Setari Cookie-uri

cum sa-i spun?

in urma cu aproape 7 ani am avut o relatie cu un barbat si in urma acelei iubiri am nascut o frumoasa fetita.
aveam doar 18 ani si il cunosteam de la varsta de 10 ani. el este cu 11 ani mai mare decat mine si e prieten bun cu fratele meu, colegi de scoala.
parintii mei au divortat iar eu am ramas cu mama in romania iar fratele meu a plecat cu tata in texas
eu eram blonda cu parul lung si cret, cu aparat dentat si ochelari pe atunci iar el brunet cu ochi negri, inalt, frumos si cu foarte multi bani.
a fost primul meu iubit si am trait o iubire nemaipomenita.
am ramas insarcinata in urma idilei noastre si nu i-am zis nimic caci ne despartisem.
acum dupa aproape 7 ani ne-am intalnit si am iesit de cateva ori, ba chear am facut si dragoste dar eu nu i-am zis de fetita. intre timp el a fost insurat si a avut un baietel care a murit intr-un accident ce la avut fosta sotie. a divortat adica ea la parasit. sunt sigura ca nu ma va ierta niciodata ca nu i-am zis de copil si nu stiu cum sai zic sau daca sa-i zic.
inca ma doare ca sa insurat cu alta si inca il mai vad cum priveste poza cu fosta sotie. oare daca ea s-ar intoarce el s-ar impaca cu ea?
ma cerut de sotie si chiar i-a cerut mana tatalui meu(am ramas uimita cand tata mi-a zis ca ia cerut mana mea)dar inca nu am acceptat. ce sa fac? si cum?

Postat pe 19 Noiembrie 2008 15:42
Ce poveste tragica, romantica cu posibilitatea unui happy end. Ca in filme.

Dar de unde sa stiu eu ce v r e i tu sa faci? Daca il iubesti? Cum reactioneaza cand vede ce lucruru importante ai ascuns de el?
Cu el trebuie sa discuti.
Iar ce v r e i tu sa faci, tu stii si cum o faci,tot de tine depinde...cum va reactiona el, tine de caracterul pe care îl are....
Exista "n" variante.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 19 Noiembrie 2008 15:55
sincer... esti de admirat pt k ai avt curajul sa mergi mai departe singura cu sufletul incarcat, ai tinut atatia ani in secret acest lucru, parerea mea este sa-i spui adevarul pt k daca soarta a vrut asa sa va gasiti dupa atata timp inseamna ceva...el are dreptul sa stie, nu trebuie sa-i iei acest drept lasal sa se bucure si el de copilul vostru nu nu mai tu, mai ales k copilul lui din prima casatorie nu mai este printre noi. pana la urma ve-ti fi fericiti pana la adanci batraneti
arassy
Postat pe 19 Noiembrie 2008 15:59
Eu sincer vad aceeasta poveste un scenariu din Susan Howatch. Nu stiu de ce dar nu cred nimic. Nu te supara pe mine :)
Maddy_moo
Postat pe 19 Noiembrie 2008 23:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat tine o iubire la distanta? 134 De la: _dulcik_ 24 Iulie 2009 10:02
prinsa intre trecut si iubire.. 40 De la: kudika127260 16 Mai 2010 21:41
Cum sa trec peste aceasta situatie? 7 De la: marco918 24 Decembrie 2009 04:03
Ia uitati aici.. 5 De la: deutssa 26 Aprilie 2009 14:36
sot ginecolog 219 De la: Tharr 15 Octombrie 2010 01:28