar zice :D li se suie lumea-n cap ! cumosc prea bine situatia, si crede-ma nu o sa se schimbe !incearca sa lupti pentru tine si ce vrei tu, daca familia s-a destramta nimeni si nimic nu o va uni la loc ! poate estu familista si atat :D o sa ai familia ta si o sa fie ok :D te inteleg perfect :-( fii tu familia ta :D
sab628
Postat pe 2 Februarie 2009 08:34
fratele meu e cu 4 ani mai mare ca mine si e la 2000 de km distanta.................

cand eram acasa amandoi, ne certam mai mereu, dar in fata oricui ne aliam..........in fata oricui eram uniti........
acuma avem un altfel de relatie.....eu sunt mult mai deschisa decat el, care nu e vorbaret din fire, mai e si incapatanat, mai am si o posibila viitoare cumnata pe care nu prea o inghit...........dar am ramas afis cand m-a contactat fratele meu sa-mi ceara sfatul in niste chestiuni care tineau de relatia lui cu ea........aveau ceva probleme si nu stia ce sa faca..........(deci am motive sa nu o inghit.......face niste chestii...........).
cand au fost in tara, am incercat sa ma apropiu de ea, sa vad cum gandeste si de ce face fazele alea.....m-am lovit de un perete........si mama la fel, desi a locuit cu ei, si tata la fel.......nimeni nu poate comunica cu ea..........
cat despre fratele meu, atat cat i-a permis bunul simt, a incercat sa ii dea de inteles ca nu e ok, si a ramas apropiat de noi.....vb ca pe vremuri, ne-am intalnit cu prietenii, am mers peste tot impreuna, ........doar pe ea nu o puteam implica in nimic, era ca un sloi de gheata.....o duceam cu noi....si vegeta........pur si simplu.......


desi nu e foarte vorbaret, stiu ca fratele meu e acolo, oricand am nevoie de el.......un sfat, ajutor, .......gasesc oricand la el......


acum mi-a facut cinste cu biletul de avion sa ma duc sa-i vad, pe el si pe mama.......asa ca la sfarsit de februarie o intind la ei o saptamana..........

pot sa spun ca de vreo 3 ani ma inteleg bine si cu mama, iar cu tata am avut mereu o relatie speciala.....e cel mai bun prieten al meu, pot vorbi orice cu el........

pana la urma cred ca desi suntem in case diferite fiecare dintre noi, suntem uniti.......stim fiecare ce face celalalt, ce problem are, ne ajutam reciproc.........cred ca sunt o fericita


P.S. mai vroiam sa zic ca eu nu consider o 'datorie' sa ma inteleg bine cu ai mei, sau sa ne sprijinim reciproc, cand ma certam mereu cu mama, nu stia nimic despre viata mea, ca nu ii spuneam........am invatat insa sa avem incredere unii in altii, sa ne acceptam cu bune si cu rele, si ne respectam felul de a vedea lucrurile si a actiona unul altuia.......am acceptat ca fiecare vede altfel lucrurile,.........si acum ne intelegem super ok fiecare.........pana la urma crd ca tine de incredere si respect ca pentru felul de a fi a fiecaruia, nu de datoria de ruda..........


familii unite si fericite va doresc tuturor
dienuta_nou
Postat pe 2 Februarie 2009 10:19
Imi pare foarte rau sa aud astfel de povesti,sincer!! Si eu am un frate cu 11 ani mai mare decat mine,practic m-a crescut!! Tot ce am mai frumos pe lume este legat de el!! De 7 ani este insurat dar parintii nostri au stiu sa ne tina aproape,tata nu mai este de 2 ani ,din pacate. Traditia noastra a fost ca in fiecare duminik(aproape) sa ne strangem toti in jurul mesei si sa ne spunem ofurile adunate in timpul saptamanii !!! Chiar si acum el impreuna cu sotia lui,mama,eu si prietenul meu ne strangem makar 2 zile pe luna in jurul mesei si punem tara la cale!! Sincer cred ca parintii sunt cei ce tin familia unita,daca ei nu au putut fi tu capul"rautatilor"!! Intr-o duminik trezestete devreme anunta-i ca la pranz ai o surpriza si gatestre ceva din suflet,cumpara o sticla de vin si spune-le sincer ca tu ai nevoie de ei!!
TYNA21
Postat pe 24 Februarie 2009 16:58
am revenit.....tatal meu s-a stins bietul.......si a luat cu el o parte din sufletul meu.
moartea lui nu m-a apropiat de fratele meu,ba mai mult.
sunt zile in care inchid ochii si ma refugiez acolo,in copilaria mea fericita,alaturi de ei,de parintzii mei si de fratele meu......acolo unde era atat de simplu ,acolo unde era atata dragoste.....as vrea sa pot sa raman acolo .............
matracucu
Postat pe 26 Februarie 2009 12:09
Imi pare sincer rau de tatal tau... sincer nu am de unde sa stiu ce ai putea face deoarece sunt singura la parintzii ... cat despre sora ta care a plecat ... dc a plecat?... ce nu i-a convenit?
_dulcik_
Postat pe 6 Martie 2009 08:57
condoleante laurathegirl :( .........revin in curand cu povestea mea ca am sunt putin grabit, oricum e un topic foarte tare!

