Setari Cookie-uri

L-am tradat si il vreau inapoi

Am cunoscut un baiat acum vreo 3 ani. Ne-am placut, ne-am pupat si ne-am vazut fiecare de treaba lui pentru ca nu locuiam in acelasi oras. Am mai vorbit ocazional pe mess, ne-am mai vazut cand avea cate unu din noi treaba in orasul in care era celelalt. Eu am cunoscut un alt baiat si am simtit ca ma indragostesc...dupa ceva timp a plecat din tara dar am continuat relatia.
Acum, imi zice intr-o zi primul baiat de care v-am zis, eu vin la tine(eu eram in Iasi el in Bucuresti). Zic vino. Din momentul ala am inceput sa ma indragostesc de el. Dupa o perioada de drumuri Iasi-Bucuresti, discutii despre cine se muta, imi zice baiatul plecat din tara, hai la mine. Mi-am adus aminte de ce am simtit pentru el si mi-am facut bagajul si in 24 de ore am fost la el. Cel din .ro a aflat peste cateva zile ca eu am plecat din tara dupa altu. Evident, s-a suparat foarte tare, a picat intr-o depresie, droguri, alcool, ma rog... Am stat vreo luna cu baiatul la care eram si mi-am dat seama ca nu mai simt nimic pentru el. L-am cautat pe celalalt, l-am intrebat daca ma primeste inapoi. A zis ca o sa-i fie greu, dar ca ma iubeste si eu sunt 'the one' pentru el. Dupa inca o luna m-am intors. Eram in aeroport cu 2 rucsace, 300 de euro in buzunar, fara sa am unde sa dorm si el nu raspundea la telefon...in fine, m-am descurcat pana la urma. Dupa vreo 3 zile l-am asteptat in fata blocului pana a iesit, mi-a zis ca nu ma mai vrea, ca nu mai simte nimic pentru mine. Am aflat ca cunoscuse o fata cu vreo 2-3 saptamani inainte. L-am stresat, l-am cautat, l-am urmarit(mda ), i-am spus ce simt...
Dupa vreo 2 luni ma suna pe la 4 a.m. beat si-mi zice hai la o cafea. Imi zice ca nu ma poate uita, ca asta a incercat cu fata aia, sa ma uite, dar ca nu se putea atinge de ea fara sa-si imagineze ca e cu mine. Ne-am impacat si am descoperit alt om. Rece... mi-a zis mai tarziu ca inca suferea, cu toate ca ma iubea. Ne-am despartit dupa 3 saptamani. De atunci, ne intalnim o data de doua ori pe luna, in general dupa ce unul din noi bea si-s face curaj, facem sex... in ultimul timp dupa intalnirile astea ma ia de mana la plimbare, face micul dejun, chestii din astea. El nu are pe nimeni dar eu am un baiat si nu-mi place ce-i fac, doar ca sunt indragostita atat de tare de omu asta... el zice sa-i dau timp, sa las lucrurile astea sa se adune, momentele frumoase, zice ca nu stie ce vrea, ca ma vrea si nu ma vrea, ca nu ma poate ierta.
Eu il iubesc cu toata puterea mea si habar nu am cum sa-l fac sa vina inapoi. Poate ma ajutati cu o parere.
kiya
Postat pe 19 Noiembrie 2008 03:59
pai daca tot il iubesti lasa-l pe celalat pentru ca nu e corect fata de nici unul. cred ca trebuie sa isi recapete increderea in tine si pt asta trebuie sa ii arati ca chiar vrei sa functioneze o relatie cu el si numai cu el. mergeti in weekenduri impreuna undeva..iesiti in grup si incearca sa luati totu de la inceput..nu se poate sterge cu buretele, dar se cred ca poti sa n te gandesti al ce doare si sa lasi lucrurile sa curga, dar intalnindu.va.. fa.i surprize si arata-i c e simti si comunicati.. daca nu functioneaza nimci nu cred ca ar fi rea nici o consiliere la un psiholog ceva.. meregti ca un cuplu care vrea sa faca sa mearga o relatie..
noroc
alina903
Postat pe 19 Noiembrie 2008 04:14
