Decapajul

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Decapajul: (2.5 din 2 voturi)

kukla23 Avatarul lui kukla23

20 mesaje
Oras: suceava

Stie cineva CUM se face un decapaj? Si'a facut cineva acasa? Eu as vrea, dar nu'mi permit sa merg la coafor, cel mai ieftin am gasit la 70 lei ceea ce este extrem de mult pentru mine. Precizez ca am parul negru, dar la varfuri s'a mai dus un pic, deci vreau sa'l mai deschid un pic...
Fosta membra Kudika.ro
Va urez un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Ofer consultanta in carti si tarot. Astept mesaje pe privat. Referinte:http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua -lui-Cassey.html... http://cassey-tarot.blogspot.com/ Magazin online de bijuterii si decoratiuni interioare: http://artbijoux.ablog.ro/ Vizionati "ZEITGEIST - ADDENDUM", ar trebui sa va dea de gandit...
Fosta membra Kudika.ro
70 lei?e bine...sora mea a dat 3 mil ,mai precis 300 ron
Raporteaza abuz de limbaj
bebytzu_girl Avatarul lui bebytzu_girl

1 mesaj

de unde cumpar si eu decapaj???|:-s
alesya83 Avatarul lui alesya83

16 mesaje
Oras: constanta

UITE SPER SA TE AJUTE Cum sa iti faci singura un decapaj: "Pune decolorantul in castron si adauga un oxidant de 9%, astfel incat compozitia sa nu fie foarte lichida, sa fie cremoasa. O aplici pe par fara sa atingi radacina crescuta, cat mai repede posibil, incepand cu virfurile si terminand cu ultima parte vopsita de langa radacina naturala. Lasa produsul pe par pana acesta capata o culoare portocaliu deschis, dar nu mai mult de 45 minute. Dupa acest timp te speli o data cu sampon, apoi pui balsamul, insa nu il clatesti bine, astfel incat sa mai ramana in par. Acopera-ti apoi capul cu un prosop pana prepari vopseaua. Aceasta se aplica pe parul bine descurcat incepand cu radacina naturala si terminind cu virfurile. Maseza bine tot parul si lasa vopseaua sa actioneze timp de 30-35 minute. Apoi spala-te normal cu sampon si foloseste la final o masca buna sau un balsam."

necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

buna! am si eu aceeasi problema cu parul brunet am vazut pe un alt topic ca decapajul se face din pudra decoloranta cu apa fierbinte. stiam ca oxidantul se foloseste doar pt a se deschide culoarea naturala. pt parul vopsit cum e mai bine: pudra decoloranta+ apa fierbinte sau decolorant+ oxidant?
draghiceanuadriana Avatarul lui draghiceanuadriana

1 mesaj

cum se face un decapaj .va rog ajutatima
greierash_is_back Avatarul lui greierash_is_back

5092 mesaje
Oras: focsani

ce-i aia?
We'd be so less fragile/ If we're made from metal/ And our hearts from iron/ And our minds from steel/ And if we built an army/ Full of tender bodies/ Could we love each other/ Would we stop to feel/// And you want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You say you want to know her like a lover/ And undo her damage, she'll be new again/ Soon you'll find that if you try to save her/ It will lose her anger/ You will never win/// And you want three wishes:/ You want never bitter/ And all delicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ You want never bitter/ And all delicious/ And a clean conscience/ And all it's blisses/ You want one true lover with a thousand kisses/ You want soft and gentle and never vicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// Three wishes- The pierces
kudika414066 Avatarul lui kudika414066

1 mesaj

Decapajul ...A decapa parul inseamna a scoate total sau partial de pe par culoarea de vopsea depusa anterior .Decapajul poate fi ...partial (deshidratarea culorii parului cu o nuanta sau doua )...complet (revenirea la culoare normala ...Se pot utiliza mai multe procedee :putem folosi apa oxigenata de 9 la % la care se adauga cateva picaturi de amoniac sau pudra decoloranta ,de a intrebuinta vopsele fara adausul de apa oxigenata (procedeul are un scop deschiderea culorii existente ...
TatianaT Avatarul lui TatianaT

1 mesaj
Oras: bucuresti

care sunt riscurile sa faci decapajul acasa ?
Fosta membra Kudika.ro
Incearca COLOR OFF, este un produs rusrsc ce decoloreaza parul fara sa il arda, eu l-am folosit si din bruneta m-am facut blonda si nu mi-am ars parul!!! danila_marina@yahoo.com
Fosta membra Kudika.ro
La decapaj se foloseste oxidant de 3%
kudika118865 Avatarul lui kudika118865

1 mesaj

La "decapaj" NU se foloseste oxidant de nici un fel!!!
Doar cind decolorati parul se foloseste oxidant!
Nu mai dati sfaturi gresite daca nu aveti minimul de cunostinte in domeniu
Bijou_Bijou_1 Avatarul lui Bijou_Bijou_1

2 mesaje

in ce magazine pot gasi acest produs?
Bijou_Bijou_1 Avatarul lui Bijou_Bijou_1

2 mesaje

in ce magazine pot gasi color off?
kudika_981864 Avatarul lui kudika_981864

1 mesaj

Cate procedeuri ai facut cu Color Off pt a scapa de brunet?...