corina_cernea
Postat pe 6 Martie 2009 15:20
De la: _dulcik_, la data 2009-03-06 08:57:30Imi pare sincer rau de tatal tau... sincer nu am de unde sa stiu ce ai putea face deoarece sunt singura la parintzii ... cat despre sora ta care a plecat ... dc a plecat?... ce nu i-a convenit?


multzumesc
nu sora mea a plecat...pt ca nu am sora.....
am un frate.atat.insa nu mai simt ca il am.
matracucu
Postat pe 6 Martie 2009 15:35
De la: corina_cernea, la data 2009-03-06 15:20:13condoleante laurathegirl :( .........revin in curand cu povestea mea ca am sunt putin grabit, oricum e un topic foarte tare!



multzumesc corina
matracucu
Postat pe 6 Martie 2009 15:35
Ce este mai frumos si minunat pe lumea asta decat sa locuiasca fratii impreuna???Iata raspunsul.
Iubirea dintre frati e ceva nemaipomenit .
MagnifiQue_GiRL
Postat pe 6 Martie 2009 17:52
sincer acum cateodata mai sunt de vina si parintii in astfel de cazuri.. acum nu stiu daca si in cazul tau... de multe ori parintii produc ruptutile dintre fratii
_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 16:08
De la: matracucu, la data 2008-12-05 15:20:50as vrea sa pot sa fiu si eu asa ema,insa am devenit aproape doi straini.L-am asteptat ani de zile,i-am simtzit lipsa ani de zile...am obosit si nu mai vreau.Gata.IT S OVER.
sunt asa confuza....nici nu stiu daca ma doare asta....

cumnata nu ma enerveaza,imi produce lehamite ,o scarba de nedescris
apropo,este un topic despre cumnate sa pot sa imi vars naduful acolo?


Sunt noua pe forum iar subiectul extrem de vechi insa cand citesc randurile postate de tine si mie imi vine sa vars...nu e de mirare ca fratele tau nu mai are asa legatura multa cu tine, si eu am asa o poama acra de cumnata si daca ati avea si voi vreo activitate sociala, cultarala, prieteni, sau un iubit nu v-ati mai pierde timpul sa-i stricati familia fericita fratelui. Sunteti niste nimikuri geloase si frustrate de propria viata neimplinita sau de lipsa acuta de sex sa nu zic altceva. Trebuie sa intelegeti ca acum sotia si copiii sunt membri de familie de gradul 1 si voi parinti, frati,cumnati,surori de gradul 2 adika familie extinsa si lucrurile nu mai stau la fel ca inainte sa-si intemieze propria familie. sunt sigura ca si cumnatei Ii este greata de tine.
kudika_18507
Postat pe 16 Octombrie 2012 12:53
De la: matracucu, la data 2008-12-05 15:20:50as vrea sa pot sa fiu si eu asa ema,insa am devenit aproape doi straini.L-am asteptat ani de zile,i-am simtzit lipsa ani de zile...am obosit si nu mai vreau.Gata.IT S OVER.
sunt asa confuza....nici nu stiu daca ma doare asta....

cumnata nu ma enerveaza,imi produce lehamite ,o scarba de nedescris
apropo,este un topic despre cumnate sa pot sa imi vars naduful acolo?