Eu as iesi cu el in weekend dar el nu vrea, sunt saptamani in care nu-mi raspunde la telefon. Pe baiatul asta cu care sunt il stiu de pe la sfarsitul verii, inainte eram singura si omu meu tot nu vroia sa auda de mine... oricum am stabilit o intalnire la suc saptamana asta, treji, pe zi. Sa vedem daca ma suna, o sa-i zic de psiholog, ma gandeam si eu la asta si e o idee.
kiya
Postat pe 19 Noiembrie 2008 04:19
care e motivu pt care nu iti raspunde la telefon sapt intregi?poate vrea sa te uite.. si totul a devenit ceva mult prea fizic si prefera sa il mentina acolo.. cand se aduna tensiune sexuala.. va inatlniti si se rezolva totul. in leg cu tipul cu acre esti, nush.. crezi ca merita sa il inseli? fii sincera cu el si lasa-l si pe el sa se bucure de alta fata care sa il iubesca,asa cum vrei si tu sa te bucuri de iubirea ta. parerea mea
alina903
Postat pe 19 Noiembrie 2008 04:28
Nu e fizic mai ca nici eu nu-s atata de tuta incat sa nu-mi dau seama de lucrurile astea. Macar daca ar fi as fi mai linistita. Dar nu, cand suntem impreuna se lasa iubit si iubeste inapoi. Dupa aia se intoarce la realitate si rationalizeaza cum ca eu i-am facut rau si as mai putea sa-i mai fac si incearca sa se distanteze. De prietenul meu nu stiu ce sa zic... eu cand m-am intors am ramas in Bucuresti, aici era el, parintii mei sunt in moldova, prietenii mei la fel... ma simt singura si am nevoie de cineva langa mine. Probabil ca ai dreptate si ar trebui sa-i spun si nu e fair play. I-am zis oricum povestea cu baiatul asta, ca inca il mai iubesc, ne-am despartit de cateva ori si atunci i-am zis ca m-am culcat cu el. Oricum, eu vreau sa stiu cum pot sa-l impac, sa facem 5 copii si sa traim fericiti pana la adanci batraneti.
kiya
Postat pe 19 Noiembrie 2008 04:38
Dar ce te faci daca poimaine intalnesti altul de care te îndragostesti? Impachetezi alea doua rucsace daca te chiama si pleci... te intorci acasa dupa ce te-ai plictisit...Si iar incepi sa-l cauti?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 19 Noiembrie 2008 09:23
mama mama ce n-as da eu sa ma indragostesc de altu. din pacate am senzatia ca asta va fi drogostea aia mare...
am cerut sugestii despre cum as putea sa-l iau inapoi, ca stiu si eu cum e cu rucsacele da nu mai am ce face in privinta asta acum.
kiya
Postat pe 19 Noiembrie 2008 09:26
Deci umblii cu ochii deschisi prin lume ;-)
Incearca varianta rucsacului in fata usii lui...Poate merge...Discuta si incercati sa incepeti relatia inca o data...Daca nu vrea, nu m-as implica cu sex din cand in cand. Si nici cu acel baiat caruia nu-i poti fi fidela. Asculta cantecul The Show Must Go On si reflecteaza despre la situatia ta
http://www.youtube.com/watch?v=lSkx34M3XtY
Full_Metal_Jacket
Postat pe 19 Noiembrie 2008 09:58
aia cu rucsacul in fata usii n-are cum sa mearga. de aia am si cerut sfaturi, ca nu mai tine asa, cand da cand ba. macar sa fie una si buna. doar ca n-o sa accept sa nu-l am, stiu sigur. imi place Queen si alti veterani ai rockului din vremea aia, dar...
Whatever happens, i'll leave it all to chance
Another heartache, another failed romance
On and on, does anybody know what we are living for?
I guess i'm learning, I must be warmer now
I'll soon be turning, round the corner now
Outside the dawn is breaking
But inside in the dark i'm aching to be free