Sunt noua pe forum iar subiectul extrem de vechi insa cand citesc randurile postate de tine si mie imi vine sa vars...nu e de mirare ca fratele tau nu mai are asa legatura multa cu tine, si eu am asa o poama acra de cumnata si daca ati avea si voi vreo activitate sociala, cultarala, prieteni, sau un iubit nu v-ati mai pierde timpul sa-i stricati familia fericita fratelui. Sunteti niste nimikuri geloase si frustrate de propria viata neimplinita sau de lipsa acuta de sex sa nu zic altceva. Trebuie sa intelegeti ca acum sotia si copiii sunt membri de familie de gradul 1 si voi parinti, frati,cumnati,surori de gradul 2 adika familie extinsa si lucrurile nu mai stau la fel ca inainte sa-si intemieze propria familie. sunt sigura ca si cumnatei Ii este greata de tine.
kudika_18507
Postat pe 16 Octombrie 2012 12:53
De la: kudika_18507, la data 2012-10-16 12:53:58
De la: matracucu, la data 2008-12-05 15:20:50as vrea sa pot sa fiu si eu asa ema,insa am devenit aproape doi straini.L-am asteptat ani de zile,i-am simtzit lipsa ani de zile...am obosit si nu mai vreau.Gata.IT S OVER.
sunt asa confuza....nici nu stiu daca ma doare asta....

cumnata nu ma enerveaza,imi produce lehamite ,o scarba de nedescris
apropo,este un topic despre cumnate sa pot sa imi vars naduful acolo?


Sunt noua pe forum iar subiectul extrem de vechi insa cand citesc randurile postate de tine si mie imi vine sa vars...nu e de mirare ca fratele tau nu mai are asa legatura multa cu tine, si eu am asa o poama acra de cumnata si daca ati avea si voi vreo activitate sociala, cultarala, prieteni, sau un iubit nu v-ati mai pierde timpul sa-i stricati familia fericita fratelui. Sunteti niste nimikuri geloase si frustrate de propria viata neimplinita sau de lipsa acuta de sex sa nu zic altceva. Trebuie sa intelegeti ca acum sotia si copiii sunt membri de familie de gradul 1 si voi parinti, frati,cumnati,surori de gradul 2 adika familie extinsa si lucrurile nu mai stau la fel ca inainte sa-si intemieze propria familie. sunt sigura ca si cumnatei Ii este greata de tine.


iar mie imi este greata de oamenii ce judeca si arunca cu noroi fara a cunoaste adevarul!!
ps ai grija sa nu te ineci cu propria voma in timp ce-ti "desfasori" activitatea culturala!!!!
kiss_my_ass
Postat pe 16 Octombrie 2012 13:00
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-16 13:00:10
De la: kudika_18507, la data 2012-10-16 12:53:58
De la: matracucu, la data 2008-12-05 15:20:50as vrea sa pot sa fiu si eu asa ema,insa am devenit aproape doi straini.L-am asteptat ani de zile,i-am simtzit lipsa ani de zile...am obosit si nu mai vreau.Gata.IT S OVER.
sunt asa confuza....nici nu stiu daca ma doare asta....

cumnata nu ma enerveaza,imi produce lehamite ,o scarba de nedescris
apropo,este un topic despre cumnate sa pot sa imi vars naduful acolo?


Sunt noua pe forum iar subiectul extrem de vechi insa cand citesc randurile postate de tine si mie imi vine sa vars...nu e de mirare ca fratele tau nu mai are asa legatura multa cu tine, si eu am asa o poama acra de cumnata si daca ati avea si voi vreo activitate sociala, cultarala, prieteni, sau un iubit nu v-ati mai pierde timpul sa-i stricati familia fericita fratelui. Sunteti niste nimikuri geloase si frustrate de propria viata neimplinita sau de lipsa acuta de sex sa nu zic altceva. Trebuie sa intelegeti ca acum sotia si copiii sunt membri de familie de gradul 1 si voi parinti, frati,cumnati,surori de gradul 2 adika familie extinsa si lucrurile nu mai stau la fel ca inainte sa-si intemieze propria familie. sunt sigura ca si cumnatei Ii este greata de tine.


iar mie imi este greata de oamenii ce judeca si arunca cu noroi fara a cunoaste adevarul!!
ps ai grija sa nu te ineci cu propria voma in timp ce-ti "desfasori" activitatea culturala!!!!