... asa nu:) trebuie sa am ce-mi doresc.
kiya
Postat pe 19 Noiembrie 2008 19:43
De la: kiya, la data 2008-11-19 03:59:36 El nu are pe nimeni dar eu am un baiat si nu-mi place ce-i fac, doar ca sunt indragostita atat de tare de omu asta... el zice sa-i dau timp, sa las lucrurile astea sa se adune, momentele frumoase, zice ca nu stie ce vrea, ca ma vrea si nu ma vrea, ca nu ma poate ierta.
Eu il iubesc cu toata puterea mea si habar nu am cum sa-l fac sa vina inapoi. Poate ma ajutati cu o parere.


Hai sa fim seriosi 2 secunde ok ?
Cum vine treaba asta ? il iubesc pe x dar mi-o trag cu y ..mda , femeile astea .....offf
iris_4_ever
Postat pe 19 Noiembrie 2008 23:58
De la: kiya, la data 2008-11-19 19:43:25aia cu rucsacul in fata usii n-are cum sa mearga. de aia am si cerut sfaturi, ca nu mai tine asa, cand da cand ba. macar sa fie una si buna. doar ca n-o sa accept sa nu-l am, stiu sigur... trebuie sa am ce-mi doresc.

Ti-a mai venit vreo idee? S-a schimbat situatia intre voi sau nu mai stii nimic de el?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 25 Noiembrie 2008 13:44
situatia s-a schimbat, in sensul ca nu ne-am mai vazut la suc si nu mai vorbim. ma gandeam sa-l las asa vreo 6 luni sa nu-i mai raspund la telefon nu mai nimic poate-i trece.
kiya
Postat pe 25 Noiembrie 2008 15:59
Si daca pune una bine mana pe el intre timp?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 25 Noiembrie 2008 16:02
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-25 16:02:27Si daca pune una bine mana pe el intre timp?

mai dracusorule...........acuma ce ai cu fata, dupa ce a luat o decizie.........nici cum nu ii bine cu tine.........iar vrei sa o faci sa se indoiasca?
dienuta_nou
Postat pe 25 Noiembrie 2008 17:29
baiatul asta ,chiar de te iubeste nu se va mai intoarce niociodata la tine asa cum a fost..... am trecut prin chestia asta, situatie asemanatoare, l-a durut si nu poate uita... lasa-l ,nu-l ai cauta, iar atunci cand te cauta nu-i mai raspunde, te cauta doar sa-ti faca rau...nu stie cuma sa se razbune, cum sa te faca sa suferi cum a suferit si el. nu are sens....
angie
Postat pe 1 Decembrie 2008 07:34
De la: dienuta_nou, la data 2008-11-25 17:29:32
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-25 16:02:27Si daca pune una bine mana pe el intre timp?

mai dracusorule...........acuma ce ai cu fata, dupa ce a luat o decizie.........nici cum nu ii bine cu tine.........iar vrei sa o faci sa se indoiasca?

Nu. Vreau doar sa se gandeasca la toate posibilitatile
Full_Metal_Jacket
Postat pe 1 Decembrie 2008 18:58
cred ca ar trebuii sa ramai singura un timp pt a vedea ce simti cu adevarat.Te-ai gandit ca ceeea ce simti pt el poate fi o obsesie??ai grija ca poate cel catre te-a sunat la 4 sa te invite la cafea crede ca te iubeste dar poate ca nu e asa.nu rani un om pt a-ti satisface tale iubirea daca vrei sa zici asa.Fi sincrea cu tine
piticmic
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:50
una mai buna nu poa sa fie, le iau pe toate
angie are dreptate in schimb, asta mi-a zis el cand l-am incoltit. oricum, acum nu mai vorbim deloc si din ce stiu de el e destul de trista viata lui... sper sa mearga spre bine.
kiya
Postat pe 1 Ianuarie 2009 12:35
Ce pot sa-ti spun , este ca povestea ta se aseamana 80% cu a mea ,doar ca eu sunt vinovatul ,iar acum regret enorm dupa acea persoana, sunt constient ca si ea ma iubeste, dar amandoi suferim.......sfatul meu este ca daca-l iubesti cu adevarat tb sa faci tot efortul, sa sacrifici tot pentru el....... iubirea nu trebuie sacrificata chiar daca odata cu ea inveti sa suferi........ lupta
lucarelu
Postat pe 6 Februarie 2009 10:01
GREU DE ANTELES CUM EL NU ARE PE NIMENI ...SI TU AI PE CINEVA ...AN ACELAS TIMP AL IUBESTI PE EL......NU PREA DEMONSTREZI ASTA .NU AN FELUL ACESTA SE LUPTA ...CU MINCIUNA NU PREA POTI FACE MULTI PASI SPRE INIMA LUI ....DECI HOTARASTETE CE VREI DE FAPT
erikahd2008
Postat pe 21 Februarie 2009 00:09
De la: erikahd2008, la data 2009-02-21 00:09:18GREU DE ANTELES CUM EL NU ARE PE NIMENI ...SI TU AI PE CINEVA ...AN ACELAS TIMP AL IUBESTI PE EL......NU PREA DEMONSTREZI ASTA .NU AN FELUL ACESTA SE LUPTA ...CU MINCIUNA NU PREA POTI FACE MULTI PASI SPRE INIMA LUI ....DECI HOTARASTETE CE VREI DE FAPT


si de ce scrii cu caps lock!?

Postat pe 21 Februarie 2009 00:10
De la: geo_sh, la data 2009-02-21 00:10:13
De la: erikahd2008, la data 2009-02-21 00:09:18GREU DE ANTELES CUM EL NU ARE PE NIMENI ...SI TU AI PE CINEVA ...AN ACELAS TIMP AL IUBESTI PE EL......NU PREA DEMONSTREZI ASTA .NU AN FELUL ACESTA SE LUPTA ...CU MINCIUNA NU PREA POTI FACE MULTI PASI SPRE INIMA LUI ....DECI HOTARASTETE CE VREI DE FAPT


si de ce scrii cu caps lock!?



si cu i din a la inceputul cuvantului...ufff

Postat pe 21 Februarie 2009 00:22
Spui ca l-ai tradat si totusi il vrei inapoi ....
Imagineaza-ti cum ar fi daca te-ar trada si apoi te-ar vrea inapoi......
Ai accepta,cu toate ca ti-a ranit sentimentele ?
In momentul de fata ma pun in situatia lui,ce credibilitate si ce incredere mai poate avea pe viitor in tine,daca l-ai tradat? E deajuns o data,pentru ca orice lucru are un inceput,insa are si un sfarsit,iar acesta a fost sfarsitul relatiei voastre...
Apreciaza intotdeauna ceea ce ai (asta doar daca merita,bineinteles),iar daca nu,nu se merita sa-i platesti cu aceeasi moneda,e josnic,pune punct fara sa te mai intorci sa privesti in urma chiar daca sufletul din tine plange...
Eu cred ca totusi el te mai iubeste,insa ii este frica sa nu mai fie tradat,sa nu devina pentru tine o obisnuinta...
Tu crezi ca il iubesti !!!!! De ce spun asta ???? Daca intr-adevar l-ai iubii cu adevarat ai renunta la relatia actuala !!!
Ceea ce doresti tu este exact fructul oprit,din ce nu-l ai,il vei dorii mai tare,iar cand il vei obtine,te vei plictisii repede,si-l vei "arunca" ......
Nu doresc sa mi-o iei in nume de rau,pune-te in situatia celuilalt intai,gandeste cum te-ai simti si apoi vei afla singura raspunsul !!!!!
Floare_de_castan
Postat pe 22 Aprilie 2009 13:27
OMG
priest
Postat pe 22 Aprilie 2009 13:30
...si zici ca nu o sa il mai tradezi??????
matracucu
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:20
DACA EL MAI VREA POTI SA IL IEI DA CREZI CA TE VA MAI CREDE
dontworibehapi
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:21
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 17:21:46DACA EL MAI VREA POTI SA IL IEI DA CREZI CA TE VA MAI CREDE


da semnul intrebarii unde e???????
matracucu
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:22
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 17:21:46DACA EL MAI VREA POTI SA IL IEI DA CREZI CA TE VA MAI CREDE
linisteste-te sperii fata
priest
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:22
De la: priest, la data 2009-04-22 17:22:45
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 17:21:46DACA EL MAI VREA POTI SA IL IEI DA CREZI CA TE VA MAI CREDE
linisteste-te sperii fata


crezi ca ceva o mai sperie?????
bine ca nu s-a speriat cand l-a tradat pe fraierica.......
matracucu
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:28
De la: just_laura, la data 2009-04-22 17:28:50
De la: priest, la data 2009-04-22 17:22:45
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 17:21:46DACA EL MAI VREA POTI SA IL IEI DA CREZI CA TE VA MAI CREDE
linisteste-te sperii fata


crezi ca ceva o mai sperie?????
bine ca nu s-a speriat cand l-a tradat pe fraierica.......
eh pai atunci i-a placut ca o manca :)
priest
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre relatii,barbati,dezamagiri 14 De la: alexia30 27 Septembrie 2009 21:23
am nevoie de sot sau de celalalt?? 8 De la: ferero 31 Iulie 2009 15:29
nepotrivit sau poate ? 52 De la: kudyka_ta 12 Iulie 2010 01:14
as vrea un sfat..sincer 29 De la: happyangel 28 Decembrie 2009 17:10
o sa fie ca inainte? :sml-confused0024: 28 De la: cristinarudi 22 Octombrie 2009 10:27