Doar din nick name-ul tau ne dam seama ce fel de persoana esti. Nu trebuie sa mai deschizi gura.Ideea este ca daca stia sa se bucure pentru fratele ei, sa se apropie de familia lui poate o lasa sa faca parte din ea, dar ignoranta, invidia si rautatea din suflet a indepartat-o. Stiu ce spun pt ca si eu am doi frati si niciodata nu m-am amestecat in relatiile lor, m-am inteles super cu toate prietenele, iubitele, pt. ca pe viitor nu stiu care-mi va deveni cumnaat si as vrea sa fac parte din familia lor in continuare sa nu-mi indepartez fratii printr-o purtare necuviincioasa sau rautacioasa care sa-i faca nefericiti. Daca ati avea vreun neuron in capul vostru ati putea intelege asta.Gelozia nefondata si exagerata pe frati si pe familia lor mi se pare bolnava, cred ca ar fi avut nevoie de un psiholog nu de un forum unde sa-si vorbeasca de rau fratele. Ce sa ceri de la atata incultura? exemplul tipic de cumnata nesatisfacuta de propria viata....cam asa e cum spunea matracuca....viaat e rotunda...si ce dai aia primesti draga
kudika_18507
Postat pe 17 Octombrie 2012 04:56
Ca si completare....odata cu inaintarea in varsta trebuie sa fim constienti ca relatile se schimba , dintre copii si parinti, intre frati, sot-sotie ...nu mai are cum sa fie atunci cand erati copii in casa parinteasca iar poate nu a stiut ea sa isi aleaga modul de abordare pt. a-si apropia fratele. Iar daca el asa considera ca nu are de ce sa mai aiba contact este doar hotararea lui , ce are de a face saraca cumnata? dar desigur ea trebuie sa fie de vina pt. ca s-a maritat cu el, probabil i-a si facut si cativa copii si i-a facut si vreo operatie de spalare a creierului, desigur in capsorul suroriiiiii mai mici care inca nu are prieten si se simte neglijata....in loc sa-si aibe grija de propria viata si intimitate....nu stiu zau care a inceput prima cu improscatul....iar lehamite trebuie sa-i fie de propria atitudine. Ciudoasa pt. ca fratele are acum familia lui si ea nu?
kudika_18507
Postat pe 17 Octombrie 2012 05:08
De la: kudika_18507, la data 2012-10-17 05:08:00Ca si completare....odata cu inaintarea in varsta trebuie sa fim constienti ca relatile se schimba , dintre copii si parinti, intre frati, sot-sotie ...nu mai are cum sa fie atunci cand erati copii in casa parinteasca iar poate nu a stiut ea sa isi aleaga modul de abordare pt. a-si apropia fratele. Iar daca el asa considera ca nu are de ce sa mai aiba contact este doar hotararea lui , ce are de a face saraca cumnata? dar desigur ea trebuie sa fie de vina pt. ca s-a maritat cu el, probabil i-a si facut si cativa copii si i-a facut si vreo operatie de spalare a creierului, desigur in capsorul suroriiiiii mai mici care inca nu are prieten si se simte neglijata....in loc sa-si aibe grija de propria viata si intimitate....nu stiu zau care a inceput prima cu improscatul....iar lehamite trebuie sa-i fie de propria atitudine. Ciudoasa pt. ca fratele are acum familia lui si ea nu?


aham!! si toate astea le-ai vazut in glob, mama omida ce esti!!
la cum bati campii chiar esti de ignorat!!
si clopoteii tinca-tinca!!
kiss_my_ass
Postat pe 29 Octombrie 2012 13:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa mai cred... 10 De la: alissya 29 Decembrie 2010 12:19
as avea nevoie de cateva sfaturi 26 De la: Fulg-de-nea 20 Septembrie 2013 19:22
Cum se transforma dragostea in ura?? 74 De la: Eva32 2 Iulie 2011 02:53
Cadou ptr socrii?¡ 22 De la: kudika124021 5 Decembrie 2010 20:40
nu are rabdare sa ma asculte 30 De la: Mircea_O 29 Ianuarie 2009 00:43